Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Duh sa sekirom » 02 Aug 2021, 21:24

b@Ta maRe wrote:Mi smo dobijali luben'cu i dinju uz pivo :biggrin:

Inzaghi, nije loša Lichnos plaža, bolja je nego Krioneri (gradska), ali idi obavezno na Valtos. Trip je i kad se spuštaš na nju niz gomilu stepenica, a pogled puca na pučinu. Na nekim delovima se plaća ležaljka, gde su one fensi-densi ležaljke sa sefom, ali se uglavnom dobija uz piće.

E da, preporuka za klopu u Stefanosu :okk: Ima još jedna odlična taverna, koja je na drugoj strani, kad se krene šetalištem u centru, od onog ogromnog sidra. Old skul šareni stolnjaci i vrhunska janjetina. Još kad bih uspeo da se setim kako se zove, bilo bi možda i od koristi

Moram da EDITujem:

Je l' putovao neko preko Wayout agencije? Imaju baš svašta u ponudi za Hurgadu, jer imaju ekskluzivno pravo prodaje za gomilu hotela, a u cenu im je uključeno i zdravstveno koje pokriva Covid19. Začkoljica je u tome što imaju užasne google recenzije, ljudi se žale da im otkazuju aranžmane u zadnjem trenutku, nisu član YUTA, a sa druge strane, moj mlađi burazer je sa društvom išao preko njih i sve je bilo kako treba, dok devojkina koleginica tek treba da putuje sa njima. Plus im sajt izgleda mega-socijalno.

Je l' bio neko u SeaGull hotelu u Hurgadi? Taj mi je trenutno favorit, a mnogo mi se dopao i Sunrise Holidays Resort Adults Only, koji je u istom cenovnom rangu, ali imaju free wifi u celom resortu i još gomilu nekih drugih stvari u AI konceptu. Jebada je jedino u tome što samo pomenuti Wayout ima Sunrise ponudi, dok SeaGull imaju sve agencije.

Btw, ko ne zna, viza za Egipat može i u Beogradu da se završi za 10-ak USD/EUR, taman se uštedi za jedan snorkeling.

Bio sam ja u seagall hotelu u Hurgadi 2019.
Nisam bio u nijednom drugom hotelu u Egiptu pa ne mogu da poredim ali ja sam bio prezadovoljan..Ogroman kompleks ,to su u stvari 2 hotela sastavljena u jedan.
Sve je čisto i uredno,osoblje veoma ljubazno, hrana veoma raznovrsna i za moj ukus vrlo dobra..Imaju 2 plaže koje i nisu baš nešto ali generalno ne ide se u Egipat zbog plaža zbog kojih zastaje dah
Bez obzira preko koga uzmeš aranžman za seagall verovatno će ti awayout biti organizator..ako se dobro sećam ja sam uplatio preko Robinson agencije ali je sve posle išlo preko Wayout-a, doduše ja nisam imao nijedan jedini problemcic tada
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3025
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 03 Aug 2021, 19:11

Da se osvrnem na dva vrhunska dana na moru.

Juce samo lagano.
Mozda, bar meni najlepsa plaza na ovom potezu. U pitanju je Skala. Divlja, bez lezaljki, savrsena voda, cista, plava i prozirna, puna ribica. Sitan pesak jako. Gore kafic kidalica, kao na nekom zabacenom ostrvu, mogao bih ceo dan da gledam plazu i pijem, ali je voda toliko dobra da smo brzinski uleteli na plazu.

Spoiler: pokaži
Image

Image

Image


https://streamable.com/9m80en


Danas smo isli u Sivotu. Prelepo malo mesto.
Ima bas dosta agencija pa smo imali srece da nadjemo jedan da kazem brodic/camac od 15 hp bez dozvole, posto se bukira nekoliko dana unapred.
Greota da se ne uzme, jer u celoj Grckoj ovo je najjeftinije sto sam nasao, a ovde itekako ima smisla uzeti jer se obilaze lokalna pusta ostrva do kojih se ne moze drugacije osim brodicem, sa dosta uvala i cuvenom plavom lagunom.
Jedan od najjacih dana ikad na moru, skakanje fantazija. Nasao sam novu stavku pod obavezno za letovanje :rofl:

Spoiler: pokaži
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17140
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 19 Aug 2021, 17:51

Jel bio ko u Egiptu, a da je išao do Kaira i piramida? Imam informacije o dužini puta i okvirno o naporu, ali me zanimaju utisci ovako van priča vodiča i agencija.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Monogamija » 20 Aug 2021, 07:23

Angus Young wrote:Jel bio ko u Egiptu, a da je išao do Kaira i piramida? Imam informacije o dužini puta i okvirno o naporu, ali me zanimaju utisci ovako van priča vodiča i agencija.


U Egiptu sam bio u tom periodu jul/avgust pre nekih desetak godina, u Hurgadi, tako da ti oko smeštaja ne mogu pomoći jer ne znam da li taj hotel uopšte postoji :lollol:

Išao preko Argus tursa i bio sam prezadovoljan njihovim ophođenjem prema tadašnjoj devojci i meni.

Ajd da krenem od toga šta se meni svidelo od izleta - Odlazak u Kairo, poseta piramidama, sfingi i njihovom nacionalnom muzeju u Kairu. Što se tiče tog izleta, mi smo kretali negde oko 1 - pola 2 u toku noći da bi negde oko 8h ujutru stigli na organizovano doručak. Ne sećam se redosleda događaja, ali nije ni bitno, meni je ulazak u piramidu nešto najlepše što sam doživeo u životu. Sam osećaj da ulaziš u nešto što je toliko staro, što je svetsko čudo u meni je probudilo izvanredan osećaj i adrenalin. Poseban utisak su ostavili mali ventilacioni otvori kroz koje bukvalno huči vazduh i stvara ti osećaj da unutra vrvi od života. Generalno, unutra je grobnica i imaš par nekih informativnih tabli i to je sve. Mislim da to treba doživeti. Nacionalni muzej - ono je prosto nerealno kakvu istoriju imaju i šta su pravili pre mnogo hiljada godina, svaka preporuka za posetu. Bilo je tu još nekih sitnih obilazaka, tradicionalne pijace, onda parfimerije i tako to. Kairo je priča za sebe, ludnica u gradu, Grad duhova - gde je teška sirotinja na groblju napravila naselje i tada je bilo zidinom odvojeno od grada (vodič je spominjao da su tu nestajali fotografi, avanturisti i svi oni koji su bili previše radoznali), zgrade, gde se ostavljaju armature iznad poslednjeg sprata kako bi se u slučaju doseljavanja nekog iz familije omogućila gradnja stana itd. Generalno odličan, ali naporan izlet.

Odlazak u Luksor (dolina kraljeva) je takođe lep izlet, ali treba da se pripremiš na vrelinu od 50 stepeni, jer tu pored sunca, pesak i stenčuge se toliko ugreju da izgleda kao u rerni. To sam izbegao, ali nam se jedan momak iz hotela žalio da su mu gaće bukvalno bile mokre kao da se upišao :biggrin:

Za svu preporuku je odlazak kvadovima do beduinskog sela na čaj. Takođe, veliki utisak na mene ostavilo je odlazak na ronjenje gde im se nalaze korali nerealnih boja i Rajsko ostrvo gde ima jedna palma koju čuvaju kao oči u glavi.

Ono što se meni generalno ne sviđa kada su destinacije kao što je Egipat je odlazak na isključivo hotelske plaže, ne volim to, volim slobodu i obilazak više plaža ili istraživanje što lepšeg mesta za kupanje. Crveno more je sranje, dosta je veće salinitet u odnosu na druga mora i ono što je najbitnije voda je topla, pa imaš situaciju da ne možeš da se osvežiš. Voda za piće se kupuje jer česmuša u sebi ima bakterije koje naš stomak ne može lako da savlada.

Najbitnija stvar, u julu/avgustu tamo gori i nebo i zemlja i noću i danju, dakle, mnogo je vruće, suv vazduh i nemilosrdna vrelina i kad dune vetar, bolje da ne duva. U periodu od nekih 11h do 16-17h oni zatvaraju dućane i odlaze da odmaraju jer je prevruće. Odlazak u Egipat je najbolji u oktobru, najlepše temperature.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Iskreno, ja se ne bih tamo vratio, bio, video i nije to za mene.


Moji utisci koje sam pisao pre koji mesec.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 22 Aug 2021, 09:46

Hvala :okk:


Jel neko imao iskustva sa odlaganjem putovanja za neki sledeći termin zbog zdravstvene situacije putnika? Da li agencije dozvoljavaju to ili je jedina opcija otkazivanje?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 22 Aug 2021, 14:08

Ako ima mesta ubacice te nekako, medjutim ako nema mesta a ne mozes da putujes vraca ti se lova uz nadoknadu, e aad ne znam koliki je procenat u slucaju odustajanja po agencijama
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 22 Aug 2021, 15:16

Hvala :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby SaleNS021 » 24 Aug 2021, 19:48

Samo izbegavaj dolazak / odlazak sa AirSrbijom.
Ovo je haos sta rade ove godine.

Aerodrom u Hurgadi je jedan od najhladnijih na kojima sam boravio i zbog AirSrbija mnogo ljudi je ove godine boravilo po 8-12h na aerodromu cekajuci da avion uopste poleti iz Beograda i stigne u Hurgadu.
Mnogo ljudi sa bebama i malom decom umotani u cebad ili sta god je pri ruci su provodili sate i sate na aerodromu.

Poslednjih 7 dana bezobrazluk oko kasnjenja je prevrsio svaku meru.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Gde na more ? ...

Postby bhc_comp » 25 Aug 2021, 12:01

Ima neko preporuku u vezi hotela u Hurgadi? Što se usluge tiče, najbitniji su nam higijena i hrana pošto idemo sa dvogodišnjim detetom. Imali smo ponudu za Solymar Soma Beach, novi hotel i samim tim se lome i trude oko gostiju i usluge, ali su rasprodali ceo septembar, pa sada gledamo druge resorte.

Inače, AirSrbija je stvarno haos što se tiče kašnjenja i čekanja, ali nažalost, mali broj agencija nudi Air Cairo.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gde na more ? ...

Postby Duh sa sekirom » 25 Aug 2021, 12:32

Pisao sam već za seagull
Sve sasvim korektno..Barem bilo 2019.
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3025
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 25 Aug 2021, 13:13

Ako vam zatreba nesto o Solymar soma beach hotelu pitajte, večeras putujem tamo.

Bhc jel wayout agencija?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby bhc_comp » 25 Aug 2021, 16:58

Duh sa sekirom wrote:Pisao sam već za seagull
Sve sasvim korektno..Barem bilo 2019.

Ne znam, podeljena su mišljenja kad je SeaGull u pitanju, ali bio nam je jedna od opcija.

Angus Young wrote:Ako vam zatreba nesto o Solymar soma beach hotelu pitajte, večeras putujem tamo.

Bhc jel wayout agencija?

Nije Wayout, o njima sam čuo dosta loših stvari, ljudima su zaboravljali da jave info o letovima, vodiči nedostupni itd... Ruku na srce, znam par ljudi koji su više puta išli preko Wayout i nisu imali nikakvih problema. SoleAzur je agencija i upravo su mi javili nove termine, rezervisali smo 28. septembar. Šta znaš o Solymar-u? Ja sam čuo baš puno pozitivnih stvari. Novi su, pa se baš trude da udovolje gostima...

Putuješ preko AirSerbia?
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 25 Aug 2021, 17:19

Wayout ima ekskluzivna prava za solymar, zato druge agencije nemaju slobodnih soba i termina.

Prijatelji su se juce vratili i bas odlicno misljenje imaju o hotelu, a nikakvih problema sa agencijom nisu imali :beyond:

Ali cuo sam i ja svasta, pa sad videcemo..

Da, air srbija, sad sam na aerodromu i deluje da ide sve po planu sto se tice leta.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby SaleNS021 » 25 Aug 2021, 17:22

Vise od trecine zivota sam letovao u Egiptu i Fort Arabesque je #1 od hotela do 1000€ po osobi. Tacnije cena mu je oko 700€ za 10 noci.

Velike kornjace, raze, ribe kamen, ribe balon i jos mnogo drugih vrsta riba mozes videti vec na nekoliko metara dubine na plazi.
Najbolji hotel sto se tice plaze i snorklinga.

Kod bova je dubina oko 20-30m a to je vec neka druga dimenzija.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 25 Aug 2021, 17:49

Angus Young wrote:Wayout ima ekskluzivna prava za solymar, zato druge agencije nemaju slobodnih soba i termina.

Prijatelji su se juce vratili i bas odlicno misljenje imaju o hotelu, a nikakvih problema sa agencijom nisu imali :beyond:

Ali cuo sam i ja svasta, pa sad videcemo..

Da, air srbija, sad sam na aerodromu i deluje da ide sve po planu sto se tice leta.


Cekamo utiske i slike :)

lep odmor...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests