Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby grobar_Zvornik » 07 Feb 2016, 16:47

Људи обазриво са вин вином. ;)

Десктоп рачунар купио прије 2 године, 10 дана прије истека гаранције - цркне матична. Замијене ми. Истекне гаранција - цркне хард диск.
Наравно из џепа дао за нови.
При томе ништа презахтјевно, са сасвим коректном конфигурацијом.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32077
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 07 Feb 2016, 16:48

Nije mi malo, no mi treba kamerica boljeg kvaliteta, po mogućnosti integrisana. Ako sve uspe kako treba, posao će mi zahtevati kameru, a ne bih da mi slika bude kao da sam ispala iz '95. :biggrin:
Ne razumem se mnogo u SDD ili šta god, meni bi to trebalo neko da objasni potanko. Ja biram od onoga što poznajem :beyond: Na kraju sam se odlučila za Toshibu jer ima 1tb prostora, ali mi nije presudno, presudna mi je kamerica i RAM.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby gogo23 » 07 Feb 2016, 17:24

Starsica wrote:Nije mi malo.

Meni nikad dosta.
Starsica wrote:treba mi kamerica boljeg kvaliteta, po mogućnosti integrisana. Ako sve uspe kako treba, posao će mi zahtevati kameru,

Je l' se to otvara neki hot-live-video servis/kanal?
Starsica wrote:Ne razumem se mnogo u SDD ili šta god, meni bi to trebalo neko da objasni potanko. Ja biram od onoga što poznajem :beyond: Na kraju sam se odlučila za Toshibu jer ima 1tb prostora, ali mi nije presudno, presudna mi je kamerica i RAM.

Jes da te lokalni muskarcitm nisu ic konstatovali ali bar si trebala ovo da napises.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 07 Feb 2016, 17:31

gogo23 wrote:Meni nikad dosta.

Zar to nije opasno u tvojim godinama? :biggrin:
gogo23 wrote:Je l' se to otvara neki hot-live-video servis/kanal?

Ima takvih ihahaj (sigurna sam da ništa o tome ne znaš), ali ja ću da radim fin i obučen posao. Tako bar oglas kaže :unsure:
gogo23 wrote:Jes da te lokalni muskarcitm nisu ic konstatovali ali bar si trebala ovo da napises.

Da, kontala sam da će da pomognu dami u nevolji, al' đoka. A nekad sam bila popularna ovde :sigh:

Stvarno mi je potrebna pomoć, drugari :laugh:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 07 Feb 2016, 17:38



Nije loša ponuda za te pare, jedino da se dokupi još jedan hard disk i da se nosi kao eksterni. Ali SSD je SSD :)
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby gogo23 » 07 Feb 2016, 18:00

Starsica wrote:
gogo23 wrote:Meni nikad dosta.

Zar to nije opasno u tvojim godinama? :biggrin:

Lazu zlobnici.
Starsica wrote:Stvarno mi je potrebna pomoć, drugari :laugh:

Ajde pederitm.

Lap-top 15", inregrisana HD kamera, 4Mb RAM-a (sa opcijom prosirenja za jos 4) cenovni rang oko 40K din.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby gogo23 » 07 Feb 2016, 21:16

Evo nadjoh jedan, ali ipak neka ovi sto se malo vise razumU reknu koju:

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-ra ... 72075.html
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 07 Feb 2016, 21:53

Nikako, onaj Lenovo je dosta bolji. i3 pete generacije i bolja grafička kartica, iako su obe integrisane...
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby gogo23 » 07 Feb 2016, 22:15

:banghead:

Ti za pocetak numes, nuznas i nurazumes, idemo dalje.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 07 Feb 2016, 22:23

Ima tamo gore specifikacija što je ispisao Gogo, Lenovo mi ne odgovara zbog kamerice :beyond:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby gogo23 » 07 Feb 2016, 22:34

Starsica wrote:Nije mi malo, no mi treba kamerica boljeg kvaliteta, po mogućnosti integrisana. Ako sve uspe kako treba, posao će mi zahtevati kameru, a ne bih da mi slika bude kao da sam ispala iz '95. :biggrin:
Ne razumem se mnogo u SDD ili šta god, meni bi to trebalo neko da objasni potanko. Ja biram od onoga što poznajem :beyond: Na kraju sam se odlučila za Toshibu jer ima 1tb prostora, ali mi nije presudno, presudna mi je kamerica i RAM.


gogo23 wrote:Lap-top 15", integrisana HD kamera, 4Mb RAM-a (sa opcijom prosirenja za jos 4) cenovni rang oko 40K din.


Starsica wrote:Ima tamo gore specifikacija što je ispisao Gogo, Lenovo mi ne odgovara zbog kamerice :beyond:

Mislis da ce ovo zadnje ponavljanje da pomogne :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 07 Feb 2016, 22:37

Moj ti je predlog da kameru uzmes na onu zabicu, imas odlicnih za male pare preko kupujem prodajem i da uzmes bolji laptop.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47110
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 08 Feb 2016, 18:34

Stvarno, bolje uzmi kamericu odvojeno (6500 , 4600 , 2500 din), a za laptop uzmi sta god ti se svidja.

4 GB RAM memorije je gornji limit za 32-bitne sisteme - ujedno i sasvim dovoljno ako nećeš renderovati neke video snimke ili raditi high level sintezu hardvera :D

Procesor neka bude intel, i serija. Ako za te pare ima i5, odlično. Na istom sajtu od gore ne nađoh, što ne znači da i nema. Ipak, našao sam ovaj i ovaj koji imaju (mali) SSD u sebi.

Ja imam ssd u svom kompu koji sam uzeo početkom decembra i preporodio sam se. Najbolja stvar od točka i vatre :laugh:
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby chodabg » 09 Feb 2016, 01:24

Šta mislite o laptopovima, MAC vs Windows? Šta je bolje za koju namenu?
chodabg
 
Posts: 545
Joined: 15 Jan 2016, 04:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 09 Feb 2016, 10:00

Moze li proces bez onog hladnjaka/kulera da funkcionise? Naime, uzeo novu maticnu, procesor i memoriju, hteo i kuler posto znam da ga u starom kompjuteru imam i stalno ga usisavam, a prodavac mi rece da mi ne treba i da procesor ima svoje hladjenje ili kuler, sta god.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32311
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest