Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Dylam Dop » 03 Jul 2019, 09:10

Brate, ko se jos cima preko agencija.. (ok, ne znam u Srbiji kako fercera online-platni promet sa inostranstvom).. Opusteno na booking, tripadvisor ili neki sl. lokalni (kritski) portal koji sigurno imaju i str. na engleskom (na te lokalne rjedje svracaju potencijalni ino-gosti, pa mogu da se ubodu jos povoljniji smjestaji) i odaberes najadekvatniji smjestaj (procitate feedback-ove i odlucite) u skladu sa odabranom destinacijom za koju se na kraju odlucite i u najvecem br. slucajeva povoljnije nego preko agencija.. Jedino ako su jos kapaciteti prepunjeni, pa je onda najsigurnije preko agencija..

Ja nisam bio jos na Kritu (imam zelju svakako), ali koliko sam upoznat, dolje idu oni kontinentalci dubljeg dzepa (prevashodno Englezi, Svabe..), jako malo nasih (uglavnom porodicno). Krit i jeste vise za one koji bi da se napoje kulturom i jedinstvenim prirodnim krajolikom, a ne za nocne provode - mislim da je tu sve tanko izvan najvecih gradova na sjev. obali..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Zlaja » 03 Jul 2019, 09:14

Bio ja pre par godina negde krajem maja, uhvatio neke avio karte (2 povratne) za 150e.

Samo znam da je Sunce jako u pm te sam se prepekao prvog dana :D

I da, kao što kaže kolega, booking + edreams pa na sajt hotela/vile/smeštaja/avio kompanije i tako imate najpovoljnije letovanje.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Gde na more ? ...

Postby Rokanontas » 03 Jul 2019, 10:53

KarlMalone32 wrote:Ima li ko iskustva sa Sitonijom, konkretno gradic Sarti?


bio ja dva puta..

ako zelis nocni zivot i provod - zaboravi. licno meni to nije prioritet tj omatorio sam za celovecernje diskoteke i pijancenja.. vecerica u restoranu, picence u kaficima, malo bleja - to da.. da se ogradim, mozda i ima nekih diskoteka u blizini, ali kao sto
rekoh na to nisam obracao paznju..

sto se tice plaze ja prezadovoljan. ima ta kao "gradska plaza" koja je za moje potrebe i vise nego korektna.. imas u blizini sartija i drugih dosta lepih plaza. ja sam iz fazona daj mi pesak, daj malo hlada, daj neki spricer i mogu 10 dana da se ne pomerim sa tog mesta..

konkretno smo bili u vili meltemi cini mi se da se tako zvase, bukvalno na 10 m od plaze, smestaj super.

pravo da ti kazem razmisljamo gospodja i ja i ove godine tamo da odemo..


ovo ti je ukratko, ako te nesto konkretno interesuje ti pitaj.
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 03 Jul 2019, 12:20

Rokanontas wrote:
KarlMalone32 wrote:Ima li ko iskustva sa Sitonijom, konkretno gradic Sarti?


bio ja dva puta..

ako zelis nocni zivot i provod - zaboravi. licno meni to nije prioritet tj omatorio sam za celovecernje diskoteke i pijancenja.. vecerica u restoranu, picence u kaficima, malo bleja - to da.. da se ogradim, mozda i ima nekih diskoteka u blizini, ali kao sto
rekoh na to nisam obracao paznju..

sto se tice plaze ja prezadovoljan. ima ta kao "gradska plaza" koja je za moje potrebe i vise nego korektna.. imas u blizini sartija i drugih dosta lepih plaza. ja sam iz fazona daj mi pesak, daj malo hlada, daj neki spricer i mogu 10 dana da se ne pomerim sa tog mesta..

konkretno smo bili u vili meltemi cini mi se da se tako zvase, bukvalno na 10 m od plaze, smestaj super.

pravo da ti kazem razmisljamo gospodja i ja i ove godine tamo da odemo..


ovo ti je ukratko, ako te nesto konkretno interesuje ti pitaj.

Hvala brate na odgovoru :okk:
Po slikama sam i ja video tu veliku gradsku plazu i lepo izgleda. Zanima me isto i za te okolne plaze, koliko su udaljene i da li su neophodna kola da bi se do njih stiglo? Video sam da ima i prelepih divljih plaza u okolini Sartija :)
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby Rokanontas » 03 Jul 2019, 13:40

KarlMalone32 wrote:Hvala brate na odgovoru :okk:
Po slikama sam i ja video tu veliku gradsku plazu i lepo izgleda. Zanima me isto i za te okolne plaze, koliko su udaljene i da li su neophodna kola da bi se do njih stiglo? Video sam da ima i prelepih divljih plaza u okolini Sartija :)


u principu su ti potrebna kola za te okolne plaze, jednostavno ti se ne isplati a na neke i ne mozes ici pesaka..

gradska plaza je velika i kao sto rekoh apsolutno nikakvu zamerku nisam imao. recimo ne bi mi bio problem da svih 10-15 dana provedem na njoj.

od okolnih plaza obisao:
armenistis - lepa plaza , nema guzve, velika, super pesak.. ima tu neko kamp naselje ali zaista nema guzve

kalamici - plaza kao plaza i more super. ipak ,meni se nije dopalo jer je guzva velika a plaza nije toliko prostrana. imao sam neki cudan osecaj kao da sam u budvi (valjda zbog te guzve)

vurvuru - sitan pesak , ali i neke alge kojih je bilo dosta. sumarak u blizini, par puta je bila guzva.

tiganija - za mene hidden gem.. jako lepa mala plazica, divannpesak..plazica je nekako podeljena na pola.. ima jedan kafic gde moze da se pije i klopa

oranz bic - atraktivna plaza, malo nepristupacna.. more ludilo, nema peska toliko vec neki "kamenjar".. pa sad ko voli..

..uglavnom mozes sigurno naci nesto i za sebe
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 03 Jul 2019, 16:26

Hvala burazeru :) ako se odlucim za Sarti, javljam utiske :okk:
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 03 Jul 2019, 18:45

Plaza u Sartiju 2km duga beli pesak na pocetku (duboko odmah) na kraju sitan crni (plicak bar 10 m).

U punom jeku sezone biras mesto gde ces da legnes da sl.komsija bude na par metara

Malo mestasce ima sve sto ti treba za odmor (onaj pravi bez buke itd..)

I da Talasi :okk:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Изразити Фаворит » 03 Jul 2019, 22:58

Ja sam stigao na Sarti u ponedeljak, u odnosu na druga mesta koje sam posetio u Grckoj u zadnjih par godina lrijatno iznenadjenje. Mada je kod mene porodično, zena i dvoje male male dece pa mi i ne treba mnogo. Gradska plaza super, nije velika guzva jer su svi na okolnim plazama, samo su popodne talasi. Za uvece ne znam sta da ti kazem, nama je setnja od 20-22, vecera u restoranu i u krevetu su svi do 22:30. Sem ludaka koji vise na avangardi do pola noći :).
Ujutru idemo na Orange jer je najbliži pa javljam utiske.
Више вреди Шипчић Владе но Титове три бригаде

https://www.youtube.com/watch?v=Ywcdd2AZCnQ
User avatar
Изразити Фаворит
 
Posts: 1258
Joined: 23 Nov 2013, 08:18

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 05 Jul 2019, 21:36

Hvala ljudi na odgovorima :okk:

Javljaj kakav je Orange beach i koliko je udaljen od Sartija...
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby Изразити Фаворит » 06 Jul 2019, 13:22

Na Orange beach koji je udaljen 5-6km otišao i odmah se okrenuo, nije mi se nešto svidela. Lepa je ona, boja vode neverovatna, ali nema nešto hladovine i moraš da rezervišeš suncobran i ležaljke dan unapred inače završi na stenama.
Moja preporuka ide na Estrella plažu, 6-7km od Sartija, mala plaza, sitan pesak, kristalna topla voda.
Opet kazem, sa sitnom decom sam, tako da ono što meni odgovara pitanje je da li odgovara drugima.
Више вреди Шипчић Владе но Титове три бригаде

https://www.youtube.com/watch?v=Ywcdd2AZCnQ
User avatar
Изразити Фаворит
 
Posts: 1258
Joined: 23 Nov 2013, 08:18

Re: Gde na more ? ...

Postby Buzz » 09 Jul 2019, 22:02

Da li je neko isao u Ljoret de maru u prvoj polovini septembra? Konkretno me interesuje temperatura mora i vazduha, vidim po komentarima da mnogi pricaju kako je hladno. Isao bih preko agencije busom, sa obilaskom Ita i Fr...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 12 Jul 2019, 09:26

@IzrazitiFavorit

Brate vidim na vestima da je opasno nevreme zahvatilo Halkidiki, da cak ima i 5 6 nastradalih i dosta povredjenih... Kako je bilo u Sartiju? Jel sve ok sa tobom i tvojima?
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby DM 12 » 12 Jul 2019, 17:32

Izvinjavam se ako je neko pisao ranije, ali je l ima neko da preporuči neko mesto u grčkoj za mlade(da nije Zakintos), išao bih da par drugara, da budu dobre plaže i da ne bude baš neko mrtvo mesto.

Razmišljali smo možda na Krf negde, ne znam kakva iskustva imate sa njim? :D
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Gde na more ? ...

Postby xrečeved » 12 Jul 2019, 18:38

Ljudi, može neko da mi potvrdi, u Makedoniju se može ući samo sa ličnom kartom?
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Gde na more ? ...

Postby Baxter Stockman » 12 Jul 2019, 18:41

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests