Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 10 Jul 2021, 15:35

Crna Gora jedino sto su "nasi" tj jezik zajednicki.
Pored Grcke ici u CG :wacko:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18413
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 10 Jul 2021, 15:44

Pa jezero Kournas na Kritu je lepse nego CG :D Salim se, meni ne smeta sto idu ljudi, dosta ih zboh cinjenice da su nasi vole da idu tamo. Bitno je samo da se ide. Gde god.

Ja sam obisao bas dobar deo Grcke i to sve kolima. Ne racunam sever standardan za nase ljude. Video sam svasta. Od katastrofa plaza do mesta gde bih poneo sator i bio 20 dana bez tehnike.

Raj na zemlji. Ljudi gledaju Maldive i Zanzibar. Posle ostrva Chrissi nemam zelju bilo gde drugo da idem. Sator i pusto ostrvo.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17300
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 10 Jul 2021, 16:15

Eddie Brock wrote:Crna Gora jedino sto su "nasi" tj jezik zajednicki.
Pored Grcke ici u CG :wacko:

Bilo do pre korone, didem da me kecaju grci za moje pare. Nikad. Neka voze njihovom trakama i neka postuju svoja pravila, i neka im ide ko hoce. Ja koji sam od 3ce godine po Grckoj vala ne. Jebte se heleni
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 10 Jul 2021, 16:23

ExEr wrote:
Eddie Brock wrote:Crna Gora jedino sto su "nasi" tj jezik zajednicki.
Pored Grcke ici u CG :wacko:

Bilo do pre korone, didem da me kecaju grci za moje pare. Nikad. Neka voze njihovom trakama i neka postuju svoja pravila, i neka im ide ko hoce. Ja koji sam od 3ce godine po Grckoj vala ne. Jebte se heleni

Dobro to jeste, pre korone je stvarno meni bar glupo ici u CG
E sad i taj drugi deo je ok, ali jbg imaju svoja pravila i u EI su pa je drugacije.

Grcka pre CG samo iz razloga ogromnog izbora... I zbog Girosa :biggrin:

Ja sam pre neku godinu ziveo nekih 5-6 meseci u PG, vozom do Bara ili Sutomora, nekad do Ulcinja (dodje drugar kolima), ali kad plivas i kad zamahnes pa ti se nesto uhvati za ruku, mislis sta je sad a ono faking kesa :laugh:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18413
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Woodoo » 10 Jul 2021, 20:34

Jonska ostrva su najlepši deo Grčke. Samo ostrvo Krf npr ima dva puta dužu obalu od cele CG koja se poprilično popravila u odnosu na period pre 10-ak godina ali i dalje nije to to.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3823
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Gde na more ? ...

Postby Buzz » 10 Jul 2021, 23:22

Ide narod ove god u CG kao sto rekoste najvise zbog toga sto ne traze nikakve gluposti vezano za koronu. Inace kada sam poslednji put letovao 2018 god. u agenciji preko koje sam isao rekli su mi da je CG tada bila na 4 mestu po aranzmanima, ispred nje su bile Grcka, Turska i Egipat.
Rezervisao sam 7 dana u Igalu krajem avgusta, najvise zbog ovih mera, inace ne bi me videli tamo nikada u zivotu, samo Grcka bajo moj...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9456
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Niksicanin » 11 Jul 2021, 05:18

Неко ме питао за Бијелу, за Парк.
Хотел припада Иберо стару. Ок је прича, за породице, такав неки аранжман. Да одмориш. Ако ћеш у провод, онда идеш неђе друго.
Елем, мислим да би Црна Гора могла правити добру причу са сјевером, Дурмитор, Пива и остало. Оно ђе је Јокић био, могу се у живот заклети 99% Црне Горе никада није ни чуло. Ја заиста нисам био, ови што су били, кажу лудило. Кажу тамо су били Пољаци, Чеси,Мађари, западњаци и 0 из Црне Горе.
Био сам у Невидио прије неколико година. Топла препорука. Адреналин пуца.
Niksicanin
 
Posts: 5847
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Gde na more ? ...

Postby PERA » 11 Jul 2021, 12:21

Inzaghi wrote:
Zbog cega se vracas zanima me ovako bzvz?
I koja mesta?


Zadnji 5 6 god idem u Bušat, mir, tišina, plaža i nije nešto stene su, ali je voda čista ehtra. Pored je i abramovičeva vila. Ako mi šta treba odem u Ulcinj, blizu ada bojana.
Ne znam što ali mi dole baš prija, sednem uveče uz roštilj i pivo i slušam cvvrke, meni to odgovara, posebno dok sam radio u banci pa mi je ljudi bilo preko glave.
Bio sam na Krfu nekoliko puta, prešao ga uzduž i popreko i extra mi je ali je sad dosta skup, tasos isto. Bio i na eviji.
Ovde mi je i biže, a i lepše, šta znam. Nemam neko racionalno objašnjenje. U odlasku idem preko Žabljaka uvek, pa Ostrog slava mu i milost, a povratak kroz kanjon Tare pa deca na zip line. Eto.
I da ne zaboravim, zbog onog njihovog sira i barske masline.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8793
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 25 Jul 2021, 14:50

Stigao danas u Grcku, mesto Preveza.

Na granici, Grk video da imamo plf obrazac i rapid test odstampano pa nije ni gledao. Lupio pecate i to je to. Nikog.nisu testirali. Jutros oko 5.

Ovde raj. Kao u stara dobra vremena. Plaze su predugacke pa je mesta dosta. Lezaljke idu uz pice svuda ovde.

Danas se majemo po kraju, kupamo, odmaramo od puta. A u planu su plaze na ovom potezu, Lefkada po treci put da se utvrdi gradivo, Vrahos, Parga, Sivota itd

Image
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17300
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 25 Jul 2021, 16:14

Uzivaj...

Prevezu pamtim samo po aerodromu i to vojnom.
User avatar
JNA
 
Posts: 8822
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 27 Jul 2021, 22:29

Dajte predlog za Krf, a da nije grad Krf, koji je praktično nemoguće sad naći i rezervisati. Dasija, Guvija, Kasiopi, Agios Georgios ili šta već? Išao bih sa gospođom.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby yobara » 27 Jul 2021, 22:44

Dasija je korektna, a blizu Corfu grada...ima cak i autobus za tamo, ako ti se ide, a ne dolazis kolima...koliko se secam na svakih pola sata-sat

Plaza je nesto slicno ko ovo s Inzagijeve slike (ako dobro vidim)...more malo bolje kad zaplivas u daljinu, imas i jedno ostrvce slicno onom na Sv. Stefanu i Petrovcu...bogme sam se pomucio da odplivam i vratim se, ali ako si u tom nekom.fazonu, moze da bude kao neka zanimacija

Gradic je vise penzos siti, par taverna i kafica...ali verujem da ti nije do zurki i pijanih Engleza...oni su u Ipsosu, grad pored

U sustinu verujem da je najjeftinija opcija, ali nesto neces pasti na dupe od ljepote...sem ako ne planiras tu samo da se usidris, a kolima/rentom ili brodicem da obilazis
User avatar
yobara
 
Posts: 2574
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Gde na more ? ...

Postby PERA » 28 Jul 2021, 10:06

b@Ta maRe wrote:Dajte predlog za Krf, a da nije grad Krf, koji je praktično nemoguće sad naći i rezervisati. Dasija, Guvija, Kasiopi, Agios Georgios ili šta već? Išao bih sa gospođom.

Agios georgios isto nije loš ako, si kolima, voda je dosta hladnija od druge strane, mesto malo. Ima picerija gde je gazdarica iz Požarevac ja mislim i za srb e daju popust. Lepa dugačka peščana plaža i na kraju nje se uliva voda iz jezera koje se nalazi u pustinji, bukvalno pesak okolo dokle god se vidi. Ima i onaj benitses ili kako već isto malo lepo mestašce na 15ak km od grada, Perama na oko 7 8 km od grada. Kod pera e je nezgodno jer proleću vazduplohovi :nisamja: jer je aerodrom na nekoliko km odatle.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8793
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Gde na more ? ...

Postby Woodoo » 28 Jul 2021, 20:14

b@Ta maRe wrote:Dajte predlog za Krf, a da nije grad Krf, koji je praktično nemoguće sad naći i rezervisati. Dasija, Guvija, Kasiopi, Agios Georgios ili šta već? Išao bih sa gospođom.

Dasija, pod uslovom da imas auto. Dobro je pozicionirana. Plaza im je sa najmirnijim morem na Krfu ako ipak odlucite da ponekad ostanete tu.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3823
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Gde na more ? ...

Postby bbq » 28 Jul 2021, 20:49

Gledaj da izbegnes Kavos po svaku cenu. Dasia i Moretika su mesta u kojima uglavnom letuju nasi, i sasvim su korektna oba mesta. Bez auta, ili iznajmljivanja makar sutercica, nema mnogo smisla ici na Krf, ostrvo je veliko i prelepo, sam grad isto.
User avatar
bbq
 
Posts: 925
Joined: 09 May 2011, 11:40

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest