Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Mikisha » 30 Oct 2023, 18:24

PERA wrote:
ExEr wrote:Jebaj ga, i zandar i sudija vide da si osudjivan, ali se za sve ostale vodis kao cist...
Meni dve brisali...jednu skoro, uslovnu

Bwa, i zatvor je za coeka, pogotovu casnog :biggrin:

Posle koliko se briše?



Koliko znam, zavisi od dela do dela, tipa od godinu do 10 godina.

Ja sam posle 5 godina imao jos uvek, mislio sam bice tu do 10, medjutim pre mesec dana otisao da probam pa sta bude, kad ono cisto, a proslo je nepunih 9 godina od tada.

Tako da izgleda nema pravila.

@shaki

Rekoh ti vidi sa advokatom, i meni su rekli da nekada zaborave ili ih boli kurac da brisu, pa moras da podnosis zahtev, molbu, sta vec.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 30 Oct 2023, 18:41

Sto je najgore pitao sam ga, posto on ne zna da li su mi obrisali jer svakako neko mora da ode, kaze idi trazi ako bude problema slacemo dopis..

Medjutim nisam otisao mrzelo me, dao drugarici licnu da mi ona to sve zavrsi, kada ono..

Mislio sam reci ce da ne mogu da dobijem uverenje, pa cu znati sta dalje..

Ovako oni mi dali...ali uverenje da sam osudjivan..pakao :biggrin:

A vec se cimam za vizu na 5 strana, ne vredi dici cu ruke..

Dok taj dopis odnesem, pa dok obrisu, pa opet sve iz pocetka, placaj, cekaj..

Jebem im mamu.
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby balkanski spijun » 30 Oct 2023, 18:50

Ne brise se dok sud neda nalog za brisanje.

Ja sam išao za sina u Savsku i posle je advokat odradio sve.

Piše vam svima u presudama.

ako se ne napravi isto delo u tom i tom vr.intervalu.Posle tog perioda ide brisanje.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13213
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 31 Oct 2023, 07:13

Ima dve vrste rehabilitacije, zakonska na osnovu samoga zakona i sudska na osnovu sudske odluke.

Meni za uslov recimo, treba da prodje dvostruko vreme od tralala tralala

Posto brat sam sebe zastupa na sudovima i pise zalbe, molbe i ostale podneske i govna, da vam ostavi za svakog

Zakonska rehabilitacija nastaje, pod uslovom da lice ranije nije bilo osuđivano ili se smatra neosuđivanim, ako:

1) lice koje je oglašeno krivim, a oslobođeno od kazne ili kojem je izrečena sudska opomena, u roku od godinu dana od pravnosnažnosti presude, odnosno rešenja ne učini novo krivično delo;

2) lice kojem je izrečena uslovna osuda, u vreme proveravanja i u roku od godinu dana po isteku roka proveravanja, ne učini novo krivično delo;

3) lice koje je osuđeno na novčanu kaznu, kaznu rada u javnom interesu, oduzimanja vozačke dozvole ili kaznu zatvora do šest meseci, u roku od tri godine od dana kad je ta kazna izvršena, zastarela ili oproštena, ne učini novo krivično delo;

4) lice koje je osuđeno na kaznu zatvora preko šest meseci do jedne godine, u roku od pet godina od dana kad je ta kazna izvršena, zastarela ili oproštena, ne učini novo krivično delo.

5) lice koje je osuđeno na kaznu zatvora preko jedne do tri godine, u roku od deset godina od dana kad je ta kazna izvršena, zastarela ili oproštena, ne učini novo krivično delo.


E sad, organ nadlezan sa vodjenje kaznene evidencije (valjda ide po mestu rodjenja i okruga) je duzan da po sluzbenoj duznosti i automatizmu to rade
Medjutim desava se da ne rade, pa se onda pise zahtev za rehabilitaciju i brisanje KE

Za malko ozbiljnije rabote ide sudska rehabilitacija
Sudska rehanilitacija može se dati licu koje je osuđeno na kaznu zatvora preko tri do pet godina, ako u roku od deset godina od dana kad je ta kazna izdržana, zastarela ili oproštena ne učini novo krivično delo. Da bi sud dao rehabilitaciju potrebno je da je osuđeno lice svojim ponašanjem zaslužilo rehabilitaciju i ako je, prema svojim mogućnostima, nadoknadilo štetu prouzrokovanu krivičnim delom, pri čemu je sud dužan da uzme u obzir i sve druge okolnosti od značaja za davanje rehabilitacije, a posebno prirodu i značaj dela. Dakle, u zavisnosti od ocene suda nastupiće rehabilitacija ili neće, iako su ispunjeni uslovi u pogledu rokova.
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Chuck » 17 Jan 2024, 21:45

Burazeri planiram do Krita ovo leto, pa bih jako bio zahvalan ako neko moze da podeli svoje iskustvo i misljenje. :okk:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 17 Jan 2024, 23:36

Uh. Obozavam Krit.

Da li znas nesto o njemu i imas u planu sta bi i gde?

Ljudi ne shvataju koliko je veliki Krit. I da su 3 letovanja malo da se upozna samo deo ovog ostrva. I najveca greska sto mora dosta da se putuje. Obicno se bira smestaj u vecim mestima a tu su plaze ono, dosadne i nikakve. Za jedan dan i odmor od puta tamo vamo da al za vise ne.

Moj savet ljudima je da podele Krit bar na dva dela (istok i zapad) po letovaju posvete se istrazivanju samo tog dela to letovanje. Jer putovati iz Hanje do plaze Vai preko 4h u jednom pravcu je previse :D a to cak nisu najudaljenije tacke ostrva. Eto koliko je dugacak :biggrin:
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17432
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby bbq » 18 Jan 2024, 09:22

Je l bio neko u Grckoj u Maju? Kakvo je vreme? Prvenstveno da li je jak vetar, kisa? Manje vise za kupanje...
Planirao da izbegnem nas planisnki turizam i odem za Uskrs/Prvi maj dole.
User avatar
bbq
 
Posts: 926
Joined: 09 May 2011, 11:40

Re: Gde na more ? ...

Postby Chuck » 18 Jan 2024, 10:13

Inzaghi wrote:Uh. Obozavam Krit.

Da li znas nesto o njemu i imas u planu sta bi i gde?

Ljudi ne shvataju koliko je veliki Krit. I da su 3 letovanja malo da se upozna samo deo ovog ostrva. I najveca greska sto mora dosta da se putuje. Obicno se bira smestaj u vecim mestima a tu su plaze ono, dosadne i nikakve. Za jedan dan i odmor od puta tamo vamo da al za vise ne.

Moj savet ljudima je da podele Krit bar na dva dela (istok i zapad) po letovaju posvete se istrazivanju samo tog dela to letovanje. Jer putovati iz Hanje do plaze Vai preko 4h u jednom pravcu je previse :D a to cak nisu najudaljenije tacke ostrva. Eto koliko je dugacak :biggrin:

Gledam mesto Ayios Nikolaos konkretno :biggrin:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Gde na more ? ...

Postby Woodoo » 18 Jan 2024, 12:59

Sve ti je lepo napisao Inzaghi, ako voliš da obilaziš i ideš na najbolje plaže dosta vožnje ti ne gine. Ovo mesto je na istočnoj strani ostrva a ja sam bio na zapadnoj tako da ne mogu mnogo da ti pomognem. :biggrin:
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3882
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Gde na more ? ...

Postby Chuck » 18 Jan 2024, 17:52

Woodoo wrote:Sve ti je lepo napisao Inzaghi, ako voliš da obilaziš i ideš na najbolje plaže dosta vožnje ti ne gine. Ovo mesto je na istočnoj strani ostrva a ja sam bio na zapadnoj tako da ne mogu mnogo da ti pomognem. :biggrin:

Iskreno nemam u planu da se vozim mnogo, najdalje je sto bih isao je 1h. Jbg mnogo sam lenj kada sam na odmoru.

Kako se tebi svidelo na zapadnoj obali?
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Gde na more ? ...

Postby baketa96 » 18 Jan 2024, 17:57

Ja sam bio nedelju dana u Retimno. Prelijepo mjesto, mnogo lijep stari grad. Dosta stvari za zabavu, restorani vrhunski. Bili smo tamo nedelju dana nismo uopste imali potrebu da putujemo (isto lijeni).
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Rajs » 18 Jan 2024, 17:59

Bio sam ja na Kritu 2021 godine, u Retimnu.

Prelepo mesto.

Isli smo avionom do Herakliona i onda nas je pokupio kombi, mislim da smo se vozili sat i nesto do Retimna.

Tad je jos bilo doba korone pa nije bilo mnogo turista i velike guzve tako da je meni bilo idealno.

Pescane plaze jedna za drugom.

Ostrvo je stvarno preveliko i nema sanse da se obidje sve tokom jednog dolaska.

Secam da sam isao da vidim plazu Elafonisi, kao plaza na kojoj moze da se nadje rozi pesak, na slikama stvarno izgleda brutalno ali kad se ode uzivo nije bas tako kao sto izgleda. :biggrin:

Sve pohvale za Retimno.

Evo bio je i Baketa :biggrin:
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25562
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Gde na more ? ...

Postby Chuck » 18 Jan 2024, 20:06

Hvala vam, bas sam i Retimno gledao, mislio sam da je dalje od aerodroma i zato sam odustao. :biggrin:

Ako je oko 1h to je skroz okej, tako da cu jos razmotriti. :okk:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 19 Jan 2024, 09:04

Ma nije problem to, nego sto do 3 najlepse plaze na zapadu ostrva ti treba oko 2h i vise po pravcu iz Retimna. Hanja je bolje pozicionirana za to a meni je i lepsi grad.

Autobuski prevoz je tamo odlican pa i nije losa opcija.

Agions Nikolaos je dobar za istok. Ali nema smisla da ides na drugu stranu onda. Predaleko je. Istok je isto predobar. Uz obaveznu posetu ostrva Chrissi. Uz Kipar najjuznije ostrvo u Evropi. Raj na zemlji, nije naseljeno.

Na Krit ne mozes da ne putujes. Nema poentu. Mada sam ja za to bolje da se ide nego ne :D

Rajse, a vidis ja kad sam bio, cela plaza onaj jedan levi deo je bila roze. Imam i slike isto. Voda je bila ledara tad, ne znam da li to ima neke veze.

Idi na sajt https://www.cretanbeaches.com/en/, imas ucrtane sve plaze sa opisima i slikama. Nerealan broj plaza ima.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17432
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Woodoo » 19 Jan 2024, 14:51

Chuck wrote:Kako se tebi svidelo na zapadnoj obali?

Meni je bilo super. Smešteni u Retimnu, obišli smo obe najpoznatije plaže Balos i Elafonisi. Do Balosa nikako nemoj kolima, ne zato što je put loš nego što ima da se oteliš od parkinga do plaže a pogovoto nazad, samo brodić. :biggrin:
Blizu Hanje u Stavrosu je Gold Coast Beach, čuvena po poslednjoj sceni iz filma Zorba the Greek, kada Anthony Quinn izvodi čuveni ples. Plaža sama po sebi ništa posebno ne odskače a to što je poznata Grci koriste da šišaju sa cenama suncobrana i ležaljki koje su na najlepšem delu plaže (kao vas Ostoja za Arenu :lollol: ). 30 € dve ležaljke i suncobran.
Stigli smo da odemo i do Matale na južnoj strani, a ta Matala je jedno baš posebno mesto koje mora da se obiđe tokom letovanja na Kritu. :biggrin:
Odlična je i plaža Preveli, takođe na južnoj strani ali je sve to bliže zapadu nego mestu koje si ti gledao.
Inače, bi ne bio lenj, nema smisla da ideš na ostrvo a da ne rentiraš auto, a kada ga rentiraš onda je greota da se malo i ne provozaš.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3882
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests