Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Monogamija » 03 Jun 2021, 13:59

Optimus wrote:Planiram sa devojkom da odem u Egipat u Julu ili Avgustu. Da li je neko bio i kakva su iskustva?
Svaka preporuka za turisticku agenciju, hotel, sta obici, itd. je dobro dosla.


U Egiptu sam bio u tom periodu jul/avgust pre nekih desetak godina, u Hurgadi, tako da ti oko smeštaja ne mogu pomoći jer ne znam da li taj hotel uopšte postoji :lollol:

Išao preko Argus tursa i bio sam prezadovoljan njihovim ophođenjem prema tadašnjoj devojci i meni.

Ajd da krenem od toga šta se meni svidelo od izleta - Odlazak u Kairo, poseta piramidama, sfingi i njihovom nacionalnom muzeju u Kairu. Što se tiče tog izleta, mi smo kretali negde oko 1 - pola 2 u toku noći da bi negde oko 8h ujutru stigli na organizovano doručak. Ne sećam se redosleda događaja, ali nije ni bitno, meni je ulazak u piramidu nešto najlepše što sam doživeo u životu. Sam osećaj da ulaziš u nešto što je toliko staro, što je svetsko čudo u meni je probudilo izvanredan osećaj i adrenalin. Poseban utisak su ostavili mali ventilacioni otvori kroz koje bukvalno huči vazduh i stvara ti osećaj da unutra vrvi od života. Generalno, unutra je grobnica i imaš par nekih informativnih tabli i to je sve. Mislim da to treba doživeti. Nacionalni muzej - ono je prosto nerealno kakvu istoriju imaju i šta su pravili pre mnogo hiljada godina, svaka preporuka za posetu. Bilo je tu još nekih sitnih obilazaka, tradicionalne pijace, onda parfimerije i tako to. Kairo je priča za sebe, ludnica u gradu, Grad duhova - gde je teška sirotinja na groblju napravila naselje i tada je bilo zidinom odvojeno od grada (vodič je spominjao da su tu nestajali fotografi, avanturisti i svi oni koji su bili previše radoznali), zgrade, gde se ostavljaju armature iznad poslednjeg sprata kako bi se u slučaju doseljavanja nekog iz familije omogućila gradnja stana itd. Generalno odličan, ali naporan izlet.

Odlazak u Luksor (dolina kraljeva) je takođe lep izlet, ali treba da se pripremiš na vrelinu od 50 stepeni, jer tu pored sunca, pesak i stenčuge se toliko ugreju da izgleda kao u rerni. To sam izbegao, ali nam se jedan momak iz hotela žalio da su mu gaće bukvalno bile mokre kao da se upišao :biggrin:

Za svu preporuku je odlazak kvadovima do beduinskog sela na čaj. Takođe, veliki utisak na mene ostavilo je odlazak na ronjenje gde im se nalaze korali nerealnih boja i Rajsko ostrvo gde ima jedna palma koju čuvaju kao oči u glavi.

Ono što se meni generalno ne sviđa kada su destinacije kao što je Egipat je odlazak na isključivo hotelske plaže, ne volim to, volim slobodu i obilazak više plaža ili istraživanje što lepšeg mesta za kupanje. Crveno more je sranje, dosta je veće salinitet u odnosu na druga mora i ono što je najbitnije voda je topla, pa imaš situaciju da ne možeš da se osvežiš. Voda za piće se kupuje jer česmuša u sebi ima bakterije koje naš stomak ne može lako da savlada.

Najbitnija stvar, u julu/avgustu tamo gori i nebo i zemlja i noću i danju, dakle, mnogo je vruće, suv vazduh i nemilosrdna vrelina i kad dune vetar, bolje da ne duva. U periodu od nekih 11h do 16-17h oni zatvaraju dućane i odlaze da odmaraju jer je prevruće. Odlazak u Egipat je najbolji u oktobru, najlepše temperature.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Iskreno, ja se ne bih tamo vratio, bio, video i nije to za mene. :biggrin:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4550
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Gde na more ? ...

Postby SaleNS021 » 05 Jun 2021, 22:22

Optimus wrote:Planiram sa devojkom da odem u Egipat u Julu ili Avgustu. Da li je neko bio i kakva su iskustva?
Svaka preporuka za turisticku agenciju, hotel, sta obici, itd. je dobro dosla.


Sto se hotela tice, preporucio bih Fort u Makadi bayu.
Nije preterano popularan medju nasim turistima jer se ne nalazi u Hurgadi ali za smesne pare ABC taksijem mozes da se provozas do grada i nazad.
Ne postoji u ponudama nasih agencija hotel u Hurgadi koji nudi to sto dobijas sa Fortom.
Do prosle godine ga je radio samo Wayout, ovde godine samo 1A.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 08 Jul 2021, 17:56

Kakve su cene po crnoj gori? Isao neko vec mozda?
Nisam bio 10 godina, ne znam kako je dole, koja mesta su cool sad, preporuke? Kakav je Petrovac, secam se dete kad sam bio mnogo mi se svideo, ali duboko mnogo odmah na prvom koraku, a devojka ne zna da pliva.

Otisao bih privatno 4 5 dana. Bar zbog parasejlinga ako nista. Posla i privatnog zivota preko glave vise.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Radonjaa » 08 Jul 2021, 18:48

Cijene nisu kao prošlogodišnje kad samo što nisu plaćali oni tebi da dođeš, ali mi se čini da je podnošljivo.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Gde na more ? ...

Postby PERA » 08 Jul 2021, 20:21

Radonjaa wrote:Cijene nisu kao prošlogodišnje kad samo što nisu plaćali oni tebi da dođeš, ali mi se čini da je podnošljivo.

Nije strašno, doduše u Ulcinju, solaris i roda. Teleći ćevapi u mesari 6e,juneći 4,7.
Bud u marketu 0,89e,i sva piva su negde tu. Ostale cene kao u srbiji.
Kafa u Bušatu od 1 do 1,2 e, pivo od 1,5 do 2.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8864
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 08 Jul 2021, 20:28

Ma smestaj me zanima.

Tipa blizu obale neka Budva, otkud znam gde je najlepse.
5 noci za dve osobe tipa koliko moze da izadje? Znaci vila ono, apartman obican pristojan?
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Radonjaa » 08 Jul 2021, 21:02

I to zavisi od perioda u kom ideš. Uglavnom između 15. jula i 15. avgusta bude najskuplje, mislim da bi te ove godine u tom periodu u Budvi neki pristojan apartman na solidnoj lokaciji izašao oko 200e, mada još nisam bio, pričam iz onoga što sam čuo.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Gde na more ? ...

Postby baketa96 » 08 Jul 2021, 21:34

Ako cura ne zna da pliva nemoj u Ulcinj, jeste plitko ali cesto zna virova da bude, najvise se ljudi tamo utopi. Govorim za Veliku Plazu. Plavi Horizonti su super, procackaj tamo kakvo je, ai i plitko je taman da proba da nauci da pliva.

Bio sam prije jedno 10 godina, cini mi se da ima neki hotel/kompleks apartmana.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Gde na more ? ...

Postby yobara » 08 Jul 2021, 21:35

Najbolje Budva, pa Trsteno :biggrin:
User avatar
yobara
 
Posts: 2575
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 08 Jul 2021, 21:43

200 evra je ok, sa kartama autobuskim i hranom oko 400...
Hvala...

A sto se horizonata tice, bas je hvaljena.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Dr. Thomas » 08 Jul 2021, 21:51

Ma kakva crna Budva kafa 4e. Kreni od toga.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17399
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Gde na more ? ...

Postby Radonjaa » 08 Jul 2021, 22:00

Budva za moj ukus jeste precijenjena, uvijek bih prije birao ljetovanje u zalivu, ali sve zavisi šta očekuje od ljetovanja, tj kako planira da provodi vrijeme.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Gde na more ? ...

Postby Buzz » 08 Jul 2021, 22:19

Ako ne zna da pliva, vodi je u Igalo, tamo ni samoubice ne mogu da se udave :laugh:
User avatar
Buzz
 
Posts: 9492
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 09 Jul 2021, 09:06

Evo ja se vratih taman pred guzvu :)

Svakim novim danom sve je vise ljudi na moru u CG, cene manje više sve ok. Uglavnom je to vrlo slično Beogradu... Prodavnice, kafići, restorani itd.

Smeštaj sve zavisi, ima svega tu. Zavisi koju uslugu želiš ukratko...
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 09 Jul 2021, 09:31

Da je lepo mesto, volimo da setamo, izlasci nocni ne, vise smo za dobru poslasticarnicu ili dobru morsku hranu da imamo da sednemo, i da nije duboko more, da mozemo lepo da se brckamo, posto ne zna da pliva devojka.
I da je cisto.

Minimum minimuma.

P.S. i da ima parasejling :biggrin:

Kafu ne pijemo, ne izlazimo po kaficima za takve stvari i to... Ne posecujemo markete, jedemo voce samo i rucamo u kafani. Tako da cene u marketu ili kaficima su nebitna stavka.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests