Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby grobar_Zvornik » 25 Oct 2021, 11:47

Ресетујте рутер ви у Србији, требали би имат све Арене.
Што се нас у РС тиче, по свој прилици све оно што буде на премиум каналима, биће код нас на АС2,АС3,АС4.... а могуће да ће послије Нове године нам убацити и посебно премиум.... или неки додатни пакет.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby hehule » 25 Oct 2021, 12:32

Valja li čemu Arena Cloud? Jesu malo unapredili server da ne seckaju prenosi?
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7219
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Kirilov » 25 Oct 2021, 12:43

Juce je seckalo dok sam pratio Mega-FMP (gledao sam jedno poluvreme), pa se stabilizovalo, a Mornar-Zvezda je radila dobro slika (gledao sam prvu cetvrtinu) ali je zvuk kasnio. Pre toga je bilo zadovoljavajuce, mozda se moze pripisati jucerasnjim promenama sa kanalima, ne znam.
User avatar
Kirilov
 
Posts: 2969
Joined: 01 Sep 2020, 19:55

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 25 Oct 2021, 12:47

Arena Cloud je baš onakva kakva je i bilo koja druga aplikacija kreirana od strane državne firme. Amaterska aplikacija kao i sve u vezi Telekoma. EON aplikacija je svetlosnu godinu ispred po interfejsu, funkcionalnosti, podršci za različite platforme, itd. O stabilnosti/pouzdanosti da ni je pričamo...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby jedno ime » 25 Oct 2021, 12:53

I ja da dodam da je EON preozbiljna app za pomenute.

Doduse manji problem, ako imas mts/telekom internet, SK kanale je fasista zabranio da se gledaju preko njegovog wifi, vec moras trositi internet na telefonu.
Strasno sta radi.
NISMO ISTI.

''Prosto, kao Partizanovac, kao Zeljkov prijatelj, nadam se... nece doci lako, znam, ali ce doci uspeh i da ce se ponovo pevati nasa pesma''
Gospodin Dusko Vujosevic.

bhc_comp wrote:Tek ćemo da stežemo kaiš dok se namire prijatelji kluba u kkp.
User avatar
jedno ime
 
Posts: 5496
Joined: 18 Oct 2019, 12:46

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Fratelo » 25 Oct 2021, 13:00

hehule wrote:Valja li čemu Arena Cloud? Jesu malo unapredili server da ne seckaju prenosi?


Ne bacaj pare na to smece.

Od juce ne moze ni da se vrati unazad, amateri klasicni.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 17997
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby baketa96 » 25 Oct 2021, 13:13

jedno ime wrote:I ja da dodam da je EON preozbiljna app za pomenute.

Doduse manji problem, ako imas mts/telekom internet, SK kanale je fasista zabranio da se gledaju preko njegovog wifi, vec moras trositi internet na telefonu.
Strasno sta radi.


Probaj neki VPN da koristis koji ima lokacije u SRB, mozda ti tada bude radilo
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Hajzenberg » 25 Oct 2021, 13:16

jedno ime wrote:I ja da dodam da je EON preozbiljna app za pomenute.

Doduse manji problem, ako imas mts/telekom internet, SK kanale je fasista zabranio da se gledaju preko njegovog wifi, vec moras trositi internet na telefonu.
Strasno sta radi.


Ko uzme EON van mreže (onaj ko nema SBB kablovsku),može da gleda i SK i N1 i Nova S i sve što je ekskluziva SBB-a i na telekomovom internetu, bilo da je adsl, vdsl i optika.

E druga je priča EON u mreži pa na telekomovom netu (adsl, vdsl, optika) ne mogu ti kanali a mogu recimo na mobilnom internetu od mts. Ima i tu fora, ako se koristi EON aplikacija za mobilni onda rade svi kanali i na mts internetu a neće od aplikacije za smart tv. Takođe, postoji i opcija VPN gde se uključi da se gleda iz neke druge zemlje i onda prepoznaje sve kanale.

Dakle, najlakše je pljuvati a ne sagledati sve mogućnosti i opcije. Sve je stvar prećutnog dogovora dve inače rivalske kuće, kako to da MTS ne blokira malopre pomenute kanale kada neko na njegovom netu gleda EON van mreže a blokira ih kada je EON u mreži, tj. kada je nalog od SBB korisnika.

A sama EON aplikacija radi gotovo besprekorno, uopšte nije bitno koliko ljudi gleda neke programe i utakmice a gotovo ništa ne valja od MTS-a, ni Arena Cloud ni Iris go za smart tv, računare i mobilne, štuca svako malo, baguje, jednostavno ne mogu da naprave iole normalnu aplikaciju za one koji neće da gledaju njihove programe van tv.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Sezione » 25 Oct 2021, 13:32

Je l koristi neko iris go na kompu? Vredi li cimanja da pravim nalog?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 25 Oct 2021, 13:51

Ne znam šta da ti kažem, radi neko vreme normalno pa onda pravi problem. Kada je LŠ nisam koristio ali čitao na raznim forumima da je bagovalo samo tako. Svaka preporuka je krajnje nezahvalna u smislu da prosto čovek ne zna da li da preporuči ili ne. Čini se da je malo manje problematična nego Arena Cloud sa kojom bukvalno 80-90% ljudi ima stravične probleme. Ali nema savršenog rešenja kada su oni u pitanju.

E sad, ne znam da li imaš iris tv pa hoćeš nalog da praviš ako ti tv nije pri ruci, ako hoćeš da kupiš uslugu iris go koja je valjda sa svim ovim kanalima 1300-1400 dinara mesečno onda bolje za te pare da uvedeš klasičnu iris tv što se gleda preko risivera gde problema gotovo uopšte da nema.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Sezione » 25 Oct 2021, 14:05

Imam iris tv, nego hocu ponekad da pogledam nesto na kompu dok je tv zauzet, hvala na odgovoru :okk:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 25 Oct 2021, 14:18

Ništa te košta, napravi nalog pa probaj :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby jedno ime » 25 Oct 2021, 15:20

Hajzenberg wrote:
jedno ime wrote:I ja da dodam da je EON preozbiljna app za pomenute.

Doduse manji problem, ako imas mts/telekom internet, SK kanale je fasista zabranio da se gledaju preko njegovog wifi, vec moras trositi internet na telefonu.
Strasno sta radi.


Ko uzme EON van mreže (onaj ko nema SBB kablovsku),može da gleda i SK i N1 i Nova S i sve što je ekskluziva SBB-a i na telekomovom internetu, bilo da je adsl, vdsl i optika.

E druga je priča EON u mreži pa na telekomovom netu (adsl, vdsl, optika) ne mogu ti kanali a mogu recimo na mobilnom internetu od mts. Ima i tu fora, ako se koristi EON aplikacija za mobilni onda rade svi kanali i na mts internetu a neće od aplikacije za smart tv. Takođe, postoji i opcija VPN gde se uključi da se gleda iz neke druge zemlje i onda prepoznaje sve kanale.

Dakle, najlakše je pljuvati a ne sagledati sve mogućnosti i opcije. Sve je stvar prećutnog dogovora dve inače rivalske kuće, kako to da MTS ne blokira malopre pomenute kanale kada neko na njegovom netu gleda EON van mreže a blokira ih kada je EON u mreži, tj. kada je nalog od SBB korisnika.


Naravno da cu da pljujem psihov fasisticki telekom/mts, jer placam njihov internet, pa i telefon 25 godina, ali ne mogu da gledam sbbove kanale preko EONa na njihovom wifi-u, iako njih (sbb) naravno posebno placam. Da, mogu na telefonu troseci prenos podataka, ali mnogo se brzo trosi, tako da jedan pun vikend utakmica i ja sam potrosio internet na telefonu za taj mesec.

Za VPN i to da se ukljuci kao da se gleda iz druge zemlje se ne razumem, kao i 99 posto ljudi u Srbiji.
NISMO ISTI.

''Prosto, kao Partizanovac, kao Zeljkov prijatelj, nadam se... nece doci lako, znam, ali ce doci uspeh i da ce se ponovo pevati nasa pesma''
Gospodin Dusko Vujosevic.

bhc_comp wrote:Tek ćemo da stežemo kaiš dok se namire prijatelji kluba u kkp.
User avatar
jedno ime
 
Posts: 5496
Joined: 18 Oct 2019, 12:46

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby baketa96 » 25 Oct 2021, 18:01

Hajzenberg wrote:
Ko uzme EON van mreže (onaj ko nema SBB kablovsku),može da gleda i SK i N1 i Nova S i sve što je ekskluziva SBB-a i na telekomovom internetu, bilo da je adsl, vdsl i optika.

E druga je priča EON u mreži pa na telekomovom netu (adsl, vdsl, optika) ne mogu ti kanali a mogu recimo na mobilnom internetu od mts. Ima i tu fora, ako se koristi EON aplikacija za mobilni onda rade svi kanali i na mts internetu a neće od aplikacije za smart tv. Takođe, postoji i opcija VPN gde se uključi da se gleda iz neke druge zemlje i onda prepoznaje sve kanale.


Moras da se konektujes na Srbiju, makar meni tako radi. Koristim Nord VPN.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Гроф Тинторето » 25 Oct 2021, 20:55

Cuburac wrote:
Гроф Тинторето wrote:Moze to i kod nas kod nekih, ali je skuplje.
Nekad je to moglo u SBB, ne platis u roku i oni te iskljuce. Platis i oni te ukljuce opet.

Fazon je sto svi imaju krs opremu i onda ti bude krivo sto im placas.

Ja sam se odrekao vracanja unazad zarad koriscenja jednog daljinskog upravljaca. To me je oduvek izludjivalo.
Takodje, nema kablova i onih STB uredjaja po celoj kuci. Mogu da prikljucim 100 televizora ako mi je merak.



Ti si kod SBBa ?
Ako jesi, zasto si se odrekao vracanja unazad ?
Kako mozes da prikljucis vise od 3 Tva ( sem da platis , valjda je moguce)?


Ne, kod bivseg ExeNeta, kupio ih Telekom. Medjutim, meni je ugovor ostao isti i necu ga menjati za one super parove i ostale gluposti.

Optika mi je dovedena do stana, ide u neku kutijicu i onda iz te kutije koaksijalac. Koaksijalac spliterima mogu da delim na 10 televizora ako zelim, nema doplate, ali nema STB uredjaja i nema vracanja unazad. Ali zato kanale menjam na tv daljincu sto meni znaci, 2 daljinca me izludjuju.

Slika je perfektna, pogledam nekad HD Arene, jesu losije od SK, ali ne drasticno.

Imam jedno 400 kanala valjda. Nemam SK i HBO, ostalo je valjda tu sve.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31832
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests