Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Disident™ » 24 Jul 2018, 18:24

Planiram i ja da uzmem sad neki novi, javi utiske kakav je.
Zaista, za te pare, sa takvom konfiguracijom je nestvarna cena.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 24 Jul 2018, 18:24

Izašao vam Mi A2.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Disident™ » 24 Jul 2018, 18:44

(Ne)realno male cene za ovako nešto.
Zato i čekam da neko isproba pa da javi.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 24 Jul 2018, 20:19

Kolega, koristim ja Xiaomi. Jeste kinez (koji telefon danas nije), ali ne vidim razliku izmedju ovog i brendiranog telefona istih karakteristika.
Verujem da ti preko 250-300 evra imaju i top kameru.
Ja imam note 4x, medju jeftinijima od xiaomija, godinu dana i nije zastekao i radi kao prvog dana. Kamera mu je slabija, ali ja ne slikam pa me zabole.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31838
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Disident™ » 25 Jul 2018, 11:48

Гроф Тинторето wrote:Kolega, koristim ja Xiaomi. Jeste kinez (koji telefon danas nije), ali ne vidim razliku izmedju ovog i brendiranog telefona istih karakteristika.
Verujem da ti preko 250-300 evra imaju i top kameru.
Ja imam note 4x, medju jeftinijima od xiaomija, godinu dana i nije zastekao i radi kao prvog dana. Kamera mu je slabija, ali ja ne slikam pa me zabole.

Hvala na info.
Videću da pazarim ovih dana.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Mobilni telefoni

Postby Crna Ovca » 27 Jul 2018, 08:10

Hvala svima! :okk:
Јер ја сам дете Партизана, црна овца друштва, увек бела врана
User avatar
Crna Ovca
 
Posts: 6753
Joined: 13 Jan 2015, 01:36
Location: Blokovi šezdeseti

Re: Mobilni telefoni

Postby gambino » 01 Aug 2018, 09:54

Motorola Moto E5 ili Sony Xperia L1?
User avatar
gambino
 
Posts: 1750
Joined: 02 Nov 2014, 01:18

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 01 Aug 2018, 10:32

Moto
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 08 Aug 2018, 11:33

Crna Ovca wrote:Hvala svima! :okk:

Kasno Marko na Kosovo stiže :roll:
Ako si i dalje u dilemi, uzimaj Xiaomi. Od pouzdanih i kvalitetnih brendova, ubedljivo najmanje naplaćuju. U poudane i kvalitetne brendove ubrajam Apple, Samsung, Huawei i Xiaomi. Koji ćeš telefon tačno uzeti je druga stvar, recimo Redmi Note 5 sa 4gb RAM-a je vrhunska opcija, imaš za <200 evra u Balkanskoj, pod uslovom da ti ne smeta ekran od 6 inča, mada ukupnim dimenzijama i nije toliko ogroman s obzirom da je E-to-E.

Nešto u sličnom cenovnom rangu nude Vivo ili Oppo (doduše kod nas ih nema u prodaji koliko znam), a ne mogu da se mere po kvalitrtu sa Xiaomijem. Imaš i njihov official online store na Alibabi ako bi da prođeš još jeftinije, mada to na kraju može da ispadne i skuplje, pritom nemaš 2 godine garancije, a i procedura oko garancije je dosta komplikovanija.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 08 Aug 2018, 12:13

Jos malo kad se probiju ima da skoce i cene.
Ovaj novi sto je izasao, Mi A2 i A2 lite verzija su odlicni za 220 evrova.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31838
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 08 Aug 2018, 21:41

Probijaju se kod nas sasvim fino, ne znam koji im je market share tačno (na svetskom tržištu su prebacili 5%, najviše zahvaljujući Aziji) ,ali ljudi su sve više upućeni u brend i ako je to i dalje smešno u odnosu na Samsung i Apple pre svega, a onda i Huawei.

Cene im neće previše skakati kod nas bez nekog skoka na globalnom nivou jer kažem, imaju online store gde iz bilo kog dela sveta možete kupiti uređaj po istoj ceni.

Apple-u apsolutno nisu konkurencija, a čini mi se da će stradati Huawei više nego Samsung jer imaju potencijal da uzimu Huawei-u taj epitet best value brenda, mada je i Huawei svoje cene opasno približio Samsungovim.

Skoro sam siguran da im ne propada priča, vode računa o svim detaljima što se tiče uređaja, mislim i na funkcionalnost i na kvalitet plus grade imidž saradnjom sa Guglom npr.

Zaleteo sam se s pisanjem već i zašao u off :biggrin: ali opet, svima preporuka za taj brend, pogotovo dok su cene kakve jesu.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Withnail » 08 Aug 2018, 22:21

bas danas u Balkanskoj gledao mi a2, god dana garancije 210e, dve god 33k din...deluje mi za te pare top ali je preveliki...momentalno me odbilo al cu vidim jos

najradije bih za 200e uzeo honor 8 al jbga star dve god...ako nece biti problema sa azuriranjem androida deluje mi da je odlicna kupovina
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Rokanontas » 10 Aug 2018, 21:16

posto sam totalni noob jedno pitanje, iphone se , mi a2 ili redmi note 5.. ja sam za kineze al reko aj da pitam
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Mobilni telefoni

Postby JNA » 11 Aug 2018, 10:52

iPhone se
User avatar
JNA
 
Posts: 8822
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 11 Aug 2018, 11:42

Uf, vrlo nezgodno je porediti iOs i Android uređaje, tu je glavna stvar šta tebi više odgovara, a ne šta piše na papiru ili šta bi ti neko preporučio.. Iphone SE je Iphone koji se ne ističe ni po čemu posebno, ali donosi neke standardne Apple prednosti.

Ja ljubitelj Apple proizvoda nisam, uzeo bih ti bilo koji od ova 2 pre Iphone SE bez dileme, mada različiti su po svemu i kad zanemarimo razliku u softveru, najbolje je da uzmeš oba telefona u ruke, tu ćeš odmah videti da li ti više leži telefon od 4 ili 6 inča :D Imaj na umu i standardne stvari kod Iphona, memorija ti je ograničena na internu, mnoge aplikacije koje su za android besplatne na apple-u moraš da platiš, nemaš srpski jezik :biggrin:
itd

Opet, za Iphone važi da "ne baguje nikad", da je dugotrajan, trajaće ti baterija duže.. Dva drugačija koncepta skroz.

Ja bih uzeo Redmi Note 5 64/4, najjeftinije je, a radiće ti vrhunski posao ako si "standardan korisnik".
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests