Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 14 Dec 2011, 01:06

mali_buda wrote:[
Voz mi je bio prva opcija, jer nisam nikada isao tim krajevima, pa nisam bas siguran u sebe i Klia koji je 13 godina star. Ali, dok dodjem do voza (BG-a), potrebno mi je 3h voznje, a za to vreme autom predjem pola puta.

Za 3 sata si skoro u ZG tako da je onda i finansijski neisplativo da ides vozom.

Za auto su ti troskovi autoput kroz HR 30 eura tamo-amo ( nesto manje ako nameravas deo puta da vozis kroz BH ali bi se ja ipak sto pre dokopao auto puta), Slo vinjeta 7 dana 15 eur a ako ostajes duze 30-dnevna 30 eur.
( vinjetu obavezno kupi, ima na samoj granici, kazne su skoro 300 eura, a vise ima njih na kontroli nego murije)

Ako ides samo do TS, u IT ne placas nikakve putarine.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 14 Dec 2011, 01:23

Jos nije sigurno da cemo ici, ali polako razmatram varijante. Hvala ti puno na pomoci, u ova dva posta si mi razresio mnoge dileme.

Inace, ovi moji kad idu za Italiju, putuju do Brckog, pa odatle na HR granicu i onda na autoput. Idem za Goricu (IT), pa je valjda do tamo sve autoput.

I od voza sam sada def. odustao. Mislio sam da idem busom, al em sto idu samo odredjenim danima, em imam cerkicu od 3.5 godine i ne znam kako bi izdrzala sav taj put. Jes' da Klio i nije bas prostran, ali ipak je znacajno komotniji u odnosu na bus.

Kad sracunam troskove, 45Eura putarine i oko 80Eura gorivo, mozda malo vise, verovatno ne bi ni bus za nas troje izasao jeftinije.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 14 Dec 2011, 02:17

mali_buda wrote:. Idem za Goricu (IT), pa je valjda do tamo sve autoput.

Onda Trst neces ni videti. Auto put vodi direktno do Gorice.
Ne znam koliko ti trosi klio ali ce ti trebati malo vise od 80E za gorivo ( 1.200 km, a svuda je oko 1,3 e/litar )

U svakom slucaju zelim ti da se strajk sto pre zavrsi i da otputujes za NG.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby dumagio19 » 14 Dec 2011, 11:06

Sad ugledah zanimljiv oglas za putovanje!

Tura je odlicna, a nije ni bog zna skupo!

Image
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 14 Dec 2011, 13:30

gogo23 wrote:
mali_buda wrote:. Idem za Goricu (IT), pa je valjda do tamo sve autoput.

Onda Trst neces ni videti. Auto put vodi direktno do Gorice.
Ne znam koliko ti trosi klio ali ce ti trebati malo vise od 80E za gorivo ( 1.200 km, a svuda je oko 1,3 e/litar )

U svakom slucaju zelim ti da se strajk sto pre zavrsi i da otputujes za NG.

Hvala jos jednom, druze.

Sto se tice goriva, sipam na Petric pumpi kod Bijeljine, bezolovni 95 je 2.05km (malo vise od 1e/litar).
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby Riquelme » 14 Dec 2011, 14:57

A shto bash samo u Trst hocesh da idesh ? Mislim kad vec potezesh toliki put shteta ne obici i ostale gradove u blizini ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 14 Dec 2011, 23:23

Riquelme wrote:A shto bash samo u Trst hocesh da idesh ? Mislim kad vec potezesh toliki put shteta ne obici i ostale gradove u blizini ...

Idemo kod rodbine, mesto u blizini Udina, pa od njih ocekujemo kracu ekskurziju po severu Italije ;)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 15 Dec 2011, 23:59

mali_buda wrote:Sto se tice goriva, sipam na Petric pumpi kod Bijeljine, bezolovni 95 je 2.05km (malo vise od 1e/litar).

Neće ti potrajati do Udina i nazad do Petrića. :biggrin: Sledeće sipanje obavezno u SLO jer je u IT skoro 1,5.

E sad, ako ides ne do Gorice nego do Udina, onda bih ti savetovao da ipak ides starim autoputem za Trst a ne na Novu Goricu, ( razdvajanje je nekih 50km posle LJubljane kod mesta Razdrto.).Od IT Gorice kroz Italiju nekih 20-25km se proširuje put tj radi se autoput i mora da se vozi kroz sela (update pre 20 dana) Mogućnost da se izvrtiš u krug nije mala pošto su im seoski putokazi otprilike na našem nivou.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 17 Dec 2011, 22:35

gogo23 wrote:Neće ti potrajati do Udina i nazad do Petrića. :biggrin: Sledeće sipanje obavezno u SLO jer je u IT skoro 1,5.

E sad, ako ides ne do Gorice nego do Udina, onda bih ti savetovao da ipak ides starim autoputem za Trst a ne na Novu Goricu, ( razdvajanje je nekih 50km posle LJubljane kod mesta Razdrto.).Od IT Gorice kroz Italiju nekih 20-25km se proširuje put tj radi se autoput i mora da se vozi kroz sela (update pre 20 dana) Mogućnost da se izvrtiš u krug nije mala pošto su im seoski putokazi otprilike na našem nivou.

Idemo u mesto koje se zove Friuli... pa jos nesto... To je valjda blizu i Udina i Gorice, za sada stvarno ne znam kuda se ide tacno, raspitacu se. Mislio sam da ce biti manja razlika u troskovima izmedju autobusa i automobila, ali se ipak komfor ne moze platiti ;)

Za sve forumase koji planiraju automobilom da putuju van granica nase zemlje, ova tabela moze biti od koristi:

Image
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 05 Jan 2012, 23:57

Posto sam mnogo smarao na ovoj temi, red je da se i malo oduzim sa par slika. U ovih nekoliko novogodisnjih dana, obisao sam nekoliko gradova, u nekim uspeo i da fotke nacinim.

Prvi na redu je grad Udine. Prelep gradic na severu Italije, oko 100 000 stanovnika.Glavni grad istoimene provincije. Naravno, obilazak nije mogao proci bez posete stadionu Friuli, ali je na nesrecu sve bilo zatvoreno, pa sam slikao samo spolja, ali se malo sta vidi jer je stadion uglavnom u "rupi" :beyond:
Spoiler: pokaži
Image
Image
Image
Image
Image


Grado - gradic koji se nalazi na vrhu pescanog poluostrva u pokrajini Gorica. Smesten je izmedju Trsta i Venecije. Broj stanovnika oko 10 000, a leto sa turistima bude i do 300 000. Zimi deluje kao napusten grad, prilicno pusto. Pregrst prelepih hotela i odlicna muzika koja se cuje sirom grada ;)
Spoiler: pokaži
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Trst - vecina vas vec sve zna o njemu ;) Glavni grad italijanske autonomnne regije Friuli-Venezia-Giulia i provincije Trieste. Prostire se na ogromnoj povrsini i ima oko 200 000 stanovnika. Obisao sam i stadion Triestine, ali se nije moglo mnogo videti jer je bilo zakljucano :colera:
Spoiler: pokaži
Image
Image
Image
Image
Image
Image


I na kraju Opatija - prelep grad na Jadranskom moru. Udaljen svega 15km od Rijeke. Sjajan prizor, more, sunce, a na Velebitu sneg. Oko 15 000 stanovnika i 50 modernih hotela. Zanimljivo je da je i u ovo doba godine Opatija puna turista. Na prvoj slici je prikazana vila u kojoj ce Gari Kasparov provesti jul i avgust ove godine. Cena prava sitnica - 36 000Eura! Na drugoj slici je Titova vila, koja je prilicno zapustena. U Opatiji sam sreo i Robija Prosineckog :roll:
Spoiler: pokaži
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by mali_buda on 06 Jan 2012, 00:16, edited 1 time in total.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby irriducibili » 06 Jan 2012, 00:02

Zanimljiv je datum na fotografijama iz Udina... :ajdejebote:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 06 Jan 2012, 00:18

irriducibili wrote:Zanimljiv je datum na fotografijama iz Udina... :ajdejebote:

Back to the Future IV ;)

Aparat mi prilicno pobenavio - neko novi tip milenijumske bube ;) Nisam ni obratio paznju, dok nisam prebacio slike na komp ;) Nadam se da ne smeta :roll:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby SerbianRaven » 09 Mar 2012, 15:47

Znam da kasnim, ali mali savet, uvek, ali UVEK iskljuci datum na aparatu kada fotografises. U svetu fotografije je to jedan veliki minus, i ako napravis recimo fenomenalnu sliku upropasti je taj datum sto stoji dole, ono cisto ako ti je stalo do toga da znas.... Pozz :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 09 Mar 2012, 15:55

SerbianRaven wrote:Znam da kasnim, ali mali savet, uvek, ali UVEK iskljuci datum na aparatu kada fotografises. U svetu fotografije je to jedan veliki minus, i ako napravis recimo fenomenalnu sliku upropasti je taj datum sto stoji dole, ono cisto ako ti je stalo do toga da znas.... Pozz :)

Hvala na savetu. Datum sam "ukljucio" kad mi se rodila cerkica, cisto iz zelje da kad za koju deceniju bude pregledala slike, tacno zna momenat kad je slika napravljena...

Tu gresku u datumu na aparatu sam tek primetio kad smo prebacili slike na komp, a tada je vec bilo kasno...
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby Unexpected » 11 Mar 2012, 13:17

Planiram da uskršnje praznike iskoristi i odem do Barse.
Slovo je spalo na dva hotela. Zanima me mišljenje forumaša koji su već bili u Barsi o lokaciji ova dva hotela. Cena im je približno ista, ovaj levi je 30€ skuplji, ali nebitno.
Slobodno pišite i više, neke preporuke, neću da se bunim. :biggrin:

Image
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests