Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 13:54

:vidbudale:
pa ne moze ujutru pivo :bleh:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 07 Jun 2011, 14:16

Tumbas wrote:@ Aleksa & Unexpected... A PIVO??? :krsti:

Kad spomenu pivo, prošle godine na plaži automat pivo, sokovi, voda...
Pivo 1,5 €, sokovi 1. Gutao naše stare petodinarke kao 2€, a kada stisneš dva dugmeta izađu 2 konzerve. Pivo i koca 5 dinara i kusur 50 centi. Jeftinije ne može.
Igrom slučaja ćerka od ljudi koje smo upoznali, ponela punu kesu petodinarki da se igra. Ostatak vam je jasan :D
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby lord_slawe_ » 07 Jun 2011, 14:20

Unexpected wrote:
Tumbas wrote:@ Aleksa & Unexpected... A PIVO??? :krsti:

Kad spomenu pivo, prošle godine na plaži automat pivo, sokovi, voda...
Pivo 1,5 €, sokovi 1. Gutao naše stare petodinarke kao 2€, a kada stisneš dva dugmeta izađu 2 konzerve. Pivo i koca 5 dinara i kusur 50 centi. Jeftinije ne može.
Igrom slučaja ćerka od ljudi koje smo upoznali, ponela punu kesu petodinarki da se igra. Ostatak vam je jasan :D


Ti si moj idol :blue: :uzbud:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Gde na more ? ...

Postby Tumbas » 07 Jun 2011, 14:30

Aleksa wrote::vidbudale:
pa ne moze ujutru pivo :bleh:

:sarcastic: HA!? Govori u svoje ime!!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Gde na more ? ...

Postby bekrinjo » 07 Jun 2011, 15:08

Unexpected wrote:
Tumbas wrote:@ Aleksa & Unexpected... A PIVO??? :krsti:

Kad spomenu pivo, prošle godine na plaži automat pivo, sokovi, voda...
Pivo 1,5 €, sokovi 1. Gutao naše stare petodinarke kao 2€, a kada stisneš dva dugmeta izađu 2 konzerve. Pivo i koca 5 dinara i kusur 50 centi. Jeftinije ne može.
Igrom slučaja ćerka od ljudi koje smo upoznali, ponela punu kesu petodinarki da se igra. Ostatak vam je jasan :D


Mogu da zamislim facu Grka kada su dosli da isprazne novac iz automata... :lol:
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Gde na more ? ...

Postby cirostratus » 07 Jun 2011, 17:28

Ako smijem predložiti, zašto ne razmislite o Dalmaciji? Na potezu Trogir - Split - Omiš može se naći apartmane po 35-50 EUR, ovisno što želite i koliko blizu mora želite biti, noćni život je vrlo dobar, cijene su između podnošljivih i prihvatljivih (naravno, ako niste na otocima), nema ekstremizma (radio sam prošlo ljeto u Marini Kaštela, bilo je mnogo turista iz Srbije, i svi do jednog su rekli da se vraćaju... viđam i sada poznate registracije od prošle godine!), a i 23.7. možete gledati Barcelonu protiv Hajduka za 70 EUR :)
Ako nekog zanima, mogu vam se raspitati za smještaj, termine, cijene... Kad već živim uz obalu. Ako hoćete, možete me pitati i javno i na privatne poruke, nisam nikakav turistički agent.
User avatar
cirostratus
 
Posts: 52
Joined: 06 Jun 2011, 18:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 07 Jun 2011, 19:30

cirostratus wrote:Ako smijem predložiti, zašto ne razmislite o Dalmaciji? Na potezu Trogir - Split - Omiš može se naći apartmane po 35-50 EUR, ovisno što želite i koliko blizu mora želite biti, noćni život je vrlo dobar, cijene su između podnošljivih i prihvatljivih (naravno, ako niste na otocima), nema ekstremizma (radio sam prošlo ljeto u Marini Kaštela, bilo je mnogo turista iz Srbije, i svi do jednog su rekli da se vraćaju... viđam i sada poznate registracije od prošle godine!), a i 23.7. možete gledati Barcelonu protiv Hajduka za 70 EUR :)
Ako nekog zanima, mogu vam se raspitati za smještaj, termine, cijene... Kad već živim uz obalu. Ako hoćete, možete me pitati i javno i na privatne poruke, nisam nikakav turistički agent.

Dobar deo Hrvatskog primorja sam obišao kao klinac sa mojima. Poslednji put sam bio ako se dobro sećam 89.
Najčešće Pelješac (Orebić), Korčula i Split. Naravno bilo je, za to vreme nezaobilaznog Baškog Polja. Mislim da su me tu i po prvi put odveli na more. Na pelješcu sam naučio da plivam. Korčula predivna. Split mi je mnogo bio lepši sa starom Rivom. Sećam se da smo jedne godine došli, a ono umesto onih belih ploča udarili asfalt.
Neostvarena želja mi je ostala Istra i Pula. Možda zbog KUD Idijota, ko zna.

Pošto se dešavalo ono što se dešavala, u međuvremenu se zaljubih u Grčka ostrva, a i što sam stariji nekako mi pesak više prija od šljunka.
Jednog dana ko zna. Prvi pik će mi biti Istra i Pula.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 19:45

Ne znam za druge,ali mene je iskreno strah da idem u Dalmaciju..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby dumagio19 » 07 Jun 2011, 19:49

Aleksa wrote:Ne znam za druge,ali mene je iskreno strah da idem u Dalmaciju..


Vec par godina idem u Hrvatsku na more, bar na jedan dan, nikad nijedan problem nisam imao, ni najmanjI! Moji drugari su skidali brojanice, lanicie sa nasim krstovima, ja nisam! Cak sam se druzio sa gazdinim sinom i njegovom ekipom, skroz opusteno! Mediju malo naduvaju tu sitaciju kao Srbi nisu dobrodosli i ti fazoni, a u stvari te niko ne pita ko si i sta si, kad zna da ces da platis!
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 19:55

znam dosta njih sto su isli i nose najrazlicitija iskustva,od toga da im odvrcu plin na kolima do toga da ih lokalci zovu na voznju gliserom..
ne znam,ne bih mogao da se opustim..
ebem li ga...
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby AirBall » 07 Jun 2011, 19:57

Ja sam prvi put u Dalmaciji bio 2003. godine i tada se uopste nisam osecao prijatno... Tad su bile neke velike demonstracije za slobodu hrvatskih generala i znam da je citav Split bio izlepljen plakatima...

Mada i ako svake godine idem tamo nisam imao nijedan jedini problem... Narocito je prijatno na ostrvima Hvaru ili Bracu gde su sanse da se desi neka neprijatnost minimalna... Navodno je najopasnije u Sibeniku i Zadru, ali iz godine u godinu se sve vise normalizuje...

Planiram da idem i ove godine... Prelepo je more...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Gde na more ? ...

Postby cirostratus » 07 Jun 2011, 22:17

Što se tiče te situacije, možete biti mirni, barem na području gdje ja živim, dakle od Trogira do Omiša... Prošle godine je bilo par ekscesa, ali svi do jednoga sa Nijemcima i Englezima, nešto sa Česima... sa Srbima ništa.
Jednostavna je priča, Dalmatinci su osjetljivi kad im diraš cure, a navedeni momci malo više popili, pa dirali gdje ne smiju... i eto vraga.
Zadar? Eh, Zadar je druga priča... Tamo drmaju mafijaši, a kao masku za svoje operacije koriste pumpanje nacionalizma i šovinizma, što je svakome razumnom čovjeku više nego gadljivo...
Uglavnom, ovdje nema nikakvih problema, nema čak niti ogrebanih auta... samo nemojte imati Dinamovu zastavicu okačenu na retrovizor, moj šogor je imao, pa se iznenadio (lijepo ga na pola ceste zaustavio neki Torcidaš i kulturno mu objasnio da makne tu zastavicu, inače... :roll: )... a ostalo ne smeta.
User avatar
cirostratus
 
Posts: 52
Joined: 06 Jun 2011, 18:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 22:35

ma kapiram ja da je tamo 99% ljudi normalno,samo mislim da su velike sanse da upoznam onaj 1% ako narucim kafu umesto kave,izadjem uvece u grad i naletim na neku pijanu budalu zeljnu da dokaze da je najveca baraba u drustvu,a to mi ne treba :hatman:
more je da se opustis i uzivas,a sumnjam da bih to mogao tamo..ali verovatno cu jednom probati :banana: jer mi je dalmacija bila kuca po 2 meseca u periodu pre rata..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby vicharhcp » 07 Jun 2011, 22:35

Ja sam pre par godina sa vecim drustvom bila u Hrvatskoj i mi smo imali problema u Splitu. Nismo nista radili (nismo nosili Partizanove majice, Partizana mi :D ) samo smo normalno pricali i neki likovi su nam se nakacili, vredjali nas, na muski deo drustva su i nasrtali. Znam da su to extremi i da najveci broj ljudi nije takav, ali od te epizode ja biram iskljucivo destinacije gde sam 100% sigurna da me niko nece vredjati i nasrtati na mene samo zbog jezika koji govorim. Tada smo bili i na Bracu i tamo stvarno nismo imali problema (cak smo u jednom restoranu dobili turu pica zato sto smo iz Beograda), ali je onaj incident iz Splita, bar na mene i na voljeno mi bice, ostavio vise nego los utisak i mi sigurno dugo, dugo necemo ici tamo. Na odmoru zelimo samo da se odmaramo, bez razmisljanja hocemo li bas mi ponovo naleteti na extreme. Da se razumemo, mi imamo dosta prijatelja (bas prijatelja, ne poznanika) u Zagrebu, posto prijatelje biramo iskljucivo po ljudskim kvalitetima, tako da nemamo nikakve predrasude, ali ovu epizodu ne mozemo da zaboravimo. Mozda, jednog dana, za nekih 10 godina.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Gde na more ? ...

Postby Riquelme » 07 Jun 2011, 22:55

Aleksa wrote:ma kapiram ja da je tamo 99% ljudi normalno,samo mislim da su velike sanse da upoznam onaj 1% ako narucim kafu umesto kave,izadjem uvece u grad i naletim na neku pijanu budalu zeljnu da dokaze da je najveca baraba u drustvu,a to mi ne treba :hatman:
more je da se opustis i uzivas,a sumnjam da bih to mogao tamo..ali verovatno cu jednom probati :banana: jer mi je dalmacija bila kuca po 2 meseca u periodu pre rata..

:+1:
Kapiram da ima proporcionalno vishe problema sa Nemcima i Eneglezima samo iz razloga shto su opushteniji , odnosno shto se ove nashe mukice imitiraju duhove ... i preslishavaju se u sebi koju ce rec izgovoriti kako da niko ne primeti odakle su ... Za mene to stvarno nije odmor vec samo overavanje hrvatske prelepe obale po svaku cenu ... Ovog leta cu sigurno otici nekoliko dana do rodbine u RIjeku i Portoroz (ne na odmor) ali to je neka sasvim druga prica ...

p.s. Da ne bude zabune , ljude delim iskljucivo na dobre i loshe ... ali mi je i definicija za odmor opushtenost
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests