Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Withnail » 10 Oct 2018, 16:03

Raule, mozemo li ocekivati detaljniji izvestaj za Lisabon :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 10 Oct 2018, 16:22

Cekamo to :D

Sad citam i listam stare postove. Vezano za Prag. Grad je lep, i svidja mi se i rado bih otisao opet, ali mi nije ostavio najveci utisak. Ne znam zasto. Da li sam imao prevelika ocekivanja? A na kraju sam ipak dobio sve i sto sam ocekivao. Ali ne znam zasto mi nije ostavio potpun utisak. Bio sam dosta obisao bas dosta, isao kolima svuda. Slazem se da je prelep. Ali meni recimo vise se svidja Budimpesta od Praga. Toliko da sam bio bas puno puta, pa cak i kao vikend varijanta kolima subota jutro tamo nedelja vece nazad, kao da izadjem u grad odp :D

Mada kada sam prvi put isao u Budimpestu, nisam ocekivao sada neku perverziju, a taj prvi utisak je bio bas perverzija.

Sto se tice teme, zadnjih godina sam uveo putovanje za katolicki Bozic po Evropi. Svidja mi se njihova euforija kako i treba da bude. Svi nose poklone, ceo grad zivi za Bozic. Neverovatno mi je da se svuda nose ukrasni papiri i prepune kese poklona. Kakva nova god, kakvi bakraci, zna se sta je praznik. I sve se to upotpuni sa njihovim Bozicnim marketima. Nerealnim cenama, ali duh grada (bilo kog) je tada tu prisutan. Sto sam doziveo u Becu prvi put. Da na kisi koja neprestano pada ljudi jedu, piju punc, pivo, porodicno ili u drustvu ostavilo jedan jako lep utisak o tom hladnom zapadu.

Tako da sam ove godine planirao Boze zdravlja Salcburg, Minhen, Garmis Patk; Cirih, Vintertur i Rajna. Samo sto nazalost, Bozic cu ove godine najverovatnije propustiti tamo zbog obaveza.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17133
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 16:37

Withnail wrote:Raule, mozemo li ocekivati detaljniji izvestaj za Lisabon :biggrin:



Биће. До викенда најкасније :biggrin:

Прелепа је Португалија, одушевљен сам. Био сам 13 дана, пола Алгарве, пола Лисабон, обишао доста тога. Писаћу кад ухватим мало слободног времена, јер је одмор завршен :cmizdr:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 10 Oct 2018, 17:30

Kakvi su vam to odmori ovako datumi s neba pa u rebra :D
Kad vi'm sad kako pice na more, ni ne ide mi se :D
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17133
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 17:35

Идеални периоди - септембар/октобар (у зависности од дестинације) и јун. У Португалији је било све време преко дана око 28-30 степени. Увече 20-24. Температура океана на југу идеална. Иако су ме плашили да је вода хладна, нисмо излазили из ње.

А цене значајно ниже него у сезони. Мање гужве. Милина.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 10 Oct 2018, 17:39

Ja sam rasporedio jun - decembar. Idealno na 6 meseci :D
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17133
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 17:41

Добро распоређено. Али ја волим југ и сунце и топле крајеве :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dylam Dop » 10 Oct 2018, 21:16

Raoul Duke wrote:Идеални периоди - септембар/октобар (у зависности од дестинације) и јун. У Португалији је било све време преко дана око 28-30 степени. Увече 20-24. Температура океана на југу идеална. Иако су ме плашили да је вода хладна, нисмо излазили из ње.

А цене значајно ниже него у сезони. Мање гужве. Милина.


Agencija, hostel (kazu da su im ponajbolji u Evropi) ili si bukirao u privatnom aranzmanu?? Koliko te je izaslo otprilike? Meni je Portugal davni san, pisao sam o tome cini mi se jednom ovde i bas namjeravao tako u septembru da ga obidjem.. Bucnuo si se u neku lagunu ili si skupio jajca i otisnuo se ka otvorenoj pucini? Zajahao koju surf.dasku onako eksperimentalno :D u nekoj od skola za to - moze li se uopste tako nesto??

Klopa (neka posebna preporuka)?? Probao neka od vina u kucnoj radinosti?
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 21:46

Свако путовање увек организујем сам.


Путовало нас је четворо.

- Авио карте из Будимпеште до Лисабона (Wizz) - 115 евра по путнику.

- Трансфер Београд - Будимпешта, сопственим колима, са урачунатим вињетама и плаћеним паркингом за 13 дана - око 130 евра укупно.

- Смештај 6 ноћи Албуфеира (apart-hotel са базеном, фул опремљен али мало старији) - укупно 260 евра.

- Смештај 6 ноћи Лисабон (одличан стан од 60-ак квм у једном од најлепших крајева, све у фулу) - укупно 540 евра.

Оба смештаја преко Booking.com, мада су листирани и на AirBnB.

- Рент-а-кар (Europcar) за 6 дана, са горивом и вињетама - око 350 евра укупно (прешли смо 1000 км).

- Убер кроз Лисабон - укупно око 95 евра (двапут аеродром и повратно стадион изађе по 10-12 евра, по граду 3-6).

Сви износи које сам навео, осим цене авио карата су за 4 особе.

Храна у њиховим продавницама је јако квалитетна и јефтина (углавном јефтинија него код нас). Другар врхунски кува и воли то да ради. Разваљивали смо се од лососа, туне, бакалара и стекова. За стварно мале паре (нпр. лосос и туна за 4 у маркету - око 15 евра). Вина - нема грешке. Пио сам одлична за 3 евра по боци (акцијска цена, али увек има нешто добро). Пиво им је такође добро, а кошта 1 евро флашица у маркету на улици. У супер маркету наравно мање. Музеји су 6-10 евра.

Обишли смо пола Алгарвеа, Лисабон и Синтру. Купали се 6 дана у океану на југу, сваки дан на 2-3 различите плаже.

Сурферских места има, посебно на западној обали Алгарвеа. Али нисам пробао. Следећи пут :biggrin:

Бићу детаљнији нешто касније. Имам и слике :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dylam Dop » 10 Oct 2018, 22:16

Znaci izaslo vas ca. 400€ po osobi ako ste dijelili sve troskove?

Ako mozda ides sa mladjahnijom ekipom u punoj snazi, iduci put isprobajte i te hostele, osim sto je povoljno, zna tu da bude zanimljivih likova i likusa (partijanje se podrazumijeva) :cool: , globtrotera, da pokupite koja licna iskustva od istih i pokoji kontakt, nikad ne mo's znati kud te poslije drumovi bjelosvjeCki mogu nanijeti..

Thx za info! ;))
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 22:22

Жена, ја, другар и његова госпоја.

Престарели смо :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby baketa96 » 10 Oct 2018, 22:32

Kad ste malo aktivirali ovu temu da priupitam.

Idem u Tbilisi (znam da nije Evropski grad al aj :D ), pocetkom novembra.

Ako je neko bio imate li kakve preporuke klopa, sta vidjeti, probati i slicno? :D
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 10 Oct 2018, 22:50

Баци поглед овде:

http://www.klubputnika.org/putnicka-kuca/tbilisi

http://www.klubputnika.org/forum/topic/ ... ent-152184


Ту можеш пронаћи и контакте за нешто више.


Едит: http://www.putovanja.info/forum/forum/t ... z-gruzije/
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby baketa96 » 11 Oct 2018, 00:43

Hvala :)
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Evropski gradovi ...

Postby mihZR » 11 Oct 2018, 07:42

Ja sam pre 4 godine imao slicnu akciju kao Raul, samo sto sam ja isao i do Porta. I to mi je mozda bio i highlight puta, tako da ko planira, nek proba da iskombinuje i to. :)
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests