Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 24 Jul 2019, 21:40

Angus Young wrote:Sto je otpao Krit iz opcije? Neki bitan razlog, posto planiram tamo ovog leta?


Raspala se ekipa sa kojom sam planirao da idem. Jbg. tesko je uklopiti kad svi rade.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 29 Jul 2019, 23:13

Nidri na Lefkadi za 500e avion i smestaj u apartmanu u prizemlju? Meni se cini da moze i jeftinije da se prodje, da li vredi bas tolikih para?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19499
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby b@Ta maRe » 29 Jul 2019, 23:21

Idem sa gospođom na Lefkadu krajem avgusta, al' su je koleginice izmalerisale kako se ne isplati ići bez kola, pa sam sad i ja sluđen... Svojevremeno je bila ista priča za Tasos, al' smo dobro prošli bez ikakvog rent a cara, skutera, bagija, i sl. pizdarija. Je l' bio neko i kakva su iskustva? Idemo u Nidri, al' baš nisam u fazonu lude žurke, luda zezanja, a koliko sam skontao, Nidri je baš taj fazon. Agencija preko koje idemo ima samo Nidri u ponudi, a gospođica je paničar i plaši se da rizikuje sa drugim agencijama, jer eto, svako malo ispadne neka pizdarija sa tim agencijama.

Edit: Vidim, i kolega Angus bi u Nidri :biggrin: Možeš i jeftinije da nađeš, imaš Krf za 400, isto avion, mislim da je polupansion. Gde god da odeš na jonsku obalu, nećeš pogrešiti. Parga ti je isto super, ja bih tamo išao svake godine, da se ja pitam :biggrin:
Last edited by b@Ta maRe on 29 Jul 2019, 23:24, edited 1 time in total.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Gde na more ? ...

Postby Grba » 29 Jul 2019, 23:22

Nisam siguran, zavisi od smestaja. Na toj istocnoj strani mozda i moze. Prosle godine sam isao na lefkadu (jer kao po pravilu nisam mogao unapred da organizujem odmor a lefkada je bila zgodna jer ne zahteva unapred rezervaciju trajekta), samo sto sam gadjao zapadnu stranu, i mogu ti reci da nista iole pristojno nisam mogao da nadjem ispod 70-ak evra po danu... na kraju sam smestaj uzeo u samom gradu, sto je meni zavrsavalo posao jer sam autom bio, pa sam svaki dan vozio do zeljene plaze (to je druga strofa posto do najboljih plaza treba stvarno voziti nekim preuzanim putevima).. a i uvece je moglo da se cirka, ne palim auto da bih otisao do grada :D
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 29 Jul 2019, 23:49

Pa u dilemi sam, jer sam ogranicen budzetom, svakako kapiram da bih prosao prilicno jeftinije da idem kolima. Koliko je potreban auto dole? Rent a car nije preskup? Vagam jos uvek izmedju te dve opcije.

Gledao sam ostrva uglavnom, povoljni su aranzmani avionom, medjutim sve je puno odavno, a sto kaze Grba nisam mnogo ranije znao kad cu imati odmor. Jedino sto je ostalo, sto sam nekako iskopao je ta Lefkada.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19499
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby John Doe » 30 Jul 2019, 07:20

Lefkada je meni fenomenalna ali moraš kolima pogotovo iz Nidrija jer su sve dobre plaže na suprotnoj strani ostrva. Mislim da ima buseva koji voze na Kathismu ali nisam 100% siguran. Ako možeš da biraš tj imaš love idi u Agios Nikitas, tu su blizu sve dobre plaže, može i brodom. Jedino je Porto Katsiki malo dalje. Od Nidrija do Agios Nikitasa imas oko 35km a do Porto Katsikija oko 50. Inace barem meni vredi svaku paru.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 30 Jul 2019, 09:17

Takodje plaze na istocnoj strani i u Nidriju nemaju veze sa zivotom. Nista posebno. Ekvivalent Adi.
Sto se tice kola, nezgodno je jer je ostrvo jako brdovito. Pogotovo prilazi zapadnim plazama gde je sva atrakcija.
Autobusa ima ali ja ne znam dokle idu. Do Katizme idu, ali tamo dalje prema ostalim plazama ne znam. Lefkada je bas specificna u svakom smislu. Pogotovo za prevoz autobusom.

Ovo im je zvanicni sajt

https://ktel-lefkadas.gr/en/routes/local/

Mislim da ti je najbolja opcija da vidis kombinaciju avion+smestaj sam nego preko agencije. Ja svuda idem kolima ali znam da je Aegean airlines povoljna varijanta. E sad je pitanje zbog datuma kakve su im cene. Unapre je jeftino preko njih i najbolja su opcija za ostrva. Smestaj preko booking/airbnb i slicnih sajtova i to je to.

I jos nesto. Lefkada nisu klasicne plaze. Mnogi to previde. Boja vode, slike i priroda su jedinstveni kakvih nigde nema. Ali plaze su divlje. Voda i struja su prejake kada naidje. Talasi preveliki. Zbog toga ulaz u vodu je instant. Nemate plicak uglavnom. Doduse nije dubina 2m kad udjete vec posle 1m - 3,4m ste u dubini (u zavisnosti koja plaza a dubina u smislu preko 1.5m) jer talasi su sve to godinama potkopali i napravili bazen :D Cisto da se ne iznenadite tamo. Mada nije to sad toliki problem.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17144
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 30 Jul 2019, 10:43

Hvala svima na informacijama :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19499
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 30 Jul 2019, 13:04

Angus Young uzmeš skuter i rešiš sve probleme. Pitaj sve što te zanima za Lefkadu, svaku krivinu i rupu znam :)

b@Ta maRe Nije Nidri taj koji si skontao...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 30 Jul 2019, 13:41

Inzaghi wrote:Pisem posle detaljno.
Al vidi na netu Lassi mesto. U okviru njega ima 6 plaza to nema nigde u Grckoj. Sve su sitan pesak. Imaju sve urbana sa lezaljkama, bez lezaljki, uvale, stekovi. Odlicna baza. Grad Argostoli preko brda par km. Moze i pesaka.


Imas vremena da podelis jos neki info o Krfu.
Treba da rezervisemo u naredna 2 dana.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 30 Jul 2019, 15:51

To sto sam pisao je Kefalonija.
Nisam bio na Krfu.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17144
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 31 Jul 2019, 11:25

JNA wrote:Angus Young uzmeš skuter i rešiš sve probleme. Pitaj sve što te zanima za Lefkadu, svaku krivinu i rupu znam :)
.


Imas pm
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19499
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby bwa » 01 Aug 2019, 11:21

Jebote ako vam treba sat,dva da odete do plaze, sta cete tamo :biggrin: .
Meni je od kuce do plaze sat vremena pa ne odem dva puta godisnje, bolje je onda u Niksic da dodjete da ljetujete :okk:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 30 Aug 2019, 19:29

Iskecam se i zavrsim 7 dana u Paralii. big mistake.

More prljavo, na plazi iskljucivo retardirani srbi, uvece u grad ne mozes da se mimoidjes ni sa kim koliko nagrnu po onim prodavnicama napolje da kupuju magnete za frizidere i original Guchi majice od 4 evra 100% pamuk... vetar vec od 12-13h krece da duva i to ozbiljan vetar... Izlasci nista, zemske nista... sredovecna destinacija bas. Kucici me zapisali jedared posto su redovan gost na plazi... E da, plaza... vise pikavaca od peska, a bogami i na jedno zrno peska dodje dva coveka. Haos kakva guzva.
Jedino dobro su im girosi, ugojio sam se 5-6 kila za 7 dana... Otisao sam bez sala, vratio se sa 3 reda. Tu im jedino skidam kapu.

Jedan dan produzim do olimpik bica, kad dodjem kuci saznam da se neki nas utopio tamo istog dana ili dan ranije (nisam skontao na vestima). Jos se cudim sto nema niko na plazu osim mene i jos 5-6 coveka.

Hajlajt putovanja mi je govor palme i dacica koji su postavili binu ispod moje terase i seruckali nesto dobrih 2-3 sata. Posle ukljucili kolo, igralo se celu noc po ulicama :lollol:

Cisto savet, ako ikad planirate paraliu, nemojte.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Radonjaa » 31 Aug 2019, 03:08

Zna se šta se očekuje od Paralije i za koje pare se tamo ide, da budemo realni :biggrin:
Imam slično iskustvo, osim dijela sa plažama, bile su uglavnom čiste i odlično sređene. Hrana stvarno dobra, gužva katastrofalna, atmosfera prava seljačka, mjesto raspad, mada je meni bilo najvažnije da je Solun relativno blizu.

Opet zavisi ko zbog čega ide, mene noćni izlasci slabo zanimaju, možda i iz tog razloga uvijek CG primorje > GR primorje, a možda sam i subjektivan :D
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests