Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Putovanja ...

Postby Panta » 15 May 2011, 17:24

Skandinavke jos nisam upoznao :D

Hvala druze na obavestenjima, sad idemo 100 % :ojha:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Putovanja ...

Postby irriducibili » 15 May 2011, 17:32

Rodos je verovatno jedino grcko ostrvo sa velikim brojem navijaca PAO-a, inace je svuda drugde Olimpijakos u nemerljivoj vecini, sto ima i logicno objasnjenje. Ostrva su vezana za more i luke, a Pirej je najveca...

Inace, na Rodosu sam bio 2006.
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Putovanja ...

Postby 71:70 » 15 May 2011, 23:44

@aleksa
Moja preporuka je skijatos!
Odlican nocni zivot,fenomenalne plaze i relativno prihvatljive cene.
Jedini problem je, ako idete kolima, cena trajekta koja nije bas mala a za vas 4oro bi iznosila oko 180 jura.

@tumbas
Mislim da nemas nista blize od paralije sa jedne i halkidikija sa druge strane.
Ostalo su uglavnom neka sela koja ne figuriraju u turistickoj ponudi.

@hari
Sicilija
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Putovanja ...

Postby Kantona » 18 May 2011, 21:26

Aj nek neko baci 2-3 recenice sta bi mi preporucio na Tasosu. Reference su: nisam nikad bio, nocni zivot me ne interesuje, posto idem da ispravim ledja i da se naspavam od rmbanja, ali mi je zato bitno da ima lepu plazu, a ne neko smetliste. Dobro, da ima u mestu gde da se pojede, popije i proseta uvece, dok ne prodje 3. dnevnik kad idem na spavanje. :D

Potos, Limenarija, Limenas, ovo-ono?

Bio sam pre 2 godine u Pargi, pa da ne bih isao opet na isto mesto, iako mi se mnogo svidelo, nesto slicno njoj na Tasosu, recimo?
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Putovanja ...

Postby Unexpected » 18 May 2011, 22:28

Kantona wrote:Aj nek neko baci 2-3 recenice sta bi mi preporucio na Tasosu. Reference su: nisam nikad bio, nocni zivot me ne interesuje, posto idem da ispravim ledja i da se naspavam od rmbanja, ali mi je zato bitno da ima lepu plazu, a ne neko smetliste. Dobro, da ima u mestu gde da se pojede, popije i proseta uvece, dok ne prodje 3. dnevnik kad idem na spavanje. :D

Potos, Limenarija, Limenas, ovo-ono?

Bio sam pre 2 godine u Pargi, pa da ne bih isao opet na isto mesto, iako mi se mnogo svidelo, nesto slicno njoj na Tasosu, recimo?

Bio sam na Tasosu 2006. Ostrvo je stvarno lepo. Najveći minus je klopa. Najlošija os svih mesta u kojima sam bio.
Ako ideš na Tasos, noćni život ni ne treba da te zanima. Nema bukvalno ništa.
Ja sam bio u Limenasu, plaža ništa specijalno, ima jedna stenovita uvalica u nastavku na kojoj je lik sagradio kafić, i ako ti ne treba pesak, fina plažica za blejanje. Ne naplaćuju se ni suncobrani i ležaljke.
Obišao sam skoro celo ostrvo, i utisak mi je da su plaže po turističkim mestima svuda iste, do baš lepih, ali i poludivljih se mora doći.
Kažu da je u mestu kastro, dobra i obilna jagnjetina. Nisam proveravao.
Do Kavale na kopnu voze trajekti i hidrogliseri. Grad je fin za posetiti.

Meni je najveći utisak bio trajekt i galebovi koji jedu iz ruke.

Image

Limenas
Glavni grad i ujedno jedino mesto koje liči na grad.

Image
amfiteatar i grad u podnožju

Image
gradska plaža, u ranim jutarnjim časovima

Image
karnagio, pomenuta stenovita uvalica

Limenarija
Drugi grad po veličini, meni previše turistički.

Image
limenarija

Image
metalico beach, plaža pored limenarije ispod napuštenog rudnika

Golden beach
Mesto sa prilično lepom plažom.

Image
golden beach

Image
golden beach

Aliki
Mesto sa tri taverne, lepom plažom i puno soli.

Image
aliki

Image
naslage soli

Makriamos
Kompleks bungalova u blizini limenasa i jedina plaža na koju se plaća ulaz, nešto simbolično. Posle 16:00 besplatno.

Image
makriamos

Trajekt
Stvarno doživljaj.

Image
galebovi
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 06 Jun 2011, 13:39

Na šta se najčešće žale srpski turisti?

Image
(Beta)

Najčešće žalbe evropskih turista odnose se na lošu uslugu aviokompanija, a srpskih na - hranu.

Nije retka pojava da se turisti razočarani vrate sa odmora, ali zvaničnici svetskog udruženja "Hotels end rizort" bili su iznenađeni saznanjem da su prvih pet mesta liste najčešćih žalbi zauzele aviokompanije! Turisti se žale na kašnjenje niskobudžetnih aviokompanija, kašnjenje čarter letova, skučena mesta u avionima, neprestane doplate za takse i naplaćivanje prtljaga, hrane i pića, pišu "Novosti".

I srpski turisti su kivni na avionski i autobuski prevoz do mora, ali tokom letovanja daleko više ih nerviraju hrana i smeštaj, pa se na to i žale. Tako, na primer, srpski turisti godinama imaju probleme sa doručkom. Uprkos tome što svuda u svetu "kontinentalni doručak" podrazumeva hleb, buter, pekmez i kafu, svi se uvek iznenade što nisu dobili "engleski doručak" - pržena jaja, viršle, kobasice...

Najzanimljivije žalbe stižu iz Turske i Egipta, a najčešća pritužba je da je hrana jednolična: "Svakog dana daju dve supe, četiri vrste mesa, osam salata..." I ove godine se u turističkim agencijama pojavljuje isti zahtev - žele da polupansion ne bude doručak i večera, već ručak i večera.

Što se tiče smeštaja, najčešća žalba je udaljenost apartmana od plaže, zbog čega su čitavog proleća vlasnici agencija metrom premeravali Halkidiku.

Egipatski hotelijeri kažu da su srpski turisti slični ruskim - kada stignu u hotel žale se na sve i svašta, dižu galamu i prete, ali po povratku kući sve zaborave. Zapadnoevropski turisti, međutim, tokom letovanja ćute i smeškaju se, ali sve vreme fotografišu i skupljaju dokumenta, pa kada se vrate kući pišu tužbe.

Najluđe žalbe britanskih turista

- Verenik i ja smo tražili dvokrevetnu, a smestili ste nas u sobu sa francuskim ležajem i moja trudnoća je direktna posledica toga.

- Naš medeni mesec je upropašćen, jer smo tokom izleta videli uzbuđenog slona posle čega sam se osećao jadno.

- Svi restorani u Indiji su služili hranu sa previše karija.

- U plićaku na hotelskoj plaži u Šarm el Šeiku je bilo previše riba.

- Ujeo me je komarac, na šta me niko nije upozorio.

Bizarne primedbe srpskih putnika

- U brošuri je pisalo da je Etna "jedini živi vulkan", a vulkan nije izbacivao lavu.

- Niko nas nije upozorio da Kubanke ne smeju da ulaze u hotelske sobe.

- Upropašćen nam je odmor jer ste nas smestili u apartman pored dve devojke i suprug je svih 10 dana proveo na terasi.

- Vodič nas je vodio na izlet u Luksor gde nema piramida.

- To nije bio hotel sa pet zvezdica, jer su sardine imale glave.

(MONDO)


Setih se scene u Rimu.
Žena i ja prolazimo pored grupe Engleskih turista sa vodičem ispred neke totalno nebitne, ali prilično raskošne crkve.
Sledi pitanje upućeno vodiču od jedne Engleskinje od nekih 60-ak godina:
- Da li je ovo Vatikan?
Vodič: - Ne to smo videli juče.
Engleskinja: Ou.

:facepalm:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby 71:70 » 06 Jun 2011, 16:02

Ove godine mi nema klasicnog letovanja.
Otici cu 5-6 puta u grecee na par dana, i to je to. Posao ce mi doci glave ( ako to snajder ne ucini ranije )
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Gde na more ? ...

Postby vicharhcp » 06 Jun 2011, 18:23

Kao sto vecina ljudi kod nas redovno ide na letovanje u Grcku, tako sam ja (do ovog leta :cmizdr: ) redovno isla u Egipat. Ovog leta, na zalost, necu ici tamo. Ja se ne plasim da idem, ali znam da bi u mojoj familiji bilo alarmantno stanje svih 15 dana koliko bi bila tamo, pa sam odlucila da ih ne izlazem tome. Bice jos godina za Egipat i Crveno more! Ja sam bukvalno zaljubljena u Crveno more! Ako neko ide u Egipat i ako mu je potreban savet (cak i oko odabira hotela u Hurgadi i oko odabira izleta), neka slobodno pita, rado cu odgovoriti na svako pitanje.
Ja cu ovog leta verovatno u Spaniju. Jos nisam donela konacnu odluku.
Razlog ovog mog posta je da vam predlozim jednu agenciju. Posto znam kakav je standard ljudi kod nas i da je mnogima veliki izdatak letovanje (jos ako se ide porodicno, sa sitnom decom....) mislim da je korisno znati koja je povoljna a kvalitetna agencija. Posto sam ja neko ko ne zna da odredi sta je povoljno a sta nije, pa cesto ispadnem ovca :banghead: , ponudu ove agencije su videli ljudi koji znaju da odrede tako nesto i svi su rekli da je povoljno. Oni nemaju mnogo veliki izbor (par destinacija u Grckoj, par u Spaniji, dosta u Egiptu i pripremaju Tursku), ali je ovo sto imaju bas povoljno. Videcete imaju Grcku, 11 dana (10 nocenja) sa avionskim prevozom (koji je meni bitan) po cenama od 219evra+aerodromske takse pa na vise. Imaju Spaniju 15 dana sa avionskim prevozom od 369evra+aerodromske takse. Evo sajta pa pogledajte http://www.spirittravel.rs/

Ja sam jedne godine sa njima bila u Egiptu i odusevili su me svojom uslugom. Evo, na primer, bili smo na izletu Kairo i Aleksandrija i tada se spava u Kairu. Moj brat je na sred noci u Kairu dobio njihov stomacni virus (on je jedini od svih nas koji godinama idemo u Egipat koji je dobio taj virus, a nismo nikada pili nikakve lekove za preventivu). Svaki stomacni virus je grozan, pa tako i ovaj. Najgore od svega je sto smo iz Kaira morali da krenemo oko 7 ujutro prema Aleksandriji, a sa tim virusom je nemoguce putovati. Ja sam u 3 sata nocu probudila vodica koji je bio sa nama u Kairu i on je u roku od pola sata sve organizovao. Lekar je dosao u hotel da pregleda brata, a vodic je dogovorio da, ako lekar kaze da brat mora da odlezi taj dan, da ostane u hotelu u Kairu, pa da mi dodjemo po njega pri povratku iz Aleksandrije. Lekar je brata bukvalno digao iz mrtvih sa dve inekcije, tako da to nije bilo potrebno, ali je bilo organizovano. Osim toga, verovatno znate da prilikom lecenja cenu do nekog iznosa (mislim da je 100erva) morate sami da platite, pa kada se vratite kuci trazIte od vaseg osiguranja povrat sredstava. Ovo je ulazilo u tu kategoriju, ali, mi nismo platili nista. Sve su platili ljudi iz agencije, samo je brat ispisao neki papir, gde je opisao sta i gde mu se desilo i kako su ga lecili i agencija je ta koja je trazila povrat sredstava. Sve, bukvalno sve je sa tom agencijom bilo na vrhunskom nivou. Pre tog letovanja sa njima sam uvek putovala sa Kontikijem, ali od tog letovanja, kada zelim negde da idem prvo posledam na sajtu spirita, pa ako nema sta ja hocu gledam dalje.

Izvinjavam se na poduzem postu!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Gde na more ? ...

Postby Southern Comfort » 06 Jun 2011, 20:14

Koristan EPP
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Gde na more ? ...

Postby dumagio19 » 07 Jun 2011, 10:12

Nisam neki ljubitelj mora, ali svake godine odem na par dana na Makarsku rivijeru u Hrvatsku! To mi je blizu, 2.5 sata autom, cak znamo otici ujutr i vracati se navece! Moze se lako naci smjetaj, bez prethodnog ugovaranja, a plaze su predobre, ljepsih i ciscih plaza nisam vidio! Meni licno je bolje nego u Grckoj ili CG (posto sam samo tu bio) ! Urednije, ljepse, meni dosta blize, ali je i skuplje!

Nocni zivot i zene su brutalni! :banana:

Image

Image
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 10:20

ne znam za vas,ali jedva cekam da cujem ovu muziku :drool:



uz lezaljku,frape,jutarnje sunce.. :mukica:

+



:mj:

inace jos se pregovara oko destinacije..hvala svima na informacijama :jupi:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 07 Jun 2011, 10:30

Aleksa wrote:ne znam za vas,ali jedva cekam da cujem ovu muziku :drool:
uz lezaljku,frape,jutarnje sunce.. :mukica:
+
:mj:


+ krofna sa čokoladom, a onda voda bar 2 sata. :P
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 10:34

Unexpected wrote:
Aleksa wrote:ne znam za vas,ali jedva cekam da cujem ovu muziku :drool:
uz lezaljku,frape,jutarnje sunce.. :mukica:
+
:mj:


+ krofna sa čokoladomgiros,kremiranje :vidbudale: a onda voda bar 2 sata. :P
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 07 Jun 2011, 10:52

Aleksa wrote:
Unexpected wrote:
Aleksa wrote:ne znam za vas,ali jedva cekam da cujem ovu muziku :drool:
uz lezaljku,frape,jutarnje sunce.. :mukica:
+
:mj:


+ krofna sa čokoladomgiros,kremiranje :vidbudale: a onda voda bar 2 sata. :P

Drugačiji nam je bioritam, kod mene je otprilike ovako:
ležaljka+frape+krofna, 2 sata voda, 2xgiros, krofna, bleja da se sve slegne, 2 sata voda, frape+krofna, kupanje dok ima svetla nekad i duže, nazad u apartman, uz put giros, izlazak uz pečeni kukuruz, sladoled, palačinku i recimo suvlaki. :drool:
Za kremiranje, ako misliš na zaštitu od sunca, zadužena žena, tj ako uspe da me natera.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby Tumbas » 07 Jun 2011, 13:49

@ Aleksa & Unexpected... A PIVO??? :krsti:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests