Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 06 Jun 2017, 00:44

Hendrix wrote:Jel bolja varijanta recimo Zakintos(Laganas) ili Budva?


:laugh:

Jel ozbiljno pitas ovo?

Kakva crna Budva, em sto je preskupo, em sto se sjati i kuso i repato dole.

Na nekoj od stranica unazad sam pisao o Laganasu, pa pogledaj..

Edit: na 28. strani ove teme imas, al uzmi u obzir da sam bio 2014. tamo, mozda ima promena u cenama..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19500
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby mihZR » 06 Jun 2017, 08:33

Ja sam bio blizu Ipsosa na Krfu. Imas gomilu italijana i italijanki, u nekom uzrastu od oko 20ak godina, plus nasi. Imas jedan kafic/klub koji vode srbi, pa tamo mozes da ulazis za dz i placas manje od gore pomenutih italijana. Imas jos mesta za izlaske u svakom slucaju. Plaza i nije neka, mada nisam bio tamo preko dana. Ukoliko ces biti kolima, ili vec uzmes neke skutere i to, ima dobrih plaza po krfu.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Gde na more ? ...

Postby Фантом » 06 Jun 2017, 09:58

MihZR me podseti sa ovim srpskim kaficem.
@xrečeved
U Pargi su ti malo nabudzene cene jer uglavnom dolaze skandinavci, ali ti skoro prepolove cene kad vide da si iz Srbije.
Meni se nekoliko puta desilo da rucak/veceru platim dosta manje nego sto stoji u jelovniku, jer su nas samo culi da pricamo na srpskom.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Grba » 06 Jun 2017, 10:15

Ipsos je odlican za obilzak, sve je relativno bilzu (autom/skuterom naravno), a Krf je prelep.... Ipsos sam po sebi nista spektakularno...
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Gde na more ? ...

Postby dusan007 » 06 Jun 2017, 10:40

A koje od ovih mesta u Grckoj se isplati ici autobusom? Tj koje mesto moze peske da se manje-vise obidje, od plaza do kafica itd... za razliku od Lefkade npr :D
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 06 Jun 2017, 11:29

Јонска острва:


КРФ - има најлепши град, више личи на италијански, него грчки. Видо као место ходочашћа сваког Србина.

ЛЕФКАДА - дивља лепотица. Западна обала има вероватно најлепше плаже на целом јонском приморју. Сем тога, острво не нуди баш неку забаву у виду ресторана или излазака.

КЕФАЛОНИЈА - елегантна дама. Највеће острво у Јонском мору, прелепе плаже и природа, не може се све обићи за 10 дана. Нешто скупља од локалне конкуренције. Мирна ноћу.

ЗАКИНТОС - за омладину.


Градови:

ПАРГА - има лепу плажу (Валтос) мало ван града, тврђаву, симпатично градско језгро. Може бусом до тамо, није страшно.

СИВОТА - има јако пуно малих плажа и увала. Доста разуђена обала. Без неког садржаја увече.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 06 Jun 2017, 12:26

sve je ovo postalo niza liga za skiatos...

A koje od ovih mesta u Grckoj se isplati ici autobusom?


cini mi se da je on i najblizi za put autobusom,a i najlaski da se obidje,66 plaza na 15 km ostrva...par ozbiljnijih klubova....super redovan prevoz na svakih 15 minuta,do skoro svih plaza..

malo je skuplji od gore pobrojanih,ali nista strasno ako ne zelis da se bahatis...

moze se naci za svakog ponesto...

nadam se da ce 20 dana biti dovoljno za explorera..

gliser i kvad rezervisani :hatman:
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 19 Jun 2017, 12:27

Другари, је л' имате препоруку за неки пристојан апартман са разумном ценом за четворо, са две спаваће собе, у Котору или околини?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 19 Jun 2017, 17:53

Imam ja preporuku za izbegavanje, šta ćeš u Kotoru (i okolini) na moru?
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby Grba » 19 Jun 2017, 18:18

Dajte neku preporuku za Halkidiki? Koji prst, koje mesto?

U skripcu sam sa vremenom, nemam pojma kad cu uzeti odmor, ne mogu da kopam po agencijama, odlucio sam ove godine da picim autom, kad bude i nekako sam izbor sveo na Halkidiki ili eventualno Tasos...
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Gde na more ? ...

Postby 71:70 » 19 Jun 2017, 18:28

gogo23 wrote:Imam ja preporuku za izbegavanje, šta ćeš u Kotoru (i okolini) na moru?

Objasni coveku, molim te...
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 19 Jun 2017, 18:57

Јесте, у Паралију ћу да идем. И у нека-гори-Пефкохори :laugh:

gogo23 wrote:Imam ja preporuku za izbegavanje, šta ćeš u Kotoru (i okolini) na moru?



Ужелео сам се Боке, десет година нисам био. Направићу малу турнеју, Увац/Златар-Ђурђевића Тара-Жабљак-Бока. У повратку нешто друго. Два ноћења у путу, остало на мору. Нисам везан за Котор, могу смештај генерално било где да узмем. Али највише волим Котор од свих градова доле.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 19 Jun 2017, 19:06

Grba wrote:Dajte neku preporuku za Halkidiki? Koji prst, koje mesto?

U skripcu sam sa vremenom, nemam pojma kad cu uzeti odmor, ne mogu da kopam po agencijama, odlucio sam ove godine da picim autom, kad bude i nekako sam izbor sveo na Halkidiki ili eventualno Tasos...



pa ovako,za prvi prsten tj kasandru raul je manje vise sve rekao...

treci ili ti atos..to ce vec gogo bolje da objasni zasto ne...

i sitonija,po meni najpristojniji izbor...neos je interesantan,ali sva ta mesta su manje vise mrtva,tako da ne znam sta trazis..

meni se ni sarti ni toroni nisu bili bolji od neosa...od ostalih kalamitsi ili mozda vurvuru ako je porodicna varijatna,secam se pre par godina ima jedna plazica gotivna do jaja,cini mi se da se fava zove..odlicna za mir i uzivanje...

ali pak je tasos najbolji izbor...

ako se slucajno odlucis za sitoniju najbolji izbor klope/taverni je u porto koufu na jugu dole,ni jedno mesto nije daleko na sitoniji,ako si motorizovan sve ti je na dohvat ruke..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Grba » 19 Jun 2017, 19:18

Nije bas porodicna varijanta, ali ja i devojka... u sustini ne trazim nikakvu ludnicu, razbijam se od posla u poslednje vreme + spremam pravosudni, tako da hocu bas da se odmorim....ne da se vratim sa odmora, pa da mi treba jos deset dana da uhvatim vazduha...


Najverovatnije kolima, prevashodno jer nisam nacisto kada cu mocu odmor da uzmem, a pet dana cu vala da iskamcim, pa sa dva vikenda spojena ispasce 8-9 dana... mada, ako upadne neki last minut moze i avionom.... u sustini, zato i razmatram Halkidiki,nekako mi je najlakse da se spustim autom, a realno ne poznajem taj kraj nikad nisam bio... moze i neko obliznje ostrvce samo da ne vozim bas 10+ sati...

Druga opcija je Crna Gora i bas Boka...ni ja nisam bio odavno...:D
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 19 Jun 2017, 19:33

sa devojkom moj savet ti je tasos,paradiso plaza ceka na vas..naravno ako ti se poklapa...

ako se odlucis za sitoniju marmaras je onako blago brdovit,simpatican za setnju :biggrin: nema mnogo talasa..

ako si za ravniji predeo i nemirnije more onda sarti i ta strana...
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests