Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 11 Jul 2018, 02:08

E i ja da se 1x složim sa ovom dvojicom iznad mene.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby BITANGA » 21 Jul 2018, 07:49

Pit Bull wrote:Ne vidim smisao odlaska u Budvu ako ti nije cilj cuganje, opijanje i nocni zivot... Plaze su blago receno katastrofalne. Mogren jedino valja.

Naravno, tačan odgovor je nešto treće: Herceg Novi :biggrin:
„Ja molim igrače Partizana da pobede danas, ako mogu. Ako ne mogu, onda drugi put, kad budu mogli.“
User avatar
BITANGA
 
Posts: 62
Joined: 25 Apr 2018, 10:41
Location: HERCEG NOVI

Re: Gde na more ? ...

Postby xrečeved » 25 Jul 2018, 11:30

Devojka i ja planiramo low-budget putovanje jer smo obilazili Bosnu pre mesec dana, potrošili pare, pa sad gledamo nešto jeftino. Elem, pucamo na slično tržište, ex-YU. Kakva su vam iskustva sa Ohridom? Cene, doživljaj, ljudi, hrana i sl. Hvala. :)
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 11 Aug 2018, 23:10

Ove godine bio Krit - Hanja. Fokusirani samo na zapadnu stranu. Lokalne plaze + Falasarna, Balos i Elafonisi, a na jugu Plakias libijsko more.
Omiljene destinacije su mi Lefkada i Kefa, ali moram da priznam da je Krit ocekivano stepenicu ili dve iznad.
Fantasticno ostrvo, prelepa priroda, plaze nezamislivo dobre, istorijski svasta za posetiti.
Hanja prelepa. Uske ulice kao Italija. Ko ima priliku neka obidje i Kournas jezero. Lepota.

Isli kolima odavde do Atine pa nocili tamo imali sutradan ceo dan po gradu do trajekta uvece iz Pireja za Hanju. Brod preogroman. ANEK lines. Jako lep, cist. Cene korektne sto se tice pica i hrane na brodu.

U Hanji malo jace cene u restoranima zbog previse Skandinavaca, Rusa i UK gradjana. Ali cim se izadje malo van grada druga prica. Negde smo prolazili jeftinije nego u dr delu Grcke. U prodavnicama standardne cene. Giros od 2 do 2.5.

Krit je fantazija i definitivno mora opet, pre svega da se obidje ostatak ostrva (centralni i istocni deo) jer je preveliko za standardni odmor. Mi smo samo sada po zapadnoj strani presli oko 1000km za 11 dana.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17113
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 12 Aug 2018, 11:27

Колико кошта трајект из Пиреја?

Или још боље, да преформулишем - да ли се више исплати чартер + рент а кар или својим колима?

Мада бих ја ишао септембра (не овог :biggrin: ) а ту је такође разлика.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 12 Aug 2018, 13:03

Zavisi koliko vas ide.

Ja sam racunao, nas 4oro, isplativije kolima. Pogotovo sto jos imamo kola tamo svaki dan.

Trajekt nas je izasao 386e (kabina sa 4 lezaja + kola) povratna. To je malo jace od 90e po osobi. Soba je do jaja. Cista, uredna, ventilacija siba celu noc. Ima sopstvenu tus kabinu i wc. Vredi uzeti za toliki put (9h). Gledam sa decom, leze po coskovima na brodu, po foteljama. Preskacu ih ljudi. Ali jbg svako ima svoj izbor. Sto finansijski sto ovako.

Smestaj moze da se nadje za smesne pare preko neta. Koristim airbnb. Izasao nas 11 dana oko 700e. Preko tog sajta moze da se prave i popusti i kuponi. Tako da sam imao oko 35e popusta na te fore.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17113
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 12 Aug 2018, 14:18

То је то. Урадио бих све исто :biggrin:

Иначе, не користим услуге агенција. Смештај сами, авио карте сами, организација - све сами :D

И онда за исте паре добијеш мнооого више. Или исто, за мање пара.


Е сад, AirBnB користим годинама, али кад год сам покушао да пошаљем позивницу за "нови" налог, па на конто тога добијем путнички кредит, сајт је провалио да није у питању нови корисник. Иако је била чиста мејл адреса и број телефона. Како си то решио?

Можда је требало да идем до краја, до саме резервације? Па тек тада добијем попуст за путника, а кредит за реферал?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 13 Aug 2018, 06:43

Ma nemam pojma kako funkcionise. Ne znam kako kapira to.

Poslao sam jedan mail preko devojke i onda je dobila kupon. Kada sam pokusao burazeru, pisalo mi je to da nije nov korisnik (a nije imao pre toga nalog, tada ga je registrovao). Pokusao sam i kod caleta ista prica.

Pa sam napravio nov mail svoj, odradio i dobio kupon. A sledeci put kada sam napravio novi mail opet nije htelo.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17113
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 13 Aug 2018, 15:28

Ja veceras putujem za Herceg Novi. Idem na slepo, pa se nadam da moze da se nadje pristojan smestaj za pristojnu cenu :biggrin:

Ako je neko bio skoro ili je tamo, neka napise koju o kaficima, klopi, uopste o mestu...

I naravno, gde mogu da gledam Partizan :biggrin:
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby BITANGA » 14 Aug 2018, 14:44

Dobro ti nama došao u HN.
Ne znam kolko imaš godina, ali za omladinu su najbolji lokali u Igalu, i na Škveru. (Casa, La Bamba, Peoples, Club Got, Stanica...)
Najfensi su plaže na Savini.

Smeštaj ćeš lagano naći za 7-10eur/noć (mada jednokrevetne mogu biti i skuplje). KAd izađeš iz busa, sačekat će te dileri soba, pa ako znaš nešto o lokalitetima grada, snaći ćeš se.
Ako ti nije mrsko malo hodati, potraži smještaj iznad magistrale, jeftinije je.
Komplet 2ležaljke i sucobran ćeš naći za 6-10eur. Hrana pansionska u restoranima je od 4,5-6eur. Pljeske su 2,5, a pizza parče 1,5eur. Malo točeno je 1,6-2,0eur.
Kao riblji restoran preporučujem konobu Feral, na Škveru.

Kad si već tu, ako te interesuje obiđi gradske tvrđave Kanli kulu, Forte Mare, Španjolu, Stari grad, Manastir Savinu
Predlažem i jednodnevni izlet brodom na Žanjice/Mirište - povratna karta za brod je 6eur.

I tako...svašta sam ispustio, ali to je za neki početak.
Dobro došao u Srbiju na moru.
„Ja molim igrače Partizana da pobede danas, ako mogu. Ako ne mogu, onda drugi put, kad budu mogli.“
User avatar
BITANGA
 
Posts: 62
Joined: 25 Apr 2018, 10:41
Location: HERCEG NOVI

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 15 Aug 2018, 15:41

BITANGA wrote:Dobro ti nama došao u HN.
Ne znam kolko imaš godina, ali za omladinu su najbolji lokali u Igalu, i na Škveru. (Casa, La Bamba, Peoples, Club Got, Stanica...)
Najfensi su plaže na Savini.

Smeštaj ćeš lagano naći za 7-10eur/noć (mada jednokrevetne mogu biti i skuplje). KAd izađeš iz busa, sačekat će te dileri soba, pa ako znaš nešto o lokalitetima grada, snaći ćeš se.
Ako ti nije mrsko malo hodati, potraži smještaj iznad magistrale, jeftinije je.
Komplet 2ležaljke i sucobran ćeš naći za 6-10eur. Hrana pansionska u restoranima je od 4,5-6eur. Pljeske su 2,5, a pizza parče 1,5eur. Malo točeno je 1,6-2,0eur.
Kao riblji restoran preporučujem konobu Feral, na Škveru.

Kad si već tu, ako te interesuje obiđi gradske tvrđave Kanli kulu, Forte Mare, Španjolu, Stari grad, Manastir Savinu
Predlažem i jednodnevni izlet brodom na Žanjice/Mirište - povratna karta za brod je 6eur.

I tako...svašta sam ispustio, ali to je za neki početak.
Dobro došao u Srbiju na moru.

Hvala druze puno :okk:
Ovo sto.sam video za ovih dan i po mi se bas svidja sto se tice grada. Sjajan grad :okk:
Mogu li gde sutra naci da se gleda Partizan?
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby BITANGA » 16 Aug 2018, 07:43

Ako si u Igalu, pokušaj u nekom od lokala ispod pošte.
Ako si u H.Novom, pokušaj na trgu - kafić Tora, Ili na Škveru(pristanište) - ex Sport caffe ili Stanica
„Ja molim igrače Partizana da pobede danas, ako mogu. Ako ne mogu, onda drugi put, kad budu mogli.“
User avatar
BITANGA
 
Posts: 62
Joined: 25 Apr 2018, 10:41
Location: HERCEG NOVI

Re: Gde na more ? ...

Postby daimy2017 » 10 Dec 2018, 00:12

Grcka Skijatos......Lep gradic,gomila lepih plaza,autobus prevozi ceo dan,...
:okk:
User avatar
daimy2017
 
Posts: 32
Joined: 16 Aug 2017, 23:09
Location: Novi Sad, Srbija

Re: Gde na more ? ...

Postby KarlMalone32 » 03 Jul 2019, 05:43

Ima li ko iskustva sa Sitonijom, konkretno gradic Sarti?
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2579
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 03 Jul 2019, 07:21

@Inzaghi i @Raoul Duke

Mozete li jos neke informacije da podelite sto se tice Krita. Planiram da idem sa drustvom u Avgustu avionom, pa je svaka informacija ili caka dobro dosla. Ako znate dobru turisticku agenciju, preporucite posto jos nismo zakazali kod nijedne.

Kakvi su izlasci nocu? Ima li nasih? Kakva je ta najpoznatija plaza - kako se stize do nje? Itd. Sve sto je iole bitno napisite, ako imate vremena naravno.
Hvala unapred.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests