Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby dumagio19 » 12 Mar 2012, 14:34

Ja idem u Šiofok (Mađarksa) na jezero Balaton za 28.4. i ostajem i bicu tamo za prvi maj.

Je l neko bio? Kakvo je stanje tamo?
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Evropski gradovi ...

Postby cele iz fotelje » 22 Mar 2012, 16:03

Odoh sa ženom za Rim u maju na 8 dana u solo aranžmanu. Jel bio neko skoro tamo? Neka preporuka za dobru klopu za dž?
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
User avatar
cele iz fotelje
 
Posts: 1444
Joined: 15 Mar 2011, 14:22

Re: Evropski gradovi ...

Postby Unexpected » 22 Mar 2012, 20:30

cele iz fotelje wrote:Odoh sa ženom za Rim u maju na 8 dana u solo aranžmanu. Jel bio neko skoro tamo? Neka preporuka za dobru klopu za dž?

Ne znam kakvu klopu trošite, ja uglavnom gledam da što manje vremena izgubim na klopu, a u Rimu je to naročito bio slučaj. Grad koji ti prosto ne da da staneš.
Uglavnom smo klopali njihove pice sa nogu. Nije kao kod nas na parče, već na grame, koliko se sećam nije skupo, a odlične su. Mc im je sličan kao kod nas, a imaju i njihove varijante sa picom i pomfritom, takođe pristupačne.
Za restorane me ne pitaj, nije moj fazon, je više uživam sedeći u parku na klupi sa parčetom pice nego u restoranima.

Pitaj ako te još nešto zanima, istina, bio sam pre tri godine, tu sam.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Evropski gradovi ...

Postby cele iz fotelje » 23 Mar 2012, 14:33

Unexpected wrote:
cele iz fotelje wrote:Odoh sa ženom za Rim u maju na 8 dana u solo aranžmanu. Jel bio neko skoro tamo? Neka preporuka za dobru klopu za dž?

Ne znam kakvu klopu trošite, ja uglavnom gledam da što manje vremena izgubim na klopu, a u Rimu je to naročito bio slučaj. Grad koji ti prosto ne da da staneš.
Uglavnom smo klopali njihove pice sa nogu. Nije kao kod nas na parče, već na grame, koliko se sećam nije skupo, a odlične su. Mc im je sličan kao kod nas, a imaju i njihove varijante sa picom i pomfritom, takođe pristupačne.
Za restorane me ne pitaj, nije moj fazon, je više uživam sedeći u parku na klupi sa parčetom pice nego u restoranima.

Pitaj ako te još nešto zanima, istina, bio sam pre tri godine, tu sam.

Hvala Neočekivani
Ma da, takav tip klope me i zanima. Pica na grame? Koliko mi dođe grama ovo "naše" parče? 200 -300? Predpostavljam da ne bi trebalo da bude skuplje od 4-5 Eura.
A tu su uvek i supermarketi kao back up opcija.
Čuo sam za neku foru sa kafom, za šankom je 1E, za stolom unutra 2, a napolju 3. Tačno ili ne?

Ni mi nemamo nameru da gubimo vreme na restorane. Izbrojah preko 20 muzeja, treba videti sve to, A nisu ni jeftimi (oko 130 do 150 Eura samo za ženu, ja, na sreću, imam ulaz za dž).

Žena (postala pravnik umesto arheologa) je došla na ideju da odemo i do Pompeje. Da nisi moždi i ti išao tamo? Neznam koliko je izvodljivo u jednom danu videti Pompeju i Napulj. Mislim, nikako sebi ne bih oprostio da smo prođen kroz Napulj, a da ga ne posetim. Ja je muntam da odemo do Firence ili Sijene, ali se ne da. Zasad. Ili je možda bolje da ostanemo u Rimu svo vreme , pa natenane.
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
User avatar
cele iz fotelje
 
Posts: 1444
Joined: 15 Mar 2011, 14:22

Re: Evropski gradovi ...

Postby 71:70 » 23 Mar 2012, 16:52

U sijeni nemas bog zna sta da vidis, ali firencu gledaj da ne propustis!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Unexpected » 23 Mar 2012, 23:28

cele iz fotelje wrote:Hvala Neočekivani
Ma da, takav tip klope me i zanima. Pica na grame? Koliko mi dođe grama ovo "naše" parče? 200 -300? Predpostavljam da ne bi trebalo da bude skuplje od 4-5 Eura.
A tu su uvek i supermarketi kao back up opcija.
Čuo sam za neku foru sa kafom, za šankom je 1E, za stolom unutra 2, a napolju 3. Tačno ili ne?

Ni mi nemamo nameru da gubimo vreme na restorane. Izbrojah preko 20 muzeja, treba videti sve to, A nisu ni jeftimi (oko 130 do 150 Eura samo za ženu, ja, na sreću, imam ulaz za dž).

Žena (postala pravnik umesto arheologa) je došla na ideju da odemo i do Pompeje. Da nisi moždi i ti išao tamo? Neznam koliko je izvodljivo u jednom danu videti Pompeju i Napulj. Mislim, nikako sebi ne bih oprostio da smo prođen kroz Napulj, a da ga ne posetim. Ja je muntam da odemo do Firence ili Sijene, ali se ne da. Zasad. Ili je možda bolje da ostanemo u Rimu svo vreme , pa natenane.

Ženu i mene je tura klope sa pićem izlazila oko 8€, ako se dobro sećam, pizza+coca-cola (imam 106kg i 195cm, tako da je prače koje ja uzimam bilo poprilično).
Bili smo samo 5 dana u Rimu, tako da nismo stigli nešta sem toga da obiđemo, a i ostalo nam je još i za sledeći put. Katakombe su npr ostale neotkrivene. Devojka koju smo upaznali na putu je išla do Firence vozom i po njenim rečima bilo je vrlo prijatno, istina prenoćila je u Firenci.
Za kafu ne znam, imali smo odličan balkon na krovu hotele, prepun zelenila, tako da smo uvek uzimali za poneti.
Što se tiče ulaza za muzeje i iskopine. Vidi da uzmete Roma Pass, trebalo bi da se isplati. Imaš više ovde: http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2
Ulaznice generalno nisu skupe, obzirom šta je u ponudi. Recimo, forume i Koloseum pokriva ista ulaznica, a blagajna kod foruma nema reda, dok se ispred Koloseuma zna čekati i po sat vremena za kartu. Sa Roma passom se ulazi bez čekanja.
Prevoz je bio 1€ sat vremena.
Ja sam naravno morao i do stadiona, ne može se ući, tako da ne znam da li da gubiš vreme na to, pošto je udaljen od bitnih stvari.
Za tih 5 dana sam imao priliku i da vidim kada Toti gasi svetla na koloseumu (dan zemlje), kao i demonstracije njihovih komunista, uz tradicionalnu sliku, turisti iz zapadnih zemalja se trude da što pre pobegnu, a mi sa ovih prostora kao da se ništa ne događa.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Evropski gradovi ...

Postby cele iz fotelje » 26 Mar 2012, 15:26

Unexpected wrote:..., kao i demonstracije njihovih komunista, uz tradicionalnu sliku, turisti iz zapadnih zemalja se trude da što pre pobegnu, a mi sa ovih prostora kao da se ništa ne događa.

He he :laugh:

Jel bio i suzavac?
Nešto sam se uželeo. :triprsta:
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
User avatar
cele iz fotelje
 
Posts: 1444
Joined: 15 Mar 2011, 14:22

Re: Evropski gradovi ...

Postby KKP » 05 Jun 2012, 08:30

Moja devojka bi u Prag ili Beč, želja joj je da ide tamo...

Jel bio neko tamo i kakvu su mu utisci?

Naravno, od putovanja nema ništa, to je samo mašta... :laugh:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Evropski gradovi ...

Postby cele iz fotelje » 05 Jun 2012, 14:59

Meni se Prag sviđa x puta više od Beča.
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
User avatar
cele iz fotelje
 
Posts: 1444
Joined: 15 Mar 2011, 14:22

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 05 Jun 2012, 15:43

cele iz fotelje wrote:Meni se Prag sviđa x puta više od Beča.

Meni obrnuto :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby Reaper » 10 Jun 2012, 14:07

KKP wrote:Moja devojka bi u Prag ili Beč, želja joj je da ide tamo...

Jel bio neko tamo i kakvu su mu utisci?

Naravno, od putovanja nema ništa, to je samo mašta... :laugh:


Brate zivim malo tamo malo vamo, tako da samo pitaj sta te zanima :biggrin: Otvori se malo za devojku pa mozete da vezete Bec-Prag na nekih 7 dana (od Beca do Praga stizete busom za 10 evra). Ne znam, ako imas sta konkretno da pitas samo udri ;)
User avatar
Reaper
 
Posts: 751
Joined: 16 Mar 2011, 12:40

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 27 Jun 2012, 01:54

Trebalo bi u nedelju da krenem autom na proputovanje koje ukljucuje delove BiH, Hrvatske - Slovenije i Italije.

Da li neko zna sta mi je sve od opreme u autu potrebno? Da li je dovoljno sve ovo sto nasi zahtevaju ili za pojedine zemlje postoje i dodatni zahtevi? Negde se pominje da je u HR obavezan aparat za gasenje pozara, a negde se to ne navodi...
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby 71:70 » 29 Jun 2012, 15:08

Potreban ti je aparat za gasenje pozara, mogu da ti prave probleme ukoliko ga ne posedujes
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Evropski gradovi ...

Postby mali_buda » 29 Jun 2012, 20:10

Nabavio :okk:

Za Novu godinu sam 5 dana vozio po SLO i ITA i nigde policajca nisam video... Tada nisam imao PP aparat nit sam imao pojma da mi treba. Sada sam pretrazivao po netu i video da je obavezan u EU.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Evropski gradovi ...

Postby Неша » 14 Aug 2012, 01:38

Jel bio neko nekad na Majorci? Kakvi su vam utisci?
Кафана је озбиљна институција...

"Инат, непокорност и тврдоглавост код српског војника могу се претворити у оружје победе!"
User avatar
Неша
 
Posts: 2333
Joined: 15 Mar 2011, 11:53
Location: Где год ти да играш...

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests