Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Sta sada citate?

Re: Sta sada citate?

Postby harper lee » 31 Mar 2014, 02:57

Jorgovan wrote:nisam citao novije stvari bas zbog tog nekog srednjoskolskog fazona. u stvari zadnje sto sam procitao od njega su ''crvenkape'', video sam da nije sazreo vec je samo otisao u kurac, i batalio ga.

on je do jaja bas dok si u srednjoj skoli. taj neki pank fazon koji smo svi prosli, prva devojka, prvi seks, prvo duvanje lepka, svirke itd. bilo mi je interesantno sve to tada...


ajde i ja da preporucim, mada verujem da je vecina citala - ko voli tompsona i paranoju u las vegasu, nek procita Miku Oklopa - C.A. Blues. prava stvar, ispricana iz ugla naseg coveka.


Raoul Duke wrote:Момци, Видојковић је српски Буковски исто колико сам ја ирански Јело Биафра.

Он је више у рангу Исидоре Бјелице.



Покојни Мика Оклоп је већ сасвим друга ствар. Много сам волео ту књигу, прочитао је једно 5-6 пута, док се ћалетов примерак није начисто раскупусао.


Koliko, bre, vi imate godina kad ste citali C.A. Blues? Posle ja mator. :colera:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 31 Mar 2014, 07:42

Vidiš da se knjiga prenosi sa generacije na generaciju :D
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Sta sada citate?

Postby Jorgovan » 31 Mar 2014, 16:06

Raoul Duke wrote:Vidiš da se knjiga prenosi sa generacije na generaciju :D


ali bukvalno, s obzirom da je nema kod nasih izdavaca uopste.

ortak je davno ukrao jedan primerak iz biblioteke i poklonio mi, a ja sam ga kasnije menjao za trainspotting :dash2: koga takodje nije bilo nigde, ali sam u svakom slucaju napravio glupost.


p.s. Hunter Thopmson - dnevnik ruma, takodje prava stvar. za razliku od paranoje malo je spustena tenzija, malo se olabavilo i sa humorom, ali u svakom slucaju interesantno putesestvije novinara alkosa. meni je bas legao roman, neka lagana prica je u pitanju. film kazu da je sranje, nisam ga ni pogledao, verovatno bi mi samo pokvario utisak.
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 31 Mar 2014, 16:20

Jorgovan wrote:ali bukvalno, s obzirom da je nema kod nasih izdavaca uopste.

Prošle godine za sajam je reizdata knjiga:

http://www.delfi.rs/knjige/35717_ca_blu ... izare.html
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Jorgovan » 31 Mar 2014, 16:23

Unexpected wrote:
Jorgovan wrote:ali bukvalno, s obzirom da je nema kod nasih izdavaca uopste.

Prošle godine za sajam je reizdata knjiga:

http://www.delfi.rs/knjige/35717_ca_blu ... izare.html



hvala na ovome :blue:
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 31 Mar 2014, 16:25

Samo požuri, Dereta je poznata da kada rasproda tiraž, nema sledećeg izdanja...:D
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 31 Mar 2014, 17:05

Jorgovan wrote:
Raoul Duke wrote:Vidiš da se knjiga prenosi sa generacije na generaciju :D


ali bukvalno, s obzirom da je nema kod nasih izdavaca uopste.

ortak je davno ukrao jedan primerak iz biblioteke i poklonio mi, a ja sam ga kasnije menjao za trainspotting :dash2: koga takodje nije bilo nigde, ali sam u svakom slucaju napravio glupost.


p.s. Hunter Thopmson - dnevnik ruma, takodje prava stvar. za razliku od paranoje malo je spustena tenzija, malo se olabavilo i sa humorom, ali u svakom slucaju interesantno putesestvije novinara alkosa. meni je bas legao roman, neka lagana prica je u pitanju. film kazu da je sranje, nisam ga ni pogledao, verovatno bi mi samo pokvario utisak.




Није срање, глуми Амбер Херд :D

Иначе, Џонијева нова вереница.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Previous

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Н.А. and 48 guests