Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 17:11

kikisp1 wrote:aplikaciju za you tube mozes naci na m.google.com
gde nadje bas taj telefon? :) znas li da je to jedan jedini telefon sa Brew OS-om..


Znam ali to je jedini telefon koji nije bio kodiran iskljucivo na 063.MOj cale je uzeo paket i dao meni telefon jer ti touchscreenovi i noviji telefoni nisu za njega.A ja imam ugovor sa Vipom...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 17:16

poklonu se u zube ne gleda :)...cuo sam da su ljudi zadovoljni sa Vipom..definitivno su najeftiniji...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 17:19

Ja sam zadovoljan sa Vipom.Josh u odnosu na 064 sa kojeg sam preshao pre skoro godinu dana (znachi uskoro kod njih biram novi fon :D ) je...Ne znam koju bih rech upotrebio...Dobar je VIP.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 17:26

ma ja se samo nadam da ce se domaci operateri malo opametiti...u svetu vecina ljudi kupuje telefone na ugovore..pritom imaju takve pogodnosti da je to cudo...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Clarissa » 11 Jun 2011, 17:55

Felipao wrote:Dobar je VIP.

Onda mora da su se jako popravili, mislim na singal, pre godinu ili nešto više bila sam svedok sledeće scene : dečko ulazi u poslovnicu VIP-a na Slaviji (ugao Kralja Milutina i Nemanjine ) da bi vratio tek kupljen telefon. Kaže, signal nestao kod Autokomande :colera: . Tada sam ih odbacila kao ozbiljne, znači, ipak su OK ? Vredi znati :nargile: .
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 17:57

Ja sa signalom zaista nemam nikakvih problema.Cak i kad idem kod caletovog i kevinih roditelja,koji zive u prilicno nepristupacnim selima,imam full signal (gde sa 064 nikad nisam imao)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 18:02

to mogu i ja da potvrdim...064 je uzas sto se signala tice...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby HariHaler » 11 Jun 2011, 19:10

Ja imam Samsung Galaxy I5700-Spica. Sad vidim cenu, moze da se nabavi za 150 evra, jeftin, a odlican telefon.

Uzeo sam ga preko caleta, koji koristi MTS mrezu, pa nisam dao puno para.

Prosle godine, kada sam razmisljao sta da kupim, dvoumio sam se izmedju HTC Tattooa i njega, i nisam pogresio.

Posto se kikisp1 razume, samo da kazem da sam ga flesovao na Android 2.1, potom i rutovao. Pre toga je bio dosta spor, i nije mi se svidjao. Nakon ova dva procesa, radi kao zmaj. Ponekad se nesto zaglupi, sto je sasvim normalno kod danasnjih telefona, koji se stancuju i menjaju prebrzo, naustrb kvaliteta. Jbg.

Non-stop je netu, tako da mi je sve na googlea accountu, brojevi telefona, i dr.

Realno, nije za poslovnu varijantu, jer ne znam koliko je pouzdan. Za da kazem casual varijantu je sjajan, uz fles & rut :D.

...

Sto se tice postpaid mreza, sve sam ih promenio.

MTS mi nije odgovarao, jer mi je na gajbi los signal. Ranije kada sam pratio, nisu bili povoljni, zbog toga sto ne daju besplatne megabajte.

Potpuno je ista prica sa Telenorom. Minuti i poruke su sasvim ok, ali bez free mgba racun ide u nebesa.

Zato, sada koristim VIP mrezu. Nemam nijednu zamerku. Mozda bi trebalo da uvedu neke novine za starije korisnike. Koristim paket 325 ili kako vec, gde imam sve po 325, sto mi je sasvim dovoljno. Naravno, desava se da prelazim, ali je to u vrh glave 200 dinara, a ne kao u Telenoru gde je bilo daleko vise.

Bitna stvar: nisam uzeo mob kada uzeh postpaid, tako da imam 25% popusta na racun, sto me izadje nekih 800 dinara mesecno. Mislim da je to izuzetno ekonomicna cena. Trenutno zadovoljava potrebe, a kada se desi suprotno, menjacemo paket. Nadam se da sam nekome pomogao :).

U kompjutere i telefone se razumem samo onda kada bi trebalo nesto da kupim. Amaterski gledano, nisam los ;)

kikisp1, da li programiras nesto? Ili, da li ovde imamo neke programere, posto imam neku ideju za jedan projekat vezan za kosarku i forum? Moze i pm.
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 19:26

@ hari mogu ti reci da si po meni odlican izbor napravio Spica je odlican telefoncic...vidim i da si azuran sa softverom :) a sto se tice rutovanja..mnogi se toga boje zato sto se time gubi garancija..ali po meni dobije se telefon sa mnogo vise mogucnosti...tako da sam u potpunosti za...
sto se tice programiranja..malo nesto uglavnom javu..posto sam radio neke aplikacije za android..mozemo da probamo nesto...nije problem..
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Clarissa » 11 Jun 2011, 21:12

kikisp1 wrote:to mogu i ja da potvrdim...064 je uzas sto se signala tice...

Mogu i ja da potvrdim :laugh: , nema ga u Košutnjaku, obično tamo idem vikendom. Ustvari dođe, pa nestane, telefon se prošli put toliko "borio", 'vatao signal i gubio ga, da je na kraju baterija počela da zove upomoć :girlcry: .
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 21:17

skroz si u pravu... baterija najvise trpi to stalno trazenje mreze...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Hamilkar » 11 Jun 2011, 21:52

@ kikisp1
Reci mi znas li nesto o novom ugovoru Microsofta i Nokie??? Sprema se neki novi OS???
Daj mi neku prednost simbiana u odnosu na android???
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 22:16

@Hamilkar
Nokia jeste veliki proizvodjac telefona...ne znam tacne statistike mislim da su i dalje na prvom mestu po prodaji..ali polako zaostaju i kaskaju za ostalim proizvodjacima u onom najvrednijem delu trzista..znaci high end telefoni i smartphone uredjaji koji sve vise uzimaju maha...nokia je razvijala MeeGo platformu sa intelom i cinilo se da ce to biti sledeci veliki hit na polju operativnih sistema za telefone i tablete.. medjutim su naislu na neke probleme u razvoju...sistem nije ispunio ocekivanja iako je dosta para ulozeno u njega..kao zadnju slamku spasa rekao bih potpisali su ugovor sa Microsoftom i od sad ce Nokia telefoni dolaziti sa Windows Phone 7 operativnim sistemom..taj sistem ce eventualno zameniti Symbian skroz...iako u nokiji tvrde da imaju jos oko 150 miliona uredjaja sa Symbianom da isporuce...znaci sto se tice Symbiana mrka kapa...nokia je digla ruke od njega i prelazi na Windows..koliko je to dobro ostaje da se vidi..
A sto se tice prednosti Symbiana u odnosu na Android...rekao bh iako ih ima uopste da su veoma male..Android ima jednu veliku prednost u odnosu na sve...a to je open source...znaci Android se svakim danom usavrsava od strane svih zaljubljenika...besplatan je i moze ga menjati ko god pozeli...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Hamilkar » 30 Jun 2011, 21:58

@ kikisp1
Pazi kakav problemcic na tabletu...
You tube radi ok, ali kad hocu da gledam neki film jednostavno nece da ucita.
Skidao sam sa marketa sve moguce plejere ali ne ide...
Imas li neku ideju????
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 01 Jul 2011, 16:49

@ hamilkar
koji tablet je u pitanju? sta je na njemu..honeycomb?
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests