Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Sta sada citate?

Re: Sta sada citate?

Postby Lombrozo » 25 Mar 2014, 15:00

Raoul Duke wrote:
karambol wrote:Meni se prevod dopada.
Ja generalno počinjem da izbegavam i američku književnost.



Зашто? Јеси ли читао Остера, ДеЛила, Пинчона? Штајнбека, Керуака, Фантеа?


Штета је одрећи се нечег тек тако.

Kada si ga vec pomenuo, nedavno sam zavrsio "Cekaj do proljeca Bandini". Fantea toplo preporucujem svima :okk:

Sada se spremam da pocnem da citam "Rant - Bijes na cesti" od Caka Palahnjuka, pisca romana po kojem je snimljen istoimeni film "Borilacki klub", koji takodje preporucujem svima.Iako su Bred Pit i Edvard Norton maestralno odglumili u filmu i sam film extra uradjen, ipak je roman bolji, ako nista makar po kraju koji je drugaciji nego na filmu, te ga takodje preporucujem i onima koji su gledali film, a nisu citali roman.. :roll:
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1635
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Sta sada citate?

Postby Jorgovan » 25 Mar 2014, 15:18

Palahnjuk je do jaja. ko ga nije citao, nek proba, i videce od koga je Vidojkovic iskopirao 'Kandze'' od A do S :)
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Sta sada citate?

Postby Lombrozo » 25 Mar 2014, 15:30

Vidojkovic je srpski Cak Bukovski ili Carls Palahnjuk :biggrin: Kad smo vec kod njega, nisam citao zadnja dva romana "Diler i smrt" i "Urednik", pa se bas pitam je li sazreo kao pisac, u tim godinama je kada ocekujem malo zrelije pisanje. Od ranijih romana mi nisu losi pomenuti "Kanzde" i "Hocu da mi se nesto lepo desi odmah", a ostalo mi je nekako previse u srednjoskolskom fazonu... Inace o voli domaci mindblow, preporucujem "Pismo/glava" Slobodana Selenica, inace omiljenog mi naseg pisca :okk:
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1635
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Sta sada citate?

Postby Jorgovan » 25 Mar 2014, 15:35

nisam citao novije stvari bas zbog tog nekog srednjoskolskog fazona. u stvari zadnje sto sam procitao od njega su ''crvenkape'', video sam da nije sazreo vec je samo otisao u kurac, i batalio ga.

on je do jaja bas dok si u srednjoj skoli. taj neki pank fazon koji smo svi prosli, prva devojka, prvi seks, prvo duvanje lepka, svirke itd. bilo mi je interesantno sve to tada...


ajde i ja da preporucim, mada verujem da je vecina citala - ko voli tompsona i paranoju u las vegasu, nek procita Miku Oklopa - C.A. Blues. prava stvar, ispricana iz ugla naseg coveka.
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Sta sada citate?

Postby Lombrozo » 25 Mar 2014, 15:44

Upravo tako. Sada uzivam jedino da ga slusam kada gostuje u radio i TV emisijama, stvarno je extra kada pocne da analizira probleme u drustvu...
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1635
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 25 Mar 2014, 21:30

Момци, Видојковић је српски Буковски исто колико сам ја ирански Јело Биафра.

Он је више у рангу Исидоре Бјелице.



Покојни Мика Оклоп је већ сасвим друга ствар. Много сам волео ту књигу, прочитао је једно 5-6 пута, док се ћалетов примерак није начисто раскупусао.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 25 Mar 2014, 21:33

Raoul Duke wrote:Момци, Видојковић је српски Буковски исто колико сам ја ирански Јело Биафра.

Он је више у рангу Исидоре Бјелице.



Покојни Мика Оклоп је већ сасвим друга ствар. Много сам волео ту књигу, прочитао је једно 5-6 пута, док се ћалетов примерак није начисто раскупусао.

:blue:

KAko se ti zalomi da navijaš za Zvezdu? 'ebiga svi mi imamo svoje mane... :biggrin:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 25 Mar 2014, 21:35

Моје тек треба да испливају :D
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Sta sada citate?

Postby Remi » 25 Mar 2014, 21:46

"Isuviše lak za težak posao, isuviše težak za lak posao,isuviše seksi za noćni posao"

Pa da, lektira.

Ovo je bio poslao Goranu Markoviću, ima nešto napisano na blogu b92, dopisivali se a nikad se nisu upoznali.
" Svaki dan mi neko pošalje novu email adresu, 
ali je ljudi sve manje.
Ko salje te adrese?" Mika Oklop.


Vidojković, lažni punker.
User avatar
Remi
 
Posts: 3274
Joined: 24 Feb 2012, 19:50

Re: Sta sada citate?

Postby Jorgovan » 25 Mar 2014, 21:50

Raoul Duke wrote:Момци, Видојковић је српски Буковски исто колико сам ја ирански Јело Биафра.


ma nisam ja ni rekao da je on srpski bukovski. rekoh interesantan mi je bio u tom nekom tinejdz periodu - pocetak srednje skole.
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 25 Mar 2014, 21:51

Разумљиво. Ни ја не бих знао да нисам и сам прочитао.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Sta sada citate?

Postby Withnail » 25 Mar 2014, 22:03

Jorgovan wrote:ma nisam ja ni rekao da je on srpski bukovski. rekoh interesantan mi je bio u tom nekom tinejdz periodu - pocetak srednje skole.



al kad smo ga vec procitali a od tada proslo nekoliko god a mi sazreli, onda ili negirati da smo to uzimali u ruke ili govoriti da je debil tezak taj umisljeni, lazni sve sto on misli da jeste :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 25 Mar 2014, 22:06

Withnail wrote:
Jorgovan wrote:ma nisam ja ni rekao da je on srpski bukovski. rekoh interesantan mi je bio u tom nekom tinejdz periodu - pocetak srednje skole.



al kad smo ga vec procitali a od tada proslo nekoliko god a mi sazreli, onda ili negirati da smo to uzimali u ruke ili govoriti da je debil tezak taj umisljeni, lazni sve sto on misli da jeste :biggrin:

Nisam čitao, dovoljni su mi njegovi nastupi i par razmenjenih rečenica da ne poželim... :biggrin:
Istina, ja sam imao već dobrano godina...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Lombrozo » 26 Mar 2014, 02:05

Raoul Duke wrote:Момци, Видојковић је српски Буковски исто колико сам ја ирански Јело Биафра. .

Druze stavio sam smajli da se vidi da se zajebavam, a i sami smo ga iskritikovali u daljem pisanju.
Cak i u vezi samog Bukovskog imam kritika ako gledam samo romane...
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1635
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 26 Mar 2014, 08:50

Ma ne kažem ja to da vama kontriram. Samo se nadovezujem :)
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Chicago and 50 guests