Board index Život van sporta Putovanja

Izleti

Re: Izleti

Postby kajblo » 22 Mar 2021, 20:11

Jeste Fruška gora raj, i ceo taj kraj, ne sporim. Ali mene zanima ovaj deo od Novog Sada na istok, sve što je iznad Dunava, dakle potez Kovilj, Krčedinska ada, cela Tisa, ta neka okolina. Kupio sam vikendicu ispod Zrenjanina i pokušavam da upoznam taj kraj koji mi je da kažem blizu, do 45 min vožnje recimo. Pa sam mislio ako ima neko ko baš poznaje taj kraj a ko zna za neka izletišta gde se mogu brčkati klinci, ili neko uređeno igralište u prirodi ili neki ugost objekat sa time, dakle zablejati porodično na pola dana i to. Već sam pitao neke forumaše za koje sam saznao da su iz tog kraja pa čekam neke info a evo i javno da priupitam. Korona i kiša se smenjuju, moje je da se pripremam za leto.
Dylam Dop, hvala za info, dobro izgleda stvarno, volim takve info. Salaš/čarda - takođe uvek vredne info.
UPRAVA NAPOLJE!

.. I da kupis kanavara..
.. I da dodje materaci..
kajblo
 
Posts: 815
Joined: 18 Jun 2014, 11:37

Re: Izleti

Postby Rodni Troter » 27 Mar 2021, 11:46

kajblo wrote:Jeste Fruška gora raj, i ceo taj kraj, ne sporim. Ali mene zanima ovaj deo od Novog Sada na istok, sve što je iznad Dunava, dakle potez Kovilj, Krčedinska ada, cela Tisa, ta neka okolina. Kupio sam vikendicu ispod Zrenjanina i pokušavam da upoznam taj kraj koji mi je da kažem blizu, do 45 min vožnje recimo. Pa sam mislio ako ima neko ko baš poznaje taj kraj a ko zna za neka izletišta gde se mogu brčkati klinci, ili neko uređeno igralište u prirodi ili neki ugost objekat sa time, dakle zablejati porodično na pola dana i to. Već sam pitao neke forumaše za koje sam saznao da su iz tog kraja pa čekam neke info a evo i javno da priupitam. Korona i kiša se smenjuju, moje je da se pripremam za leto.
Dylam Dop, hvala za info, dobro izgleda stvarno, volim takve info. Salaš/čarda - takođe uvek vredne info.

Potez Novi Bečej - Bačko Gradište - Čurug. Biserno ostrvo, Mrtva Tisa u Čurugu, ima i čardi. Bio sam jednom u Čurugu, pa ne mogu nešto mnogo da kažem, ali ima po Guglu dosta tekstova koji lepo opisuju taj deo bolje nego što bih ja mogao :biggrin:
Rodni Troter
 
Posts: 282
Joined: 10 Nov 2019, 10:16

Re: Izleti

Postby kajblo » 30 Mar 2021, 17:10

To sam i pikirao, tiha ili mrtva tisa kako vec, u curugu, pogledah slike cini mi se odlicno mesto..
UPRAVA NAPOLJE!

.. I da kupis kanavara..
.. I da dodje materaci..
kajblo
 
Posts: 815
Joined: 18 Jun 2014, 11:37

Re: Izleti

Postby Dare » 21 May 2021, 17:25

Da li je neko išao u ove kućice/splavove, Perućac?
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13735
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Izleti

Postby Rancesco » 21 May 2021, 18:45

Dare wrote:Da li je neko išao u ove kućice/splavove, Perućac?


Sta te konkretno zanima?
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Izleti

Postby Dimitrije » 23 Jun 2021, 13:11

Ljudi, Obedska bara? Vredi li familijarno ići, neke preporuke, izveštaj? Hvala
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Izleti

Postby Inzaghi » 23 Jun 2021, 22:04

Za tako nesto mada i za bilo koga ne samo za porodice uvek je fenomenalna opcija Zasavica kod Sremske Mitrovice.

Jednom sam isao do Obedske ali lose vreme nas stiglo pa nisam nista video.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17140
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Izleti

Postby Woodoo » 27 Jun 2021, 11:00

Dimitrije wrote:Ljudi, Obedska bara? Vredi li familijarno ići, neke preporuke, izveštaj? Hvala

Vredi, postoji mogućnost da se zakupi mesto za roštiljanje, mislim da čak oni daju ćumur. Ako niste za roštiljanje možete da iznajmite čamac, da platite da vas oni voze. Obavezno ponesite sredstva protiv komaraca da vam ne presedne odlazak. Takođe i prostirke ako volite da ležite u prirodi, ili sklopive stolice.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3751
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Izleti

Postby MrGarrison » 02 Jul 2021, 03:52

Obedska bara je prelepa, valja otici tamo.
Doduse, ja sam uvek isao u ribolov-varijanti, iznajmi se camac, i udri. Bio sam i ove godine, malo ranije, taman izbegao nalet komaraca ( mogu misliti kako je sad tamo ).
Ribe ? Za ceo dan jedna mala stukica ( i to draga upecala :D ) , kao i pre par godina kad sam isao, a nije da ne umem... Ali zato priroda, raj !
Ima jedan par orlova belorepana, koji po ceo dan nadlece podrucje, ozbiljan je trip kada te prelete dok veslas :D
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Izleti

Postby Dimitrije » 03 Jul 2021, 12:21

:drinks: Hvala ljudi
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Izleti

Postby Mikisha » 21 May 2022, 23:02

kajblo wrote:Jeste Fruška gora raj, i ceo taj kraj, ne sporim. Ali mene zanima ovaj deo od Novog Sada na istok, sve što je iznad Dunava, dakle potez Kovilj, Krčedinska ada, cela Tisa, ta neka okolina. Kupio sam vikendicu ispod Zrenjanina i pokušavam da upoznam taj kraj koji mi je da kažem blizu, do 45 min vožnje recimo. Pa sam mislio ako ima neko ko baš poznaje taj kraj a ko zna za neka izletišta gde se mogu brčkati klinci, ili neko uređeno igralište u prirodi ili neki ugost objekat sa time, dakle zablejati porodično na pola dana i to. Već sam pitao neke forumaše za koje sam saznao da su iz tog kraja pa čekam neke info a evo i javno da priupitam. Korona i kiša se smenjuju, moje je da se pripremam za leto.
Dylam Dop, hvala za info, dobro izgleda stvarno, volim takve info. Salaš/čarda - takođe uvek vredne info.


Gde ispod Zr?
Ja sam iz Zrenjanina, mozda ti mogu pomoci oko nekih lokacija na ovu stranu.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Izleti

Postby kajblo » 12 Jul 2022, 05:49

Mikisha pozdrav. Ja sam nesto u zadnje vreme na teskim temama ovde, al udarila vrucina pa se setih da pogledam i ovde sta ima. Elem, ja sam ti megde izmedju stare dunje i restorana trofej. Od izleta sam se ogranicio na peskaru i na tisu na gradskom kupalistu u titelu. Ako imas neku ideju javljaj. Tisa mi je prelepa, gledao sam neke delove kad isao hmmm.. ne secam se, cini mi se kad se krene ka onom restoranu debeli lad bese. Hvala na javljanju
UPRAVA NAPOLJE!

.. I da kupis kanavara..
.. I da dodje materaci..
kajblo
 
Posts: 815
Joined: 18 Jun 2014, 11:37

Re: Izleti

Postby Mikisha » 15 Jul 2022, 02:17

kajblo wrote:Mikisha pozdrav. Ja sam nesto u zadnje vreme na teskim temama ovde, al udarila vrucina pa se setih da pogledam i ovde sta ima. Elem, ja sam ti megde izmedju stare dunje i restorana trofej. Od izleta sam se ogranicio na peskaru i na tisu na gradskom kupalistu u titelu. Ako imas neku ideju javljaj. Tisa mi je prelepa, gledao sam neke delove kad isao hmmm.. ne secam se, cini mi se kad se krene ka onom restoranu debeli lad bese. Hvala na javljanju



Taj deo oko Titela je lep zaista.
To ka debelom ladu verovatno mislis na kupaliste pre nego sto predjes Tiski most, nije bilo lose pre 10ak godina, ali ne znam u kakvom je stanju trenutno.

Imas Babatovo, prodjes selo Elemir i picis pravo, ne mozes promasiti, ali nista specijalno, restoran, livada, malo setaliste i jedna talpa.

Peskara u Zrenjaninu je ok, ali ja je koristim do sredine juna, posle voda bude topla ko iz bojlera.

Pogledaj malo na ovu drugu stranu, Tamis je isto lepa reka.

PS.
Ako si tu kod Stare Dunje, cuvaj se komsiluka koji se skuplja u salasu (ili sta je vec to) 4 pera.
Svako malo se tu prave zurke pedera i ostalih nakaza.
A tu ti je u komsiluku i Dusko Tosic
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 15 Jul 2022, 07:48

Kakvo je to kupalište u Titelu? I kakva je uopšte Tisa za kupanje ovih godina? Nisam bio tamo od klinačkih dana.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Izleti

Postby Mikisha » 15 Jul 2022, 09:08

Ron Swanson wrote:Kakvo je to kupalište u Titelu? I kakva je uopšte Tisa za kupanje ovih godina? Nisam bio tamo od klinačkih dana.


Kupaliste u Titelu nije lose, sredjeno je, imas sve sto ti treba.
Ja se u Tisi kupam uglavnom kad se napijem na vikendici pa me prebaci da uskocim.
Ono, voda je uglavnom bas topla i mutna.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests