Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby JNA » 08 Jan 2022, 23:57

Oko Nove godine uvek je sve otkljucano mesec dana.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kablovska televizija i internet

Postby fabricio » 08 Jan 2022, 23:59

Hvala!
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Џејси Керол » 21 Jan 2022, 21:06

Jel ima neko problem sa Total Tv?
Konstatno mi bode slika, a s vremena na vreme mi se pojavljuje greska

ubacena kartica nije validna (2)
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12964
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Sezione » 09 Mar 2022, 15:45

Je l koristi neko telenor kucni internet?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13726
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kablovska televizija i internet

Postby drmisa » 10 Mar 2022, 13:16

Razmisljam i ja da predjem na njihov TV i internet umesto SBB-a, ako si dosao do nekih recenzija javi :D
User avatar
drmisa
 
Posts: 1508
Joined: 27 Jun 2014, 00:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 10 Mar 2022, 14:20

Za Telenor-Yettel Hipernet internet i tv moraš da imaš optičku infrastrukturu inače ništa od te rabote.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby drmisa » 10 Mar 2022, 15:54

Ima mogucnost uvodjenja jer je Telekom vec uvodio u zgradi.
Zanima me samo iskustvo i da li se isplati, ponuda je godinu dana 1 dinar, i fazon imao bih 500mb/s download internet umesto dosadasnjih 250 u SBB.
User avatar
drmisa
 
Posts: 1508
Joined: 27 Jun 2014, 00:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 10 Mar 2022, 16:00

Najbolje da pogledaš spisak kanala na njihovom sajtu, slabiji je izbor nego na mts/iris što ja imam recimo. Arene su svakako u paketu a nije nezanemarljivo iskoristiti tih 12 meseci fraj.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby drmisa » 10 Mar 2022, 16:04

Kolko sam skapirao ovog sto mi je dolazio na vrata, postoji mogucnost instaliranja EON aplikacije i da preko nalog od oca na primer radi sve bez problema. Jedino me zanima kvalitet tih arena, tog uredjaja konkretno za tv i naravno stabilnost interneta :D
User avatar
drmisa
 
Posts: 1508
Joined: 27 Jun 2014, 00:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 10 Mar 2022, 16:19

Uređaj je izgleda dobar, bolji nego kod mts, odnosno oba su android ali ovi iz mts su ''zaglupili'' svoj android box sa iris platormom pa da bi radio kao android moraju neke stvari da se odrade i opet nije to to.

Kol'ko sam mogao da vidim na sajtu taj uređaj kod telenora je ''pravi'' android sa već nekim preinstaliranim aplikacijama tipa YT, EON može sigurno bez problema da šljaka ali svakako se dobro raspitaj i po mogućstvu kod nekoga ko već ima tu uslugu a možda neko ovde napiše ako je već to uzeo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby raikkonen » 12 Mar 2022, 17:57

Pitanje za korisnike Supernove

Imate li Arene 2 i 3 (obične, ne premium)

Meni već par dana ne rade, piše greška u reprodukciji.
raikkonen
 
Posts: 1666
Joined: 27 May 2020, 14:33

Re: Kablovska televizija i internet

Postby ExEr » 15 Mar 2022, 01:25

Ima li uopste neka jebena kablovska/net da daje mix arena i sk?
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 15 Mar 2022, 13:41

Nema, ranije je bila jedna ili dve čini mi se ali sada nema, valjda je bila to Supernova dok je imala ugovor sa SK a kada to isteklo onda im ostala samo Arena jer je Telekom postao vlasnik Supernove. Sada je to strogo podeljeno.

Ili obe kablovske/iptv/satelitske platforme da koristiš od dva različita operatera MTS (Supernova,Telenor ili još neka ćerka firma koja ima Arene u ponudi) ili SBB (EON, Total tv ili neka druga ćerka firma sa SK) ili opcija da se opredeliš za jednu od njih pa kao dopunu da uzmeš internet=web/smart opciju drugog provajdera tipa Arena Cloud, EON van mreže ili nešto treće.

Kao alternativa imaš plaćene liste od par evra mesečno o čemu se dosta pisalo i na ovoj temi i na kasini.

A ima i opcija kukanja i moljakanja za strimove uglavnom dokonih likova koji su dosadili i dojadili i Bogu i narodu na live temama najvećih sportskih klubova u Srbiji, bilo u fudbalu, bilo u košarci. I to onih koji uopšte ili gotovo uopšte ne učestvuju u radu foruma pa se javnu samo kada počne neka utakmica sa kuknjavom za linkovima koji btw u zadnje vreme više ne rade nego što rade i ljudi nikako to ne mogu da shvate da ''džabe nema ni u babe'' i to su uglavnom ljudi koji nemaju nijednog operatera, žele da im nešto džabe padne sa neba i što je najgore ne žele ili neće sami da traže linkove nego se eto pojave svakih 5-7-10 dana sa ''molim link'', ''dajte link'' pa čak i sa jako bezobraznim ''dajte dobar link koji radi'' i tome slično. Ima ljudi koji imaju jednog operatera pa traže prenos meča koji se emituje na kanalima drugog operatera ali oni su retkost i na kraju krajeva uglavnom ljudi koji ovde često piskaraju ali ovi drugi su ''problem'', ovi koji napišu 4-5 postova mesečno i ti postovi su isključivo tražnja linkova a neće da izdvoje desetak evra mesečno za legalno gledanje ili Arene ili za SK, plus je posebna priča što neće ljudi sami da se potrude da te linkove nađu (koji usput više ne rade nego što rade) kao da su prvi put uključili kompjuter i da prvi put surfuju na netu.

Pitaj Teslu za neke plaćene liste, on je pisao da ima neke dobre liste od par evra mesečno, pa onda to gledaš na smart tv, preko android boksa ili na kompu preko VLC, dosta ljudi u Srbiji to koristi ako neće ove zvanične, legalne platforme.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Cuburac » 15 Mar 2022, 13:48

Ranije sam koristio Kodi, ali bi to ubrzo postala zaboravljena prica. Opet ga koristim skoro 2 meseca i prezadovoljan sam kvalitetom. Ima malo (na par dana) odrzavanja zbog promena portova ili rasporeda kanala, ali u principu sve se se resi za par minuta. Radi na kompu, na pametnim televizorima i telefonima.

Uz sve Arene Premium, ostale arene , sve SK kanale postoje i svi drugi kanali sa exYu scene i obilje stranih kanala od sportskih do filmskih.
Dokle ce idrzati momci koji fa sada odrzavaju ne znam, ali ta prica nikada nije izgledala ozbijnije.

Drugo resenej je vec spomenuto, placene liste, gde je manji problem par evra, vise ceo postupka registracije. Ili sam ja prebrzo odustao.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Kablovska televizija i internet

Postby ExEr » 15 Mar 2022, 19:43

Hajz, hvala, znam za sve varijante, samo me interesovalo da li toga ima ponegde. Bilo je nekih lokalnih severno, bio je kopernikus kojeg su iskoristili za kupovinu o2 i prve, i njemu nabacili gradnje po BG, a mts navodno otkupio isti za bas tolke novce koliko kostaju obe tv i preimenovan u supernova
Dakle nema vise miksa nidje ...sto se naravno kosi sa zakonom, al koga kurac bole
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests