Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby lord_slawe_ » 06 Jun 2011, 17:19

1 pitanjce, tehnicari, slightly off topic -

Sestra mi ode u Dohu, Katar pa me zanima da li znate neki sajt da provereno radi koji mogu koristiti da joj pustim par SMS poruka? Ima i nas broj a koliko sam razumeo uzela je i neki domestic Katarski br...

Fala unapred.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Mobilni telefoni

Postby Hamilkar » 06 Jun 2011, 17:33

71:70 wrote:S obzirom da za nekoliko dana menjam fon, a planiram da uzmem c7, zanimaju me iskustva forumaša ukoliko neko poseduje ovaj model!
Unapred zahvalan!

Odlican je... Kamera je odlicna, malo je sporiji... Ako te zanima nesto konkretno pitaj...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Mobilni telefoni

Postby dumagio19 » 06 Jun 2011, 18:30

VUČKO_88 wrote:
Uzeo sam nedavno Nokiu E72, sta da vam kazem telefon je brutalan, nikada nisam bio zadovoljan nekom kupovinom u zivotu kao ovom.

Svaki dan se trudim da mu nadjem manu ali ne ide.

Forum se odlicno cita ;) najvise volim kada sam u busu, u putu, proleti mi isti. Kao na primer sad :)


To mi reci! Jos se premisljam da li da kupim E72!

Trenutno imam E51 i prezadvoljan sam, ali sam navikao na masivnjije telefone, i nekao mi je ovaj "nemocan"!
Definitivno kupejem E72 posto sam protvnik touch, slajd i preklop telefona! :funbat: :funbat: :funbat:
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Mobilni telefoni

Postby 71:70 » 07 Jun 2011, 06:50

Hamilkar wrote:
71:70 wrote:S obzirom da za nekoliko dana menjam fon, a planiram da uzmem c7, zanimaju me iskustva forumaša ukoliko neko poseduje ovaj model!
Unapred zahvalan!

Odlican je... Kamera je odlicna, malo je sporiji... Ako te zanima nesto konkretno pitaj...


Ma nista konkretno.
Zanimalo me je najvise da nema neku sistemsku gresku, ali svi koji ga koriste su zadovoljni, tako da sam resio da se obradujem jednim ovakvim
Kada mi dodje u ruke, e tada cu te smarati! :uzbud:
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Mobilni telefoni

Postby mali_buda » 07 Jun 2011, 09:38

Nisam promenio mnogo telefona. Prethodni koji sam imao je Nokia 5610 (cale radi u Telekomu, pa je preko njih bilo nesto mnogo povoljno), ali sam se prilicno razocarao, jer je dosla sa nekim bagom, ne samo meni, nego i velikom broju ljudi koji je uzeo isti, zatim mi je ispala neka plastika sa aparata, pa je to sve pocelo i ruzno da deluje, a na kraju se pokvario i flat kabl, pa sam resio da promenim telefon i na pretplatu sam uzeo

LG OPTIMUS GT540 i da ne ureknem, za sada sam prezadovoljan. WiFi radi odlicno, kad nemam wifi signal opet net radi odlicno, fotografije su vrlo kvalitetne, GPS IgoMyWay je isto perfektan (skoro sam isao u Sarajevo, prvi put u zivotu i doveo me je pravo u ulicu koju zelim).
Malo je sporiji pri obradi poziva i za nas sa debljim prstima nije bas zgodan za kucanje poruka (al se brzo covek navikne). Olovka ne ide uz njega, al moze da se kupi i nosi u dzepu :) Baterija drzi oko 2dana ako cesto koristim net.

Na netu se moze naci dosta pozitivnih komentara o ovom telefonu, a i cena mu nije visoka za ovo sto nudi. Android platforma je u pitanju.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Mobilni telefoni

Postby Starešina » 07 Jun 2011, 13:02

Ja sam bivshi korisnik mobilnog telefona, uspeshno sam se skinuo pre godinu dana.Moram priznati da mi je isprva bilo teshko i pomalo neobichno ali bez njega se sada osecam daleko opusteniji, rastereceniji i lakshi za na primer 20 kila :bleh:
Nema vishe poziva od jebenih idiota koji hoce da potroshe besplatne minute pa te smaraju satima, nema vishe ogavnih,turbo shaljivih praznichnih SMS-ova, nema da zhena u svakom trenutku mozhe saznati gde si (jedna od mojih omiljenih prednosti) , nema vishe bojazni da cu izgubiti ili da ce mi neko maznuti moj super skupoceni,ultra nadrkani gedzet koji sluzhi za sve ostalo osim za ono shto mu je prvobitna namena, nema dranja za rachune od domacih lopovskih provajdera...sve u svemu,chovek se ratosilja gomile stvari koje mu idu zhestoko na kurac...
Svi u dragstor, jebite se klaberi !
Starešina
 
Posts: 980
Joined: 18 Mar 2011, 10:23

Re: Mobilni telefoni

Postby Panta » 07 Jun 2011, 17:10

Svaka cast, Staresina :bravo:

Jednog dana, definitivno cu da uradim nesto slicno.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Hamilkar » 07 Jun 2011, 17:54

71:70 wrote:
Hamilkar wrote:
71:70 wrote:S obzirom da za nekoliko dana menjam fon, a planiram da uzmem c7, zanimaju me iskustva forumaša ukoliko neko poseduje ovaj model!
Unapred zahvalan!

Odlican je... Kamera je odlicna, malo je sporiji... Ako te zanima nesto konkretno pitaj...


Ma nista konkretno.
Zanimalo me je najvise da nema neku sistemsku gresku, ali svi koji ga koriste su zadovoljni, tako da sam resio da se obradujem jednim ovakvim
Kada mi dodje u ruke, e tada cu te smarati! :uzbud:

Ma nema problema... Samo da ti kazem, oko kamere su napravile veliku gresku, jer nema autofokus... Jedina mana na c7... Sto se tice bagova, nisam ih primetio. Malo je sporiji od androida... Kazem ti, skoro pa savrsen...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 16:30

ako se u nesto razumem to su telefoni i kompjuteri..ako vas nesto zanima oko modovanja hakovanja i ostalih zanimacija vezanih za android,windows phone,simbian..slobodno pitajte..
i da izrazim zahvalnost modovima sto postoji deo foruma na kome sam i ja kompetentan..
ii kad sam vec tu da porucim airu ili ko je vec zaduzen za tehnicke stvari na forumu.. http://www.tapatalk.com/plugin.php
veoma zgodna aplikacija za pracenje foruma sa mobilnog...samo treba vlasnik foruma prvo da omoguci to..naravno besplatno je..a verujte mi mnogo pomaze
Last edited by kikisp1 on 11 Jun 2011, 16:38, edited 1 time in total.
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 16:33

kikisp1 wrote:ako se u nesto razumem to su telefoni i kompjuteri..ako vas nesto zanima oko modovanja hakovanja i ostalih zanimacija vezanih za android,windows phone,simbian..slobodno pitajte..


Jel moze da se zbudzi android na HTC Smart?
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 16:48

@ Felipao
HTC Smart je telefon koji ima Brew® Mobile Platform OS...dosta lici na Android zbog user interfejsa koji se zove HTC Sense i koji HTC kao firma praktikuje skoro na svim telefonima...sto se tice native Androida na HTc Smartu..to je neizvodljivo..postoji vise stvari zasto je to tako..jedna od njih je da telefon ima vrlo slabe tehnicke karakteristike.. mogu ti pronaci par sajtova sa aplikacijama za Brew ako zelis?
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 16:49

Moze za aplikacije....
A jel to znachi da mi je youtube i slicno nedostupno?Posto brew ne podrzava isti,tj flash plejer a prestali su da razvijaju platformu...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 16:56

pa pazi to oko flesha je jedna velika zavrzlama.. velike su pare tu u pitanju...cak ni microsoftovi operativni sistemi ne podrzavaju ful flash nego nesto sto se zove flash lite..sta to znaci...neces moci da gledas flash sadrzaje preko web browsera...naravno you tube je dostupan preko posebne aplikacije...trenutno samo android podrzava flash u svojoj full formi..
i da evo i sajt... http://www.mobilerated.com/htc-smart-applications.html
Last edited by kikisp1 on 11 Jun 2011, 17:04, edited 1 time in total.
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Mobilni telefoni

Postby Felipao » 11 Jun 2011, 17:02

Pa preko koje aplikacije mogu da gledam tjub na ovom brew? Znam za android,zato sam i pitao da li moze on da se ubudzi posto sam cuo da je neki lik to odradio na smartu,ali to je ocigledno urbana legenda :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Mobilni telefoni

Postby kikisp1 » 11 Jun 2011, 17:08

aplikaciju za you tube mozes naci na m.google.com
gde nadje bas taj telefon? :) znas li da je to jedan jedini telefon sa Brew OS-om..sto na kraju govori i o tome koliko je taj OS dobar...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests