Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Skafi » 31 Oct 2018, 11:50

Hvala Zlajo, razmotritjemo. :biggrin:

Ako je neko korisnik VIP-a, a produžavao je ugovor online, sa ili bez novog telefona, kako tu stvari funkcionišu? Pošto imam onaj Neo 2, sa 2 GB interneta, a ima neka akcija do kraja godine, da oni koji produže ugovor online dobijaju još 1 dodatni gigabajt za vreme cele ugovorne obaveze, u naredne dve godine. To bi mi itekako značilo, jer mi na 4G mreži 2 GB verovatno više neće biti dovoljna (mada i ne gledam previše klipove sa YT, niti koristim fejs i instagram), a da onda ne moram da prelazim na Neo 4.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 31 Oct 2018, 13:36

Skafi wrote:Odličan telefon srednje klase, za oko 300 evra. Jedino što je baš prevelik. 6,5 inča i ne podržava 4K.



Zato kontam da uzmem ovaj, nešto slabiji, ali meni dobar i taman veličine.



Kupljen juce.
Honor 8x je pandan Mate 20 lite, skoro isti hardver, samo sto ovaj drugi ima brzo punjenje i dvostruku kameru napred.
Ja sam hteo da uzmem pokofone, zbog baterije prvenstveno, ali mi tolika procesorska snaga ne treba i nisam hteo da vise cekam.
Zbog uslova kupovine sam se odluzio za honor 8x, izasao tacno 32.000, sasvim malo skuplje nego kod Vipa na rate uz NEO 4 paket, ali mi je ovo vise odgovaralo, zbog boje, uzeh plavu, dodijali su mi crni telefoni. Ovaj dolazi sa nalepljenom zastitom i providnom futrolom, pa mi i to odgovara, nisam siguran da se to moze lako nabaviti.
Prvi utisci sasvim ok, brzina, ekran a i baterija se drzi. Velicina ? Velika baterija na tankom telefonu zahteva malo vece dimenzije, nije strasno.

Ja sma kod VIP, ali nemam pravo na online posto nisam privatan korisnik. Ne znam koji telefon hoces da uzmes, ali ovaj o kome pricamo bi te uz Neo 2 kostao 24*700 + 24*700
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Withnail » 31 Oct 2018, 13:50

#team xiaomi :biggrin:

brat Kinez izuva
ja sam se spremao za Huawei duze vreme, kao istrazivao sa mojim skromnim znanjem, skupljao pare i crkne mi iznenada stari fon i morao brzo da reagujem a imao neko putovanje, trosak i odlucim se za redmi note 5 za 180e...prezadovoljan i baterijom (ludilo koliko traje), i kamerom, i brzinom, ma sve...radi vrh...jedino ne igram igrice pa sad ne znam kakav je tu...za te pare sigurno u rangu ovih od 300e , bolji od lite verzija jer u sustini to sve isto na kraju, svede se na isto koriscenje (osim bas zahtevnih)
sad jedino da vidim koliko je dugovecan
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Ron Swanson » 31 Oct 2018, 14:20

Burazer ima Redmi 5+, prezadovoljan je, cepa i igre na njemu.

Inače, Benchmark trenutno ima nagradnu igru, dele jedan OnePlus 6: https://www.benchmark.rs/artikal/giveaw ... lefon-4700
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 31 Oct 2018, 14:35

Redmi 5+ je bio moj prethodni favorit, pre pockoephona, odlican telefon. Medjutim za pravna lica je cena skoro 30 % veca, a to nisam hteo da platim iz inata.
Medjutim, uvek je bilo koliko para toliko muzike, dok neko ne zavira glasnije za iste pare, na nasu srecu.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 31 Oct 2018, 14:48

Qualcomm (Snapdragon) je već godinama lider u proizvodnji procesora za mobilne telefone, samim tim su ovi sa oznakama 8XX namenjeni flagship modelima najbolji na tržištu.

Tako da tu nema razlike između proizvođača, svi osim Huawei i Apple za svoje premijum modele koriste Snapdragon.

Tamo gde se razlikuju su displej, kvalitet izrade, sočiva za kamere, softver...

Tako da Xiaomi drži korak kad je u pitanju procesor, ali zato zaostaje u ostalim segmentima.

Naravno, ne znači da je dosta lošiji, štaviše prosečan korisnik ni ne primeti razliku.

Sve je stvar kompromisa, neko traži top kameru, nekome je bitna baterija, nekome displej, nekome sofver...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46965
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 31 Oct 2018, 15:14

Skafi wrote:Hvala Zlajo, razmotritjemo. :biggrin:

Ako je neko korisnik VIP-a, a produžavao je ugovor online, sa ili bez novog telefona, kako tu stvari funkcionišu? Pošto imam onaj Neo 2, sa 2 GB interneta, a ima neka akcija do kraja godine, da oni koji produže ugovor online dobijaju još 1 dodatni gigabajt za vreme cele ugovorne obaveze, u naredne dve godine. To bi mi itekako značilo, jer mi na 4G mreži 2 GB verovatno više neće biti dovoljna (mada i ne gledam previše klipove sa YT, niti koristim fejs i instagram), a da onda ne moram da prelazim na Neo 4.


Uzmi online.
Ja imam 5gb na neo2 i potrosim 4-4,5. Kad sam imao 4,2 trosio sam 3,5-4.
Kapiram da uzmem 20 trosio bih 19


E da #teamXiaomi :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Vesely.24 » 31 Oct 2018, 15:40

Zlaja wrote:Qualcomm (Snapdragon) je već godinama lider u proizvodnji procesora za mobilne telefone, samim tim su ovi sa oznakama 8XX namenjeni flagship modelima najbolji na tržištu.

Tako da tu nema razlike između proizvođača, svi osim Huawei i Apple za svoje premijum modele koriste Snapdragon.

Tamo gde se razlikuju su displej, kvalitet izrade, sočiva za kamere, softver...

Tako da Xiaomi drži korak kad je u pitanju procesor, ali zato zaostaje u ostalim segmentima.

Naravno, ne znači da je dosta lošiji, štaviše prosečan korisnik ni ne primeti razliku.

Sve je stvar kompromisa, neko traži top kameru, nekome je bitna baterija, nekome displej, nekome sofver...

Kompromisa mora biti, jednostavno su telefoni jeftiniji od konkurencije. Na nečemu se mora uštedeti da bi se postigla zadovoljavajuća cena za korisnike.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Mobilni telefoni

Postby Eddie Brock » 31 Oct 2018, 15:59

Redmi 5+ ili Mi A2 lite? Iskustva ?
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18488
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Skafi » 01 Nov 2018, 12:12

Vidim da u VIP-u sad ima neka nova In tarifa, koja obuhvata 10 GB za surf, 300 minuta razgovora ka svima i neograničen čet (Viber, Whats App i Facebook), cena je 999 dinara mesečno bez telefona, sa telefonom 1499 ili za one bolje telefone isto toliko ali uz određeno učešće. Jedino se nigde ne pominju SMS poruke. Je l' koristi neko ovo?

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/INtarifa
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Mobilni telefoni

Postby Ron Swanson » 01 Nov 2018, 12:15

Ja prešao na plavi Box 4 Telekoma - 20/4 internet, IPTV, neograničeni minuti sa fiksnog u svim mrežama, neograničeni minuti i poruke na mobilnom u svim mrežama + 3gb interneta.
Sve zajedno 3700 dinara mesečno na dve godine, s tim da je u prvih 6 meseci račun 1 dinar.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 02 Nov 2018, 15:50

Mi a2 lite, redmi note 5 ili redmi s2
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 02 Nov 2018, 17:33

Гроф Тинторето wrote:Mi a2 lite, redmi note 5 ili redmi s2


Tesko da je neko licno mogao ozbiljnije da uporedi i 2 od ta 3 telefona, a kamoli sva tri
Ova prva dva su cini mi se po specifikacijama bolji od ovog treceg.
Ako bas treba onda redmi note 5 ili redmi note 5 plus koji je u stvari isti kao i s2.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 02 Nov 2018, 19:25

Vise sam i mislio na neko misljenje, a ne na osnovu iskustva bas zbog toga sto sumnjam da je iko drndao bas sva 3 :biggrin:

Ja bih uzeo a2, ali zena je vise za s2 jer ga ima u roze boji. Na kraju ce uzeti note 5.

Neko je ppminjao da ga je neko uzeo, pa ako moze da kaze sta je sve metalno, a sta plasticno?
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Withnail » 02 Nov 2018, 20:06

ja sam uzeo note 5...kidalica
razmisljao izmedju mi a2 i njega...ovaj prvi ima mnogo bolju kameru i krenuo sa namerom da uzmem njega, razlika u ceni 30e, ali kad sam ga uzeo u saku jednostavno mi se nije svideo, prelak je, iako su oba ogromna, note je malo tezi i onda mi je bolji osecaj u ruci, tj meni licno toliko drasticniji osecaj u ruci oba kad sam drzao da sam rekao necu a2 i uzeo note. i nisam se pokajao.
4/64, brz je, baterija drzi koliko hoces, kamera (12+5 zadnja i selfaca 13...posto ima vise verzija) vise nego solidna za taj rang, pare, i sto meni u sustini treba na kraju krajeva.

pozadi je uglavnom taj neki metal, na vrhu i dnu je manji deo +plastika
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests