Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Cuburac » 25 Oct 2021, 20:59

Kod SBBa imas D3 ili mini, a sada EON., pa koliko tih uredjaja imas ( SBB ti daje 3 uz pretplatu) , pa toliko mozes i da imas televizora,
Sto se tice daljinca, ja koristim samo jedan, onaj od SBB uredjaja, daljinski od tv i ne koristim.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Гроф Тинторето » 25 Oct 2021, 22:18

Znam, SBB je kod roditelja. Ukljucivanje tv i ton ide na obicnom daljinskom.
3 uredjaja, samo jedan ima vracanje, neki srednji paket, srebrni cini mi se.
Kanala zakljucano koliko hoces. Ali njima odgovara vracanje.

Ni MTS nije bolji, samo sto malo sporije rade oni STB, ali su svi imali opciju vracanja unazad.

Rekoh, nekome je vracanje unazad bitno, meni nije i zato jos uvek ne menjam ovo. Kad ljudi iz Supernove kazu da mora da se potpise ugovor i da se uvode STB uredjaji pa da me skrate za 100 kanala, uzecu SBB. Za sada, ovo je najbolja ponuda od operatera, steta sto su kupili ExeNet i usrali sve sa Supernovom.

Smorio sam, ionako pricam o necemu sto vise ne moze da se potpise. Od miguceg, od 2 zla uvek preporucujem ono manje, SBB.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kablovska televizija i internet

Postby killchrome » 26 Oct 2021, 12:35

killchrome wrote:kakve klosarcine sa ovim premium kanalima, koji ne mogu da se premotavaju (moze na premium 1 ali samo dok traje utakmica, ne mogu da vratim nesto sto je islo ranije).


moram da se ispravim, ipak radi premotavanje, mozda u prva 24h nije...i eon app sljaka najopustenije na telekomovom internetu. doduse, ne radi bas perfektno, povremeno ume da zabode, ali generalno vrlo pristojno.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Fratelo » 26 Oct 2021, 15:26

Meni i dalje na cloudu ne radi premotavanje.

Jos im saljem mail juce, klosari jos ne odgoaraju.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 17675
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Mile95 » 26 Oct 2021, 18:03

Desetka wrote:
Mile95 wrote:Gospodo, izvinjavam se, ako neko zna..ovako stoji situacija...imam Orion, imam ugovor jos godinu dana! Kad sam uzeo, tad su postojale samo 5 arene.. Sta ja sad da radim, jbt necu moci da gledam Partizan, aman! Jel neko zna, dal moze kod njih da se doplate ostale arene, ili mozda puste dzabe..placam i eon, jbt stvarno je previse!
ps. Nije moguce da ce sad sve utakmice Partizana da puste samo na premium, aman, sve im jebem!

Ja sam ih zvao danas da pitam da li ce da ubace premium kanale, rekla mi je zena da se jos uvek nista ne zna, ali rade na tome.
Ja sbb koristim primarno, a sam nabavio pre neki dan orion smart tv aplikaciju. Taman sam mislio da sam konacno miran sto se tice sporta i da sam pokrio sve lige, ovi lihvari sa arene nasli da se glupiraju sa novim kanalima.
A dal ce da se placaju nove arene, verovatno hoce..pretarase ga..
Mile95
 
Posts: 2645
Joined: 30 Jun 2020, 17:08

Re: Kablovska televizija i internet

Postby СрбинПодгорица » 28 Oct 2021, 00:01

Гледам нешто је ли могуће да Orion telekom у Србији нуди 10Gbps?
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16933
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Inzaghi » 31 Oct 2021, 18:21

Izbacuje mi ovo na Premium kanalima. Radi pa posle nekoliko sekundi izbaci error. Supernova je.
Jel ima jos neko problema?

Image
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17144
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Monogamija » 06 Nov 2021, 13:37

Govna iz Telekoma počela da blokiraju Kodi. Do pre nekoliko dana sve radilo kako treba. Kada prebacim na mobilne podatke Kodi radi
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4484
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Duh sa sekirom » 07 Nov 2021, 09:30

Orion ubacio i arene premium 1,2,3 i sve radi OK
Sve u svemu po meni njihova aplikacija je trenutno najbolji način za gledanje arena za nas koji smo na EON-u pogotovo kada se trenutna cena na akciji od 1100 din podeli na 3 dela
Nemaju Arene 6-10 I 1x2 ali verujem da ništa necu propustiti od onoga što mi je vazno a to je trenutno NBA I Partizan u basketu i fudbalu
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3025
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 07 Nov 2021, 14:12

Ne postoje Arene 6-10 nego 6-8, dakle 3 plus ta bezvezna 1x2 koja je recimo devetka u Hrvatskoj a sada na njoj nema ništa posle puštanja ove tri premijum Arene, čak neki dan kada bila gomila mečeva u LE i LK jedino na 1x2 nije bio nikakav prenos.

Ništa ne gubiš, tih 8 što imaš je sasvim dovoljno da pokrije sve najvažnije, petica im je kilava, stalno neki dokumentarci za razliku od kanala 6-8 ali u principu sve što valja ići će na tri premijum i ovih par kanala pride što imate na Orionu. Juče na kanalima 6-8 mađarska, poljska i ostale lige.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Karelia slims » 09 Nov 2021, 22:46

Ona IPTV lista što sam kupio na Aliexpress-u ubacila i Arena premium kanale.

Sjajno radi za sada. Malopre sam gledao Budućnost u Eurokupu na 6 različitih kanala :biggrin: Odem na sajt Eurokupa, pogledam TV info i pronađem u listi kanale.

Pisao sam da sam puštao preko VLC-a. Kupio sam u međuvremenu Mi box s android box i na njemu puštam preko aplikacije IPTV Smarters Pro. Dešavalo mi se da mi sport klub secka ponekad u VLC-u, u ovom plejeru mi radi sjajno. Ima verzija i za windows. Slabo su mi preko VLC-a radili i oni naši dokumentarni i filmski kanali, ali sada u ovom plejeru rade sjajno, mada ih nisam puno gledao.

Možda vam deluje kao reklama, ali meni deluje da mi je ovo best buy na Aliexpress-u. Ništa bolje nisam kupio. 3 dolara mesečno. Ovo ko ne kupi, a traži strimove, taj je, da izvinite, lud. Može i debitnom karticom da se kupuje na Aliexpress-u. Imam i jednu listu koju plaćam 8 eura, a kupio sam je od našeg čoveka, ali mi ova Gotit IPTV lista radi bolje.
Трофеј Београду!
User avatar
Karelia slims
 
Posts: 14837
Joined: 19 Mar 2016, 12:07

Re: Kablovska televizija i internet

Postby JNA » 09 Nov 2021, 23:01

Samo kratko...

Ja se vama divim sa tim listama kineskim, japanskim, korejskim itd... Kompovima, telefonima, vlc plejerima, iptv pro aplikacijama, strimovima i generalno sve u vezi utakmica na displeju od 5 inca. :biggrin:

Samo priznajem dijagonalu preko metar i sve u ful hd formatu. Premijem sve, košta ali vredi :biggrin:
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Woodoo » 09 Nov 2021, 23:04

Lako je biti gledalac na metar dijagonali i full HD-u, aj ti budi gledalac tamo gde smo mi gledaoci. :biggrin:
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3756
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Karelia slims » 09 Nov 2021, 23:14

Ma ja ovo pišem zbog onih koji non stop traže linkove.

Nešto što sjajno radi za 3 dolara mesečno.

Imao sam ja Telekomov IPTV. Meni sad džabe da daju njihov internet i IPTV nikada ne bih uzeo. Ovi Kinezi što kradu signal su bogovi kad se uporede sa Telekomom.
Трофеј Београду!
User avatar
Karelia slims
 
Posts: 14837
Joined: 19 Mar 2016, 12:07

Re: Kablovska televizija i internet

Postby JNA » 09 Nov 2021, 23:17

Kradu telekomov signal i ispadaju bogovi, pa jao muke moje :D
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests