Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Gedzeti

Re: Gedzeti

Postby Felipao » 25 Jun 2012, 22:18

Sto je ovaj toliko skup onda jbt? Ovaj treci bi najpre mada ne znam sto su mu budzili fm,music i te sprdnje... Za sta konkretno moze da mi bude koristan blutut na navigaciji?
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 25 Jun 2012, 22:41

i ja bi ti preporucio treci...
pa recimo imas fon sa paketom na kome imas net besplatan,povezes gps i fon preko blututa i imas net i na gps-u..znaci ono surfovanje netom u kolima..srdnja :)
isto tako povezes fon i gps i ono imas handsfree.. preusmerava ti pozive na zvucnik od gps-a
nesto od primera
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby Felipao » 07 Aug 2012, 12:33

Kiki brate rodjeni pomagaj :D Koji je najbolji wireless ruter,ovaj moj mi rikno a i onaj prosli me zezao samo tako,nemam srece u izboru nikako.
A isto me zeza i ova kartica,mrezu koju uhvatim preko telefona ne mogu preko kompa,dal je moguce ?
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 07 Aug 2012, 13:29

a cek sto uopste vatas wireless sa kompom?zar ti nije lakse lan kabl u ruter da ubodes?
a sto se tice rutera..tp link su ti najevtiniji..al dosta se ljudi zale..ja koristim dlink koji je malo skoplji tipa 60,70 evra i radi super..da ga ne ureknem..
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby Alonzo » 07 Aug 2012, 14:16

Drugari, jedno pitanje...treba da kupim tv, imam opciju da kupim u Segedinu, ali mi je ponuda iz Srbije, od jedne firme sa kojom saradjujem bolja...jeste cudno, ali tako je. :biggrin:

Koji mi tv preporucujete do 100k?

Ja sam nasao Samsung UE 40 ES 6100...sta mislite o njemu i da li je velika razlika u odnosu na 6710?

Imam ponudu za 78k dinara, dok je u Segedinu 229 999 forinti...sto ispada oko 827 eura.
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9522
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Gedzeti

Postby Felipao » 07 Aug 2012, 14:34

kikisp1 wrote:a cek sto uopste vatas wireless sa kompom?zar ti nije lakse lan kabl u ruter da ubodes?
a sto se tice rutera..tp link su ti najevtiniji..al dosta se ljudi zale..ja koristim dlink koji je malo skoplji tipa 60,70 evra i radi super..da ga ne ureknem..


Pa ne mogu da razvlacim 10 metara kabla kroz 3 sobe a treba mi i za telefone vajrles i kad mi je lap u kuci.

Pa ja te tp link vecito furam,ebem ih,vise necu.Dlink kazesh? Dajde neki model...

Mada setih se da mi mozda garancija josh nije istekla kod ovog,u stvari kad bolje razmislim nije sigurno,moram potraziti racun i garanciju.Al mi muka da se razvlacim po servisima ko za prosli,2 puta sam ga nosio na servis i opet me hebo.Na kraju cu da ga razlupam cekicem a kupim lepo novi...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 07 Aug 2012, 17:05

koji net uopste imas?kablovski ili adsl? taj wireless sa tp linkom i 3 zida je verovatno go qurac...osim ako nemas jacu antenu...
ja imam dlink wbr 1310..malo je stariji ali radi kao sat...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 07 Aug 2012, 17:07

@ alonso...
predlozio bih ti i da pogledas nove lg modele...ako si u mogucnosti..najbolji odnos cena kvalitet ima lg..
a svi ih hvale....
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby Alonzo » 07 Aug 2012, 18:37

kikisp1 wrote:@ alonso...
predlozio bih ti i da pogledas nove lg modele...ako si u mogucnosti..najbolji odnos cena kvalitet ima lg..
a svi ih hvale....


Mozes konkretno neki model da mi preporucis?
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9522
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: Gedzeti

Postby Felipao » 07 Aug 2012, 19:16

kikisp1 wrote:koji net uopste imas?kablovski ili adsl? taj wireless sa tp linkom i 3 zida je verovatno go qurac...osim ako nemas jacu antenu...
ja imam dlink wbr 1310..malo je stariji ali radi kao sat...


Go kurac-sve si rekao :D Kablovski... Antena je 8 db...Kako da resim prokleta 3 zida a da to radi kako valja!?

Al pazi,na fonu sljaka ko satic i kad sam u istoj sobi gde je komp.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Gedzeti

Postby Diktator » 07 Aug 2012, 19:28

alonzo sa samsungom nema greske :biggrin:
ali ako uzimas u Szegedu znaj da ti garancija u Srb vazi samo za filipsove modele..za madjarsku varijantu ti je najbolja kupovina preko suboticana koji diluju te televizore jer ti u slucaju nekog kvara oni garantuju(mom drugu su promenuli tv posle 24h sa istim modelom bez felera(imao neku crtu na ekranu)).
on ima samsung smart tv 46 inca..perverzija...uz to sto su mu zamenili tv,kao znak postovanja sto se iscimao do SU dobio je 2 para 3d naocara free(2 pre tpga vec dobio) :copa1:

@ felipao

ja uzeo d link ---> http://www.laptopcentar.rs/product/D-LI ... T-31201110
dobijes ruter dir 300 i usb mrezni adapter za PC racunare bez iste..
radi radnju a nije skup--platio ga oko 2000 sa laptopom..
u laptopcentru su najjeftiniji..
Last edited by Diktator on 07 Aug 2012, 19:34, edited 1 time in total.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 07 Aug 2012, 19:30

@ felipao
ja bi to busilicu i kabl kroz zid :laugh:
ubodes modem u ruter iz rutera kabl u komp u sobi...imas i wireless i lan..
ako ti se ne busi..proveri wiireless karticu u kompu..ako fon radi ok,sa manjom wireless antenom,onda je nesto do kompa
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby kikisp1 » 07 Aug 2012, 19:34

@ alonzo
da se razumemo protiv samsunga ili sony-ja ja licno nemam nista.. al lg sa istim takvim karakteristikama i opcijama je sigurno jeftiniji..
ja imam 42lv5500 i prezadovoljan sam...
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Gedzeti

Postby Felipao » 07 Aug 2012, 19:42

kikisp1 wrote:@ felipao
ja bi to busilicu i kabl kroz zid :laugh:
ubodes modem u ruter iz rutera kabl u komp u sobi...imas i wireless i lan..
ako ti se ne busi..proveri wiireless karticu u kompu..ako fon radi ok,sa manjom wireless antenom,onda je nesto do kompa


Pa ne znam kako da proverim wireless karticu al moguce je da i ona jebe jer vatam neki komsijski vajrles na telefon a na komp moze samo ponekad.A ruter je crko,to je sto posto.Nece me ta mrezna oprema nikako...
Ma ne busi mi se,kabl bi morao da prolazi kroz hodnik,mnogo ruzno.A i takav je neki raspored da bi morao da vodim 20 metara kabla po podu (i negde ga prikljestish i cao zdravo,mnogo osetljiv taj kabal) ili po plafonu eventualno,tu je sigurniji al ne bih busio zaista...

Na kraju cu ja da menjam i ruter i karticu....Daj predlog za karticu dobar takodje :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Gedzeti

Postby Alonzo » 07 Aug 2012, 19:45

Aleksa wrote:alonzo sa samsungom nema greske :biggrin:
ali ako uzimas u Szegedu znaj da ti garancija u Srb vazi samo za filipsove modele..za madjarsku varijantu ti je najbolja kupovina preko suboticana koji diluju te televizore jer ti u slucaju nekog kvara oni garantuju(mom drugu su promenuli tv posle 24h sa istim modelom bez felera(imao neku crtu na ekranu)).
on ima samsung smart tv 46 inca..perverzija...uz to sto su mu zamenili tv,kao znak postovanja sto se iscimao do SU dobio je 2 para 3d naocara free(2 pre tpga vec dobio) :copa1:


Nema sanse je da odem do Szegeda. :biggrin:

Imam neku vezu preko prijatelja, da mi neki njegov diler nabavi televizor, samo treba da izaberem koji.

Druga opcija je iz Srbije.

@ kikisp1

Taj model je iz 2011 godine. Ovaj je bolji, a razlika u ceni i nije toliko velika. Hvala na infou, svakako.

Kontam da koji god da izaberem - necu pogresiti.

Znam samo da ako izaberem neki skuplji i veci, ekran ce biti bolji, pa ce Partizanovim igracima biti lakse da pogadjaju 3pts na gostovanjima. :biggrin:

@ Felipao

Ne smaraj vise sa tim wireleessom. Kupi vec jednom. Odvoji se od tih para, pravi si "jevrej". :biggrin:
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9522
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests