Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Гроф Тинторето » 19 Nov 2018, 23:10

Pa govnari koji su nam zahvalni sto smo im jebali nanu naninu razjebavanjem njihove drzave sad zapravo hoce da nam pomognu i oslobode nas KiM.
Vucic mu tu dodje najtrezveniji, a njegovi botovi oni koji ce biti zahvalni Kurcu zbog oslobadjanja.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31603
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Raoul Duke » 19 Nov 2018, 23:22

Dylam Dop wrote:Na kraju balade Srbi stoje nikad gore u globalnom poretku i na ivici egzistencije. S druge strane danasnja Austrija vjerovatno nikad prosperitetnije sa jednom od namanjih stopa nezaposlenosti u istoriji i jednim od evropskih najrazvij. socijalnih izdavanja (sto opet mogu da sebi priuste samo najbogatija drustva). Kada pitas danasnje trezvene austrijance (ne one iz negdasnjih visokih aristokr.-plemickih elita), reci ce ti upravo da im je napokon laknulo kad se razmontirao taj glomazni, nefunkc. AU-mastodont.. Jerbo su sami mogli brze bolje i preduzimljivije u progres i demokratizaciju odnosa u sopstv. drustvu (slican polozaj kao Slovenaca u bivsoj YU) i s te strane, cudno, ali su i zahvalni na toj cinjenici da "smo ih mi otarasili" tog bremena nepovjerljivih i kocnicarskih naroda.. Danas eventualno samo pokoji iskompleksiran pojedinac, potomak tih pomenutih negdasnjih elita pati za nekadasnjom slavom, posjedima i/ili privilegijama koja su im uzivali preci, i to je sve..

Srbi redjaju poraze za porazom..



Срби ипак стоје много боље него у време о коме причамо. Имамо проблема последњих деценија, али неке тековине су наши преци крвљу зацементирали за поколења. И ту нема назад.

Dylam Dop wrote:Da je pameti bilo, ne bi im se dogodile onolike (uzaludne) zrtve u oba rata i ne bi bili opet jedno od najzaostal. drustava Evrope. Ako je tebi mjerilo uspjeha jedino to sto se (dobro :question: ) drze i dalje, bujrum! I te zrtve su polozene onda kad su imali najvecu populaciju od svih drzava izuzev Kine i Indije, danas su ih jenkiji pretekli vise nego duplo, a ubrzano ih sustizu i prestizu i druge azijske zemlje (Turska, itd.)

Toliko su se nemarno odnosili i odnose se prema ljudskim i inim resursima, da je to za jednu vanredno ozbiljnu (psiho-)analizu. (Na koga me to jos podsjeca?! :roll: )


Да је памети било, да су пропустили силе демократије и прогреса да им га утерају на тенковима :laugh: :truce:

Глупи Руси се тукли, па у контри дошли до Берлина. И пригушили сан о хиљадугодишњем Рајху.

Видим да је нада ипак живи и даље.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 19 Nov 2018, 23:31

Гроф Тинторето wrote:Pa govnari koji su nam zahvalni sto smo im jebali nanu naninu razjebavanjem njihove drzave sad zapravo hoce da nam pomognu i oslobode nas KiM.
Vucic mu tu dodje najtrezveniji, a njegovi botovi oni koji ce biti zahvalni Kurcu zbog oslobadjanja.


Razlika je u tome da se ovdasnje siroke narodne mase o kojim govorim nikad nisu (iskreno) identifikovali sa AU-teritorijom koja je nakon WW1 ostala izvan granica (jer i nikad nije bila ona na kojoj je prethodno obitavao njihov narod). Kod nas je obrnut slucaj. I probaj malo da razdvojis plebs i puk od establismenta neke drzave. Nije ni amer. gradjanstvo, poput Charlesa Cathera krivo sto su se Stejt Department i Pentagon namjerili da bombarduju SRJ.

Milutinov Tata wrote:cak se i ovde trudim da mnogima 11. novembra objasnim kroz sta smo mi prosli
Nosis li N.Ramondu na posao tatko? :D Jedna upadljiva znacka reci ce im vise od 1000 rijeci, i ponukati da istraze dalje ako su zaintersovani i voljni. Ti im pri tom samo mozes dati smjernice, a ne da upadas u detalje i beskonacno raspetljavanje te price..

Za ono sto je Rusija uradila 1914. za nas samo veliko postovanje, bez njihove objave rata i pomoci koju su nam slali tesko bi preziveli prve godine rata i ko zna sta bi bilo s nama.


Da se Rusija zalozi za nas je bila prethodno kristalno jasno proracunata odluka iz cistog interesa. Mi smo bili marioneta u njihovim rukama od 1903. To sto Srbi danas sebi intimno kontruisu sliku kako je odluka od strane imperije i cara donesena prevashodno iz duboko emotivnih razloga, saosjecanja/sazaljenja okaciti macku o rep. Prepali su se da bi krahom Srbije ovi u potpunosti izbili na Bosfor, zavladali istim i nastavili dalje, omevsi im planove i presjecajuci put da oni izbiju na topli mediteran. Zato im je trebao neko da taj proces svojim tijelima uspori..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Гроф Тинторето » 19 Nov 2018, 23:36

Kako americko gradjanstvo nije krivo sto su oni koje su oni birali rokali po nama, a nas narod je kriv sto ga Vucic jase?
Cini mi se da imas dvostruke arsine kada su u pitanju gospoda sa zapada i ovi Srbalji.

Normalno da ce nakon 100 godina pricati da se nisu poistovecivali.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31603
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 20 Nov 2018, 00:08

Гроф Тинторето wrote:Kako americko gradjanstvo nije krivo sto su oni koje su oni birali rokali po nama, a nas narod je kriv sto ga Vucic jase?
Cini mi se da imas dvostruke arsine kada su u pitanju gospoda sa zapada i ovi Srbalji.

Normalno da ce nakon 100 godina pricati da se nisu poistovecivali.


Ne, oni (=nedgasnji austrijski plebs) su se prije 100 god. drznuli na Srbiju jer im je upucan prestolonasljednik (i saputnica mu) i sto su bili indoktrinirani potom sopstvenom stampom, a ne zbog toga sto smo mi htjeli Bosnu otgrnuti od njih.

Ameri se i bune redovno, protestvuju na ulicama pa boga mi i na taj nacin znacajno uticu na siroko javno mnjenje i mijenjanje unutrasnje politike, za vanjsku ih cisto zabole (niti znaju mnogo o onom sto je izvan USA) i na nju apsolutno nemaju danas nikakvog uticaja (bilo koja od dve polit. struje da dodje na vlast na tom planu se neznatno malo toga mijenja od recimo npr. nekog 30-godisnjeg plana unaprijed). Istine radi, plan za bombardovanje SRJ je uveliko vec bio razradjivan pod Bushom seniorom (republikancima), a izveden pod demokratama..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 20 Nov 2018, 00:23

Raoul Duke wrote:
Да је памети било, да су пропустили силе демократије и прогреса да им га утерају на тенковима :laugh: :truce:

Глупи Руси се тукли, па у контри дошли до Берлина. И пригушили сан о хиљадугодишњем Рајху.

Видим да је нада ипак живи и даље.


Ok Raule, jes da ova prepiska lici sad na igranje generala nakon rata, ali recimo da je, umjesto sto su satirali sopstvene podanike i drzali ih uvijek na ivici gladi (a gladovali su visestruko vise od istih im klasnih drugara na zapadu), bilo vizije kod trome, lijene, uljuljkane ruske aristokratije i da su tamo negdje u 19 vijeku blagovremeno pristupili reformisanju i demokratizaciji sopstvenog drustva s davanjem vise slobode, prava i zemlje sopstvenom plebsu, seljacima i radnicima, ne bi se oni onda onako digli '918-e i brutalno ih pomeli sa istor. pozornice.. Ne bi im se dogodio ni Staljin sa svojim kazamatima u koje je poslao one najsposbnije oficire (i naucnike!).. Sa daleko manje zrtava bi prosli kroz cio 20 vijek i stajali bi privredno i drustveno danas neuporedivo bolje..
Last edited by Dylam Dop on 20 Nov 2018, 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Гроф Тинторето » 20 Nov 2018, 00:25

Znaci ne zanima ih nista spolja i nisu krivi, a plus im je sto ne znaju nesto.
Podsetio bih te da ne govoris tako o Srbijancima, jer iako ne kapiraju stanje u drzavi, opet su krivi sto ih Vucic jase.
Cini mi se da imas dvostruke arsine po pitanju zapadnog gradjanstva i Srbalja.

Taj prestolonaslednik koji je ubijen je samo dobio ono sto je zasluzio. Klasicni okupator.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31603
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 20 Nov 2018, 00:38

Гроф Тинторето wrote:Znaci ne zanima ih nista spolja i nisu krivi, a plus im je sto ne znaju nesto.
Podsetio bih te da ne govoris tako o Srbijancima, jer iako ne kapiraju stanje u drzavi, opet su krivi sto ih Vucic jase.


Sorry, ali bojim se da te neshvatam najbolje sta hoces sustinski da mi kazes, osim sto izvrces rijeci.. Istina je samo danas da smo postali jedan od najpoltronskijih naroda i da ne mozemo da se odmaknemo od 'kulta vodje', 'mesije' i sl. Isto da nam je kriticka svijest sistematski sjebana do kraja.

Taj prestolonaslednik koji je ubijen je samo dobio ono sto je zasluzio. Klasicni okupator.


Francija nigdje nisam ni branio.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Raoul Duke » 20 Nov 2018, 00:41

Dylam Dop wrote:
Ok Raule, jes da ova prepiska lici sad na igranje generala nakon rata, ali recimo da je, umjesto sto su satirali sopstvene podanike i drzali ih uvijek na ivici gladi (a gladovali su visestruko vise od istih im klasnih drugara na zapadu), bilo vizije kod trome, lijene, uljuljkane ruske aristokratije i da su tamo negdje u 19 vijeku blagovremeno pristupili reformisanju i demokratizaciji sopstvenog drustva s davanjem vise slobode, prava i zemlje sopstvenom plebsu, seljacima i radnicima, ne bi se oni onda onako digli '918-e i brutalno ih pomeli sa istor. pozornice.. Ne bi im se dogodio ni Staljin sa svojim kazamatima u koje je poslao one najsposbnije oficire (i naucnike!).. Sa daleko manje zrtava bi prosli kroz cio 20 vijek i stajali bi privredno i drustveno danas neuporedivo bolje..



Ок. А како то да су нам бољи били они чија је основна агенда с почетка ХХ века била да нас затру, да не постојимо - од државе чији је улазак у рат то директно спречио?

Не успевам никако да схватим, извини.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 20 Nov 2018, 01:06

A gdje sam ja to rekao da su nam bili bolji? Moja osnovna teza je da nista ne ucimo iz istorije, i da trebamo u osnovi iskljucivo samo svoj interes da gledamo i vagamo, umjesto da se kurchevito odmah zalecemo na isukane bajonete ..
Da, rat bi se svakako dogodio, ali vrlo moguce ne u onakvoj odmazdi i razmjerama zlocina prema Srbiji (nakon Francijevog umorstva koje je posluzilo za rasplamsavanje mrznje preko stampe).. Nismo morali bas da ih "ubadamo prstom u oci". I kao sto rekoh, i da nije bilo rata (u nekom fantast. scenariju) AU kao anahrona i sve vise nefunkc. drzava (tamnica naroda) bi se svakako raspala. Tim slucajem mogli smo npr. da cekamo kao Cesi pod Masarikom..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Raoul Duke » 20 Nov 2018, 01:17

Контрадикторан си. У једној реченици кажеш да би се рат свакако догодио (што је 100% тачно), у другој да смо могли да чекамо као Чеси. Па повежеш то фантастичним сценаријом.

Нисмо ми криви, није тешко схватити. Одупри се оном што ти намећу тамо.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 20 Nov 2018, 01:23

Raoul Duke wrote:Нисмо ми криви, није тешко схватити. Одупри се оном што ти намећу тамо.


Umoran sam, nismo se bas najbolje pokapirali, mozda sutra nastavim.. samo - niko mi ovde ne namce nista.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Tegi » 20 Nov 2018, 01:26

Lud je onaj ko čita njegove švrakopise, a kamoli onaj ko mu ozbiljnije replicira.
Ali lepo je to što voli povijest.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby DON » 20 Nov 2018, 01:26

RD, a dobro, sad nije zvanicna agenda, ali vlastodrsci vecine tih govnarskih drzava i dan danas to zele i sve cine da do toga dodje. A narod tamo, kao i svugde, nije za to. No, lako je i njima manipulisati, njima tako pametnima, za razliku od nas smrdljivih nepismenih varvara. Mislim, videsmo kroz istoriju kako su lako vlastodrsci u Nemackoj ili Austriji+Hungariji tim narodom preko stampe ili na neki drugi nacin manipulisali, pa su jurisali dva puta, tako pametni, i zube izlomili. Neka sisaju kurac nas nepismeni i prljavi. I da, Kosovo je Srbija!
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Radonjaa » 20 Nov 2018, 03:56

Dylam Dop wrote:A gdje sam ja to rekao da su nam bili bolji? Moja osnovna teza je da nista ne ucimo iz istorije, i da trebamo u osnovi iskljucivo samo svoj interes da gledamo i vagamo, umjesto da se kurchevito odmah zalecemo na isukane bajonete ..
Da, rat bi se svakako dogodio, ali vrlo moguce ne u onakvoj odmazdi i razmjerama zlocina prema Srbiji (nakon Francijevog umorstva koje je posluzilo za rasplamsavanje mrznje preko stampe).. Nismo morali bas da ih "ubadamo prstom u oci". I kao sto rekoh, i da nije bilo rata (u nekom fantast. scenariju) AU kao anahrona i sve vise nefunkc. drzava (tamnica naroda) bi se svakako raspala. Tim slucajem mogli smo npr. da cekamo kao Cesi pod Masarikom..


A prije neki mjesec si me provocirao pominjanjem Mojkovačke bitke :roll:
Je l' trebala Crna Gora tada da gleda svoje interese, da kapitulira (što je svakako bilo neminovno), i tako sačuva živote, usput vjerovatno izbjegavajući odmazdu, ali i da dozvoli da braća koja su se u tom trenutku povlačila budu iskasapljena?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot], PERA, Н.А. and 8 guests