Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Televizori

Televizori

Postby Optimus » 02 Oct 2017, 23:26

Planiram da kupim tv za nekih 50.000 dinara. Uopste se ne razumem koliko herca treba da bude niti nista konkretno za sliku, tako da je svaka pomoc dobro dosla.
Znam da necu ultra hd, da tv ima minimum 40 inci i ako je moguce da je smart.
Takodje da li je bolje uzeti preko kupujem prodajem ili na rate u win win ili gde vec.
Kazem vam svaka pomoc je dobro dosla. Ne zelim da bacim toliko para za neku krntiju.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Televizori

Postby 71:70 » 03 Oct 2017, 02:14

Preko kupujem-prodajem ako vec imas keša.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Televizori

Postby Naka » 03 Oct 2017, 13:02

Optimus wrote:Posto nema teme za televizore, aj da zapljunem ovde.
Planiram da kupim tv za nekih 50.000 dinara. Uopste se ne razumem koliko herca treba da bude niti nista konkretno za sliku, tako da je svaka pomoc dobro dosla.
Znam da necu ultra hd, da tv ima minimum 40 inci i ako je moguce da je smart.
Takodje da li je bolje uzeti preko kupujem prodajem ili na rate u win win ili gde vec.
Kazem vam svaka pomoc je dobro dosla. Ne zelim da bacim toliko para za neku krntiju.

Pravi smart TV su ti Sony (posto jedini poseduju Android), mada ima nekih Philips modela (ali kvalitet slike nije adekvatan). Svi ostali pod smartom podrazumevaju Youtube, deljenje slika i videa sa telefona i WEB pretrazivanje (koje inace zna da bude sporije i iritantno).
Sto se tice kvlaiteta slike tu prednjaci isti taj Sony, pa Samsung, LG i Pnasonic se kolju, pa svi ostali.
Sto se tice frekvencije, pravih 100Hz stvara sliku u slici (deli ekran), medjutim danas se mnogi sluze pupmpanjem tih brojeva (slicno kao i Watt snagom zvucnika) iako to preterano ne utice na kvalitet slike, pa imas 400Hz i vise. To kod jeftinijih televizora nema bitnu ulogu.
Ono sto je pored kvaliteta matrice ekrana bitni, jeste i dinamicki i staticki kontrast samog televizora. Kvalitetni ekrani imaju ogromne (ali iskrene) vrednosti, pa se jasno razlikuje crna od malo manje crne i slicno. Kod losijih televizora npr losu matricu probaju da rese tim dinamickim kontrastom pa se dobija crnilo kad ga gledas iz nekog nepovoljnog ugla ili slicno.
Ja sam uzimao i u winwinu i na KP. Na KP ti je povoljnije, jedino je mana sto ti bas ne garantuju za jedan ili dva mrtva piksela, a to zna da iritira ako se nedaj Boze pojavi.
Moja preporuka do 50 000 dinara bi ti bila za ovaj TV
Sony 40WE660 - best buy
Philips 43PUS6401/12 - skuplja verzija (oko 60 000) ali bas Smart verzija (poseduje Android)
User avatar
Naka
 
Posts: 6264
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Televizori

Postby Eddie Brock » 03 Oct 2017, 16:48

A do 35000 da je fhd i 40"? :beyond: :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Televizori

Postby Naka » 03 Oct 2017, 17:18

Auuuu... To ti je kao da kazes auto da ima 250 konja a da kosta 1000 eura :D
Osudjen si na teslu, vox ili da ides na neki 32 inca od kvalitetnijih brendova.
Od tesle imas TESLA 43S356SF od Voxa to mozes pogledati po netu, iskreno ja nisam zadovoljan nijednim od ponudjenih VOX televizora.
User avatar
Naka
 
Posts: 6264
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Televizori

Postby Vesely.24 » 03 Oct 2017, 17:30

Imao sam drugaricu koja je radila u ComTrade-u do pre mesec dana i baš mi je često pričala da su Teslini uređaji najčešće na popravci i reklamaciji i nikada nikome ne bi preporučila te Kineze da kupi.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Televizori

Postby Гроф Тинторето » 03 Oct 2017, 17:43

Ne znam to oko kvaliteta slike, ali ja imam samo VOX televizore u kuci i nijedan se jos nije pokvario.
Da l' je to sreca il' ko zna sta li je :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Televizori

Postby Skafi » 03 Oct 2017, 19:02

Da sam na tvom mestu, malo bih dodao para i uzeo ovaj model, koji košta nekih 57.000 (bar preko ovik kuća što prodaju tehniku, možda negde ima i jeftinije).

http://www.lg.com/rs/televizori/lg-43LH541V

Ima IPS panel (što je prilična retkost u tom cenovnom rangu), ima i DVB-T2 i satelitski S2 prijem, uz naravno kablovski. Mislim da je ovo najbolji odnos cena-kvalitet u tom srednjem rangu LCD/LED televizora. Istini za volju, nije smart, ali što se tiče smart televizora, ionako je bolje kasnije dokupiti dekoder, koji TV pretvara u smart, nego se osloniti na to što ima ugrađeno u sebi, a što vremenom zastareva i bude poprilično usporeno. Evo, baš je neki naš čovek uzeo ovaj model i snimio kako to sve izgleda sa domaćom kablovskom, pa koliko-toliko može da prikaže sliku o njemu (odlični uglovi gledanja, što se vidi na kraju klipa), mada je naravno bolje uveriti se na licu mesta.

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Televizori

Postby Eddie Brock » 03 Oct 2017, 19:27

Naka wrote:Auuuu... To ti je kao da kazes auto da ima 250 konja a da kosta 1000 eura :D
Osudjen si na teslu, vox ili da ides na neki 32 inca od kvalitetnijih brendova.
Od tesle imas TESLA 43S356SF od Voxa to mozes pogledati po netu, iskreno ja nisam zadovoljan nijednim od ponudjenih VOX televizora.


:beyond:

Pa moze i 32",meni je razdaljina gledanja oko 2.5-3 m ,pa zato mze i 32" ?? :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Televizori

Postby Naka » 03 Oct 2017, 22:14

Vox, Vivax, Tesla, Fox i sl. su televizori iste proizvodnje, tj proizvodjaca, samo se naknadno u Srbiji, Hrvatskoj ribrendiraju.
Neretko zapadnu losi primerci pa posle korisnici kukaju. Grof je srecnik. Sestra moja vec treci put nosi na servis za godinu dana :D
A moji favorit do 32 inca je ovaj LG 32LJ500V ili Philips 32PFT4132, a postoji i malo jeftinija varijanta Sony 32RD430.
Imas na KP coveka proveren prodavac.
User avatar
Naka
 
Posts: 6264
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Televizori

Postby Optimus » 04 Oct 2017, 10:12

Vidim @Naka rastura sa znanjem :)

Odlucio sam se da uzmem preko kupujemprodajem posto su vise od 10 hiljada jeftiniji. Samo ne znam kako se reklamira posle i kako popravljaju (da li im saljem TV za Suboticu).
Ovaj mi je zapao za oko LG 49LH570v 420€ FullHD Smart TV. Sta mislite o njemu?

Mislim da cu uzeti marku LG.

E sad da li je vredno juriti 49'' ili da uzmem 43''.
Koliko je bitno da jurim da bude ultraHD.

Hvala svima sto pomazete. Ovo je jedini forum na kojem pisem i nisam ni mislio da ce neko da odgovori posto je spotski forum.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Televizori

Postby Baxter Stockman » 04 Oct 2017, 10:51

Ja imam Lg koji je uzet preko kp pre godinu dana i nemam nijednu zamerku...
Ne znam koliko ti je pametno da juriš ultraHD, kad kod nad standard nije još ni full HD. Mislim da ćeš džabe platiti dodatno za uslugu koju nećeš da koristiš u Srbiji pa makar narednih 5 godina (neka slobodna procena, mada mislim da će trebati još više vremena od tih 5). U Japanu je standard ultraHD, kod nas nemaš još uvek ni 1 koji je približan toj tehnologiji...
To ti je neki moj savet, verujem da će i ostali baciti mišljenja. :okk:

Ovo oko dimenzija tv-a najbolje proguglaj po netu koja dimenzija ide zavisno od daljine s koje gledaš, ja sam tako birao moj.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Televizori

Postby Naka » 04 Oct 2017, 11:10

Vidi LG je ok marka, ali veruj mi kad istu sliku pustis preko bilo kog Sony sa Bravia obradom slike tek tad uocis sta je slaba a sta dobra matrica i sta znaci dobro softverski odradjen prikaz. Ja bih isao na onaj Sony koji sam ti rekao jer dobijas puno bolji prikaz od LG (lepse boje, jasniji prikaz, plus HDR). Ovaj LG koji ti imas jedini plus je IPS.
Sto se tice UHD, jedino ima smisla za ogromne televizore one preko 50 inca pa nagore i to samo ako planiras da gledas (ISKLJUCIVO SAMO TO) filmove u 4k rezoluciji. Nasi kanali na digitalnoj se otpremaju u rezoluciji 720x576, a HD kanali u HD rezoluciju (retko se koji salje u FHD).
Sto se tice garancije, rekoh ti, zeznuto je ako uocis koji mrtav piksel jer vecina njih na KP nece da ti to prizna. Za sve ostalo lako se dogovaras, mada se salje u kompletnoj ambalazi (jer u sustini ona ti je garancija tako da to ne bacaj ni u ludilu).
User avatar
Naka
 
Posts: 6264
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Televizori

Postby Skafi » 04 Oct 2017, 12:20

Ako se odlučiš da uzmeš preko kupujem-prodajem, ima neki lik što nabavlja sve televizore iz Mađarske, i daje garanciju dve godine iz ovlašćenog servisa. Ali ima samo LG
i Samsung modele. Ako se odlučiš na kraju za Sony, ovi nešto skuplji modeli imaju garanciju i do 5 godina (ali samo u tim prodavnicama). Bilo je tako ranije i za Panasonic.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Televizori

Postby Sezione » 04 Oct 2017, 12:40

"Choose a fucking big television" :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13722
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Next

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests