Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 31 Aug 2019, 08:20

Po meni Halkidiki (ima par lepih mesta ali neka hvala) a pogotovo Olimpska regija i sever Grcke nisu more, uz duzno postovanje svima kojima se svidja ili su prinudjeni tamo da idu. Vasar u malom sa vodom kao na Adi ciganliji.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17124
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 31 Aug 2019, 08:30

Radonjaa wrote:Zna se šta se očekuje od Paralije i za koje pare se tamo ide, da budemo realni :biggrin:
Imam slično iskustvo, osim dijela sa plažama, bile su uglavnom čiste i odlično sređene. Hrana stvarno dobra, gužva katastrofalna, atmosfera prava seljačka, mjesto raspad, mada je meni bilo najvažnije da je Solun relativno blizu.

Opet zavisi ko zbog čega ide, mene noćni izlasci slabo zanimaju, možda i iz tog razloga uvijek CG primorje > GR primorje, a možda sam i subjektivan :D

Znas sta je najgore. Sto odoh u spic sezone (ok, kraj je avgusta, ali su cene julske i dalje na snazi) pa me izadje skupo kao da sam bio na neku bas egzoticnu destinaciju. Doduse, uzeo sam smestaj maltene na plazi (kod one crkve u centar, znas sigurno). Pa odmah preko puta, moguce da je dalje bilo jeftinije.

Ja osim hrane :srce: , ne nosim pozitivna iskustva... zali boze para.

Hteli smo i mi do soluna, neki Jumbo trzni centar sta li, na kraju odustadosmo jer ostasmo bez para :lollol:

Od sad opet samo Turska i 20h voznje autobusom
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby enbidzi » 31 Aug 2019, 10:47

Kalitea (Halkidiki :biggrin: ) bogovsko more i plaža, i izlasci :biggrin:
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6283
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 31 Aug 2019, 10:55

enbidzi wrote:Kalitea (Halkidiki :biggrin: ) bogovsko more i plaža, i izlasci :biggrin:


Da potvrdim ovo, plus relativno blizu, kolima lagano :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19493
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 01 Sep 2019, 10:31

Pozdrav iz jebenog Nidrija. Apartman nam je na nekih 200m od ove gradske plaže. Prvo su nas zajebali ovi iz agencije, rezervišem apartman na spratu, a uvališe nas u prizemlje, gde imamo 0% privatnosti, još maltene delimo balkon sa jednim parom. Još na sve to im ne radi wi-fi (imaju samo jedan ruter u vili), pa sam morao da uplatim 1gb za 800 dinara. Juče se zajebemo i odemo na ovu buđavu plažu u Nidriju, niko ne prilazi našim ležaljkama i odemo 20m dalje da popijemo po pivo i tip nam naplati 16€ - 6 za ležaljke (!!!) i 10 za 2 piva. Još na sve to, ova moja dobila juče :truce: Smorio sam se k'o rezervni točak. Bar nam je autobuska stanica blizu, al' jebeš ti taj odmor kad moraš busom do neke krštene plaže. Pregoreo sam :colera:
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 01 Sep 2019, 11:34

Prvo treba da rešiš sa agencijom, i zašto pristaješ na tako nešto...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 01 Sep 2019, 11:35

Tebra ova tema postoji kao i milion na fb. Kako se ne raspitate pre puta uopste nije mi jasno?
Gledam i citam svi kukaju (na milion mesta u Gr) kao nije to to, mora da se putuje, mesto je krs itd. Pa kako uplacujete tako na nevidjeno?

Ma u Gr gde god da odes ne valja net. Jednostavno oni 5 para ne daju na net. Ne zanima ih. Svi imaju najjeftinije pakete plus ocaj signal.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17124
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 01 Sep 2019, 11:43

Moraš da se raspitaš što kaže Inzaghi, Lefkada je veoma zanimljiva destinacija i lepa, neke od najlepših plaža su tu... Ali Lefkada ne odgovara svima...

Jednostavno ako hoćeš da vidiš nešto na Lefkadi, moraš da imaš auto, skuter...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 01 Sep 2019, 14:22

JNA wrote:Prvo treba da rešiš sa agencijom, i zašto pristaješ na tako nešto...


Zato što sam ispao retard i prećutao u startu, kad mi je vodič rekao da smo u prizemlju.
Par ljudi mi je preporučilo Lefkadu, uz priču da ta gradska plaža u Nidriju "nije nešto", al' su mi istu stvar pričali za plažu u Limenasu na Tasosu, a tamo je više nego pristojna ta gradska plaža. I prvi put vidim da posebno naplaćuju ležaljke uz piće, tj u svim drugim mestima dobiješ ležaljku uz pivo. Te najbolje plaže na Lefkadi su valjda baš nedostupne i može samo brodićem da se stigne, pogotovo nakon zemljotresa, pa sam kontao da mi rent a car/skuter baš i nije neophodan i da nije neka razlika.
Drugi, tj treći problem je što nisam seo za volan jedno 10 godina, pa ne bih baš ni ovde.
Što se neta tiče, ni u drugim delovima Grčke nije bog zna šta, ali možeš nekako da pristupiš wi-fi signalu, dok ovde samo piše da ima, a u praksi možeš da se nakačiš oko 2 ujutru, ali je i tada signal loš.
Par pitanja - Da li i na plažama Desimi, Lygia i Kathisma isto naplaćuju posebno ležaljke, a posebno piće i da li su uopšte uređene plaže ili moraš da nosiš suncobran i piće? Videh da bus piči do Lygie, valjda i Kathisme, a Desimi bi trebalo da je 7-8 km od Nidrija, pa kapiram da može nešto da se organizuje.

Mi ćemo svakako ići na te izlete do famoznih Egremnija, Porto Katsikija i Kathisme, kao i do nekih ostrva, kupanja u pećini Papanikolis, ali treba smisliti kako da preostalih 5-6 dana odjebemo od ove katastrofe od plaže.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 01 Sep 2019, 14:55

Bojim se da se nećeš lepo provesti ni na tim izletima,razlog je gužva...

Vidiš da se nisi raspitao ama baš ništa, nije nijedna nedostupna kolima,skuterom osim Egremni. Ležaljke se naravno plaćaju, Katisma je najuredjenija plaža, ali i na svim plažama možeš da staviš svoj suncobran ako ne želiš da plaćaš. Na nekim i nema tipa Magali Petra pa moraš svoj...

Desimi ti je isto na istočnoj strani i tu isto nećeš ništa specijalno videti.

Imaš mapu, znači ceo ovaj zapad počev od Pefkulije, pa do Porto Kacikija se nalaze najlepše plaže. Brodom imaš te izlete na 3 plaže itd, autobus ide do Lefkasa i Katizme, ako si vozio i pre 10 godina, jbg to ne može da se zaboravi... Stvarno je šteta otići na Lefkadu a ne obići ceo zapad. Sama Lefkada nije velika, za jedan dan je obidješ celu.

Image
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby fontaneros » 01 Sep 2019, 15:12

b@Ta maRe wrote: Još na sve to, ova moja dobila juče :truce: Smorio sam se k'o rezervni točak. Bar nam je autobuska stanica blizu, al' jebeš ti taj odmor kad moraš busom do neke krštene plaže. Pregoreo sam :colera:



Nemoj se ljutiti Mare, ali oplakah ovaj deo :D
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43933
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 01 Sep 2019, 15:14

ImageImageImageImageImageImage

Evo ti par slika, vec sam kacio...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 01 Sep 2019, 18:29

15te sam bio na Egremniju dok je moglo kolima do nje pa 500 stepenika :D
Neverovatna plaza je bila sa maltene planinom iza tebe. Steta. Ono jes da ima brod al nije to to kad si limitiran vremenski.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17124
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 01 Sep 2019, 18:42

Isli smo mi pre mesec dana, i isli peske dole. Mislim da ce sledece godine pustiti.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 01 Sep 2019, 18:46

Bata Mare proso crnje od mene... :drinks: Ja sam se bar najeo girosa, valjda si i ti zaboo hranu ljudsku ako nista :laugh: stres se najbolje leci hranom.

Za sledecu godinu, ovde ce mi treba pomoc... plitko more, a cisto da mi preporucite... devojka ne ume da pliva.

Ovo u paraliu je bilo top, prvih 50 metra je do struka, narednih 50 do kolena :blue: tek tamo u daljinu krece neka dubina kao, al tamo ne sme da ide. A nije htela u vodu jer prljavo...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests