Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Televizori

Re: Televizori

Postby JNA » 16 Apr 2019, 17:21

Po ovim specifikacijama je super.

Ja imam neki Panasonic od 42" . Mogu ti reći da je odličan. Isto je smart, koštao oko 700 evra. Bila je neka akcija za produženje garancije sa 2 na 5 godina. I nisam se pokajao, mada i danas, a i tad svi uzimaju Samsung, LG...
User avatar
JNA
 
Posts: 8792
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Televizori

Postby Skafi » 16 Apr 2019, 18:33

LG, Samsung, Panasonic i Sony gotovo nikako ne obaraju cene. Čak njihovi stariji modeli mnogo duže drže cenu.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27821
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Televizori

Postby Monogamija » 18 Apr 2019, 07:43

Da li neko ima odgovor ili savet za sledeće. Imam Philips 37" led. Pre nekih 20ak dana u gornjem desnom uglu pojavio mi se info CI plus key fail, malo sam guglao i našao da je potrebno da ažuriram firmware televizora, odradio sam, tačnije prilikom ubacivanja USB - a u TV automatski se prepoznaje nov firmware i ažurira ga. Verzija firmvera mi je identična kao i na oficijalnom sajtu Philipsa odakle sam i povukao istu i po datumu to je poslednja koju su izbacili. Međutim, i nakon te intervencije poruka i dalje stoji. Suština je u sledećem, prilikom spajanja Ikom - a sa SBB - om došli serviseri SBB - a i iz TV - a mi izvukli CI karticu za digitalni signal i postavili mi njihvo D3 uređaj. Nisam probavao da iz tv - a koji je u dnevnoj sobi vadim CI karticu i ubacim u ovaj Philips-ov. Pa ako neko ima ko se bolje razume u TV nek pomaže.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4485
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Televizori

Postby Raoul Duke » 07 May 2019, 15:29

Withnail wrote:
71:70 wrote:Ja, sto direktno sto indirektno, ucestvovao u kupovini 10tak lg preko kp.
Ako ne gresim, sto se tice kvarova, samsung se salje njemu, pa se vraca u madjarsku na popravku. Lg se prihvata i u srbiji.


preko kp (Miki) uzeo sam i lg i samsung...lg se jos nije pokvario, samsung posle 9,10 meseci, odneh ga pre 2 dana, pa cemo da vidimo kako ce da poprave ili dobijam novi (s obzirom da sam osetio neku paljevinu mislim da je neki gadniji kvar :biggrin: ), i on mi rece samsung donosim njemu, lg u servis




Je li ovo i dalje najbolja opcija za kupovinu TVa?

Ko je pouzdan dobavljač iz Segedina (ili odakle god ih već donose)?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Televizori

Postby Withnail » 07 May 2019, 23:14

Miki ti je bio najbolji na k/p, za nas iz Beograda. pretpoostavljam da je i dalje najbolji, najvise ljudi je od njega uzimalo...meni je tv popravljen u rekordnom roku, drugi sljaka bez problema
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Televizori

Postby Raoul Duke » 08 May 2019, 12:26

Hvala!

Aj sad pomoć:


Sony 55XF7005 - 570 eur

Samsung 55NU7023 - 440 eur
Samsung 55NU7102 - 490 eur
Samsung 55NU7402 - 620 eur

LG 55UK6470 - 500 eur
LG 55UK6400 - 500 eur
LG 55UK6500 - 510 eur
LG 55UK6750 - 570 eur
LG 55UK7550 - 590 eur


Ili još bolje: je l' ima neki razlog da ne uzmem ovaj:

Samsung 55NU7023 - 440 eur

kao prosečan korisnik (Netflix, film sa USB fleša, striming, YT, Sport klub/Arena)?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Televizori

Postby killchrome » 08 May 2019, 12:52

hteo sam ja taj samsung pre neka 2 meseca, ili 7093, ali je tih dana nesto skocio sa 460 na 500e pa sam popizdeo i uzeo verziju od 50"

isto prosecan korisnik, prezadovoljan sam, doduse tv mi je na 3m tako da nisam mnogo patio sto nije 55 :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3311
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Televizori

Postby fabricio » 08 May 2019, 12:54

Za pocetak, mnogo bolje mesto za tvoje pitanje je Benchmark forum.

Iz mog iskustva,

Sony neka ti uvek ima prednost kod kupovine. Skuplji jeste, ako je sony 500e, uglavnom ces neki Lg sa istim specifikacijama naci za 400 itd... Ali velika razlika u kvalitetu.

Posle sijaset LGa i Samsunga, Sony mi je kao spejs satl u odnosu na njih kad sam kupio. Proslo je dve godine, uz par problema sa softverom (koji su se sredili kroz apdejte i novi android), nijedan problem nisam imao. Kodi, Netflix, Amazon Prime, Youtube, MX player... sve to radi na 3x vecem levelu u odnosu na LG ili Samsung, iz iskustva.

Tu je i uvek prisutni 10bit panel, za razliku od LG i Samsunga koji prodaju maglu, stavljaju 8+2 (10 stave na modele koji su debelo preko 1000 evra uglavnom). Vec smo pominjali to nekad ovde cini mi se.

U svakom slucaju, ako za nesto vredi isprsiti se, to je Sony.

Edit: zaboravih za Operu... pretrazivac radi kao na kompu. Sto je retkost za televizore. Reddit i nba strimovi isto... vrh
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Televizori

Postby Raoul Duke » 08 May 2019, 13:10

Hvala!

Na BM forumu sam sveže registrovan, pa mi moderiraju postove. Ko zna kad će ga objaviti.

Ne znaš kakva je situacija kod Sonija sa učitavanjem prevoda sa fleša?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Televizori

Postby fabricio » 08 May 2019, 13:21

Ja koristim MX player za filmove sa flesa. Imas sva podesavanja da namestis, boju prevoda, velicinu, cita i cirilicu i latinicu... Prepoznaje sve titlove i video formate... Program radi isto kao na mobilnom jer se skida sa play prodavnice preko TVa, tako da mozes i da ga isprobas na mobilnom ako ti odgovara. al Tv mora biti android u tom slucaju.

Ja imam 55XD8005... on se vise ne prozivodi jer su izasli noviji modeli, i nisam siguran, ali mislim da ovaj gore sa liste sto si okacio, onaj prvi model je jedan od naslednika upravo ovog mog televizora. Ne drzi me za rec.

Editovao sam prethodni post, pa mozda ne vidis... uzmi u obzir da opera internet pretrazivac radi kao na kompu, sto je za TV jako retko... Pusta strimove sa svih sajtova, reddit radi odlicno recimo.

Naravno, uzmi u obzir da ovo nece raditi bas svaki TV zbog toga sto je Sony, za to ipak malo vise proruglaj ili sacekaj da ti pomognu na Benchmark. Ali za oko 500-600 evra, bi trebalo da se nadje sto je i tvoj cenovni rang koliko vidim.

Evo ti najbolji sajt na svetu u vezi televizora. Ukucas na gugl model koji hoces, dodas na kraju "rtings" i dobices detaljno sve o televizoru i ocenu koju je dobio. :drinks:

https://www.rtings.com/
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Televizori

Postby Raoul Duke » 08 May 2019, 13:32

Hvala još jednom!
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Televizori

Postby bhc_comp » 08 May 2019, 13:47

Danas svaki TV možeš da povežeš na komp u roku od dva minuta i dobiješ smart TV, ali u pravom smislu te reči. Ja imam TV povezan na komp (Dual View) i wireless miša i tastaturu (kao dodatno povezani set koji koristim za TV) i nikada to ne bih menjao za "smart TV".

Ja zbog posla imam i desktop računar pored laptopa, pa preko njega koristim i EON web aplikaciju umesto klasične kablovkse. :biggrin:

Da me ne shvatite pogrešno, poštujem svačiji izbor, samo kažem da ja lično ne vidim svrhu davanja tolikog novca za "smart" televizore.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15639
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Televizori

Postby fabricio » 08 May 2019, 14:01

I meni TV sluzi kao monitor, a posto je 55 inca sa kreveta se sluzim bezicnim misem i tastaturom :biggrin: ... ali mnogi drze TV u dnevnu sobu, i onda je zeznuto.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Televizori

Postby Vesely.24 » 08 May 2019, 17:50

@Raoul trebalo bi danas da ti objave post, brzo to rešavaju.

@bhc Ne da nije isti fazon povezivati laptop na televizor ili ga ne povezivati. Evo ja prvi u dnevnom boravku kod kuće nemam mesta za laptop nego bih morao da stavljam na stolicu. Nema nikakvih dodatnih kablova i zezanja oko povezivanja iako traje to sve minut. Hoćeš pustiš pesmu na yt i moraš da kačiš laptop, meni je to potpuno besmisleno.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Televizori

Postby Tommen » 08 May 2019, 18:23

Skoro da se podrazumeva da je sada svaki tv smart i uzasno su pristupacni tako da thc pada ti u vodu prica. :biggrin:
Npr. je l postoji 4k tv da nije smart?

Opet, podrazumeva se da je hdmi kabal i pc do jaja prakticno, iako imam odlican tv ne slazem se sa Fabriem da je Opera na nivou pc-a, mene licno nervira za koriscenje tako da za reddit koristim laptop i hdmi. Najveca prednost smart tv-a je yt i netflix i tu se za mene kao prosecnog korisnika zavrsava prica.
User avatar
Tommen
 
Posts: 1828
Joined: 24 Aug 2017, 17:12

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests