Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby killchrome » 15 Jun 2016, 13:00

to mi reci :D kako se okvirno krecu cene, ako te ne mrzi i ako se secas? alkohol me pre svega zanima, u radnjama i kaficima/klubovima? idem i ja u laganos :biggrin:

jel ste iznajmljivali rentacar mozda? kako funkcionise prevoz, ako postoji uopste?

sto se tice mora ionako sam planirao da lezim sve vreme u plicaku licem ka dole i disem taman kolko moram :biggrin:
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 15 Jun 2016, 14:18

Pivo u limenci imas od 40 centi do 1,5e. Sad zavisi sta pijes. Mi smo pili neko u crveno crnoj limenci al da me ubijes ne secam se imena :biggrin: i ono je 60,70 centi zavisi kako gde i skroz korektnog ukusa.

Pica u klubovima su skroz ok, cak je bilo i akcija tekila za 1e i jasno ti je kuda je islo to :D Ako se dobro secam kokteli su najskuplji oko 5e. Ali imas i neke koktele za 2e.

Sto se tice klubova, tu imas kilometarsku ulicu, diskoteke su jedna do druge. U vecini je bio otvoren ulaz i placas samo sta popijes, za razliku od prethodnih godina kada se svuda uglavnom placao ulaz. I oko 12 uvece krece ludnica pa do 6 ujutru.

U principu smo sve trosili na pica, nismo imali mnogo para al smo bili pijani 24/7 :D Nisu skupa pica.

Uzeli smo rentacar i izaslo nas je za dva dana 60e. Nas cetvorica smo podelili po 15, plus smo malo goriva sipali. E sad imali smo mali popust na rentacar preko neke veze.

Isli smo preko argus tursa i izleti su bili oko 25-30e. Zavisi na koliko njih ides. Isli smo na onu plazu Navagio (ona gde je brod onaj i najslikanija plaza).
I moja je preporuka da odete na tu plazu.
Ove ostale izlete nismo obilazili, bila je u ponudi recimo plaza sa kornjacama, ali da se molis da ces ih videti :D zato nismo ni isli.

Kolima smo se vozili po ostrvu. U gradu Zante (tamo gde dodjete trajektom) imate vinariju gde je besplatna degustacija vina, raspitajte se pa je posetite. Mi smo na degustaciji popili tri flase :D I pristupacne su cene flasa ako zelite da kupite. Pazarili smo to.

Sve u svemu ako ides na letovanje da ti bude ludnica, bice ti vrh provod.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19579
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby Chuck » 15 Jun 2016, 16:43

A šta ćemo mi bezkintos?
User avatar
Chuck
 
Posts: 3346
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Gde na more ? ...

Postby killchrome » 16 Jun 2016, 10:16

Angus Young wrote:Pivo u limenci imas od 40 centi do 1,5e. Sad zavisi sta pijes. Mi smo pili neko u crveno crnoj limenci al da me ubijes ne secam se imena :biggrin: i ono je 60,70 centi zavisi kako gde i skroz korektnog ukusa.

Pica u klubovima su skroz ok, cak je bilo i akcija tekila za 1e i jasno ti je kuda je islo to :D Ako se dobro secam kokteli su najskuplji oko 5e. Ali imas i neke koktele za 2e.

Sto se tice klubova, tu imas kilometarsku ulicu, diskoteke su jedna do druge. U vecini je bio otvoren ulaz i placas samo sta popijes, za razliku od prethodnih godina kada se svuda uglavnom placao ulaz. I oko 12 uvece krece ludnica pa do 6 ujutru.

U principu smo sve trosili na pica, nismo imali mnogo para al smo bili pijani 24/7 :D Nisu skupa pica.

Uzeli smo rentacar i izaslo nas je za dva dana 60e. Nas cetvorica smo podelili po 15, plus smo malo goriva sipali. E sad imali smo mali popust na rentacar preko neke veze.

Isli smo preko argus tursa i izleti su bili oko 25-30e. Zavisi na koliko njih ides. Isli smo na onu plazu Navagio (ona gde je brod onaj i najslikanija plaza).
I moja je preporuka da odete na tu plazu.
Ove ostale izlete nismo obilazili, bila je u ponudi recimo plaza sa kornjacama, ali da se molis da ces ih videti :D zato nismo ni isli.

Kolima smo se vozili po ostrvu. U gradu Zante (tamo gde dodjete trajektom) imate vinariju gde je besplatna degustacija vina, raspitajte se pa je posetite. Mi smo na degustaciji popili tri flase :D I pristupacne su cene flasa ako zelite da kupite. Pazarili smo to.

Sve u svemu ako ides na letovanje da ti bude ludnica, bice ti vrh provod.


bravo care! :D u sustini sve ono sto me je zanimalo, sinoc sam naduvan s ortakinjom citao tvoj post, odusevili smo se, sad bas imamo visoka ocekivanja :biggrin:

hvala puno!


Chuck wrote:A šta ćemo mi bezkintos?



105 evra je prevoz+smestaj, 11 dana. jbm li ga ne moz jeftinije od toga osim ako nije last minute.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 16 Jun 2016, 11:02

Nema na čemu, ako treba još nešto pitaj :biggrin:

Preko koje agencije je ta cena? I u kom periodu?

Mi smo plaćali 170e na rate, preko argusa, 10 dana u prvoj polovini jula. I to nam je isto bilo baš povoljno.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19579
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby killchrome » 16 Jun 2016, 12:19

argus isto :) jedna od onih "vila" :D jeste soc ali ni ne treba nam vise. polazak je 11. septembra, zato je i tako jeftino. malo je van sezone al kontam da ce biti ljudi.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 16 Jun 2016, 13:18

Da da i ja sam bio smešten u "vile" :biggrin: Imali dve dvokrevetne, u sobi: dva kreveta, ormani, kuhinja, kupatilo i terasa. Ionako smo samo spavali, tuširali se i jeli u smeštaju :biggrin:

Čuvajte stvari, mnogo lopova ima, ulaze i u sobe čak, jer su svi non stop pijani ili nisu tu ili spavaju kao topovi. Zaključavajte redovno i ako može tražite da ne budete u prizemlju.

Ma trebalo bi da bude ljudi, do kraja septembra ima tamo svega.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19579
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby killchrome » 16 Jun 2016, 13:47

kul, hvala na savetima. ne nosimo nesto puno para tako da se nece ovajditi od nas :biggrin: ali pripazicemo. i na to i na drogu koju nosimo jos vise :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Zigara » 08 Jul 2016, 12:20

Jel bio neko na Adi Bojani ?
User avatar
Zigara
 
Posts: 12626
Joined: 11 Feb 2013, 20:49

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 08 Jul 2016, 21:51

Сваки прави хипстер :D
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 11 Jul 2016, 23:49

killchrome wrote:kul, hvala na savetima. ne nosimo nesto puno para tako da se nece ovajditi od nas :biggrin: ali pripazicemo. i na to i na drogu koju nosimo jos vise :D


grci su veoma rigorozni sto se ovog dela tice,stoga savet svima da pripaze i da se ne opustaju previse ma gde bili,uopste ne prezentuju jevropsku tolerantnost cak ni za svetu biljku :biggrin: ,a ni zakoni im nisu blazi,imajte to na umu...

bilo je slucajeva da su ljude zatvarali i za mizernu kolicinu trave,nama je vlasnica lokala na plazi,prosle godine u marmarasu zvala muriju cim je osetila,bili smo spretni i namazano nestali na vreme :biggrin: ,desila mi se slicna situacija i u perfkohoriju cak su pokusali da nam zapisu tablice zbog jedne buxne..

ko je u tom fazonu i moze da priusti ios,mikonos,tamo nisam imao tih problema..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby killchrome » 12 Jul 2016, 09:29

jbg to malo teze :D sirotinja smo (barem kada se oslanjamo na svoje prihode :biggrin: ) tako da je ovo neka dzabalesku varijanta...pazicemo, roknucemo u kese neke pa u sampone i ta sranja, ako bas to budu otvarali onda jebiga...a na licu mesta, tu ce zapravo oprez biti preko potreban jer smo se svi u bg-u opustili previse, ja maltene ni ne pazim vise gde pripalim.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 12 Jul 2016, 09:31

Ma patrolu policije na zakintosu sam video jednom za 10 dana :biggrin: jedino usput ako budu smarali, al ako ideš busom ne verujem da će vam preturati po stvarima..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19579
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 12 Jul 2016, 21:07

ma sto se tice granica to je prica za sebe,autobusom svakako neuporedivo lakse nego kolima,avionom ni ne pomisljam...

pisao sam o njihovim zakonima i masi ljudi koja se nece libiti da pozovu nadlezne sluzbe,ako se previse opustite.. :biggrin:

Ma patrolu policije na zakintosu sam video jednom za 10 dana :biggrin: jedino usput ako budu smarali, al ako ideš busom ne verujem da će vam preturati po stvarima..


slicna prica,mada malo cesce ih sreces kad non stop zujis i eventualno znaju da naprave po neku raciju,uglavnom u rane jutarnje sate jbg ako se covek malo vise zadrzi za sankom.. :biggrin:

nema ih mnogo, na mnogim grckim letovalistima sam imao takav utisak,samo ponavljam znaju ljudi da prijave,a veoma su rigorozni sto se tih stvari tice..
osim na mestima koje sam naveo u prethodnom postu,tamo svakog boli kara,samo nemoj slucajno da zaspis u diskotekama na mikonosu (strogo je zabranjeno biti polupan od alkohola,ostalo im ne smeta-sodoma i g. :truce: ),odmah te obezbedjenje salje ,,kuci,, :biggrin:

naravoucenije malo opreznosti nikada nije na odmet.. :okk:
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Napredpartizan » 13 Jul 2016, 15:26

Angus Young wrote:Ma patrolu policije na zakintosu sam video jednom za 10 dana :biggrin: jedino usput ako budu smarali, al ako ideš busom ne verujem da će vam preturati po stvarima..

Kad si kod patrole. Prosle godine na krfu, nisam video policiju 11 dana koliko sam bio tamo.
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests