Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Evropski gradovi ...

Postby Riquelme » 08 Apr 2011, 12:59

Gradovi u Evropi koji su na nas ostavili poseban utisak ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Putovanja ...

Postby Panta » 08 Apr 2011, 13:08

Palma de Majorka.

Bukvalno, raj na zemlji.

Posle nje, Prag.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 08 Apr 2011, 13:47

Što se gradova tiče, jedan jedini Rim.

Image

Posle Rima mnogo praznih mesta, pa dolazi Prag, naručito za ljubitelje piva.

Image
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Putovanja ...

Postby Kantona » 08 Apr 2011, 13:54

Malo je gradova koji mi se nisu svideli, a takvi su pretezno na istoku Evrope.

Najlepsi u kojem sam dosad bio - Briz! Mali, ali prelep. Kao iz bajke. Svaka ulica izgleda kao iz neke razglednice. Fantasticno.

Posto pretpostavljam da to :"uksrsnjo-prvomajske praznike" podrazumeva da neces predaleko, onda ovo sto ti ljudi kazu Prag, Bec, neces se pokajati, izgledaju fenomenalno pogotovo na prolece. Ovog puta ne idem nigde, a da mogu, ja bih izabrao Istanbul, jer sam bio samo jednom, na 2 dana i raspametio se. Kao ljubitelj istorije, ostao bih u tom gradu mesec dana da se svega nagledam.

Ako nisi bio, Solun isto treba videti, a nije ni daleko.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Putovanja ...

Postby 71:70 » 08 Apr 2011, 13:56

Najlepši gradovi su mi Rim i Pariz, a definitivno najbolje zezanje u Amsterdamu.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Putovanja ...

Postby Riquelme » 08 Apr 2011, 14:13

Kantona wrote:Malo je gradova koji mi se nisu svideli, a takvi su pretezno na istoku Evrope.

Najlepsi u kojem sam dosad bio - Briz! Mali, ali prelep. Kao iz bajke. Svaka ulica izgleda kao iz neke razglednice. Fantasticno. :bravo:

Posto pretpostavljam da to :"uksrsnjo-prvomajske praznike" podrazumeva da neces predaleko, onda ovo sto ti ljudi kazu Prag, Bec, neces se pokajati, izgledaju fenomenalno pogotovo na prolece. Ovog puta ne idem nigde, a da mogu, ja bih izabrao Istanbul, jer sam bio samo jednom, na 2 dana i raspametio se. Kao ljubitelj istorije, ostao bih u tom gradu mesec dana da se svega nagledam.

Ako nisi bio, Solun isto treba videti, a nije ni daleko.

Pored Briza , najvishe mi se svidela Barsa ... Opushteni ljudi , predivna arhitektura ,kulturna deshavanja , sredozemlje ... vrhunski sport :inlove: Odnosno to je grad u kojem bi najvishe voleo da zivim ...

Shto se tice ovih prvomajskih praznika , najverovatnije cu (porodicno)otici do Budimpeshte ... Obishao sam skoro pola evrope a u Budimpeshti nikad nisam bio :blush: , jer je blizu i sve kao "tu mi je" ima vremena ... najmanji problem ...
Da li se isplati ici u nju na tri dana ? Ili je to premalo , odnosno da je ostavim za neki drugi period kada budem imao vishe vremena (stara prica ...) ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Putovanja ...

Postby Starešina » 08 Apr 2011, 14:34

..Ja vecheras pichim na tronedeljni odmor u Trebinje -grad koji treba obavezno posetiti ako niste...shto se tiche najlepsheg grada,prokrstario sam poprilichno evropom ali grad koji me iznova svake godine fascinira je Dubrovnik,biser jadrana..must see..

Od "evropskih" gradova moja preporuka je Kopenhagen...
Svi u dragstor, jebite se klaberi !
Starešina
 
Posts: 980
Joined: 18 Mar 2011, 10:23

Re: Putovanja ...

Postby Kantona » 08 Apr 2011, 14:46

Riquelme wrote:
Shto se tice ovih prvomajskih praznika , najverovatnije cu (porodicno)otici do Budimpeshte ... Obishao sam skoro pola evrope a u Budimpeshti nikad nisam bio :blush: , jer je blizu i sve kao "tu mi je" ima vremena ...


Hahahaha, kao da samog sebe citam... Potpuno isti slucaj!
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Putovanja ...

Postby bekrinjo » 08 Apr 2011, 15:29

Nikad nisam provirio van granica ex-SFRJ ali zato sad vadim pasos i na leto obilazim Evropu...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Putovanja ...

Postby Tumbas » 08 Apr 2011, 15:54

Mene je prosle godine odusevio Bergamo! Otisao sam da nabavim neke Atalantine stvari i proveo sam ceo dan u tom prelepom gradu. Na kraju nisam kupio ono zbog cega sam zapucao iz Milana ali mi nije bilo zao ni malo!
Image
Cela Lombardija je savrsena, Milano je fenomenalan, za 7 dana boravka sam prepesacio ceo grad! Cuo sam neke price da ce od jeseni biti low cost letova na relaciji Nis-Bergamo, pa se nadam da nece ostati samo na prici!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Putovanja ...

Postby Kantona » 08 Apr 2011, 17:03

Osim na 2 dana u Rimu, kad smo ono igrali sa Lacijom 2004. i malo skroz gore na sever tik iza granice (Trst, Udine), nista od Italije nisam video. Imaju ove neke domace agencije one aranzmane "7 dana Toskana", jeste da se ide busem i da se polomis, ali mi je gotivno to svaki dan si u drugom gradu i obidjes 4-5 gradova. Posto nemam auto da budem "sam svoj majstor", osudjen sam na agencije, pa kad mi se ukaze prilika u blizoj buducnosti...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Putovanja ...

Postby Riquelme » 09 Apr 2011, 22:10

ALCZ45 wrote:
Tumbas wrote:Nemoj da davis nego pisi gde, sta i kako! I daj malo egzotike sa Dalekog Istoka i Juzne Amerike! A pri tome ne mislim na egzoticne biljke i zivotinje! :popcorn:

Za pocetak izdvojicu samo one gde sam se doooobro odmorio.
Odmorio, znaci potpuno opustio, lezao-suncao, plivao, na miru citao, bavio se turistickim vodenim sportovima etc etc
Jeftino, sa laganim obilascima regionalne kulture i svega sto to nosi sa sobom- Bali, Java...
Skupo, bez obilazaka icega osim pustih ostrva, i uz najbolji snorkeling na svetu- Maldivi
Preskupo, nicim izazvano, osim nekretnina poznatih licnosti iz sveta sporta i muzike, uz glamur koji to prati, kao i najveci hotel na svetu- Bahami
Takodje bih stavio akcenat na skoro sva Karibska mala ostrva tipa St.Marten, St.Tomas, Antigua, Barbados... Tamo je takodje, raj! Pravi raj na zemlji!!!

WooW ... svaka cast ... ovo se zove ljubitelj putovanja ... :bravo:

p.s. Prelomio sam , idem sa porodicom do Budimpeshte na 4 dana za prvi maj ... Poshto se nema puno vremena za opushteno razgledanje i uzivanje , moram da priupitam da li je neko bio u njihovom ZOO vrtu i da li vredi troshiti dragoceno vreme na isti ? Odnosno da li je neko ishao i u neki Tropikarijum koji je valjda negde izvan grada ?
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 09 Apr 2011, 22:26

Riquelme wrote:
ALCZ45 wrote:
Tumbas wrote:Nemoj da davis nego pisi gde, sta i kako! I daj malo egzotike sa Dalekog Istoka i Juzne Amerike! A pri tome ne mislim na egzoticne biljke i zivotinje! :popcorn:

Za pocetak izdvojicu samo one gde sam se doooobro odmorio.
Odmorio, znaci potpuno opustio, lezao-suncao, plivao, na miru citao, bavio se turistickim vodenim sportovima etc etc
Jeftino, sa laganim obilascima regionalne kulture i svega sto to nosi sa sobom- Bali, Java...
Skupo, bez obilazaka icega osim pustih ostrva, i uz najbolji snorkeling na svetu- Maldivi
Preskupo, nicim izazvano, osim nekretnina poznatih licnosti iz sveta sporta i muzike, uz glamur koji to prati, kao i najveci hotel na svetu- Bahami
Takodje bih stavio akcenat na skoro sva Karibska mala ostrva tipa St.Marten, St.Tomas, Antigua, Barbados... Tamo je takodje, raj! Pravi raj na zemlji!!!

WooW ... svaka cast ... ovo se zove ljubitelj putovanja ... :bravo:

p.s. Prelomio sam , idem sa porodicom do Budimpeshte na 4 dana za prvi maj ... Poshto se nema puno vremena za opushteno razgledanje i uzivanje , moram da priupitam da li je neko bio u njihovom ZOO vrtu i da li vredi troshiti dragoceno vreme na isti ? Odnosno da li je neko ishao i u neki Tropikarijum koji je valjda negde izvan grada ?

Prošao pored, video slonove kroz ogradu i nastavio dalje, tako da teško mogu da ti pomognem. Imaju sajt http://www.zoobudapest.com/english , ali prilično siromašan.
Što se tiče tropikarijuma, išao kolega sa posla i nije baš oduševljen.
Iz nekog mog iskustva, Budimpešta se da obići za dva dana, ono što vredi, tako da pošto ideš na 4, nećeš izgubiti previše vremena.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Putovanja ...

Postby AirBall » 09 Apr 2011, 22:27

Na mene je Budimpesta ostavila fantastican utisak... Tamo sam otisao sa zenom, tek nakon vencanja pa mi je mozda zbog toga bilo lepo... :P

Inace, ja ti preporucujem da se sunjas po centru... 4 dana ce ti proci ocas posla... Mi smo bili i u Sent Andreji i veruj mi da vredi otici i tamo...

Sve u svemu obisao sam mnoge gradove, ali Budimpesta je po mnogo cemu posebna... Samo pazi da te konobari ne urade za lovu... Opasni su po tom pitanju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 09 Apr 2011, 22:37

Sad me Air podseti, Sent Andreja obavezno.
Konobari :mad2: Ortacima 3 kafe i 3 kisele naplatiše 50€, u forintama naravno. Tek stigli, a oni neiskusni. Ako ti je nešto sumnjivo odmah traži račun, e tu kreće izvinjavanje.

Nađoh sliku Zoo-a slikanu kroz ogradu, ne vidi se mnogo, ali tu jedinu imam.

Image
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Next

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests