Board index Život van sporta Putovanja

Gde bi voleli da otputujete?

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Relax » 30 Jun 2014, 14:52

Grba wrote:Rio de Zaneiro (po mogustvu za vreme karnevala :okk: )

Sad tek videh ovu temu i sa ovim se slazem 100 % :beyond:
Red Star Above All.
Mike Krzyzevski-Košarkaški tim je poput pet prstiju koje imaš na ruci. Ako ih uspiješ sve sakupiti, imaš pesnicu. Hoću da tako igrate.
User avatar
Relax
 
Posts: 460
Joined: 02 Mar 2013, 13:00

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Crna Ovca » 26 Mar 2015, 18:39

Jel bio neko mozda u Belgiji na Tommorowland-u? Kakvi su utisci? :D
Јер ја сам дете Партизана, црна овца друштва, увек бела врана
User avatar
Crna Ovca
 
Posts: 6753
Joined: 13 Jan 2015, 01:36
Location: Blokovi šezdeseti

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Holden » 28 May 2015, 12:29

Right here...

Image
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Angus Young » 28 May 2015, 12:36

Nisi ni ti naivan :biggrin:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby BoleBarca » 20 Oct 2015, 19:34

Bludni Sin wrote:Right here...

Image


Jel bio neko, sta se ne bi smelo propustiti?
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby gogo23 » 20 Oct 2015, 23:08

BoleBarca wrote:Jel bio neko, sta se ne bi smelo propustiti?

Ruskinje.

I Ukrajinke, da ih ne zaboravim.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby BoleBarca » 20 Oct 2015, 23:38

gogo23 wrote:Ruskinje.

I Ukrajinke, da ih ne zaboravim.


Kapiram da i nije neki izbor s obzirom da sem njih sve ostale nose marame preko lica. :biggrin:

Vise sam pod tim sta se ne bi smelo propustiti mislio na neke delove grada i znamenitosti.
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Dylam Dop » 21 Oct 2015, 00:02

BoleBarca wrote:Kapiram da i nije neki izbor s obzirom da sem njih sve ostale nose marame na licu. :biggrin:

Pa imas i nasije u znacajnom postotku.. (i nije Bludni Sin tek bzvz. lupio) :D
BoleBarca wrote:Vise sam pod tim sta se ne bi smelo propustiti mislio na neke delove grada i znamenitosti.

Nikad nisam bio tamo, al kapiram da vjerovatno imaju vidikovce sa slobodnim pristupom turistima na nekom od vrhova oblakodera, zatim ona urnebesna fontana, luksuzni soping-molovi u prizemlju za nas sirotane iskljucivo da se baci pogled.. A ne znam da li mogu slobodno da se obidju i ova vjestacka ostrva sa slike, kao i onaj hotel u obliku jedra (a.k.a 'Burj Al Arab')..
Mislim da sam negdje procitao da za turiste imaju u ponudi i neke helikopterske ture.. a ne znam da li moze eventualno jos povoljno da se ubode i voznja u nekoj od drumskih luksuznih krstarica u prebogatoj gradskoj auto-eskadrili..

Samo, mislim da ce u narednih 50-ak godina sve ovo opet da poravna jedan cunami. :beyond:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby gogo23 » 21 Oct 2015, 01:02

Ruskinja i Ukrajinki ima u klubovima u nekoliko delova grada i to su ubedljivo naj znamenitosti :biggrin:

Kakve bre znamenitosti, ako se dobro secam nafta je otkrivena 1966, do tada su ziveli u satorima, ni krstenu zgradu nisu imali.

Obilazak nacionalnog muzeja traje dobrih 5 minuta, veliki je taman toliko koliko imaju istorije.

Celik, staklo, plaza (ne sada, hladno je ko u Tajlandu, samo se Rusi i ruzne Ruskinje kupaju, lepe su klubovima i spavaju preko dana :biggrin: ), shoping molovi, ende.

Drugi (zadnji) put sam bio pre 7-8 godina, kazu mi da ga ne bi prepoznao danas, ali sve se svodi na ono u prethodnoj recenici.

Alkohol samo u hotelima i naravno kod Ruskinja (i Ukrajinki, da ih ne zaboravimo :biggrin: )

Burj Khalifa svakako (nije bila gotova kada sam ja zadnji put bio, to ce mi sledeci put biti obavezno) imaju vidikovac na par stotina metara, sigurno je dobar trip biti u najbrzem liftu na svetu i najvisoj zgradi na svetu.

Burj al Arab, morali smo da platimo konzumaciju na ulazu, ali sad se ne secam da li je bilo 60 USD po osobi ili za dvoje, to se potrosi u restoranu, baru ali vredi videti, deluje da je pomalo i kic, ali je zaista glamurozno.

Marina na kraju Creeka, lepota za oko, ima nekoliko odlicnih barova/restorana.

Sam Creek, interesantan je za setnju ali je najbolji trip provozati se po njemu, ako se dobro secam "abrasi" te voze u drvenim camcima, dogovara se vreme i cena, nije nesto preskupo, stavise, jeftinije nego jet ski u CG :biggrin: Bitno je pogoditi vreme kada seide na voznju, mora da bude popodne ali u zavisnosti od doba godine menja se taj tajming (u zavisnosti od polozaja sunca). Ako mi kazes kada ides mogu da saznam koje je vreme najbolje u tom mesecu, a trip je sto sa leve strane krika ima bivsa zgrada nacionalne banke cija fasada je sferna i u odredjeno vreme baca fenomenalne zrake na krik.

Sukovi, pun ih je grad, golden je sranje, obicna ulica sa nizom zlatara i dijamanata, spicy onako, ono sto sam gotivio su 2 cijih imena ne mogu da se setim ali mogu da prokopam po kuci ili da pitam a oba se nalaze u Sarji, to je drugi emirat ali je na 20-tak minute voznje van spica.

Shoping molovi svi na isti kalup kao svuda u svetu, udjes sa punim novcanikom dirhama i opet trcis u menjacnicu :biggrin:

Jumeira road i Seik Al Zajed road obavezno videti ali ne peske :biggrin: , u dzamije nisam ulazio, tada je za nevernike bio dozvoljen ulaz samo u jednu na Jumeira roadu, iskljucivo utorkom uz najavu i rezervaciju par dana ranije, ne znam da li se sada nesto promenilo.

Od restorana omiljeni nudls u prizemlju Emirates tower-a (pristojne cene) Thai (bez tajlandjanki :biggrin: ) u Dusit hotelu i jedan libijski na Creeku, da me ubijes ne mogu da se setim imena :biggrin: tamo su spec. jagnjeci kotleti i shisha (fals)

Od ostalih stvari, jos voznja dzipovima po dinama, ide se nekih 20-30km van grada, cak sam i ja bio Fandjo (zena pobegla napolje kada sam preuzeo volan :biggrin:

opet, sve je ovo mali deo po secanju, mnogo toga novoga je izgradjeno tako da.ako te jos nesto specificno zanima pitaj, ako ne znam imam ko zna.

I naravno Ruskiinje (da ne zaboravim Ukrajinke). Leptejebo. U Amsterdamu, u red lajt distriktu bih ozenio pola, ove bi sveeeeeee :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby BoleBarca » 21 Oct 2015, 02:16

Dilame, otprilike toliko nesto sam se i ja upoznao gledajuci klipove na yt poslednjih par dana, ali hteo sam da cujem iskustvo nekoga ko je vec bio. Ono sto sam uspeo da skontam pod obavezno spadaju: Burdz Kalifa, Burdz Al Arab (https://www.youtube.com/watch?v=yvUbza_QQ2c), Palm Dzumeriah, marina, Dubai mol, fontana, skajdajving (https://www.youtube.com/watch?v=xFEN7BQ7Zus), Atlantis, ski centar, obilazak pustinje.
Spoiler: pokaži


O tome da ima dosta nasih bas na ovom klipu prica covek koji zivi tamo par godina i inace je bas lepo i prilicno detaljno opisao Dubai u nekih sat vremena.
Spoiler: pokaži


Da, ne verujem da bi ih moglo zadesiti neko sranje iz vode, s obzirom da leze na mirnom persijskom zalivu, ali ne iskljucujem mogucnost nekih psescanih oluja, tornada i slicnih sranja koja bi mogla doci iz pustinje. :biggrin:



Gogo, hvala ti na detaljnom izvestaju. Viza danas stigla, idem za 10 dana.
Kakva je situacija sa Sem Krikom i obilaskom u ovo vreme godine?
Nije mi jasno sta mislis pod ovim "plaza-ne sada, hladno je". Koliko sam se raspitao i cuo najbolje vreme za posetu tamo je period nov-mart (danas 36 C), a u ostalom delu godine su nesnosne vrucine pa skoro i da nema turista tada (procitah negde da imaju vise turista nego NY u toku god. :krsti: ).

Da li ta konzumacija koju si platio na ulazu u Burdz Al Arab obuhvata kompletan obilazak hotela, tipa najluksuznije apartmane, plus sta se sve jos tu ne moze videti i ako ne, jel znas mozda da li postoji tura za tako nesto?

I da, znam da u odnosu na Abu Dabi nisu toliko konzervativni i da su dosta otvoreniji, ali kakva je situacija sa onim sta se sme a sta se ne sme u toku dana po gradu... Garderoba, alkohol, slikanje i slicne stvari sa ovog klipa :biggrin: https://www.youtube.com/watch?v=q8CakSmku8w
Reci mi da se hodza ne cuje po 5 puta na dan i u celom gradu.

Toliko za sada. :biggrin:
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby gogo23 » 21 Oct 2015, 17:54

Stizes na vreme, nisam mislio da ces biti tako brz :biggrin: Od kraja novembra do pocetka februara nije vreme za kupanje, bar ne za nas, ja sam oba puta bio NG/januar, po 10-tak dana, ni u ludilu nije bilo za kupanje, sada je ok, moci ces da osolis medjunozje :biggrin:

U Burju nam nije palo na pamet da gledamo sobe, tako da nismo ni pitali, pretpostavljam da bi nas odveli u neku sobu da smo pitali. Prosetali smi kroz hotel, bili u akvarijum restoranu, a konzum potrosili u sky baru na vrhu hotela. U Jedro nemoj ni da pokusavas da udjes u fri stajl garderobi :biggrin: , samo kosulja, pantalone i cipele, u suprotnom ces biti eliminisan na ulazu.

Odmah do njega je Jumeirah hotel, ustvari valjda su isti vlasnici, meni je cak eksterno gotivniji od Jedra, tu smo jedan dan dosli i zanimala nas je plaza, prijavili se kod koncierge-a i ladno su nam dali vodica sa malim elektricnim vozilom (golf stil) koji nas je provozao kroz kompleks, posle pili bice bez konzuma, tj platili racun normalno, tako da verujem da bi nam i sobe pokazali, da smo bili zainteresovani.

Za alkohol ti vec rekoh, samo hoteli i pojedini klubovi, u radnji ne mozes da ga kupis vec samo stranci koji zive u Dubaiju i imaju licencu za kupovinu, pusenje je bilo zabranjeno na dosta zatvorenih i klimatizovanih mesta ali na otvorenom mi nije padalo na pamet da ne pusim, jedino je sve toliko bolesno cisto da sam pikavac cesto nosio u ruci i po par minuta do prve kante. Za zvake se ne secam, mislim da smo to normalno konumirali, to je vise singapurska boles'. Garderoba, osim u Burj-u, potpuno normalno, ja sam uvek bio u dugim nogavicama/farm/pant i kratkim rukavima, dnevna temp nije prelazila 27-28, uvece je padala na 20-22, tako da mi nije predstavljalo problem, stavise u nekim restoranima je bilo toliko klimatizovano i hladno da su nam trebali i dugi rukavi.Secam se jednog juznoafrickog restorana na Al Zajed roadu, izlazio sam 3x i skakutao po par minuta da povratim krvotok :biggrin:

Ja bih obavezno na ovu listu sto si napravio dodao Emirates Tower, zbog nudlsa :odlep: , na podu je keramicki rucno slagani mozaik od 600m2 a mozes da vidis i zlataru u prizemlju u koju su oni nasi Pink Panteri uleteli kolima :biggrin:

Inace, ja nisam ljubitelj peska, tako da, iako se nisam kupao, nisam bas odusevljen plazama i morem, isao sam na jednodnevni izlet i do Fujaire, nekih 200km od Dubaija, na indijskom okeanu je taj emirat, tamo su jos ruznije plaze...za moj ukus (musavo-muljavi sivi pesak)...mada sada bi se, bez obzira na to rado i ja umuljao cak i u takvu toplo-slanu vodu :biggrin:

Ako budes isao na voznju krikom, tajming je za pocetak novembra je 17.30h.

U svakom slucaju, samo se opusti, bice ti dobro, grad je veoma bezbedan, zalomi se po neki dzeparos ali je to minimalno i retko, jebu im kevu kada ih navataju...
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Raoul Duke » 21 Oct 2015, 19:50

И не заборави на Рускиње и ништа мање Украјинке.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby BoleBarca » 21 Oct 2015, 22:51

Gogo, hvala na izvestaju i savetima, rispekt.
U sustini najvaznije od svega koliko sam skontao je pronaci nekoga ko ima licencu za kupovinu alkohola. :biggrin:
I naravno Ruskinje i nista manje Ukrajinke.
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby Raoul Duke » 21 Oct 2015, 23:32

Мој другар по алкохол иде у неки други емират. Могу да проверим који. Тамо је много либералније. Али је ваљда цака та што у повратку промази кроз емират где је тотално забрањено :D Наравно, нико те не цима ако се нормално понашаш.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde bi voleli da otputujete?

Postby BoleBarca » 22 Oct 2015, 01:53

Hvala Raul, ali ne treba, osim ako ga taj tvoj drugar ne prodaje. :biggrin: Samo mi fali da najebem i da me deportuju prvi dan zbog krijumcarenja alkohola.
Bacili smo se vec u potragu i na korak smo do nekog lika, koji zna coveka, koji zna ljude koji valjda imaju licencu za kupovinu. :wacko:
Mada, ako je tacno ovo sto ovaj na klipu prica sta je potrebno da bi se dobila dozvola, verujem da ih ima pun Dubai i da nece biti toliki problem doci do alkohola.
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests