Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Gde na more ? ...

Postby Diktator » 15 May 2011, 11:30

U dilemi sam koje grcko ostrtvo da posetim ovog leta..pa ako neko ima predlog voleo bih da cujem.
Idem sa devojkom,drugom i njegovom devojkom.Zanima nas ostrvo sa lepim plazama,uz to sa solidnim nocnim zivotom(penzija stop! :D ).
Isli bi kolima pa me zanima i kakve su cene trajekta i sl.
Unapred zahvalan :mj:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Putovanja ...

Postby irriducibili » 15 May 2011, 11:43

Aleksa wrote:U dilemi sam koje grcko ostrtvo da posetim ovog leta..pa ako neko ima predlog voleo bih da cujem.
Idem sa devojkom,drugom i njegovom devojkom.Zanima nas ostrvo sa lepim plazama,uz to sa solidnim nocnim zivotom(penzija stop! :D ).
Isli bi kolima pa me zanima i kakve su cene trajekta i sl.
Unapred zahvalan :mj:

Kakav smestaj trazite, da li budzet dozvoljava intenzivni nocni zivot?
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Putovanja ...

Postby Diktator » 15 May 2011, 11:50

irriducibili wrote:
Aleksa wrote:U dilemi sam koje grcko ostrtvo da posetim ovog leta..pa ako neko ima predlog voleo bih da cujem.
Idem sa devojkom,drugom i njegovom devojkom.Zanima nas ostrvo sa lepim plazama,uz to sa solidnim nocnim zivotom(penzija stop! :D ).
Isli bi kolima pa me zanima i kakve su cene trajekta i sl.
Unapred zahvalan :mj:

Kakav smestaj trazite, da li budzet dozvoljava intenzivni nocni zivot?


mi smo za apartmanski smestaj..
znaci apartman za 2+2,ili 2 odvojena apartmana.
tamo kontam da nosimo po 400e-450e..znaci nista spektakularno..
bio sam u grckoj pre 2 godine na haniotiju,isto apartmanski,tamo potrosio oko 350e(koliko se secam).
klopali smo i u apartmanu,s tim da smo par x isli na vecere u restorane,i svaki dan na plazi uzimali pice i naravno giros i suvlaki :bliss: i tako imali lezaljke ceo dan..
ne znam kakva je situacija na ostrvima..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Putovanja ...

Postby HariHaler » 15 May 2011, 11:51

Aleksa, ja ti preporucujem, ako imas kintu, da ides u Tursku, avionom iz Beograda.

Uplatis dobar hotel, all inclusive, imas besplatno pice do 22h i miran si.

Ali, i ja bih voleo da cujem neke preporuke, posto blage veze nemam gde cu ovog leta.
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Putovanja ...

Postby irriducibili » 15 May 2011, 12:13

Aleksa wrote:
irriducibili wrote:
Aleksa wrote:U dilemi sam koje grcko ostrtvo da posetim ovog leta..pa ako neko ima predlog voleo bih da cujem.
Idem sa devojkom,drugom i njegovom devojkom.Zanima nas ostrvo sa lepim plazama,uz to sa solidnim nocnim zivotom(penzija stop! :D ).
Isli bi kolima pa me zanima i kakve su cene trajekta i sl.
Unapred zahvalan :mj:

Kakav smestaj trazite, da li budzet dozvoljava intenzivni nocni zivot?


mi smo za apartmanski smestaj..
znaci apartman za 2+2,ili 2 odvojena apartmana.
tamo kontam da nosimo po 400e-450e..znaci nista spektakularno..
bio sam u grckoj pre 2 godine na haniotiju,isto apartmanski,tamo potrosio oko 350e(koliko se secam).
klopali smo i u apartmanu,s tim da smo par x isli na vecere u restorane,i svaki dan na plazi uzimali pice i naravno giros i suvlaki :bliss: i tako imali lezaljke ceo dan..
ne znam kakva je situacija na ostrvima..

Ostrva su nacelno skuplja od kopna, ali vrede svaku paru...

Top destinacija nocnog zivota je Mikonos, ali to zahteva mnogo vise novca nego sto ste vi spremni da potrosite. Krit, Rodos, Santorini su prilicno udaljeni od kopna, tako da bi vam dosta para otislo na karte za brod...

Pravo mesto za vas, u ovom trenutku je Zakintos, koji pruza puno mogucnosti za mlade, a ima i dosta nasih turista. Cene su vrlo prihvatljive, plaze odlicne, domacini ljubazni...Mana je sto ima puno Engleza, ciji se nacin zabave prilicno razlikuje od naseg, ali oni su neizbezni bilo gde da odete
Druga, ozbiljnija prepreka je da morate biti spremni na izuzetno dugu voznju. Do Kelinija, mesta gde se ukrcavate, ceka vas voznja od cca 1200km, ali to je cena imanja kola na odmoru

Alternativa je Krf, koji se meni manje svidja, ali ga svakako treba bar jednom posetiti. Kad smo kod Krfa, blizu Igumenice se nalazi mesto Parga, koje istina nije ostrvo, ali kao da jeste, obzirom da nista drugo nema u blizini. Ima super plaze, a i lepo se banci nocu

Imajte u vidu i da je sto juznije odete, izvesnost lepog vremena veca! Posto je malo mesta u Grckoj gde jos nisam bio, za sve detaljnije informacije stojim na raspolaganju :thumbup:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Putovanja ...

Postby Tumbas » 15 May 2011, 12:19

Irr, kad si vec tako pametan daj preporuku! :funbat: Kvalitetno letovaliste, najblize Solunu? Nisam nikada letovao u tim krajevima, a zeleo bi da budem sto blize drugarima iz Soluna. Nemam pojma sta da izaberem. Inace, svaka cast za opis ostrva, nista ja tu ne b' dir'o! Aleksa, pripremi zivce za Engleze, gde god da odes.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Putovanja ...

Postby Diktator » 15 May 2011, 12:19

Meni se Zakintos odmah svideo..ali gde god sam gledao(youtube),uglavnom se prikazuje plaza(uvala) do koje se dolazi brodom(verovatno neki izleti tipa obilaska prvog prstena halkidikija,h novi-zanjice-plava spilja i sl)..
kakve su plaze u samom mestu?jel ima vise naselja na ostrvu ili je sve skoncentrisano na jednom mestu?

edit:znam za engleze,i u haniotiju su oni i skoti :ojha: bili vecina..za razliku od polihrona i pefkohorija..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Putovanja ...

Postby lord_slawe_ » 15 May 2011, 12:23

Preporucio bih Ios, ali samo kada je u pitanju VEOMA aktivan nocni zivot. Toliko aktivan da se pri povratku kuci na prste jedne ruke broje minuti provedeni u moru :D
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 15 May 2011, 12:47

Aleksa wrote:U dilemi sam koje grcko ostrtvo da posetim ovog leta..pa ako neko ima predlog voleo bih da cujem.
Idem sa devojkom,drugom i njegovom devojkom.Zanima nas ostrvo sa lepim plazama,uz to sa solidnim nocnim zivotom(penzija stop! :D ).
Isli bi kolima pa me zanima i kakve su cene trajekta i sl.
Unapred zahvalan :mj:

Moja preporuka Rodos. Prelep spoj Istorije, lepih plaža i dobrog provoda. Preporuka za smeštaj je sam grad Rodos. Plaža je sasvim OK, šljunčana sa čistom vodom. Mali problem pretstavlja poslepodnevni vetar. Sam grad je prilično velik i prelep. Uz iznajmljivanje automobila ništa nije predaleko. Mi smo celo ostrvo obišli lokalnim busevima koji odlično funkcionišu.
Grad se sastoji od novog dela i starog grada koji datira iz 14. veka, a oformljen je od strane Vitezova Malteškog reda. Stari deo je fenomenalno očuvan i restauriran. Na brdu iznad grada se nalaze ostaci antičkih građevina. Hram, amfiteatar... Prelep zalazak sunca.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na Rodosu se nalazi i jedan od boljih akva parkova, u mestu Faliraki, na oko 15km od grada Rodosa, do koga voze besplatni autobusi. Samo mesto ima dugu peščanu plažu.

Image

water park: http://www.water-park.gr/

Za kraj sam ostavio, po meni, jedno od najlepših mesta u Grčkoj, Lindos. Prelepo belo mesto, sa prelepom uvalicom i plažom. Na brdu iznad se nalazi takođe Malteško utvrđenje, sagrađeno na još vidljivim antičkim ostacima.

Image
Image
Image

Takođe vredi i posetiti sam jug ostrva i mesto Prasonisi gde se spajaju Sredozemno i Egejsko more.

Image

Samo ostrvo ima još mnogo toga, a jedna od zanimljivosti je da je na njemu sniman film Topovi sa Navarone, pa je tako i jedna od plaža na kojoj je snimano dobila ime Entoni Kvin.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 15 May 2011, 13:02

Aleksa wrote:Meni se Zakintos odmah svideo..ali gde god sam gledao(youtube),uglavnom se prikazuje plaza(uvala) do koje se dolazi brodom(verovatno neki izleti tipa obilaska prvog prstena halkidikija,h novi-zanjice-plava spilja i sl)..
kakve su plaze u samom mestu?jel ima vise naselja na ostrvu ili je sve skoncentrisano na jednom mestu?

edit:znam za engleze,i u haniotiju su oni i skoti :ojha: bili vecina..za razliku od polihrona i pefkohorija..


Poslednja dva odmora sam proveo na Zakintosu u mestu Tsilivi. Samo ostrvo ništa specijalno, ali bih se opet vratio. Ne mogu da objasnim zašto. Što se pomenute plaže tiče verovatno misliš na Navajo (nasukan brod). Do nje se isključivo dolazi brodom.
Treba biti obazriv u izboru mesta. Neka i nemaju sopstvenu plažu npr Argasi. Najluđi provod je kako kažu u Laganasu. Nisam proveravao. Prepuno pijanih engleza.

Ostrvo koje je po meni odmah iza Rodosa je Skijatos. Ovde može vrlo jeftino da se prođe. Najveća mana je što rano zalazi sunce. Ušteda na iznajmljivanju kola, pošto nisu potrebna. Ostrvo ima oko 15km puta kojim ide bus na 10 min po ceo dan i noć.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Putovanja ...

Postby Diktator » 15 May 2011, 13:11

umesto da mi pomognete,vi me bacate u jos veci rebus :ojha:
hvala na informacijama :bravo:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Putovanja ...

Postby irriducibili » 15 May 2011, 15:14

E pa ovako, Rodos i Ios su upravo takvi kako ste ih opisali, ali sam ih iskljucio posto je daleko i zbog cene brodskih karata se ne isplati ici kolima. Samo bih dodao da je na Iosu bila (mozda je jos uvek) najveca hipi komuna u Evropi, kao i da je ostrvo koje prakticno iskljucivo posecuju mladi. Pomenuti vetar u gradu Rodosu, prakticno svojim intenzitetom onemogucuje kupanje u popodnevnim satima. A cuveno mesto Faliraki su Englezi ucinili nadaleko poznatim svojim svinjarijama, zbog kojih cesto dolaze u sukob cak i sa mestanima koji zive od njih. Famozna takmicenja na plazi u oralnom seksu su nastala upravo tu, a potom su se prosirila i na jos neka mesta na ostrvima. Sve u svemu dno, jedino gore je Maglia na Kritu, gde sa zalaskom sunca zavlada pravi policijski cas medju stanovnicima.
Skijatos je ostrvo sa prelepim plazama, ali i prilicno dosadno, te je primerenije za porodicni turizam, pa sam ga zato iskljucio

Na Zakintosu je glavni grad Zante, koji nije za kupanje, vec samo za neku vecernju setnju. Glavna turisticka mesta su Tsilivi i Laganas. Prvo je razvucenije i mirnije, a drugo cini prakticno samo jedna dugacka ulica, krcata kaficima, radnjama, restoranima i diskotekama. Tu sve vri do zore, a ima i diskoteka u kojoj su maltene iskljucivo Srbi. Ostrvo obiluje lepim plazama, kojima se kolima moze prici, a ima i prosecan akva park

@ Tumbas

Na Halkidikiju nisam bio od 95., pa ti valjda i to nesto govori o kvalitetu tamosnjeg turizma u odnosu na ostrvski. Ako bas zelis tamo, medju Solunjanima je najpopularnija Kaliteja, mesto sa jako puno diskoteka razlicitih muzickih pravaca
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 15 May 2011, 16:17

irriducibili wrote:E pa ovako, Rodos i Ios su upravo takvi kako ste ih opisali, ali sam ih iskljucio posto je daleko i zbog cene brodskih karata se ne isplati ici kolima. Samo bih dodao da je na Iosu bila (mozda je jos uvek) najveca hipi komuna u Evropi, kao i da je ostrvo koje prakticno iskljucivo posecuju mladi. Pomenuti vetar u gradu Rodosu, prakticno svojim intenzitetom onemogucuje kupanje u popodnevnim satima. A cuveno mesto Faliraki su Englezi ucinili nadaleko poznatim svojim svinjarijama, zbog kojih cesto dolaze u sukob cak i sa mestanima koji zive od njih. Famozna takmicenja na plazi u oralnom seksu su nastala upravo tu, a potom su se prosirila i na jos neka mesta na ostrvima. Sve u svemu dno, jedino gore je Maglia na Kritu, gde sa zalaskom sunca zavlada pravi policijski cas medju stanovnicima.
Skijatos je ostrvo sa prelepim plazama, ali i prilicno dosadno, te je primerenije za porodicni turizam, pa sam ga zato iskljucio

Na Zakintosu je glavni grad Zante, koji nije za kupanje, vec samo za neku vecernju setnju. Glavna turisticka mesta su Tsilivi i Laganas. Prvo je razvucenije i mirnije, a drugo cini prakticno samo jedna dugacka ulica, krcata kaficima, radnjama, restoranima i diskotekama. Tu sve vri do zore, a ima i diskoteka u kojoj su maltene iskljucivo Srbi. Ostrvo obiluje lepim plazama, kojima se kolima moze prici, a ima i prosecan akva park

@ Tumbas

Na Halkidikiju nisam bio od 95., pa ti valjda i to nesto govori o kvalitetu tamosnjeg turizma u odnosu na ostrvski. Ako bas zelis tamo, medju Solunjanima je najpopularnija Kaliteja, mesto sa jako puno diskoteka razlicitih muzickih pravaca


Ne znam kada si bio na Rodosu, ali 2008. kada sam ja bio, Faliraki je bio pun Žabara, dok su Englezi bili u tragovima. Sa druge strane grad Rodos je pun skandinavaca, posebno bih izdvojio Norvežanke. :D

Generalno Grci se poslednjih godina trude da raskrste sa Englezima.
Pre dve godine Zakintos ih je bio pun, imao sam osećaj da je 90% turista iz Engleske. Prošle godine, verovatno i kao posledica štrajka, bilo ih je znatno manje. Mislim da će ove godine Zakintos biti "Srpsko" ostrvo.

Od ostrva koja su već pomenuta, Krf je u svakom slučaju preporuka, mada zna da bude ćudljiv što se vremena i temperature vode tiče.

Ja ove godine planiram Kefaloniju. Prošle godine sam išao na onaj izlet koji se organizuje iz Zakintosa i malo je reći da sam oduševljen onim što sam video. Jedina negativna stvar koju sam primetio je neverovatna vrućina.

Na drugom mestu mi je Kos.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Putovanja ...

Postby Panta » 15 May 2011, 16:54

@ Unexpected

Planiram da idem na Rodos u avgustu, sa 2 druga.

Kakav je nocni zivot ? I da li cene bas izuvaju ?
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 15 May 2011, 17:19

Panta wrote:@ Unexpected

Planiram da idem na Rodos u avgustu, sa 2 druga.

Kakav je nocni zivot ? I da li cene bas izuvaju ?


Cene su kao i svuda u Grčkoj. Možda je smeštaj malo skuplji i nema baš mnogo apartmana u ponudi.
Odličan je što se tiče klope. Pored standardnih grčkih taverni, neizbežnih girosa, suvlakija, tsatsikia...imaš i Mc, Pizza Hut i dosta kvalitetnih picerija.
Što se tiče provoda i noćnog života, tu ću da ti prenesem utiske iz druge ruke, pošto je meni noćni život pivo i pistaći na plaži, a i letujem sa ženom već godinama :D
Postoje dva ili tri velika noćna kluba gde kažu da je ludnica. Takođe tu je i bar street, gde su kafić do kafića. Tu sam prošao pošto je u toj ulici bila radnja sa odličnom picom na parče i deluje da je stvarno ludilo.
Pošto kažeš da ideš sa dva druga, veruj mi ubrzo ćete naći i "drugarice", a veruj mi jezik neće biti problem. Već sam pominjao Norvežanke, pa malo da pojasnim. Ja sa ženom na plaži a ispred nas grupica od 15-ak Norvežanki na dušecima na naduvavanje, i sve u toplesima, i ne zna se koja je lepša. Što bi rekla moja žena, i ja bi tako izgledala da jedem samo ribu :lol:.

U starom delu takođe ima odličnih kafića, ali sa malo mirnijom atmosferom.

Slobodno pitaj šta te zanima, stojim na raspolaganju.

EDIT: Zaboravih, na Skijatosu lokalci pretežno navijaju za OLI, dok na Rodosu navijaju za PAO. Jedan mi je čak prišao da se pozdravi samnom kada je vide majcu 1st Serbian champion uz tradicionalno We are brothers. Na Skijatosu mi je lik videvši majcu prišao rečima Red Star is better. :D
Na Tasosu je mislim najviše navijača PAOK-a, sa prilično velikim FunClub-om.
Last edited by Unexpected on 15 May 2011, 17:27, edited 3 times in total.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Next

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests