Board index Život van sporta Putovanja

Izleti

Re: Izleti

Postby Diktator » 12 Jun 2011, 17:33

jbga,ovo se isplati kada ides dzumle sa 5-6 prijatelja...prelepo je..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Izleti

Postby B.B.B » 12 Jun 2011, 21:09

Evo nesto sto bi ja definitivno htjeo posjetiti, pa ako je netko bio tamo ili zna nesto o ovome, neka mi napise sve informacije, jako sam zagrijan za ovo

Porodica bistrih potoka

Porodica bistrih potoka je ekološka komuna u podnožju planine Rudnik, u selu Brezovica. Komuna je osnovana 1977. godine. Njen osnivač je književnik, likovni umetnik i dramaturg Božidar Mandić.

Ova komuna spada u pionirske tačke povratka prirodi; njena dejstva su alternativna, a dom je otvoren i usmeren ka opstanku. Ona je malo živilište u kojem se neguju elementi duše i ljudskosti. U Porodici bistrih potoka razvija se emocionalnost i zagrljajnost. Tri njena osnovna elementa su: EKOLOGIJA - HUMANIZAM - KULTURA.

Živeći u netaknutoj prirodi, čiji dom okružuju tri potoka, do sada ju je posetilo preko dvadeset hiljada ljudi.

Osnovno načelo Porodice je: Pojedinac i Planeta

http://www.togm.org.rs/rudnik/porodicabistrihpotoka.htm

Pozelite li ponekad da se maknete od sve tehnologije i civilizacije koja nas okruzuje?Mislite li da bi to mogli nekad uciniti kao sto su ovi ljudi ucinili?Biste li imali snage za tako nesto,jer ovo nije lagan ni malen korak..odbaciti sve sto nas okruzuje i posvetiti se jednim mnogo jednostavnijim nacinom zivota..
Jako mi se svidjelo ovo sto sam procitao i pokusat cu u sto skorijem roku da obidjem ovo selo i sam se uvjerim kako ti ljude zive,sto ih je ponukalo da se otisnu tamo i odbace ovaj suvremeni svijet koji nas okruzuje.


Image

Image

Image

Image

Image

Pet osnovna dejstva kojima se Porodica bistrih potoka bavi su:
POVRATAK ZEMLJI (pokušaj da se zemlja obrađuje sa ljubavlju, organski i bez pesticida i hemijskih sredstava);
OTVORENOST DOMA (dom je otvoren za sve ljude dobre volje, za putnike i duhovne namernike, za svakog čoveka obezbeđena je šolja mleka, parče hleba, krevet i narativna toplota);
SIROMAŠTVO (ne želeti da budeš bogat i ne razvijati profit, već naprotiv, učiti da deliš i daješ. Osnovno načelo ekonomije je: sve što imamo želimo da podelimo, sve što nam treba nekako ćemo dobiti. Bogastvo izaziva gnev i tugu);
UMETNOST (traganje za umetnošću života, pored toga, Božidar je pesnik, do sada je objavio 15 knjiga, imao 10 samostalnih izložbi, veliki deo vremena u Brezovici ispunjen je intimnim pozorišnim predstavama, ritualima, predavanjima, razgovorima o umetnosti);
VEGETARIJANSTVO (pre svega duhovni napor koji činimo da sebe osmislimo kao ljudska bića. U njemu je snaga za neagresivnost i skromnost. Ono je, u velikoj meri, deo otpora prema zasićenosti. Vegetarijanstvo je kreativni i zdravstveni pristup hrani, želja da se zaštiti životinjski svet.
Brezovica je emocionalni punkt. U njemu se razvija energija i ljubav. Brezovica je mala tačka optimizma i nade, jer se sopstvenim primerom bori za vazduh, vode, šume, čoveka, atom, bića, energiju, a protiv progresivne tehnologije, brzine i potrošačke kulture, elemenata koji su od čoveka načinili savremenog roba.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Izleti

Postby Hamilkar » 14 Jun 2011, 09:29

Ne znam je li neko od vas imao priliku da nekad poseti neku pecinu??? Bio sam u par njih, sto u istocnoj, sto u zapadnoj Srbiji, osecaj je fenomenalan... Potpecka pecina, 3 km udaljena od magistralnog puta od Bg-a prema moru, na polovini puta izmedju Uzica i Pozege, nesto je sto svakako treba da posetite kad ste u prolazu. Pecina je osvetljena, uredjene su staze i naravno vodici su tu svakodnevno. U posnoziju pecine je odlican restoran sa svezom pastrmkom. Ulove je pred vama pa je spremaju. Ako krenete na more u CG ove godine, ovako nesto ne bi smeli da propustite, kazem jos jednom, osecaj je neverovatan. Druga pecina koja me je fascinirala jeste Stopica pecina na Zlatiboru. Ne bih nista pricao, pogledajte samo te slike...
http://www.google.rs/search?q=stopica+pecina&hl=sr&biw=1024&bih=617&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iBr3TaPuBsuUOt-zkbsK&ved=0CCEQsAQ
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Izleti

Postby Tumbas » 16 Jun 2011, 12:43

Ovcar Banja! Vozao sam se camcem par puta, predivno iskustvo.
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Putov ... ku-klisuru
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Izleti

Postby NadjaM » 16 Jun 2011, 14:34

Vidim da je postavljen predlog za rafting na Tari ali evo i mojih utisaka,pa ko voli...
Bila sam na raftingu prosle godine sa porodicom(dvoje dece),tako da predlazem i onima koji imaju mladunce.U avgustu je pogodno ici sa decom jer je reka plica i nije brza kao u maju i junu.Mi smo bili u kampu DMD http://www.tara-rafting.com/ kod Foce.Splavarili smo 24km,Tarom 18 i Drinom 6km.Trajalo je oko 3 sata.
Uzbudljiv i prelep dozivljaj.
P8250653.JPG

P8250640.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
NadjaM
 
Posts: 1316
Joined: 05 Jun 2011, 18:53

Re: Izleti

Postby dumagio19 » 20 Jun 2011, 12:21

Ja sam bio na Tari i prelazem je svima! Ko ide sa djecom najbolje je u avgustu, bas zbog nivoa vode!

Takodje predlazem kanjon Vrbas! Isto rafting, ali je mi je ovde vise sa mlade! Ima shakers-bar na otvorenom,restoran i prenociste sveu drvetu, etno fazon, nocni rafting, vikedom je bas ekstra tamo! Sve to je u Karanovcu, 10-ak kilometara od Banja Luke! Malo je modernije od Tare, i za preve zaljublenike u prirodu preporucejm Taru, i ovde je sasvim OK ali je vise za provod i ludvanje!
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Izleti

Postby dumagio19 » 20 Jun 2011, 12:43

I da dodam za planinare!
Ovaj viked se odrzava tradicionalni VIDOVDANSKI USPON NA MAGLIC! To je najvisi vrh u BIH sa 2386 mnv.
To sve traje 3 dana, sa nocenjima kraj Trnovskog jezera! Najvlejno je fino vrijeme, tako bi moglo i kupanje pasti!

To je to jezero! Najljepslih jezero koje poznanajem!
Image

A, evo i planine!
Image

Uspon obicno traje dva dana i sve polako, ali mi smo prosle godine krenuli u 6h ujutru sa pjesacenjem, dosli na vrh i vratili se do 21h navece u kamp na Tjentistu! Fora je u tome sto je se do kapma na tom jezeru mora pjesaciti oko 2h, sa sve rancima, satorima, vrecama za spavanje, hranom, picem, odjecom.... Opremom potrebnom za dva dana ziovta u sumi! Mi kampujemo na Tejntistu gdje ima voda, struja, sportski tereni, bazen... I sve odidjemo za jedan dan, a dva dana odmaramo! :nargile:
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Izleti

Postby Riquelme » 23 Jun 2011, 15:10

Ladno sam doshao na Zlatibor isti dan kad i stub srBstvatm :facepalm: ... kako sada da opushtam oci kada drecavo crvenilo seva iz svakog cashka :colera:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby irriducibili » 23 Jun 2011, 15:26

Riquelme wrote:Ladno sam doshao na Zlatibor isti dan kad i stub srBstvatm :facepalm: ... kako sada da opushtam oci kada drecavo crvenilo seva iz svakog cashka :colera:

:ajdejebote:

Kakav danak neiskustvu... :lollol:

Javi kad odu, dan-dva za ciscenje, pa da moze da se dodje tamo... :pop:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Izleti

Postby Riquelme » 24 Jun 2011, 18:41

Cak se i nebesima nije svidela boja , pa je ljuljnuo grad bukvalno velicine jaja (domoroci tvrde da nikad neshto slicno nisu videli na ZLatiboru)... i ladno mi slupao shofersajbnu na tri mesta (ulubljenja na limaroji je nemoguce i izbrojati ) ... :facepalm:

edit: Evo i na portalima objavili ...

Grad veličine pesnice prekinuo trening Zvezde na srpskoj planini. Ivica Dragutinović ne dolazi u Zvezdu. Stigao i Bruno Mezenga.

Image
Zacrnelo se nebo danas posle podne na Zlatiboru, baš u vreme kada su fudbaleri Crvene zvezde imali trening.

A onda je sa neba počela prava kanonada grada veličine psnice (bez preterivanja)!

Fuidbaleri i članovi stručnog štaba počeli su da beže kud koji, a među njima je bio i selektor seprke reprezentacije Vladimir Petrović-Pižon koji je iskoristio vreme na Zlatiboru da pogleda rad igrača svog bivšeg kluba.


User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Izleti

Postby mali_buda » 01 Aug 2011, 22:52

Trebalo bi tokom avgusta sa zenom i cerkicom da odem na nekoliko dana na Palic. Nisam nikada bio na Palicu, pa bi mi dobro doslo ako neko moze da podeli iskustva i savete :)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Izleti

Postby lord_slawe_ » 01 Aug 2011, 22:56

mali_buda wrote:Trebalo bi tokom avgusta sa zenom i cerkicom da odem na nekoliko dana na Palic. Nisam nikada bio na Palicu, pa bi mi dobro doslo ako neko moze da podeli iskustva i savete :)


nemojte se kupati u jezeru. Sa razlogom postoji zabrana iako se mnogi toga ne pridrzavaju.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Izleti

Postby mali_buda » 01 Aug 2011, 23:33

Hvala, Lorde. Ima li na Palicu otvorenih bazena?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Izleti

Postby lord_slawe_ » 01 Aug 2011, 23:43

mali_buda wrote:Hvala, Lorde. Ima li na Palicu otvorenih bazena?


ne bih znao, nisam bio na Palicu od osnovne skole i ekskurzije.
Ovo sam napisao zato sto su moje prijateljice imale problema nakon kupanja u jezeru ove godine. Doduse nista ozbiljno, naravno, ali opet, svakako ne bih preporucio da se mala deca kupaju tamo, posto si spomenuo da ides sa kcerkicom.
Uostalom ti svakako proveri tamo sa nadleznima, cuvarima, ja mislim da postoji zabrana za kupanje, tako su mi pricali.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Izleti

Postby mali_buda » 01 Aug 2011, 23:51

Vazi. Hvala jos jednom. Nije mi toliko do kupanja, koliko da samo malo promenim sredinu i ljude.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests