Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Ćoba » 24 Nov 2018, 10:30

Pa tu ljudi najvise grijese, kao nemaju kesa pa daj na rate to povoljno a tamo te natjera da se obavezes za neki paket od 25e a tebi dovoljan i onaj od 15 plus dio kesa odmah za telefon plus rata i sve to na dvije godine. Pa manje te oderu da dignes kredit.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23516
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 24 Nov 2018, 11:06

Skafi skoro uzeo telefon preko operatera za manje pare nego sto se prodaje na KP :biggrin:
Omakne im se ponekad izgleda
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31834
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby DON » 24 Nov 2018, 12:06

A najbolje ako imas kes da tako uzmes telefon, a prepolovis racun. Ima cak i masa ljudi na oglasima koja uzme novi fon preko paketa, pa ga prodaje, znam da je drugar kupovao P10 tako. Umesto 700 evra platio ga 420. Dobio sve iz MTSa od tog momka, mislim da je imao i garancije jos 11 meseci (ako se secam MTS davao 12 meseci garanciju), ceo ugovor, sve mu dao. I ako bude nesto za reklamaciju da ce on da mu ode u MTS. Evo i sad ga sluzi savrseno.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 24 Nov 2018, 13:09

Od slucaja do slucaja. Kod VIPa je pocophone bio jefitiniji nego u prodavnicama i to za prilicnu svotu.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14149
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Disident™ » 01 Jan 2019, 17:39

Odlučio sam sebe da počastim na početku Nove godine, pa sam se odlučio za Xiaomi model da isprobam.
Uzeh xioami black shark, stići će ovih dana.
Je l' koristio neko već ovaj model?
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Mobilni telefoni

Postby Disident™ » 04 Jan 2019, 16:17

Disident™ wrote:Odlučio sam sebe da počastim na početku Nove godine, pa sam se odlučio za Xiaomi model da isprobam.
Uzeh xioami black shark, stići će ovih dana.
Je l' koristio neko već ovaj model?


Stigao danas telefon, samo ću reći od danas #TeamXiaomi. :blue:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Mobilni telefoni

Postby Buzz » 05 Jan 2019, 12:16

Ja sam letos pazario Huawei P20, ali znam da cu sledeci put uzeti Xiaomi, za iste novce uzmes duplo bolji telefon. Kinezi su definitivno obrnuli igricu na hard, ne mogu da shvatim ljude koji danas uzimaju jbni iphone i pucaju duplo veci iznos za iste karakteristike. Jedva cekam da zutaci sjebu jenkije i na drugim poljima, dosta vise sa monopolistickim izvikanim brendovima.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9464
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Ron Swanson » 05 Jan 2019, 13:18

Ja planiram Poco-loco ovih dana, je l' ga ima neko odavde?
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 05 Jan 2019, 13:31

Buzz' Beater wrote:Ja sam letos pazario Huawei P20, ali znam da cu sledeci put uzeti Xiaomi, za iste novce uzmes duplo bolji telefon. Kinezi su definitivno obrnuli igricu na hard, ne mogu da shvatim ljude koji danas uzimaju jbni iphone i pucaju duplo veci iznos za iste karakteristike. Jedva cekam da zutaci sjebu jenkije i na drugim poljima, dosta vise sa monopolistickim izvikanim brendovima.

Nije baš to tako jednostavno.

Prvo Huawei je pre par godina bio ovo što je Xiaomi danas.
To je strategija prodora, pristupačne cene, manji profit, cilj je osvajanje tržišta.
Čim se dođe do određenog procenta na tržištu podiće cene. Kao Huawei.

A što se tiče plaćanja najskupljih telefona, to je uvek bilo i biće. Telefon je najpristupačnije statusno dobro u ovim vremenima.

Takođe nije baš da nisu bolji od ostatka konkurencije iako na papiru imaju slične karakteristike. Nije sve u čipsetu i megapikselima.

Sve u svemu uvek ćemo imati neke nove kompanije, neke će propadati, neke će pomerati akcenat na drugo polje, a neke će još dugo ostati na vrhu.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Rancesco » 11 Jan 2019, 19:31

Ima li neko iskustva oko menjanja operatera i zadrzavanja istog broja? Kakva je procedura uopste, mora li da se ceka istek ugovora ili to moze odmah? Sadasnji operater mi uzasno ide na zivce pa da se na vreme raspitam.

Pitanje broj dva, zna li se ista oko zakona o telekomunikacijama koji omogucava raskid ugovora a neplacanja ostalih meseci koji nisi ni koristio. Jel to ista usvojeno?
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 11 Jan 2019, 20:35

Rancesco wrote:Ima li neko iskustva oko menjanja operatera i zadrzavanja istog broja? Kakva je procedura uopste, mora li da se ceka istek ugovora ili to moze odmah? Sadasnji operater mi uzasno ide na zivce pa da se na vreme raspitam.

Pitanje broj dva, zna li se ista oko zakona o telekomunikacijama koji omogucava raskid ugovora a neplacanja ostalih meseci koji nisi ni koristio. Jel to ista usvojeno?


Moze, i pre isteka ugovora ako platis.

Mislim da se ne placaju preostali meseci vec iskorisceni.

Npr u VIP NEO 2 paket na ugovor je 999 din, a bez ugovora 1699 din.
Ako si potpisao ugovor od 1.septembra, a hoces da raskines krajem januara, onda si VIPu duzan 3.500 ( 5 meseci po 700) . Ispravno stanoviste zakonodavca je da ne moras da platis ono sto nisi iskoristio, vec samo ono sto jesi.
To je bio predlog i mislim da je usvojen.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14149
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Rancesco » 12 Jan 2019, 09:02

E hvala puno kolega, da vidim kakvo je stanje kod Telekoma po tom pitanju.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Admiral » 25 Jan 2019, 23:18

Ron Swanson wrote:Ja planiram Poco-loco ovih dana, je l' ga ima neko odavde?


Je l si uzeo telefon?

Ako jesi, kakvi su utisci?
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Ron Swanson » 25 Jan 2019, 23:39

Nisam još, kažu da će uskoro Pocophone 2, pa da sačekam malo. Mada ako bude trebalo da se čeka, uzeću ga za mesec dana, ne mogu da čekam toliko.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Mobilni telefoni

Postby Admiral » 25 Jan 2019, 23:50

Pih, taman htedoh da cujem utiske.

Cekam predugo Samsung s8 u jednoj prodavnici, pa mi se sve cini da ce me izdati strpljenje.Ggledam back up varijantu...


Razmisljam da li ici na POCO da istrazujem, ili na S8 kao siguricu...
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests