Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 05 May 2016, 15:04

Drugari planiram da uzmem neki laptop treba mi za fax a posto sam resio da ga uzmem za fax resio sam da uzmem malo bolji da bi mogo i neke zahtevnije igrice da igram(2k16,GTA 5,Fifa 16) makar na nekim medium detaljima,nesto mi se svidja ovaj ali ipak ako moze misljenje za ovaj laptop bilo bi pozeljno.

http://www.winwin.rs/laptop-lenovo-idea ... 64786.html

Prvi put uzimam neki pa da se ne zajebem.
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 05 May 2016, 15:08

Koji je to fax gde imas te ispite?

:D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 05 May 2016, 16:16

Zlaja wrote:Koji je to fax gde imas te ispite?

:D

Ma za fax mi ne treba jak laptop nego kad vec uzimam neki da uzmem kvalitetan da mi traje i da mogu za sve da ga koristim. :D

PMF-Informatika
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Leon S.Kennedy » 05 May 2016, 16:22

Po mom iskustvu, najbolji odnos cene i kvaliteta ima HP.
Kada bih kupovao opet windows lpt, na njega bih se fokusirao.
"Mi navijamo za Partizan prvo zato sto ga volimo a tek onda -zato sto je najbolji!"
„Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan“
User avatar
Leon S.Kennedy
 
Posts: 12684
Joined: 26 Dec 2012, 23:34
Location: Avangarda.in

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 05 May 2016, 18:02

I ja preporučujem HP. HP Probook, vrhunski odrađen, visok nivo kvaliteta kućišta, tastature, kombinacija jako kvalitetne plastike i aluminijuma. Malo više novca bi trebalo izdvojiti za Probook odličnih performansi. Pre Probook-a sam imao Pavilion, velika je razlika u "ozbiljnosti" izrade.
Iako sam veliki ljubitelj AMD, preporučujem ti da uzmeš intel, jer ja sa mojim AMD-om i nisam previše zadovoljan. Na moju žalost, ja sam se zeznuo. Uzmi i3 novije generacije, ili još bolje ako možeš i5 takodje malo novije generacije, i Bog da te vidi. Još u kombinaciji sa 8 gb memorije, NVIDIA grafička, može to sve da se nađe za oko 60 - 65 000 dinara. Kad budeš u mogućnosti, kupi SSD i miran si duži vremenski period.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 05 May 2016, 19:33

Vesely.24 wrote:I ja preporučujem HP. HP Probook, vrhunski odrađen, visok nivo kvaliteta kućišta, tastature, kombinacija jako kvalitetne plastike i aluminijuma. Malo više novca bi trebalo izdvojiti za Probook odličnih performansi. Pre Probook-a sam imao Pavilion, velika je razlika u "ozbiljnosti" izrade.
Iako sam veliki ljubitelj AMD, preporučujem ti da uzmeš intel, jer ja sa mojim AMD-om i nisam previše zadovoljan. Na moju žalost, ja sam se zeznuo. Uzmi i3 novije generacije, ili još bolje ako možeš i5 takodje malo novije generacije, i Bog da te vidi. Još u kombinaciji sa 8 gb memorije, NVIDIA grafička, može to sve da se nađe za oko 60 - 65 000 dinara. Kad budeš u mogućnosti, kupi SSD i miran si duži vremenski period.

Pa to,granica mi je nekih 65 000 vise necu da izdvajam.

Hvala momci. :okk:
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sgt. Major » 06 May 2016, 12:15

Može i3 da tera GTA V bez problema. Imam i3-3160 i 12GB RAM, izvezao sam GTA V na visokim podešavanjima na 60fps bez ikakvih smetnji.
only you KK PFC
User avatar
Sgt. Major
 
Posts: 334
Joined: 06 Jan 2014, 15:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 06 May 2016, 13:29

Moze naravno. Jos je to i3 trece generacije, i3 seste generacije kida, to bi bio posao kupiti. Mada opet nije ni jeftino, ne znam kakav je u poredjenju sa cenama sa i5.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 06 May 2016, 14:01

Pa to treba mi kad vec kupujem neki laptop da kupim neki solidan da mi koristi za sve.

Cuo sam da je dell marka bolje od lenova,ima li istine?

Kao da su im procesori bolji i to?
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 06 May 2016, 14:11

:biggrin:

Ne prave oni procesore.

Intel/AMD koriste svi.

Dell/Lenovo/HP odrade kuciste, i popakuju vec gotove komponente.

Gledaj sta imaju ispod haube, ko daje kakvu garanciju i to je to.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sgt. Major » 06 May 2016, 14:18

Vesely.24 wrote:Moze naravno. Jos je to i3 trece generacije, i3 seste generacije kida, to bi bio posao kupiti. Mada opet nije ni jeftino, ne znam kakav je u poredjenju sa cenama sa i5.



Promaših dugme, imam i3-4160 :biggrin:
only you KK PFC
User avatar
Sgt. Major
 
Posts: 334
Joined: 06 Jan 2014, 15:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Henry » 06 May 2016, 14:42

Hocu da radim upgrade racunara i odlucio sam da predjem sa amd-a na intel i sad imam dilemu da li da uzmem i5 4690k ili i5 6600k?

Svakako bih uzeo sestu generaciju, ali problem je sto k verzije ne dolaze sa stock kulerom a ja nisam odmah planirao da overklokujem procesor tako da mi se ne trosi jos novca na poseban kuler, a koliko sam video i maticna sa 1151 socketom je skuplja nego sa 1150.

Moje pitanje je da li se isplati uzeti 6. generaciju pre 4. i kolika je razlika u performansama izmedju ova dva modela?
Da napomenem jos da cu koristiti DDR3 RAM.
Last edited by Henry on 06 May 2016, 14:43, edited 1 time in total.
Todoricu, mars iz Partizana!
Henry
 
Posts: 3578
Joined: 07 Feb 2013, 23:19

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 06 May 2016, 14:42

Zlaja wrote::biggrin:

Ne prave oni procesore.

Intel/AMD koriste svi.

Dell/Lenovo/HP odrade kuciste, i popakuju vec gotove komponente.

Gledaj sta imaju ispod haube, ko daje kakvu garanciju i to je to.

Pogresno sam napisao,nebitno sad...

Mislio sam na to da Dell uvek spakuje najbolje i jeftiniji su a kvalitetniji...tako sam cuo.

Sad nzm koliko je tacno. :D

Razmislicu dobro,do 65 000 valjda moze neki koristan da se nadje. :D
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bwa » 06 May 2016, 15:27

-Stefan- wrote:
Zlaja wrote::biggrin:

Ne prave oni procesore.

Intel/AMD koriste svi.

Dell/Lenovo/HP odrade kuciste, i popakuju vec gotove komponente.

Gledaj sta imaju ispod haube, ko daje kakvu garanciju i to je to.

Pogresno sam napisao,nebitno sad...

Mislio sam na to da Dell uvek spakuje najbolje i jeftiniji su a kvalitetniji...tako sam cuo.

Sad nzm koliko je tacno. :D

Razmislicu dobro,do 65 000 valjda moze neki koristan da se nadje. :D

Cekaj, kako si krenuo na programiranje a da bar ove osnovne koncepte iz arhitekture racunara ne poznajes ili mi se bar cini da ih ne poznajes... Jesi li se ti bavio racunarima prije tog programiranja ili si ga izabrao zato sto je postalo moderno?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby -Stefan- » 06 May 2016, 15:49

@bwa

Brate razumem se u dosta toga,gore sam pogresno napisao za procesore i znam naravno da su Intel i AMD 2 glavne firme za procesore nego sam se pogresno izrazio.

Razumem se dosta u kompjutere i sve to,znam sve sto treba oko konfiguracija sta valja sta ne valja ali laptop prvi put uzimam,nisam imao iskustva do sad i gledam da uzmem sto bolje i sto jeftinije da me sluzi makar 4 godine.

Da ne uzmem nesto sto ne valja i sto nije kvalitetno,zato sam napisao i pitao ljude,ovaj gore Lenovo laptop mi deluje sasvim pristojno i trebalo bi da gure 90% igrica i da mi posluzi oko faxa posto mi je komp sranje i star je 6,7god i bukvalno nista ne mogu da radim na njemu.

Izabrao sam zato sto me to zanima a ne tek sto mi je dunulo tako,programiranje(pascal,c++ itd) pre faxa sam citao i vezbao preko neta,pokusavao da shvatim da bi mi bilo lakse kasnije zato sto nisam imao osnovu dobru i nisam u srednjoj imao informatiku(samo 1god).
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3331
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests