Board index Život van sporta Putovanja

Izleti

Izleti

Postby jabukamen » 05 Jun 2011, 21:41

Na drugoj temi smo o egzoticnim lokacijama, ovde mozemo o destinacijama za koje treba manje vremena, novca i naftinih derivata.

Moj predlog je turneja Dunavom. To bi obuhvatalo Smederevo, Golubac, Viminacijum, Srebrno jezero, Kapetan Misin breg (lik je vajar koji je od svog dvorista sa kog se pruza najlepsi pogled na Dunav napravio galeriju na otvorenom gde nudi vlaske specijalitete, izgleda nestvarno). Svako od ovih mesta je lepo i znacajno na svoj nacin, priroda je predivna, domacini super, cene povoljne. Jedino sto putevi nisu bas prvoklasni, ali sta je tu je.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Izleti

Postby Riquelme » 06 Jun 2011, 01:44

Super tema ...
Moj predlog za sve one koji vole da se malo klackaju u starinskim vozovima a nisu bili u Sremskim karlovcima , Smederevu ili Vrshcu (ima josh lokacija) ... neka se provoza vozicem Romantika ... Nije skupo a lep dozivljaj (posebno za klince )

http://www.zeleznicesrbije.com/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/prezentacije/turisticki_voz_romantika.html
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby Unexpected » 06 Jun 2011, 10:52

Don Quijote wrote:Super tema ...
Moj predlog za sve one koji vole da se malo klackaju u starinskim vozovima a nisu bili u Sremskim karlovcima , Smederevu ili Vrshcu (ima josh lokacija) ... neka se provoza vozicem Romantika ... Nije skupo a lep dozivljaj (posebno za klince )

http://www.zeleznicesrbije.com/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/prezentacije/turisticki_voz_romantika.html

Kada smo kod vozova, preporučujem Šargansku osmicu i Mokru goru.
Predivna priroda, dobri ljudi, odličan i ne skup hotel, fenomenalne tulumbe u Drvengradu, fantastični ćevapi u Jatarima...

Image
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Izleti

Postby Tumbas » 06 Jun 2011, 18:04

Ovcar Banja! Klisura, manastiri, jezero, klopa... Ponuda je pre par godina bila sramotna, ali danas su tu i restorani, zatvoreni bazen, sauna... Ko voli prirodu i pentranje po stenama, pravo mesto!
Image
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Izleti

Postby dumagio19 » 06 Jun 2011, 18:20

Prosle godine sam bio u 10 dana u CG, ali ne na moru!
Isli smo na rafting, planinarenje, kanjoning....
Svim preporucijem rafting Tarom i prolazak kroz kanjon Nevidio, najneprestupacniji kanjon Evrope(zadnji "osvojen")!

Image

Image

Kanjon Nevidio vam dodje kao da ste u nekoj igrici tipa SUPER MARIO. Idete niz rijecicu, provlacite se izmedju stijena, skacete sa par metara visine u vodu, ronite, plivate... Meni je bilo ekstra!

http://www.nevidio-canyoning.com/kanjon_nevidio.html

Image

Image

Image
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Izleti

Postby bekrinjo » 07 Jun 2011, 14:01

Preporucujem jos uvek ne toliko eksploatisanu planinu Goc i u povratku svratite u odmaraliste Mitrovo Polje gde imate i bazen i reku za kupanje/pecanje.Takodje u blizini su i 2 ribnjaka gde mozete odabrati ribu koju ce vam spremiti.U Mitrovom Polju obavezno svratite do kafica ciji je inventar(stolovi/stolice/sank) smesten u ledenoj Rasini,pravo uzivanje-ujedno se brckas i pijes hladno pice.
Prelepo a nije toliko poznato...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Izleti

Postby Riquelme » 07 Jun 2011, 14:20

DAj neku sliku 8-)
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby bekrinjo » 07 Jun 2011, 15:50

Don Quijote wrote:DAj neku sliku 8-)


Vodopad Skacak,nalazi se na raskrsnici kada sa Goca ili Vrnjacke Banje dolazite u Mitrovo Polje.Tu se nalazi i cuveni etno restoran "Skacak"
4270890.jpg


Pomenuti kafic
n71760182736_1730726_1521801.jpg



Bazen sa termalnom vodom,prazni se i puni svake veceri.Okruzen sumama
6733_1218809869698_1212440625_642217_5635986_n.jpg



Pored su i sportski tereni za odbojku(i na pesku),fudbal,kosarku,rukomet...
Mitrovo Polje ima i vestacko jezero ali ga je prisvojio Nastavni Centar Policije koji se nalazi u ovom mestu.Takodje su prisvojili i stare sportske terene.
Postoji i hotel ali nisam siguran da je jos uvek u funkciji,moze se kampovati za one koji vole tu vrstu odmora.
Pre 5 godina La Fantana je sagradila fabriku za flasiranje vode,sto dovoljno govri o netaknusti prirode!
Jos slika i informacija vezano za ovo odmaraliste:
http://www.facebook.com/pages/Mitrovo-Polje/71760182736


I jedan :facepalm: za mene jer vam nisam predlozio jos 2 mogucnosti za izlet,doduse mozete ih obaviti u jednoj turi.Rec je o "Zupskoj berbi" posvecenoj grozdju i vinu pri cemu je glavna atrakcija za gotovo sve Fontana vina,kazu jedinstvena u svetu.Vino sa nje je besplatno!
zupskab1.jpg

Tu je i "Vinska ulica" gde se prodaju vino,grozdje i rakije dok je za vreme trajanja ZB obezbedjen bogat kluturno-umetnicki program i garantujem da se nadje za svakog po nesto.Manifestacija je pretposlednjeg vikenda Septembra i traje 4 dana()cetvrtak-nedelja),za dane vikenda poseti je po 100 000 ljudi sto iz Srbije sto iz inostranstva a kada se uzme u obzir da grad Aleksandrovac broji jedva 10 000 stanovnika mozete misliti kako to izgleda.

Par kilometara od Aleksandrovca nalazi se etno selo Latkovac,relativno skoro je otvoreno i kazu da je odlicno poseceno!
http://www.ethno.co.rs/latkovac-etno-selo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Izleti

Postby bekrinjo » 07 Jun 2011, 16:08

Da se nadovezem,za one koje vole planinarenje(mada je nadmorska visina svega 922m) mogu obici i srednjevekovni grad/trvdjavu Koznik koji se nalazi relativno blizu gore pomenutog Mitrovog Polja/Goca.Nece te zazaliti kada se popnete i vidite panoramu!
http://www.muzejzupe.org.rs/Koznik.htm
koznik 001.jpg

koznik odozgo.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Izleti

Postby Riquelme » 07 Jun 2011, 18:51

Super su vami opisi i predlozi :bravo: ... sigurno ce neshto od toga posetiti ovog leta ...

p.s. Bekrinjo , ovo osvajanje Koznika mi se bash svidja ... Kakva je staza do gore i koliko si zmija sreo usput :unsure: ?
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby Bane » 07 Jun 2011, 18:57

Ovcarsko-Kablarska klisura vam je prelepa. Da ne bih pisao ovde ima na netu sigurno to lepse opisano.
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Izleti

Postby bekrinjo » 07 Jun 2011, 19:09

Don Quijote wrote:Super su vami opisi i predlozi :bravo: ... sigurno ce neshto od toga posetiti ovog leta ...

p.s. Bekrinjo , ovo osvajanje Koznika mi se bash svidja ... Kakva je staza do gore i koliko si zmija sreo usput :unsure: ?



Staza je utabana :bleh:
Dobra je staza,zmija ja nisam sretao ali sam cuo da je par ljudi imalo susret aa njima.
Kaze mi cale da je uradjen i asfaltni put do tvrdjave,sto mi se nikako ne svidja...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Izleti

Postby Riquelme » 12 Jun 2011, 13:50

Jel moze neka preporuka za dobru vilu na Zlatiboru (lepa lokacija , dvorishte , dobri apartmani) ?
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby Diktator » 12 Jun 2011, 13:54

Riquelme wrote:Jel moze neka preporuka za dobru vilu na Zlatiboru (lepa lokacija , dvorishte , dobri apartmani) ?


kraljevi konaci :nargile:

http://www.kraljevikonaci.rs/srpski/fotoleto.htm
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Izleti

Postby Riquelme » 12 Jun 2011, 15:55

Aleksa wrote:
Riquelme wrote:Jel moze neka preporuka za dobru vilu na Zlatiboru (lepa lokacija , dvorishte , dobri apartmani) ?


kraljevi konaci :nargile:

http://www.kraljevikonaci.rs/srpski/fotoleto.htm

:ajdejebote:
Shalim se ... znam naravno za konake ali bi neshto malkice jeftinije jer placam za 4 odrasle osobe i dete i to 10 dana ... :mukica:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Next

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest