Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby enbidzi » 12 Jul 2019, 19:32

xrečeved wrote:Ljudi, može neko da mi potvrdi, u Makedoniju se može ući samo sa ličnom kartom?

Pre mesec dana je moglo, tako da verujem da može i dalje lagano :D
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6412
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Gde na more ? ...

Postby yobara » 12 Jul 2019, 21:37

DM 12 wrote:Izvinjavam se ako je neko pisao ranije, ali je l ima neko da preporuči neko mesto u grčkoj za mlade(da nije Zakintos), išao bih da par drugara, da budu dobre plaže i da ne bude baš neko mrtvo mesto.

Razmišljali smo možda na Krf negde, ne znam kakva iskustva imate sa njim? :D


Kavos/Ipsos (Krf), ako ste partimanijaci, ostalo je dosta tanje, penzos turizam :biggrin:

Ali plaze u tim mestima su prilicno diskutabilne, moglo bi se reci i nespektakularne :biggrin: Tako da jedino da idete na one ture brodicima ili ako ste kolima, da istrazujete okolo...mada ko ce posle celovecernjeg pijancenja sa tim da se cima :biggrin:
User avatar
yobara
 
Posts: 2574
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Gde na more ? ...

Postby Изразити Фаворит » 12 Jul 2019, 21:50

KarlMalone32 wrote:@IzrazitiFavorit

Brate vidim na vestima da je opasno nevreme zahvatilo Halkidiki, da cak ima i 5 6 nastradalih i dosta povredjenih... Kako je bilo u Sartiju? Jel sve ok sa tobom i tvojima?


Taj dan se vratili.
Више вреди Шипчић Владе но Титове три бригаде

https://www.youtube.com/watch?v=Ywcdd2AZCnQ
User avatar
Изразити Фаворит
 
Posts: 1259
Joined: 23 Nov 2013, 08:18

Re: Gde na more ? ...

Postby xrečeved » 13 Jul 2019, 07:05

Vrh, hvala ljudi :D
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 13 Jul 2019, 21:55

Optimus wrote:@Inzaghi i @Raoul Duke

Mozete li jos neke informacije da podelite sto se tice Krita. Planiram da idem sa drustvom u Avgustu avionom, pa je svaka informacija ili caka dobro dosla. Ako znate dobru turisticku agenciju, preporucite posto jos nismo zakazali kod nijedne.

Kakvi su izlasci nocu? Ima li nasih? Kakva je ta najpoznatija plaza - kako se stize do nje? Itd. Sve sto je iole bitno napisite, ako imate vremena naravno.
Hvala unapred.


Za agenciju ne znam, ja sam kolima isao. Ali slazem se da je bolje sami da organizujete daleko bolje cete proci.

Nasih jako malo, najvise u mestima gde agencije vode. Od plaza najbolje su Balos, Elafonisi i Falasarna na zapadu koje mnogo odskacu od ostalih. Postoje i izleti do njih al def najbolje kolima. Takoje jug ostrva i prelepo Libijsko more.
Generalno tamo bez kola tesko mada je autobuski saobracaj dobar.
Morate biti spremni na voznju i po 1 - 2h po pravcu. Tj shvatiti velicinu ostrva. Krit je ogroman pa je najbolje podeliti ga na delove.
Pisi sta imas u opticaju pa da kucamo detaljnije. Koje mesto?
Takodje mozete ocekivati velike talase ponekad. Ali to je lutrija. I zavisi od struja i vremena.
Za izlaske ne mogu puno. Ja obicno obidjem restorane i taverne za veceru i neko pivo.

Sunce ubija, klima je mnogo drugacija nego kontinentalna Grcka.
Cene su iste kao svuda.


Ja sam ove godine bio na istoku Krita, Agios Nikolaos. Isli kao prosle kolima+trajekt. Smestaj airbnb.
Istok je prelep. Vise manjih uvala i stekova. Obisli i ostrvo Chrissi po meni najlepse mesto u Grckoj gde sam bio.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 13 Jul 2019, 23:08

Hanja na Kritu? Video sam da si opisao gradic i cene u tavernama, ima li jos nesto za pomenuti?

Jel mnogo vetrovito ostrvo?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19575
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 14 Jul 2019, 08:29

Mnogo lep grad. Jedan od najlepsih u Grckoj na moru gde sam bio. Ume da budu jace cene zbog Britanaca i Skandinavaca. Ali cim se zadje van centra isto kao i svuda. Dosta ima da se seta po gradu, uske su ulice pogotovo pesacke zone.
Mozda bolje od Hanje je biti smesten na potezu Agia Marina - Kato Stalos - Agii Apostoli. Mirnija su, cene pristojne ima puno smestaja koji je daleko jeftiniji od Hanje a sadrzi uvale gde mozete ubiti dan ako vam se ne putuje taj dan. Nisu Bog zna sta plazice ali ok posluze. I ume da bude manje vetra i da nema talaasa.
Dobra pozicija za obilazak ostrva po zapadu. Na realnom vremenu ili voznje ili busem su najlepsa mesta odatle na maksimum do 2h.

Jeste. Ume da bude pakao od vetra. Prosle godine u tom delu ostrva smo imali i vetar i talase pola odmora. Ali to nisu talasi a la Lefkada itd. Dolaze bez prestanka u etapama jedan za drugim. I to nema pravila kada ce biti (nebitno jun, jul, avgust, septembar). Ali klima je takva da je vreme fantazija. Za ovih oko mesec dana sto sam proveo prosle i ove godine smo imali jedan dan kisu u trajanju od bukvalno 7minuta iz jednog jedinog oblacka.
Samo pratite sajtove poput "windfinder" i poseidon http://poseidon.hcmr.gr/ocean_forecast.php?area_id=aeg (ovo je za temp vode) i http://poseidon.hcmr.gr/waves_forecast.php?area_id=aeg (ovo je za talase) i tako se organizujte.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 14 Jul 2019, 10:02

Hvala :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19575
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 24 Jul 2019, 11:11

Otpao mi je Krit kao destinacija za letovanje.

Moze li mi neko napisati nesto vise o ovim mestima, koje da odaberem:
1. Krf
2. Rodos
3. Skiatos

Ukoliko imate neko bolje mesto da predlozite u Grckoj slobodno dajte savet.
Sto se odmora tice, interesuje me da se odmorim i da budu lepe plaze, nisu mi bitni nocni izlasci.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Zlaja » 24 Jul 2019, 11:13

Dobićeš info o Rodosu za nedelju dana.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 24 Jul 2019, 11:35

Rodos je ispred Krfa i Skiatosa uvek.
Razmisli o Kefaloniji.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 24 Jul 2019, 12:11

Inzaghi wrote:Rodos je ispred Krfa i Skiatosa uvek.
Razmisli o Kefaloniji.


Sto je Rodos ispred njih? Bolje plaze?

Daj neki info i o Kefaloniji ako te ne mrzi.

Interesuje me samo da tu gde idem budu odlicne plaze i da ne moram kolima da se cimam da dodjem do njih.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 24 Jul 2019, 12:39

Pisem posle detaljno.
Al vidi na netu Lassi mesto. U okviru njega ima 6 plaza to nema nigde u Grckoj. Sve su sitan pesak. Imaju sve urbana sa lezaljkama, bez lezaljki, uvale, stekovi. Odlicna baza. Grad Argostoli preko brda par km. Moze i pesaka.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Grba » 24 Jul 2019, 16:20

Plaze su dobre na oba mesta. Meni je Krf bilo fenomenalno iskustvo. Niti preveliko niti premalo ostrvo, moze celo da se obidje za 10 dana. Skuterom ili autom, svejedno. Plus sam grad koji je fenomenalan. A takodje, bitno mi je bilo sto ima i srpskog nasledja tamo, tako da sve to daje bas kompletan paket.
Sa druge strane, Rodos je elitnije mesto, vece...ima za svakoga po nesto, od aqvaparkova do istorijskih znamenitosti. Gospodji se naravno vise svidelo, butika koliko hoces. Meni falilo jos par dana :)
Po meni, nema greske sta god da izaberes.
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 24 Jul 2019, 16:26

Sto je otpao Krit iz opcije? Neki bitan razlog, posto planiram tamo ovog leta?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19575
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests