Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 27 Jan 2019, 19:22

Imate na celsoazevedo sajtu gomilu portovanih gcam za koje ne treba root.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Naka » 27 Jan 2019, 19:46

Ima, ali one ne donose toliki napredak (cak mogu reci da su gore od stock kamera) bez otkljucanog 2api. Imam iskustva sa cak 4 xiaomi i jednim samsung telefonom.

edit: Evo sad citam, camera 2 api je od starta otkljucan kod telefona sa 845 cipsetom.
User avatar
Naka
 
Posts: 6439
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Mobilni telefoni

Postby pick&roll » 27 Jan 2019, 22:55

Naka wrote:
pick&roll wrote:Jel koristi neko Samsung Galaxy A7 (2018)?

Moja rodica koristi. Solidan telefon, ekran predobar, dizajn i kvalitet standardan. Kamera kao da ima slabiji fokus, pa se desi ponekad da izgubi fokus u toku fotografisanja. Onako sve u svemu fin telefon. Zanima li te jos nesto?

Uzimam preko mt:s-a, pa sam prvo mislio iPhone 6S, ali nisu imali u zalihama...

Onda sam naručio ovaj A7, ali pošto ni njega nema već 7 dana da stigne moguće je da čekaju neke nove zalihe, pa kad mi jave da je aparat stigao videću da im nije možda stigao i neki 6S ili sedmica jer bih pre iPhone uzeo, nego ovaj A7, a nisam još nikakav ugovor potpisao za taj telefon, samo su mi ga poručili, tako da kontam da imam pravo da se naknadno za neki drugi opredelim, ukoliko budu dobili i neki od ova dva iPhone-a koja sam spomenuo... ili se varam?
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Mobilni telefoni

Postby JNA » 27 Jan 2019, 22:58

Naravno da biraš sve dok ne potpišeš :)
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Mobilni telefoni

Postby pick&roll » 27 Jan 2019, 23:03

Pa super onda... rekoh da ne smaraju možda kao taj si aparat poručio pa moraš i da ga uzmeš :D

Nadam se nekom iPhone-u ipak... imao sam 5S do sad, sjajno je radio...

Plus iPhone ima najbolje kamere... najjasnije slike pravi... androidi imaju neke smešne boje, to bi me najviše od svega nerviralo... plus ovaj A7 ima neki ultra spor punjač tako da je i to smor kod njega...

Sestra je uzela kod njih 6S na dve godine... prva god. 2600, druga 3600 mesečno sa sve pretplatom, dok bi mene ovaj A7 izašao dve godine po 3000 mesečno... tako da kontam da bi mi bilo bolje da vidim ako imaju neku tako slično povoljnu kombinaciju npr. opet sa 6S ili možda i sa sedmicom sad sa ovim novim zalihama telefona i popusta koje bi trebalo da krenu od februara :pray:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Mobilni telefoni

Postby Naka » 28 Jan 2019, 00:32

Prvo 6s je star i pregazen telefon. Pa Iphone 8 bedno izgleda npr. pored sadasnjih android telefona, a izasla je skoro. U sustini Apple je poceo da kaska zesce za androidom i jedino sto ih vadi jeste jos uvek to ime tj. brend.
Iphone nema najbolje kamere. Uglavnom je sve sarena laza po raznoraznim zakupljenim medijima, dok ne dodju objektivni testovi i pokazu gde je bilo koji Iphone.
Onog trenutka kada predjes na ozbiljan andorid, vise se na Iphone ne vracas, ja ti to garantujem. A sto se tice A7, on ima fascinantnu bateriju. Jeste mana sto nema brzo punjenje, ali nema ga ni 6s.
Generalno mts i nema neki izbor telefona, uglavnom su to telefoni nizeg cenovnog ranga i par onih ekstremno skupih (doduse takva im je i klijentela).
User avatar
Naka
 
Posts: 6439
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Mobilni telefoni

Postby pick&roll » 28 Jan 2019, 00:46

Verujem.. moguće da je to samo moj neki utisak oko kamere... plus, više mi se nekako sviđa iOS nego OS kod androida...

I ortak koji se razume u telefone mi je rekao da je A7 vrv i bolji od 6S...

Za bateriju sam čuo u review-ovima da može da izvuče 93h na onim njihovim testovima, a da bi trebalo da izvuče ceo dan pri nekom umerenom korišćenju... jedino eto to punjenje... ali ako već istera ceo dan, lepo ga preko noći stavim na punjenje i taman :beyond: :biggrin:

Čuo sam da Huawei Mate 20 Pro npr. ima bruka kameru... mada on je flagship :beyond:

Jedva čekam da završim faks i da krenem da šljakam, biće valjda onda prilike i za takve telefone :roll:

A dotle, snalaženje :beyond: :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Mobilni telefoni

Postby Naka » 28 Jan 2019, 11:48

A7 jedino ima manu oko fokusa i stabilizacije kamere i to je sve sto sam ja video kod njega. Baterija je stvarno dobra. Ali gledaj iOS je sada nazadna verzija Androida... iOS je imao prednost do 5s (do Okemo-a tj iOS8) nakon toga ga Android prestize gotovo u svim poljima (Android 6+). Probaj, predji pa ces se sam uveriti... Nekad su npr android uredjaji bili puni lagova, bagova i lose resenih sekvenci. Sad u Pie-u 70% telefona je Lag free sto to vezano za IPhone 8 i X nije slucaj.

Ako ces iskreno, koliko god para da imas, meni sve preko 400 eura dati za telefon je malo previse (osim ako ne trosis puno za pretplate pa ti operateri omogucavaju skroz povoljno one najskuplje).
User avatar
Naka
 
Posts: 6439
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Mobilni telefoni

Postby Ćoba » 28 Jan 2019, 12:28

Na kojem god Huawei telefonu je Leica kamera nema greske. To je bruka sta su uradila, ni jedan Samsung se ne moze poredi.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Mobilni telefoni

Postby JNA » 28 Jan 2019, 12:34

Naka wrote:Prvo 6s je star i pregazen telefon. Pa Iphone 8 bedno izgleda npr. pored sadasnjih android telefona, a izasla je skoro. U sustini Apple je poceo da kaska zesce za androidom i jedino sto ih vadi jeste jos uvek to ime tj. brend.
Iphone nema najbolje kamere. Uglavnom je sve sarena laza po raznoraznim zakupljenim medijima, dok ne dodju objektivni testovi i pokazu gde je bilo koji Iphone.
Onog trenutka kada predjes na ozbiljan andorid, vise se na Iphone ne vracas, ja ti to garantujem. A sto se tice A7, on ima fascinantnu bateriju. Jeste mana sto nema brzo punjenje, ali nema ga ni 6s.
Generalno mts i nema neki izbor telefona, uglavnom su to telefoni nizeg cenovnog ranga i par onih ekstremno skupih (doduse takva im je i klijentela).


Kao korisnik dugo godina raznih iPhone modela, moram da izjavim da se uopšte ne slažem sa tobom.

Star i pregažen 6s, evo ga radi kao sat :)
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Rancesco » 28 Jan 2019, 12:39

JNA wrote:
Naka wrote:Prvo 6s je star i pregazen telefon. Pa Iphone 8 bedno izgleda npr. pored sadasnjih android telefona, a izasla je skoro. U sustini Apple je poceo da kaska zesce za androidom i jedino sto ih vadi jeste jos uvek to ime tj. brend.
Iphone nema najbolje kamere. Uglavnom je sve sarena laza po raznoraznim zakupljenim medijima, dok ne dodju objektivni testovi i pokazu gde je bilo koji Iphone.
Onog trenutka kada predjes na ozbiljan andorid, vise se na Iphone ne vracas, ja ti to garantujem. A sto se tice A7, on ima fascinantnu bateriju. Jeste mana sto nema brzo punjenje, ali nema ga ni 6s.
Generalno mts i nema neki izbor telefona, uglavnom su to telefoni nizeg cenovnog ranga i par onih ekstremno skupih (doduse takva im je i klijentela).


Kao korisnik dugo godina raznih iPhone modela, moram da izjavim da se uopšte ne slažem sa tobom.

Star i pregažen 6s, evo ga radi kao sat :)


Ja sam skoro bas dobio na popravku jedan 6s plus,naravno azuriran odmah na zadnju 12.1.2 verziju, radi savrseno, kakav lag ili bilo sta drugo... Koristio ga par dana stvarno nisam primetio nikakvo kocenje ili nesto slicno. Za rasliku od mojih licnih androida S6,pa s7 pa sada s8...
I za ovo da je nazadna verzija androida...
Opet sve je sta ko voli, sta kome odgovara i na sta je ko navikao..
Obicno ove rasprave izmedju Android vs IOS dodju nesto kao Nvidia vs AMD, Zvezda vs Partizan ili da ne idem tako daleko kao Kalinic vs Pavlovic
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1141
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Naka » 28 Jan 2019, 12:55

IPhone 6s ima podosta lagova. Ja sam imao prilike da koristim IPhone 6 (ne verziju sa s) kao sluzbeni. Prvo, lag se javljao kod nekih aplikacija poput Whatsappa i Facebooka, pa su se neke cak i kresovale. A da ne pricam o slabom prijemu signala ili WiFI (i to ne samo kod mene, vec kod par ljudi i sa IPhone 7), losem zvucniku. O bateriji necu ni da pricam. Nakon godinu dana baterija oslabila, ali sto je gore oslabio i telefon, konkretno njegova brzina.

Nije to rasprava, to je realnost. Mnogi zagrizeni applovci su nakon koriscenja novih android telefona ostajli na androidu i uvideli sta znaci dobro poslozen OS. Ja bih voleo da vidim da mi neko kaze neku prednost iOSa u odnosu na Android? Sto se tice prednosti Androida one su visestruke, prvenstveno se ogledaju u opensource sistemu, znacajnom unapredjenju multitasking rada, povezivanje sa drugim uredjajima (TV, smart camere i ostale sisteme bezbednosti, prenos podataka na racunar, drugi telefon i dr.).
User avatar
Naka
 
Posts: 6439
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Mobilni telefoni

Postby pick&roll » 28 Jan 2019, 14:02

Ja mogu da razumem da se istroše zalihe i da jednostavno više nema tog aparata u ponudi.

Ali da ti naručiš telefon koji evidentno imaju u nekoj od svojih poslovnica čim sam mogao da ga naručim i da on osmi dan još uvek ne stiže, u 2019-oj godini... stvarno smo gori od Džibutija jbt... kao da treba da mi poklone aparat, pa kao poklanjamo ti ga pa budi strpljiv, kad signe, stigne... keva od jednog drugara čeka telefon kod njih već 3 nedelje :truce: govorim o mt:s-u.

Pre dve godine sam prešao iz telenora u mt:s, ne znam kakvi su oni po tom pitanju... mada to je vrv kod svih isto... i kod njih i kod VIP-a...

Ali ono što iz iskustva mogu da kažem je da Telenor ima najjaču mrežu... tj. signal... mt:s je jad za njih... o iskustvima ljudi sa VIPovim signalom da i ne govorimo...
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Mobilni telefoni

Postby Naka » 28 Jan 2019, 14:09

Ja sam korisnik VIPa, a poslovno mtsa. Sta da ti kazem, mts ima najvece pokrivanje, ali brzina interneta njihove mreze te vraca u ona davna dial up vremena. Vip ima solidnu pokrivenost, signal im je odlican a i internet.
Ja ne uzimam uredjaje preko operatera (uzeo jednom i izasao me skuplje nego nova dva :D). A sto se tice tvog slucaja verovatno su imali na stanju kada si narucivao, ali je neko u istom tom trenutku imao priroitet ili te taj radnik iz tvog grada slagao (tj. njemu na kompijuteru nije izasao podatak da ih nemaju na stanju ili kod dobavljaca Roaminga). A sto ne ides preko WinWina i ugovora, ja mislim da daju i nekih popust.
User avatar
Naka
 
Posts: 6439
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Mobilni telefoni

Postby pick&roll » 28 Jan 2019, 14:14

Naka wrote:Ja ne uzimam uredjaje preko operatera (uzeo jednom i izasao me skuplje nego nova dva :D). A sto se tice tvog slucaja verovatno su imali na stanju kada si narucivao, ali je neko u istom tom trenutku imao priroitet ili te taj radnik iz tvog grada slagao (tj. njemu na kompijuteru nije izasao podatak da ih nemaju na stanju ili kod dobavljaca Roaminga). A sto ne ides preko WinWina i ugovora, ja mislim da daju i nekih popust.

Trenutno mi je tako jedino izvodljivo, mislio sam da čekam do maja da skupim keš, međutim aparat me izdao pre vremena :D

Ne znam da li je lagala, ne bi me čudilo jer su đubrad i smrde kao i sve ostalo u ovoj državi, da ne kažem regionu.

To za WinWin nisam ni znao da imaju opcije sa ugovorima... mogao bih i to da uzmem u razmatranje...

Možda već sutra odem da se raspitam i kod njih...

Ako sam naručio aparat u mt:s-u nisam u obavezi i da ga uzmem kad (konačno) stigne ako nađem nešto drugo u međuvremenu? Nisam potpisao nikakav ugovor.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 38 guests