Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby PERA » 29 Jul 2021, 11:58

Ssve u svemu Krf je meni prelep. Ako se ima auto sve plaže su dostupne, a ima ih baš dosta. Srbe baš poštuju i vole, moje mišljenje. Ja sam svaki put išao i na Vido, karta oko euro brodić ide na sat vremena. Mislim da to treba videti. Jednom sam čak na brodić bio sa učenicima vojne akademije pa smo onda išli da bace vence i da se recituje Plava Grobnica, mislim da je bio Vidovdan. Doživljaj za ceo život. Pre toga bila služba u crkvi u gradu.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8806
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 31 Jul 2021, 15:35

Hvala svima na preporukama za Krf, ali ga ipak odlažemo za sledeću godinu, kada ćemo imati vremena da se lepo isfrikombinujemo i nagazimo baš grad Krf. Sad smo neplanirano u zadnji čas krenuli da se organizujemo tek za polovinu septembra, i na kraju ništa nismo zaključili, možda smo čak bili bliže odluci da ponovimo Pargu, koja je takođe prelepa. Zato je pala odluka za Hurgadu. Gledali smo i Tunis i Tursku, ali deluje da se za relativno malo para dobije najviše u Egiptu. Pao sam na dupe kad sam pogledao hotele, a i svi sa kojima sam pričao su u fazonu da tu nema greške. Još jedna bitna stvar, u Grčkoj raste broj zaraženih, a u Egiptu je trenutno dosta bolja situacija i manje je cimanje. Jedino se lomimo da l' da gađamo neki Adults only hotel ili da pičimo u neki standardni. Ne mogu da dočekam, nisam osolio dupe od 2019.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 31 Jul 2021, 16:14

Evo nekog mog kratkog utiska iz Preveze, Parga i okolina kao i Lefkade.

Najveca mana je sto sam obisao puno mesta u Grckoj, pa mi posle Krita i Kefalonije sve dodje bezveze :D

Preveza, pre svega jako miran odmor. Uglavnom lokalci se kupaju u ovom kraju kao i iz ostatka zemlje. Ima turista ali jako malo srecemo.

Plaze su korektne, jbg posle nekih mesta kriterijumi znatno porastu :D
Najelpsa je Alonaki Fanariou. U zalivu malom sa sumom i brdom okolo. Prelepa voda. Jako lep kafic na brdu sa prelepim pogledom.

Voda je perfektna, topla i cista na ovom potezu.

E sad ono glavno za ovaj deo Grcke. Cene su stvarno vise nego dobre. Svuda lezaljka ide uz pice. Oko 2.5e su pica. Sta god sokovi fredo espreso ili kapucino, pivo. Mada mi furamo svoj frizider pun piva. Restorani su manje vise standard cene. Moze svasta da se nadje. I jeftinije i skuplje. Generalno fast food je jeftiniji uglavnom od raznih raznjica i suvlakija od 1.3 do 2 do raznoraznih pita girosa, kobaja, sudzuk, kebab itd itd) od 2 do 2.7e.

Preveza jako lepo mesto. Malo ali su ljudi jako ljubazni. Vidi se da nije turisticki hit jer je engleski slab. Gorivo tj dizel od 1.29 do 1.4.

Lefkada po treci put, brutalna kao i uvek. Ali je prevelika guzva. U gradu je toliki haos da ne mozes da se mimoidjes. Do sad nisam doziveo to tamo. A zbog trenutnog toplotnog talasa popodne nismo docekali ni talase sto je neverovatno. Voda je topla, za Lefkadu nerealno topla.

Parga isto prvi utisak guzva isto. I nju ponavljamo. Prevelika je vrucina i vlaga da smo jedva prosetali. Naravno cene najjace u ovom delu. Skuplje je sve. Ali je nerealno lepo mesto.
Od plaza smo bili samo na Sarakiniku za sada koja nam je dugo bila zelja. Suncobran i lezaljka 10e. Plaza je perverzija. Beli kamen i sitan daje plavu tirkiznu boju u kombinaciji sa mlecnom nekom. Meni se bas dopala. Kad odes dalje prelepo izgleda ispod voda.

Naravno isli smo na reku Aheron. Raj na zemlji. Temperatura vode je jako niska i cak u ovim vrelim danima mozak se ledi :D ali boja vode i setnja u njoj kroz kanjon su prelepi. Generalno moze u papucama ali mozda i sa patikama ili one za vodu ima da se kupe na ulazu. Zbog dubine kasnije. Mada prija potopiti se brzinski.

Ima jos toga za obici videcemo, generalno je velika guzva sada. Dosta Grka ide na odmor.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 31 Jul 2021, 17:07

Ova ulvalica s fix pivcima izgleda vrh :okk:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 31 Jul 2021, 17:27

Lepo...

Jonsko more je top i to je to.
User avatar
JNA
 
Posts: 8822
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 31 Jul 2021, 18:14

Jonsko je meni fenomenalno, više mi se sviđa nego Egej.

@Inzaghi

Super sličice, uživancija :okk: Sarakinik je u Pargi beše? Meni lično je Valtos nenadjebiva plaža.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 31 Jul 2021, 18:39

Ma Egej je sranje pogotovo onaj deo sto nasi ljudi praktikuju. Ostrva dole tj Kikladi su mi dugo zelja narocito Kufnisi. Ok Sitonija ima par lepih bas lepih plaza i to je to. Cene su sramotne. A ljudi ubedjeni da je svuda ostalo skuplje. Oni tripuju da za ostrva treba milioni.

Inace meni je Krit destinacija za sva vremena. Tamo bih mogao da letujem do kraja zivota svake godine.

Jeste Mare iza Parge gore prema Sivoti. Tu ima bas dosta plaza i stekova.

Valtos mi je u planu a ne znam kakva je Lihnos?
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Buzz » 01 Aug 2021, 10:31

Odlican post Inzagi :okk:
User avatar
Buzz
 
Posts: 9463
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 01 Aug 2021, 11:10

Posto su krenule guzve tj odmori, prepuno je Grka. A pritom je i nedelja pa smo odlucili za pouzdanu i dugacku plazu u Vrahosu. I ovde uz pice idu lezaljke

Image
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 01 Aug 2021, 11:13

Cekaj, cekaj, cekaj, Pivo i Voce? znam da je kobaja,paradajz i krastavac :hatman:

Odlicne fotka, pescana plaza...
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 01 Aug 2021, 11:23

I neke cufte :D

A imaju taj fazon uz pivo. I u Atini sam ranije dobijao to plus krastavac i sargarepu.

Uz pivo moze sve da se gricne :D

A negde idu grickalice.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 01 Aug 2021, 11:56

Mi smo dobijali luben'cu i dinju uz pivo :biggrin:

Inzaghi, nije loša Lichnos plaža, bolja je nego Krioneri (gradska), ali idi obavezno na Valtos. Trip je i kad se spuštaš na nju niz gomilu stepenica, a pogled puca na pučinu. Na nekim delovima se plaća ležaljka, gde su one fensi-densi ležaljke sa sefom, ali se uglavnom dobija uz piće.

E da, preporuka za klopu u Stefanosu :okk: Ima još jedna odlična taverna, koja je na drugoj strani, kad se krene šetalištem u centru, od onog ogromnog sidra. Old skul šareni stolnjaci i vrhunska janjetina. Još kad bih uspeo da se setim kako se zove, bilo bi možda i od koristi

Moram da EDITujem:

Je l' putovao neko preko Wayout agencije? Imaju baš svašta u ponudi za Hurgadu, jer imaju ekskluzivno pravo prodaje za gomilu hotela, a u cenu im je uključeno i zdravstveno koje pokriva Covid19. Začkoljica je u tome što imaju užasne google recenzije, ljudi se žale da im otkazuju aranžmane u zadnjem trenutku, nisu član YUTA, a sa druge strane, moj mlađi burazer je sa društvom išao preko njih i sve je bilo kako treba, dok devojkina koleginica tek treba da putuje sa njima. Plus im sajt izgleda mega-socijalno.

Je l' bio neko u SeaGull hotelu u Hurgadi? Taj mi je trenutno favorit, a mnogo mi se dopao i Sunrise Holidays Resort Adults Only, koji je u istom cenovnom rangu, ali imaju free wifi u celom resortu i još gomilu nekih drugih stvari u AI konceptu. Jebada je jedino u tome što samo pomenuti Wayout ima Sunrise ponudi, dok SeaGull imaju sve agencije.

Btw, ko ne zna, viza za Egipat može i u Beogradu da se završi za 10-ak USD/EUR, taman se uštedi za jedan snorkeling.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 02 Aug 2021, 10:54

Da li je neko koristio albanija.rs sajt za prevoz do albanije?
Vidim karta do Draca je 30 evra povratna. Skoknuo bih na 3 noci, deset evra po osobi dnevno, smestaj na plazi, bio drugar, pa rekoh sto da ne.

Pa ako je neko koristio, jel bezbedno to? Ja zvao da pitam, ne mogu sa onim albancem da se sporazumem, pa rekoh da NIJE PREVARA
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 02 Aug 2021, 19:25

Moj drugar tj kolega s proslog posla je pre par nedelja isao sa Erhan tursom iz Bg do onog mesta Ksamil kako se vec zove. Pricao mi detaljno. Mislim da je preko tog sajta nasao da je to to.

Kaze da su oni odusevljeni sto su sa njima, na pauzama bila zebancija, preporuke gde sta i kako, hrana itd.

Prevoz kaze dobar a ceo utisak bas dobar i poz.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 02 Aug 2021, 20:53

Samo im kaži : Mua me intersujen šumir kvaljitet :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest