Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 15 Jan 2018, 18:51

Cuburac wrote:U dilemi sam a li ovo da napisem, jer mzoe da proizvede pogresan utisak. Ja sam najvise problema u zivotu imao sa HP laptopovima i Toshibama. HP laptopvi su imali porblema sa grafikom. Doduse to su iskustva od pre 10 godina, ja sam postom izbegavao da ih nabavljam i za sebe , a i za preduzeca sa kojima sam u poslovnom odnosu. Moguce je da je sada situacija sasvim drugacija.

Drugačija je situacija danas, ne računam plastične laptopove. Probook serija od HPa je odlična, ja ga imam tri godine i nikada nijedan problem nisam imao, čak ga nisam nijednom čistio za ove tri godine. Sjajna izrada, aluminijum.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 15 Jan 2018, 19:43

@Raoul, ja koristim Acer. Ljudi su često skeptični što se tiče Acer-a, ali ja sam prezadovoljan, imam ovaj model: https://www.amazon.com/Acer-E5-573G-15- ... B012IBOCRU samo je u tom trenutku bio u ponudi sa 256 SSD umesto 1TB HDD-a što je svakako bonus, pošto mi je to bio glavni uslov.

Ne znam da li ga još uvek ima kod nas i koja je cena, ali verujem da je recimo displej isti kao kod modela koji ti je Cuburac predložio. Ja takodje imam 1080p displej, što je zaista super, ali odmah da znaš da se ne vidi najsjajnije iz svakog ugla. Ne znam koliko ti je to bitno, meni nije bilo pošto filmove ne gledam ako dijagonala nije barem 32 inča. :biggrin: Naravno, kvalitet slike je vrhunski, ali kao što rekoh, ne vidi se iz svih uglova. Meni to uopšte nije bilo bitno, ali ti potraži da ga upale u radnji čisto da bi video kako ti izgleda i da li odgovara. Verujem da ima puno ljudi koji bi ga zbog toga zaobišli, ali jbg, ne može da bude jeftiniji od konkurencije, da pruži jake performanse i ujedno HD displej a da nema neku falinku... :beyond:

Što se tiče brzine, ovaj moj leti...ja ga koristim za posao i resorsi su mu na max svakodnevno, skoro da ga i ne gasim...verujem da je isti slučaj sa ovim što ti je Cuburac predložio, bez obzira što je malo slabiji model. Naravno, podrazumeva se da odmah dokupiš 4GB i da ti to ugrade u ovlašćenom servisu...

Što se tiče kućišta, Acer je oduvek bio plastikaner, ali kvaltitan plastikaner...e sad ako ne možeš da svariš taj jeftiniji izgled, onda pojuri neku Tošibu, oni imaju predobra kućišta... :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15639
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 19:59

Ма ти си сад описао оно што мени треба. Нећу ја ни филмове гледати на томе. За то користим телевизор :biggrin:

Нет, али по 7-8 табова у цугу. Ексел, фотошоп, једноставна примена. Ништа захтевније од софтвера. Али да буде брзо.

Кад ми се приигра нова Цивилизација, да могу да одиграм партију. Ништа ГТА :biggrin:

Хоћу да могу лепо свуда да га носим, да се не искилавим због тога. Да батерија држи коректно. И да траје, да се не цимам по сервисима. Ја сам просечан корисник, али пажљив.

Живим у јако малом стану, мука ми је више од десктоп конфигурације, која заузима цео један угао :biggrin: Стари ајпед ми завршава потребе око читања, видеа, форума, вести ... Али не могу око посла ништа са њим да завршим. А и прегазиле га године. Не дају ми се паре за нови, јер ми не завршава посао. А скупа је играчка.


Ти Ејсери ми делују баш по мери :okk:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 15 Jan 2018, 20:09

Napisah vec, da i ja teram Acera vec 5-6 godina, bez prinedbi,a on je morao da istrpi svakojako pre svega softversko silovanje. Vecinu vremena je proveo kao zamena za deskop, a tako radi po 20 sati svakodnevno.
Sa tako pozitvnim iskustvima sam pazario jos jedan pre par meseci skoro isti kao onaj sto ga he BHC prezentovao, sa klasicnim hardom. Na zalost on nema nikakvu nameniu pa cuci u kutiji, cerka pozelela, ja pazario, ona dobila drugi od firme.
ALi sam proces instalacije WinX je prosao glatko i bez probelma, pa se nadam da ce takav biti i kad mu dodje vreme da radi nesto.
Acer ne treba izbegavati.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sezione » 15 Jan 2018, 21:15

Aj kad se vec zahuktala prica da i ja pitam nesto.

Jel realno da mi je ona crvena lampica dole na kucistu konstantno upaljena? Ne gasi ni na sekund bukvalno.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13727
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 15 Jan 2018, 22:01

Sezione wrote:Aj kad se vec zahuktala prica da i ja pitam nesto.

Jel realno da mi je ona crvena lampica dole na kucistu konstantno upaljena? Ne gasi ni na sekund bukvalno.


Ta lampca bi trebalo da ocitava rad hard diska, tj. kada on cita ili pise da se upali. U praksi to znaci da bi trebalo da treperi kao novogodisnja svecica.
Nije realno, ali nije ni za brigu. Kako se ponasa zelena lampica ?
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sezione » 15 Jan 2018, 22:05

Zelena isto zakucana konstantno. Crvena popusti ponekad ali bas bas retko. Hvala svakako.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13727
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 15 Jan 2018, 22:15

Sezione wrote:Zelena isto zakucana konstantno. Crvena popusti ponekad ali bas bas retko. Hvala svakako.


Nemas razloga za brigu, bas nikakvu.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 15 Jan 2018, 23:23

Zelena je svima uvek ukljucena.
Kad meni konstantno radi crvena/narandzasta, znam da je vreme da formatiram C i da nekstujem Windows :)
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Nedeljkovicka_990 » 26 Jan 2018, 07:41

Dobar dan svima! :)

Zamolila bih vas sve za vaše mišljenje. Koga biste mi preporučili kao dobrog i sigurnog prodavca laptopova? Prethodne i ove godine sam se opekla sa 2 veća prodavca. Baš me zanima gde vi kupujete laptopove i gde bih mogda da kupim isti?

Hvala svima! :D
Nedeljkovicka_990
 
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2018, 21:38

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby hehule » 26 Jan 2018, 17:29

viewtopic.php?f=77&t=228&start=705

Imaš ovde par komentara o tome od pre dvadesetak dana
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7212
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Nedeljkovicka_990 » 27 Jan 2018, 08:31

Hvala ti! To sam pročitala, ali sam se nadala možda da se još neko uključi i nešto doda. Čačkala sam malo, BC Group najmanje spominju na netu u nekom lošem kontekstu, dok WinWin i Gigatron mogu naći na mnogo mesta i naravno spomenute u negativnom kontekstu.

Thanks
Nedeljkovicka_990
 
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2018, 21:38

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 27 Jan 2018, 15:18

BC group je mozda najveci online prodavac, medjutim broj njihovih kupaca ukupno, nije ni prineti firmama koje imaju razgranati mrezu prodavnica. Mnogo vise kupaca, mnogo vise sansi za potencijalne probleme i kritiku.
Ono sto je bitno da su BC dovoljno korektni i predustretljivi, cenovno aposolutno prihvatljivi, da se mogu uzeti kao neki reper ili bar polazna tacka prilikom nabavke.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Nedeljkovicka_990 » 27 Jan 2018, 19:03

Hvala ti mnogo!
Nedeljkovicka_990
 
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2018, 21:38

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby grobar_Zvornik » 03 Feb 2018, 11:55

Питање за стручњаке....

Наиме, нисам раније нешто много придавао значаја гледању филмова на компу (то јест скидању (торент) филмова и гледања на компу).... У задње вријеме скинем по неки филм, наравно након тога и одговарајући титл (српски).. И шта се дешава? Дешава се да у титлу константно има нека грешка (тј. Ч и Ћ ми уопште не приказује, већ неку шкработу умјесто тих слова, Ш и Џ иду нормално)која ми иде на ону ствар.

Користим Виндоус 10, иста ствар ми се дешавала и на седмици, рачунар је поприлично јак... (пробавао и преко БС плејера, КМ-а, ВЛЦ-а идентична прича)

Што чинити? (чак сам и неке кодеке скидао, реко можда је до њих, кад прц није. Рецимо рођак идентичне филмове и титлове без проблема гледа и не приказује му се ова грешка)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests