Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Inzaghi » 26 Nov 2020, 10:14

Hajzenberg wrote:
Inzaghi wrote:Ma necu uvodim. Vec placam sbb.
Imam mts antenu, slika je kriminalno losa pa cu preci na app kad bude za tv. 5e je ok. Ne treba mi nista sem arene.


Mislio za vikendicu da uzmem MTS Antenu, čujem sa više strana da loša slika, samo nacionalni kanali u hd, ostali u sd, je li arena baš toliko loša u sd rezoluciji, npr. na 32 inča tv ? Što se tiče MTS IPTV Arene su odlične u HD rezoluciji a sasvim su ok i u SD formatu ali u MTS Anteni je to sasvim druga priča izgleda,


Ja sam na velikom TV pa je lose. Generalno nije bas katastrofa, preziveo sam godinama. Nego me nervira da dan danas tako izgleda sportski kanal. Sa kockicama/pikselima sugavim. Pogotovo kad non stop gledam SK HD.


Probao sam cloud, radi cast preko EON uredjaja. Slika je do jaja. Neuporediva sa Antenom. Ipak se vidi HD.
Samo malo gusi kada se radi cast. Ne krece se slika skroz fluidno.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17114
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Kreanga » 26 Nov 2020, 17:32

Moze li na kompu ovaj cloud ?
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 26 Nov 2020, 17:45

Ne može na kompu, barem još uvek nisu napravili da može.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby bbq » 29 Nov 2020, 19:30

Treba mi rešenje za internet 10ak dana ili mesec, za laptop/desktop računar, da mogu odmah da koristim da ne čekam uvodjenje 5 dana, tj. da mogu odmah da počnem da koristim.

Je l pada nekome nešto na pamet, osim da pitam komšiju :)
User avatar
bbq
 
Posts: 923
Joined: 09 May 2011, 11:40

Re: Kablovska televizija i internet

Postby bhc_comp » 29 Nov 2020, 19:51

Zavisi od lokacije i toga da li ti internet treba na jednom ili više uređaja, sa ili bez wifi mreže, ali za takve stvari je najbrže i najpraktičnije rešenje pre-paid 4G internet kod kod nekog od mobilnih operatera. Naravno, pre toga obavezno proveri pokrivenost mreže i 4g signala.

E sad, ukoliko ti treba wifi, možeš da potražiš na kupujem-prodajem neki polovni wifi ruter, kao što je recimo ovaj: https://www.kupindo.com/Router-i-switch/53566689_4G-LTE-wifi-ruter-Alcatel-HH41V-otkljucan i jednostavno uplatiš neke gigabajte na karticu, koliko ti već treba, koristiš koliko koristiš i to je to. Svakako ti ostane ruter za neku vikendicu, putovanje itd...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Sezione » 01 Dec 2020, 20:35

baketa96 wrote:Pa radi cast sigurno, ali predpostavljam da ti je onda telefon osudjen da tih sat i po, dva koliko traje utakmica ostavis sa strane. Plus ako neko ima slabiju bateriju mora i punjac da radi

Edit: moja greska na android telefonu moze cast u pozadini da radi, ne znam kako je za ios

Preko koje aplikacije kastujete?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13721
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Hajzenberg » 01 Dec 2020, 20:44

Ko ima MTS IPTV neka aktivira HBO+ paket, besplatno do 31.01, može da se aktivira preko menija ili zovite mts. Već su ranije imali ove akcije koje su znale da traju i po 6-12 meseci. Na raspolaganju su 3 kanala HBO, 2 kanala Cinemax te video klub HBO.

Ali ne zaboravite da zadnjeg dana januara ovo odjavite jer posle ide naplata od 750 dinara mesečno ako se ne odjavi. Odjava ne može preko menija nego mora da se zove telefonski ili da se ide u poslovnicu. Nikad nije bilo problema što se mene tiče ni kada sam preko menija uključivao ove pakete ni kada sam telefonski otkazivao.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kablovska televizija i internet

Postby baketa96 » 01 Dec 2020, 22:11

Sezione wrote:
baketa96 wrote:Pa radi cast sigurno, ali predpostavljam da ti je onda telefon osudjen da tih sat i po, dva koliko traje utakmica ostavis sa strane. Plus ako neko ima slabiju bateriju mora i punjac da radi

Edit: moja greska na android telefonu moze cast u pozadini da radi, ne znam kako je za ios


Preko koje aplikacije kastujete?


Kako to mislis preko koje? Pa preko ove Arena Cloud, naravno ako ti TV to podrzava. Mislim da svaki Android televizor podrzava castovanje.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Sezione » 01 Dec 2020, 22:29

Nece nesto, jbm li ga sta je
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13721
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Withnail » 21 Jan 2021, 17:20

Je l uzimao neko EON paket sport klubove samo?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Џејси Керол » 21 Jan 2021, 17:32

Withnail wrote:Je l uzimao neko EON paket sport klubove samo?

Uzimao sam ja prosle godine, mozda mogu da pomognem
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12962
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Withnail » 21 Jan 2021, 17:52

imam sbb kod mene u sobi, u dnevnoj mi je mts, sbb sam drzao jer mi je godinama bio otkljucan hbo kao i svi ostali kanali, ne znam kako ali bilo...i ukinuli sad, valjda provalili :biggrin:

e sad bih uzeo samo sportklub paket jer koji ce mi dve kablovske, ionako samo sport gledam (kad nema hbo)
da li mogu taj sportklub paket kad ga pustim na kompu, da sa hdmi kablom povezem sa tv i onda gledam na tv?
ovaj u sobi mi nije smart tv, kazu da eon ide na smart tv
mislio sam da u sobu pustim mts tv i gledam arene, a kad hocu sportklub da povezem sa kompa ili mob
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Џејси Керол » 21 Jan 2021, 18:03

Pa mozes to ti je i najbolja moguca opcija, tako sam i ja radio.
Ne kasni previse mozda nekih par sekundi, jedino HDMI, ako nije smart tv posto ne mozes preko fona.

Ako mislis naravno na ovaj paket od 800 dinara bez ugovorne obaveze :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12962
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby enbidzi » 21 Jan 2021, 18:13

Withnail wrote:imam sbb kod mene u sobi, u dnevnoj mi je mts, sbb sam drzao jer mi je godinama bio otkljucan hbo kao i svi ostali kanali, ne znam kako ali bilo...i ukinuli sad, valjda provalili :biggrin:

e sad bih uzeo samo sportklub paket jer koji ce mi dve kablovske, ionako samo sport gledam (kad nema hbo)
da li mogu taj sportklub paket kad ga pustim na kompu, da sa hdmi kablom povezem sa tv i onda gledam na tv?
ovaj u sobi mi nije smart tv, kazu da eon ide na smart tv
mislio sam da u sobu pustim mts tv i gledam arene, a kad hocu sportklub da povezem sa kompa ili mob


Ja tako radim :biggrin:
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6276
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Withnail » 21 Jan 2021, 18:30

da, na taj od 800din.
super, ako i vi tako koristite, hvala
onda cu da vidim da tako iskombinujem
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests