Board index Život van sporta Putovanja

Izleti

Re: Izleti

Postby Dylam Dop » 04 May 2018, 00:41

Starsica wrote:Hvala vam, drugari, divni ste <3 Ako vam padne na pamet još nešto, samo rokajte.


Sestro ne znam sto se premisljas toliko. Neko pomenu Taru, pa izvol'te 'Nostalgijom' preko Sargana, "sarganske osmice" preko Jatara, Mokre Gore i Dobruna, do Visegrada = 'Andric-Grada' i trga Franciska Goje (kad je vec Spanija u narativu otpocetka :D)..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Izleti

Postby Starsica » 04 May 2018, 10:30

Ne premisljam se ja uopste, ja samo trazim predloge :beyond: The more the merrier.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Izleti

Postby Buzz » 14 May 2018, 18:18

Evo da preporucim izlet za koji je dovoljan jedan dan kako bi se obislo sve.

Dakle Svilajnac - Despotovac - Cuprija. (oko 50 km puta)

Sto se tice Svilajnca tu se nalazi Prirodnjacki centar http://www.prirodnjackicentar.rs/ uglavnom zanimljiv klincima ,pa ako isti nisu ukljuceni u putovanje mozda i bespotrebno gubljenje nekih 1-2 sata...

Image
Image

Nekih 25km od Svilajnca udaljen je Despotovac. Generalno najbitnije mesto od 3 nabrojanih.

2 km od grada nalazi se manastir Manasija koji ove godine slavi jubilej i puni 600 godina od izgradnje, zaduzbina Despota Stefana Lazarevica, prva prepisivacka skola u Srbiji. Ususkan u kanjonu reke Resave, dominira krajolikom sa svojih 9 masikula od kojih je najvisa Despotova.

Image

Image

Image



15-tak km od grada nalazi se vodopad "Veliki Buk" u Lisinama, koji spada u najvise i definitivno najlepse vodopade u Srbiji. Preporucljivo je obici ga u prolece ili jesen, jer leti dosta izgubi na kapacitetu vode, a samim tim i na lepoti.

Image
Image
Image

U neposrednoj blizini nalazi se par restorana sa odlicnom klopom. Ukoliko planirate rucak tu, nikako ne zaobici pastrmku,brutalno dobra!

Zatim nekih 10 km od vodopada nalazi se Resavska pecina, spada u najvece pecine u Srbiji sa pesackom stazom od 800m, ukupna duzina je 4.5 km. http://resavskapecina.rs/site/

Mnogi je smatraju najlepsom pecinom u zemlji, u prilog tome govori cinjenica da je poseti preko 1000 stranih drzavljana u toku godine. Za prvi maj ove godine 4200 prodatih ulaznica.

Image
Image
Image

Dalje se nastavlja ka muzeju ugljarstva u Senjskom Rudniku http://muzejugljarstva.rs/

Image
Image
Image

I na kraju se dolazi do manastira Ravanica zaduzbine Kneza Lazara pored sela Senja.

Image
Image

Obililazak zavrsen, nastavlja se ka Cupriji odakle se posle ukljucuje na auto put E75 Nis-Bg.

Ukoliko imate nekih pitanja, ne ustrucavajte se :biggrin:
User avatar
Buzz
 
Posts: 9429
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Izleti

Postby Darko Miličić #31 » 02 Jun 2018, 05:02

Фантастично делује :okk:
Коначно се вратисмо на старе стазе славе ко Бостон Селтицси :hatman:
User avatar
Darko Miličić #31
 
Posts: 979
Joined: 11 May 2016, 06:28
Location: Лозница-Београд

Re: Izleti

Postby Withnail » 03 Jun 2018, 15:28

mislim da sam spominjao prosle god na nekoj drugoj temi...i od mene preporuka za Manasiju (obavezno odslusati zenskog kustosa o samom manastiru i Despotu Stefanu, vrlo bitna i velika licnost ), Resavsku pecinu, i vodopad u Lisinama (takodje u restoranima uzeti pastrmku, sveza, imaju tu njihov ribnjak).
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Izleti

Postby Desetka » 03 Jun 2018, 21:23

Da li neko kampuje ovde? Zanima me da li te smaraju ako postavis sator negde na divljaka? Nesto gledam ove kampove, jaci su sa cenama nego sto sam ocekivao, tako da sam vise za besplatnu varijantu.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Izleti

Postby bhc_comp » 06 Jul 2018, 00:35

Dra li neko zna kakva je situacija na Fruskoj gori sto se tice kampovanja? Planiram da odem na dve, tri noci ali koliko znam, ne moze se svuda postaviti sator ili zapaliti vatra za rostilj itd... Primamljive lokacije su mi jezera Moharac i Sotsko jezero, pa ako neko zna nesto..

Nevezano za Frusku goru, moze li neko da preporuci dobru lokaciju za kampovanje blizu BG-a, da nije vise od sat vremena voznje, da je pored vode i da nije prepuno ljudi...

Unapred hvala! :okk:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Izleti

Postby Optimus » 24 Jul 2018, 08:58

Planiram sa drustvom da odem za vikend na rafting Tarom sad u Avgustu.
Je l' bio neko tamo i kakva su vam iskustva? Koliko para treba, gde je najbolje da odem (cuo sam da je Dvilja Rijeka dobra), da li je pametno da idemo sad u Avgustu itd.
Svaka preporuka i savet je dobro dosao.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Izleti

Postby bwa » 24 Jul 2018, 11:59

Optimus wrote:Planiram sa drustvom da odem za vikend na rafting Tarom sad u Avgustu.
Je l' bio neko tamo i kakva su vam iskustva? Koliko para treba, gde je najbolje da odem (cuo sam da je Dvilja Rijeka dobra), da li je pametno da idemo sad u Avgustu itd.
Svaka preporuka i savet je dobro dosao.

Ja sam isao davno ali se I sad sjecam da je bio odlican provod. Avgust je za pocetnike najbolji jer je Tara tad najsporija. Kazu da u maju ide I preko 70 km na sat...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Izleti

Postby baketa96 » 24 Jul 2018, 12:07

Moja ti je preporuka ako budes imao koji dan viska da posjetis Nevidio :)
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Izleti

Postby Џејси Керол » 19 Mar 2019, 22:26

Sta biste preporucili za prvi maj, dalje od Bg naravno :D
Ortaci malo poranili ne znamo gde cemo i sta cemo,tamo gde smo hteli vec zauzeto :/
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12963
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Izleti

Postby Sezione » 19 Mar 2019, 23:11

Ko zauzima livadu mesec ipo dana ranije?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Izleti

Postby fontaneros » 19 Mar 2019, 23:13

Klinci :D
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Izleti

Postby Џејси Керол » 20 Mar 2019, 07:14

Hahaha nije livada,livada je tu uvek,gledali smo Drinu i to al zauzeto :ss
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12963
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 20 Mar 2019, 11:08

Vidi na Serbia Tour nešto, ima svega tamo, sa kontakt podacima itd.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests