Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Đorđe Čvarkov » 28 Aug 2023, 22:44

Ron Swanson wrote:Prošle godine sam bio u CG u septembru i more je bilo fantastično, toplije i prijatnije nego u julu i avgustu.


Хвала људи много! Искрено нисам стигао раније да пишем.
Идемо за пар дана, бићемо смештени у Баошићу. Интересује ме каква је повезаност Баошића и Херцег Новог. Нисам био у ЦГ сигурно 15ак година :colera: ( а сад ми се баш иде :okk: ) Неки пријатељи су скоро дошли из Баошића и кажу да има често у току дана аутобус ХН-Баошић и да је карта око 1 еуро? Таксисти хоће да возе и колико сам чуо траже око 10-15 еур у једном смеру. Морам ово да проверим овде јер сам чуо свакакве будалаштине. :biggrin:
Купаћемо се и одмарати у току дана у Баошићу, а планирамо предвече да понекад одемо за ХН. Каква је понуда почетком септембра, да ли раде кафићи, ресторани, све живо? :biggrin:
Море као море, то нико не може унапред рећи каква ће бити вода или време, али ове неке туристичке информације ми значе. :okk:
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 695
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Radonjaa » 29 Aug 2023, 01:23

Baošići, ne Baošić :biggrin: Trebalo bi da Blue lineova linija Kamenari - Igalo (koja naravno prolazi od Baošića do HN) ide na svakih pola sata i da je cijena karte tačno 1e. Samo pazi da ubodeš smjer, sjećam se da je prije par godina grupa klinaca iz Srbije sva sređena krenula u HN a ušla u smjer za Kamenare :biggrin: Za taksiste ne znam, lično bih izbjegavao, a i poslednji autobus za Baošiće kreće ja mislim u 2 (poslednja 3 su valjda na sat vremena, ponoć - 1 - 2), a čini mi se da smo prvi jutarnji čekali već u 5:30, kome je 2 rano da ide nazad.

Za restorane i kafiće u gradu u ovom periodu ne znam iz prve ruke, ali nema razloga da ne rade regularno. Inače ok restorana imaš već ako prošetaš do Đenovića, a mislim da iz Baošića možete pješke i do Portonovog, ako vas tako nešto zanima. Što se tiče hrane, po meni najbolji restoran u HN i okolini je bez konkurencije Bocasa, ali je skuplji (mislim da večera za dvoje nije ispod npr 60e) i udaljen 5-6 km od Baošića na stranu prema Kamenarima. Ali u gradu ima ok mjesta, u starom gradu je baš lijepo uveče (pogotovo ako se zadesi da nema gužve), tako da je to vjerovatno bolja varijanta.

Možda ti SaleNS021 napiše nešto više, čini mi se da je on išao u Kumbor ovog ljeta, taman da čujemo je li se pokajao :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13460
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Gde na more ? ...

Postby BYTANGA » 30 Aug 2023, 07:39

BLue Line vozi na svakih pola sata. Što se tiče noćnog prevoza, to se raspitaj precizno kad stigneš ili guglaj BLue Line.
Taksi će te sigurno izaći cca 10-15eur, jer si 8-10km od Herceg Novog. Isključivo uzimaj taksi na poziv 19730.
Ako uzmeš taksi, izlaziš kod Kanli kule, i spusti se stepenicama pješke do centra HN - 2minuta. Nema potrebe da plaćaš extra 2-3eura da bi te istovario u centru grada.
Što se restorana tiče, meni su u toj regiji top Papagaj i picerija Galiot. Roštilj je top u Zelenici, restoran Maraska na magistrali...izgledom onako bzvz, ali roštilj odličan. Riblji restoran predlažem Feral i konoba Škver, oba u gradskoj luci (pripremi novčanik).
Naravno, šetnja do Porto Novog iz Baošića se ne preskače.
Rade svi kafići i restorani, to ne brini.
User avatar
BYTANGA
 
Posts: 12
Joined: 11 Aug 2020, 08:26

Re: Gde na more ? ...

Postby Đorđe Čvarkov » 30 Aug 2023, 22:24

Момци, хвала много! :okk: :blue:
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 695
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 31 Aug 2023, 11:41

Ajde mangaši, idem za par dana u GR, verovatno cu na drugi prst, plan mi je Neos Marmaras, idem u sopstvenoj reziji na blef, prst poznajem, ali me interesuje sta bi dali kao alternativu lokacije za smestaj... vodim dva klinca...i zenu jbg :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7247
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Produzenisamlekom » 31 Aug 2023, 13:21

Ja sam poslednje dve godine bio u Toroniju. Sa dva klinca i sa ženom :biggrin:
Po meni sjajno mesto,malo,ali imaš sve što ti treba. Ogromna plaža,pesčana,ima dva igrališta za decu sa ljuljaškama,klackalicama i td,dva Luna parka,5-6 restorana i td.
Kalamici je na 10 min kolima,Klimataria na 20min.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12551
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 01 Sep 2023, 13:32

Brate Exere bas mi ti juce pade na pamet, jbt vracam se iz Tanzanije preko Dubaija i ulazim u avion za Bg, kad ono u njemu i rusko celjade... :laugh:

Haha da li je moguce da bude i to slucajnost? :biggrin:

Kao ne mogu da verujem, otkud ti, gde si bio...ludilo

Ides sam kada neces sa mnom i te fore..

Elem, ma zabosces nesto sigurno u Marmarasu u ovo vreme, meni je to najsimpaticniji gradic na Sitoniji..

Okolo imas alternative, Toroni kao sto kaze Produzeni, Kalamici je skroz ok plaza, Porto Koufo odmah pored Toronija sa dobrim tavernama..

Takodje i Nikiti i Metamorfozis mogu da ulete kao rezervne opcije, sve je to manje vise slicno..

Ili pak na drugu stranu i Sarti, mada imas boljih opcija po meni..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Dr. Thomas » 01 Sep 2023, 13:47

Ја кренуо пут Турске, па јављам утиске.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17539
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Gde na more ? ...

Postby Baxter Stockman » 01 Sep 2023, 14:24

@Exer
Danas prvi septembar, a ti decu na more.

Kud mene moji nisu vodili tako :D
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34367
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Gde na more ? ...

Postby Dr. Thomas » 01 Sep 2023, 14:48

Деца у школу, а маториње на море. Сад је најбоље ићи. :biggrin:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17539
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 01 Sep 2023, 22:01

shakota wrote:Brate Exere bas mi ti juce pade na pamet, jbt vracam se iz Tanzanije preko Dubaija i ulazim u avion za Bg, kad ono u njemu i rusko celjade... :laugh:

Haha da li je moguce da bude i to slucajnost? :biggrin:

Kao ne mogu da verujem, otkud ti, gde si bio...ludilo

Ides sam kada neces sa mnom i te fore..

Elem, ma zabosces nesto sigurno u Marmarasu u ovo vreme, meni je to najsimpaticniji gradic na Sitoniji..

Okolo imas alternative, Toroni kao sto kaze Produzeni, Kalamici je skroz ok plaza, Porto Koufo odmah pored Toronija sa dobrim tavernama..

Takodje i Nikiti i Metamorfozis mogu da ulete kao rezervne opcije, sve je to manje vise slicno..

Ili pak na drugu stranu i Sarti, mada imas boljih opcija po meni..

Sta ti je sudbina :biggrin:

Obisao sam skoro sve na drugom prstu, bez dece.. verovatno cu dosta i sa njima...kake sam neke lepe plaze nalazio, pre desetak plus godina nikog, sad vidim imaju 5+ kafica :wacko:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7247
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Dimitrije » 06 Sep 2023, 01:46

Exerče, bate, nadam se da vas mimoišao ovaj pičvajz dole u GR. Jeste na sigurnom?
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5671
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 06 Sep 2023, 12:50

Ma obidjen, evo smaram se s oblacima ..danas se i kupao u talasima, ko ga jebe, more je more :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7247
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby Dimitrije » 07 Sep 2023, 16:31

:drinks:
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5671
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Dr. Thomas » 12 Sep 2023, 13:58

Вратио сам се из Турске, плаже су добре све пешчане, море чисто. Све је јефтино само је алкохол прескуп. Обишао сам Ајвалик, острво Џунда и стигао до Кушадасија, такође смо имали излет до грчког острва Лезбос. Од хране је само поврће, разноврсне салате. Од меса хоће ли бити пилетине али тај део Азије тотално неутрализују месо.
Све у свему задовољан сам путешествијем.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17539
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests