Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Admiral » 07 Jun 2018, 10:56

Jos uvek imam dilemu da li odabrati Sitoniju ili Kefaloniju?

Ako ima neko da je bio, neka prenese utiske.... u pitanju je poreodican odmor, sa klincem :D

P.s ako je neko bio na Stavrosu, nek napise utiske.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Rendi Marš » 07 Jun 2018, 12:14

Sitonija je meni prelepa i idealna ako ideš autom. Bio sam dva puta, jednom u Sartiju i jednom u Metamorfozisu. I opet ću ići ovog leta, verovatno ponovo u Sarti. Sarti je malo veće mesto pa je fino da se uveče prošeta, ima sadržaja. Ima i ogromnu plažu, ok je i za decu.

Generalno, skoro sve plaže na Sitoniji su lepe. Sedneš u auto i na svakih kilometar, dva ima neka plaža, na koju god stranu da kreneš. Obavezno treba otići u Vurvuru, na plaže Karidi i Fava. Isto tako na Orange Beach i Spatiju. Tura brodićem je isto fina, ide se na neke plaže koje nisu dostupne kopnom.

Metamorfozis je možda i najružnije mesto na Sitoniji, sa bezveznom plažom. Ali je bila neka last minute "ponuda koja se ne odbija" tako da smo letovali tamo. U principu, bilo je tu samo prenoćimo i ujutru pičimo na neku novu plažu. Smetalo mi je što je tamo uveče baš mrtvilo, ni pristojan kafić nemaju, a ne nešto više. A nisam hteo i uveče da se akam kolima. Zato mi je mnogo bolji Sarti ili tako neko veće mesto.

U Kefaloniji nisam bio.

Iz Stavrosa se moja keva vratila pre neki dan, išla "sa ekipom" u predsezoni 15 dana, baš je oduševljena. Mirno mesto, fino za šetnju, čak je i voda bila topla tako da su se svaki dan kupali u maju. Ima nekih blagih vetrova, to je i vazdušna banja. Kaže da je bilo puno ljudi sa malom decom, ima dugačak plićak itd. E sad, imaj na umu da je ovo utisak iz penzionerskog ugla, ti proceni šta ti najbolje paše. :D
User avatar
Rendi Marš
 
Posts: 658
Joined: 09 Nov 2014, 01:51

Re: Gde na more ? ...

Postby Eddie Brock » 07 Jun 2018, 15:53

+1 Za Sitonju

Sarti ima extra plazu,jos ko voli talase,milina.
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18244
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Admiral » 07 Jun 2018, 18:51

Hvala ljudi!
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Gde na more ? ...

Postby yobara » 12 Jun 2018, 23:13

Moze neko kratko da analizira sta je dobro od ponudjenog za partijanje u septembru: Kasandra, Tasos, Kefalonija, Lefkada, Skijatos? Po mogucstvu dobro za partijanje i da ne ostanemo bezkintos dibidus :biggrin:

Zakintos je bio opcija, ali imamo samo 7 dana na raspolaganju, a deluje kanda najdalje

Kavos isto, ali lici da je bas hardcore i da su lose plaze (bili smo na Krfu, na Ipsosu i bilo je dobro, ali glupo da se ponavljamo :biggrin: )

Fala
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 13 Jun 2018, 02:05

yobara wrote: Kefalonija, Lefkada, Skijatos?

Partijanja bez
yobara wrote:: Kasandra, Tasos,

Po priči drugih, ne iz ličnog iskustva, takođe partijanja bez.

Dakle ostaje ti Zakintos.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 13 Jun 2018, 16:36

u septembru se ne partija...


prosle godine kad je bilo tabanje amera na zakintosu, povela se polemika o turistickom stalezu i ne/ponasanju na pomenutom ostrvu..kaze jedan car ma jok uopste nije tako bio ja u septembru......

septembarac samo sa zenskom pa partijanje..

u tom periodu pravi provod u jevropi, ujedno i na moru mozes zabosti jedino na ibici...



lm, sitoniji nista ne fali ( doduse ima i viska...paradajza), ali davati joj prednost u odnosu na kefu nema nikakve logike..

ostrvo je ostvro..

halkidiki je halkidiki..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Hendrix » 14 Jun 2018, 20:40

Imam dilemu oko Turske. Kemer ili Alanya?
User avatar
Hendrix
 
Posts: 855
Joined: 10 Sep 2014, 16:21

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 14 Jun 2018, 20:41

Grčka.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby yobara » 14 Jun 2018, 21:53

@Gogo i Sakota

Hvala na informacijama :okk:

Ebes ga - ja ne mogu dobiti odmor pre septembra, ortak iz Nemacke dobija 20 dana, a ima neku svadbu bas tad, pa hoce da uklopi i to i izlaske u Beogradu i more, treci drug se ukocio - taman ima vremena da se oporavi :biggrin:

Doduse, vazda nam se namestaju Marfijevi zakoni i sve se uroti protiv nas kad tako nesto planiramo...navikli smo da izvucemo maksimum iz toga sto nam se pruzi :biggrin: ...a i valjda ce biti studentkinja/brucoskinja sa raznih strana sveta kojima semestri pocinju u oktobru, pa taman da se malo izluftiraju pre haosa koji sledi :biggrin:

E, da - jel se duze plovi trajektom od kopna do Zakintosa nego do Krfa?
Last edited by yobara on 14 Jun 2018, 21:58, edited 2 times in total.
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Gde na more ? ...

Postby Zlaja » 14 Jun 2018, 21:57

U Tursku ideš samo da ti žena ne zvoca.

Ja ću izgleda narednih 10 godina isključivo u Tursku.

Moje je samo da nađem prevoz.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46894
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 15 Jun 2018, 18:09

yobara wrote:@Gogo i Sakota

Hvala na informacijama :okk:

Ebes ga - ja ne mogu dobiti odmor pre septembra, ortak iz Nemacke dobija 20 dana, a ima neku svadbu bas tad, pa hoce da uklopi i to i izlaske u Beogradu i more, treci drug se ukocio - taman ima vremena da se oporavi :biggrin:

Doduse, vazda nam se namestaju Marfijevi zakoni i sve se uroti protiv nas kad tako nesto planiramo...navikli smo da izvucemo maksimum iz toga sto nam se pruzi :biggrin: ...a i valjda ce biti studentkinja/brucoskinja sa raznih strana sveta kojima semestri pocinju u oktobru, pa taman da se malo izluftiraju pre haosa koji sledi :biggrin:

E, da - jel se duze plovi trajektom od kopna do Zakintosa nego do Krfa?


Београд је за провод. Грчка за купање, сунчање, одмор, гирос, мусаку :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby Zlaja » 29 Jun 2018, 15:15

Bio neko u Egiptu?

Šta se priča za ova njihova popularna letovališta?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46894
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 30 Jun 2018, 12:55

dobro je da te skrate za glavu..

turska,egipat,tunis...ccc...kad vec patis da budes zapadnjak zaobilazi i mesta na koja oni ne zalaze...


lm, grcima vise pun kurac nas srba..ne mozes vise ni auto da rentiras sa non eu sarom i bez medjunarodne dozvole..

pocele i table za paradajz turiste...


jasno je da zapad i rujke zaobilaze ova ( bliskoistocna) mesta na koja sada svracaju samo uspesni jevropejci, pa jaka pomama za grckom a otuda i ovo njihovo kurcenje ..srpski turisti im nikad manje nisu trebali..



obrni okreni tajland postaje najoptimalnija opcija..za 4 ipo glave povratna bg - bangkok u februaru...milinkovic..

najpristupacnija akcija bangkok 5 nocenja,puket 5, pi pi 4 i krabi 3... u transferima nije potrebno vise od 2 sata ni u jednom slucaju..ni vise od 30 jura za letove i 15 jura za trajekte..

ako imate vremena i sredstava ubacite i pangan i samui po 5 dana i tur de tajland moze da pocne,,,

mada je najbolje to odraditi iz dva puta natenane i ubaciti cang mai uz pangan i samui...


dobicete najvise za svoje pare,a preko leta moze i ta grcka..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby bhc_comp » 30 Jun 2018, 14:30

Ja koliko znam, Zlaja je osudjen na Egipat dok god supruga ne kaze drugacije. :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 5 guests