Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Putovanja ...

Postby Riquelme » 09 Apr 2011, 23:19

Hvala drugari na savetima ... u Sent Andreju naravno svracam jedno popodne ...

p.s. Videh na brzinu na onom linku ZOO-a da imaju Gorile, Orangutane, nosoroga ... dovoljno za obilazak :) Josh samo malo da iskopam informacije o tom tropikarijumu ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Putovanja ...

Postby realno *w » 11 Apr 2011, 13:18

Riquelme wrote:Za pocetak ... Da li planirate(imate neki predlog) neko putovanje za ove uskrshnjo-prvomajske praznike ...?




Planirao sam da idem na F4 u Ljubljanu, ali silom prilika pomerih posetu Sloveniji, pa će to biti tu oko prvog maja. Malo Slovenija, malo severna Italija, Trst, Venecija...


Riquelme wrote:p.s. E da , koji vam je najlepshi evropski grad u kom ste bili ?


Priduružujem se Klubu Brižtm :D
User avatar
realno *w
 
Posts: 141
Joined: 15 Mar 2011, 13:35

Re: Putovanja ...

Postby kikisp1 » 15 Apr 2011, 00:54

kao turistickom radniku milina mi je citati ovo.. i ja sam obisao dosta toga...ali nekako uvek nit imam vremena da slikam a i pravo da vam kazem mrzi me :)
izdvojio bi i ja Prag kao jedno vrlo lep grad u kome ima stosta da se vidi...pored cehinja :jumpall:
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Evropski gradovi ...

Postby VMJunior » 10 Jul 2011, 20:16

Sutra u Press-u specijalni dodatak o Beogradu..Vodic i sve sto ide uz to..

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/168063/SPECIJALNI+DODATAK++na+32+strane%2C+na+srpskom+i+engleskom.html

Ne moze da skodi. :)
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 09 Dec 2011, 23:01

Postoji mogucnost da za NG odem porodicno do Italije. Interesuje me da li postoji voz na liniji Beograd - Trst i ako postoji, kolika je cena povratne karte.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby bekrinjo » 09 Dec 2011, 23:09

mali_buda wrote:Postoji mogucnost da za NG odem porodicno do Italije. Interesuje me da li postoji voz na liniji Beograd - Trst i ako postoji, kolika je cena povratne karte.


Najbolje da pozoves zeleznicku stanicu
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Evropski gradovi ...

Postby dumagio19 » 12 Dec 2011, 10:33

Narode, planiram odlzak u Amsterdam sledece ljeto/jesen, pa mi treba pomoć pošto nemam pojma kakvo je stanje sa odlascima tamo.

Je l neko isao?
Koji je najbolji period godine za odlazak tamo?
Kakvo je stanje u hostelima?
Cijena smestaja?
Treba li se rezervisati unapred?
Kakve su cijene hrane pica?
Kako najalkse doci do tamo? Voz, bus, auto... preko agencije neke!?
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Evropski gradovi ...

Postby Riquelme » 12 Dec 2011, 14:46

delboy14 wrote:Narode, planiram odlzak u Amsterdam sledece ljeto/jesen, pa mi treba pomoć pošto nemam pojma kakvo je stanje sa odlascima tamo.

Je l neko isao?
Koji je najbolji period godine za odlazak tamo?
Kakvo je stanje u hostelima?
Cijena smestaja?
Treba li se rezervisati unapred?
Kakve su cijene hrane pica?
Kako najalkse doci do tamo? Voz, bus, auto... preko agencije neke!?

-Ishao ja
- Pocetak leta po meni ... mrak pada tek oko 11 uvece ... Mada kapiram da je uvek ludnica (izbegavati vikende i praznike zbog Engleza kojih je tada u hordama)
- Nemam pojma za hostele ... Ja odem na http://www.hrs.de i tamo pronadjem neki hotelcic po finoj ceni i lokaciji ...
- Cene cesh videti na istom tom sajtu ... odnosno sortirce ti na stotine ponuda po rastucim cenama
- Nravno da treba ... ali uvek treba gledati neke akcije kojih ima cesto
- Mi smo ishli kolima ... shto nije bash iplativo ako nije pun auto i ako idete samo tamo (im bash dosta da se putuje)... Avio low-cost kompanija je sigurno najbolji izbor ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Evropski gradovi ...

Postby dumagio19 » 12 Dec 2011, 15:41

Hvala puno!

Mada ja planiram u neki hostel, posto su jeftiniji, a nije m bitno gdje cu spavati, i da li cu uopste spavati! :D

Zanima me da li je neko isao vozom ili busom (redovnom linijom), pa da vidimo kakva su iskustva!?
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Evropski gradovi ...

Postby 71:70 » 12 Dec 2011, 20:04

Isao i ja.
Neces se pokajati, fenomenalno je, samo su cene hrane i pica prilicno velike, i to ne samo za nase standarde!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Tumbas » 13 Dec 2011, 00:52

delboy14 wrote:Hvala puno!

Mada ja planiram u neki hostel, posto su jeftiniji, a nije m bitno gdje cu spavati, i da li cu uopste spavati! :D

Zanima me da li je neko isao vozom ili busom (redovnom linijom), pa da vidimo kakva su iskustva!?

Vratio se pre 10-ak dana. Mislim da ti je avion najbolja varijanta. Wizz Air (karta kupljena mesec dana unapred) me kostao kao i Lasta (putovanje traje malo manje od 24h)! Znaci, povratna ti je oko 100 evra, a IC voz Eidhoven-Amsterdam je 25-30 evra. Taj put ti traje oko 2,5 sata. Mislim da ti je to najpametnija varijanta. Hrana na ulici je skupa, takodje, pice po barovima je skupo. Ista tura za tri pivopije je 5 evra jeftinija u npr Roterdamu nego u Amsterdamu! Najbolje ces proci ako nadjes neki megamarket i u njemu nakupuj sve sto ti treba. Sve je podredjeno uzimanju sto vise novca od turista. Ne znam o smestaju nista, spavao sam kod prijatelja. Ali, uzivaces sigurno! Amsterdam je neverovatan grad. Mogu da zamislim kako je tamo kada je lepo vreme, kad je onako veselo u hladnom i kisnom periodu za vreme kog sam ja posetio Holandiju
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Evropski gradovi ...

Postby dumagio19 » 13 Dec 2011, 12:07

Ja kontam ici avgust/septembar na 4-5 dana!

Vec sam poceo lagano da se raspitujem, posto nemam pojma.

Definitivno se odlucujem za avion, posto su cijene ekstra!


Hvala vam narode!
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 13 Dec 2011, 22:44

Posto izgleda jos uvek ne funkcionise zeleznicki saobracaj na relaciji Beograd - Trst, razmisljam o putovanju automobilom. E, sad me zanima, sta mi je potrebno od dokumentacije (medjunarodna vozacka i sl.) da bih mogao ici automobilom. Posto zivim na granici sa BiH, isao bih Bosnom, Hrvatskom, Slovenijom i do Italije.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 13 Dec 2011, 23:11

mali_buda wrote:Posto izgleda jos uvek ne funkcionise zeleznicki saobracaj na relaciji Beograd - Trst, razmisljam o putovanju automobilom. E, sad me zanima, sta mi je potrebno od dokumentacije (medjunarodna vozacka i sl.) da bih mogao ici automobilom. Posto zivim na granici sa BiH, isao bih Bosnom, Hrvatskom, Slovenijom i do Italije.

Potreban ti je zeleni karton, zbog SLO sve 4 zimske gume.

Ja vozim sa nasom dozvolom bez medjunarodne ali ne mogu bas da ti garantujem 100% da nije potrebna za IT ( iako idem nekoliko puta godisnje, nikada me nisu zaustavili tako da nije overeno u praksi, nisu ko ovi komsijski zlotvori sa presretacima i radarima). Za SLO, HR, BH sigurno nema problema sa nasom dozvolom.

Sto se voza tice znam da ide do LJubljane, o odatle nastavak ka TS takodje vozom ne bi trebalo da bude problem.

Do Sezane iz LJ imas nekadilce na svakih sat vremena a verovatno dobar deo njih ide ako ne do TS, ono do Vila Opicine odakle se u grad mozes spustiti tramvajem.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 13 Dec 2011, 23:32

gogo23 wrote:Potreban ti je zeleni karton, zbog SLO sve 4 zimske gume.

Ja vozim sa nasom dozvolom bez medjunarodne ali ne mogu bas da ti garantujem 100% da nije potrebna za IT ( iako idem nekoliko puta godisnje, nikada me nisu zaustavili tako da nije overeno u praksi, nisu ko ovi komsijski zlotvori sa presretacima i radarima). Za SLO, HR, BH sigurno nema problema sa nasom dozvolom.

Sto se voza tice znam da ide do LJubljane, o odatle nastavak ka TS takodje vozom ne bi trebalo da bude problem.

Do Sezane iz LJ imas nekadilce na svakih sat vremena a verovatno dobar deo njih ide ako ne do TS, ono do Vila Opicine odakle se u grad mozes spustiti tramvajem.

Hvala, druze. Zeleni karton sam izvadio pri registraciji (svaki dan prelazim u RS/BiH, on bi trebalo da vazi za celu Evropu?). Imam i sve 4 zimske gume, prosle zime kupio. Jos samo da proverim za medjunarodnu.

Voz mi je bio prva opcija, jer nisam nikada isao tim krajevima, pa nisam bas siguran u sebe i Klia koji je 13 godina star. Ali, dok dodjem do voza (BG-a), potrebno mi je 3h voznje, a za to vreme autom predjem pola puta.

Razmislicu jos, ima vremena. Ostaje i najvece pitanje, da li ce mi pasos biti gotov do NG?! Predao sam prosle sedmice, a policija u strajku :huh:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests