Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Ron Swanson » 12 Nov 2018, 12:26

Debilna RTS planeta, kliknem na film nakon pretrage, ali dobijam poruku da sadržaj nije dostupan za gledanje.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby baketa96 » 12 Nov 2018, 15:45

Isto...
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Ron Swanson » 12 Nov 2018, 16:23

Ima za dl na BalkanDownload.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Milutinov Tata » 12 Nov 2018, 18:28

Svaka cast ljudima koji su sve ovo organizovali i RTS-u i Memedovicu sto su zabelezili

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby baketa96 » 12 Nov 2018, 18:30

Ron Swanson wrote:Ima za dl na BalkanDownload.

Hvala!
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Pit Bull » 14 Nov 2018, 13:54

Kad je vec prica o Queenu aktuelan, sjajan dokumentarac o njima i Frediju. Gledao sam ga 2-3 puta na HRTu.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Lakerit » 16 Nov 2018, 19:27

Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 18 Nov 2018, 21:50

Lakerit wrote:


Odlican dokumentarac potkrepljen mnogim manje poznatim i zaboravljenim detaljima i cinjenicama. A niko jos da ga prokomentarise? :roll:

Meni su zanimljive dve stavke, jedna koju citam izmedju redova: -koliko su svi ti monarhisti, kajzeri (ili prestolonasljednici) s kraja 19. i pocetkom 20 vijeka bili zglajznuli i hendikepirani (Vilhelm - iskompleksirani, nadobudni egomanijak sl. austrijskom Franciju koji je imao i sadist. crta, ili Alek Obrenovic metiljavko i razmazenko kojeg je rodjena zena magarcila, a on neposredno i ruskog imperatora, buduceg, nesudjenog kuma na krstenju, objavljujuci mu kako je ova napokon uspjesno trudna. Imam jak utisak da su to bili razlozi koji su prelili casu zbog kojih je Nikolaj najvjerovatnije ubrzo insistirao da ga se Srbija brze bolje ratosilja, a na njeno celo dovedu Karadjordjevici) na celu dvorova koji su ubrzano tonuli u dekadenciju, sto je samo bila potvrda da je vaskolikoj evrop. aristokratiji istorijski odzvonilo i da je brzo pristizao kraj jedne epohe s krvavim racunima za naplatu sve preko narodnih i tezackih ledja..

Druga stavka, koja npr. neodoljivo podsjeca na danasnju situaciju oko KiM: -negdje tamo oko 50 min. pominju kako je carska Rusija iz svojih maglovitih interesa tajno (bez znanja Srbije) pristala da Austrougarska anektira Bosnu 1908 god. (citaj: da se potkusura preko srpskih ledja) - (i da li je neko od vas znao za to od ranije??), i tak kad je izigrana (neko mozda rekao Gorbacov?) oko moreuza izmedju mediterana i Crnog mora krenula i ona strastveno da poziva na rat..


Tupavi Rusi, jos tuplji Srbi (koji se nekriticki, sljepacki lijepe na prve) nikad nista iz istorije nauciti nece..

Kako onda da su se Rusi tako ekspresno i brutalno primili na komunizam - pa upravo iz razloga nesposobnosti i kilavosti njihove monarhije i prvaka da pravovremeno reformisu drustvo, ogranice i suzbiju moc i nacine sopstvene aristokratije, plemstva, provincijalnih guvernera u izrabljivanju tezaka (seljaka) koji su vise prilicili srednjem vijeku, nego modernim drustvima sa ubrzanom industrijalizacijom.

I dolaskom Putina na vlast zivjeli su lijeno i uspavano vise od decenije iskljucivo "na lovorikama" jeftinog ispumpavanja i skupog naplacivanja naftnih barela.. umjesto od novog starta da rade na unaprijedjivanju svih grana privrede i time na razudjivanju eksportnog portfolia. Danas bi mnogo bolje stajali.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Raoul Duke » 19 Nov 2018, 19:20

Dylam Dop wrote:
Lakerit wrote:




Druga stavka, koja npr. neodoljivo podsjeca na danasnju situaciju oko KiM: -negdje tamo oko 50 min. pominju kako je carska Rusija iz svojih maglovitih interesa tajno (bez znanja Srbije) pristala da Austrougarska anektira Bosnu 1908 god. (citaj: da se potkusura preko srpskih ledja) - (i da li je neko od vas znao za to od ranije??), i tak kad je izigrana (neko mozda rekao Gorbacov?) oko moreuza izmedju mediterana i Crnog mora krenula i ona strastveno da poziva na rat..


Наравно. Свако ко се занимао. Још Ћоровић пише о томе у својој Историји Срба.

Dylam Dop wrote:Tupavi Rusi, jos tuplji Srbi (koji se nekriticki, sljepacki lijepe na prve) nikad nista iz istorije nauciti nece..

Kako onda da su se Rusi tako ekspresno i brutalno primili na komunizam - pa upravo iz razloga nesposobnosti i kilavosti njihove monarhije i prvaka da pravovremeno reformisu drustvo, ogranice i suzbiju moc i nacine sopstvene aristokratije, plemstva, provincijalnih guvernera u izrabljivanju tezaka (seljaka) koji su vise prilicili srednjem vijeku, nego modernim drustvima sa ubrzanom industrijalizacijom.

I dolaskom Putina na vlast zivjeli su lijeno i uspavano vise od decenije iskljucivo "na lovorikama" jeftinog ispumpavanja i skupog naplacivanja naftnih barela.. umjesto od novog starta da rade na unaprijedjivanju svih grana privrede i time na razudjivanju eksportnog portfolia. Danas bi mnogo bolje stajali.



Ствар је, наравно, много сложенија од тога.


Али, на крају баладе - сјајна и бајна Аустро-угарска монархија је размонтирана у кратком року и више не постоји. Њој су главе дошли тупави Срби.


А тупави Руси се добро држе и даље. Сваких 50-100 година се понеко залети, многима је мало фалило.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Poison and Remedy » 19 Nov 2018, 20:09

Izuzetno je tesko komentarisati ovaj dokumentarac posto koliko god bilo nepravedno uvek ce se kroz istoriju provlaciti da je Princip bio glavni okidac za start Velikog rata. Sto realno i jeste bio. Zasto to kazem? Svaki istoricar zna da ubistvo Franca Ferdinanda nije ni blizu pravi razlog za start Vekikog rata, ali ce isto tako reci da je upravo to momenat koji je sirom otvorio vrata Nemackoj i Astrougarskoj da krenu u isti. Trebao im je povod i dobili su ga. Price radi kad je Nemacka objavila rat Francuskoj i krenula prema Belgiji, Francuzi su imali svoju odbrambenu liniju uz samu granicu sa Belgijom i sta su prvo uradili? Pomerili je nekoliko kilometara unazad kako slucajno ne bi oni bili ti koji su prvi usli U Belgiju i samim tim potezom su oduzeli Nemcima opravdanje za njihov ulazak.
Poenta mi nikada ne rezmisljamo par koraka unapred i koliko neki potez moze da nas kosta dugorocno. Uvek guramo nos gde mu nije mesto i kao po obicaju najebemo. U Velikom ratu izgubimo 60% muske populacije. Kazes dobro, bar mi ponos ostaje i cinjenica da smo sa drugim zemljama bili pobednici u tom ratu...Kad ono prc, na stogodisnjicu kraja Velikog rata stave predsednika Srbije u red sa Letoncima, Litvancima ili nekim slicnim drzavama koje u tom momentu nisu ni postojale. Bas sam ponosan.
Metiljavi Francuzi se u WW2 brze bolje predali i evo ih talasaju kao Evropska velesila i pisaju po Srbiji.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Tegi » 19 Nov 2018, 20:22

Naravno, nije mu promaklo kako je Izvoljski 1908. Austrougarima pružio poslednji ustupak, ali mu je promaklo čija odluka je napad Austrougarske na Srbiju pretovorila iz regionalnog u evropski rat. Da nije bilo toga, danas Srbije ne bi bilo, u mnogo većoj meri nego što više nema Austrougarske, čije je nasleđe i krajem 2018. naš najveći neprijatelj, što se iz pisanja ovakvih pojava i može zaključiti.

Otrove, Francuzi odavno nisu velika sila, još od Sedana 1870. njihova muda drže tuđe ruke. Ne trebaju oni nikome da budu uzor.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20761
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby DON » 19 Nov 2018, 20:39

Odlican je dokumentarac, svaka cast. Bilo bi zanimljivo da naprave sa ovim ljudima i pricu o samom ratu.

Sta je ovo sto mi predlaze ispod, branio sam Mladu Bosnu, vredi li to pogledati?
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Poison and Remedy » 19 Nov 2018, 20:48

Tegi wrote:Naravno, nije mu promaklo kako je Izvoljski 1908. Austrougarima pružio poslednji ustupak, ali mu je promaklo čija odluka je napad Austrougarske na Srbiju pretovorila iz regionalnog u evropski rat. Da nije bilo toga, danas Srbije ne bi bilo, u mnogo većoj meri nego što više nema Austrougarske, čije je nasleđe i krajem 2018. naš najveći neprijatelj, što se iz pisanja ovakvih pojava i može zaključiti.

Otrove, Francuzi odavno nisu velika sila, još od Sedana 1870. njihova muda drže tuđe ruke. Ne trebaju oni nikome da budu uzor.


Slazem se da su necija kucka, ali isto tako ako se gleda iskljucivo vojna moc(ljudstvo, naoruzanje) Francuzi su #1 u Evropi. To da li bi trebalo da budu uzor je diskutabilno. Da se razumemo, aposlutno ne tvrdim da sam u pravu, samo me izuztno boli kad pogledam zrtvu koju smo kroz istoriju podneli i koliko druge zemlje zaboli patka za tu cinjenicu.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Milutinov Tata » 19 Nov 2018, 21:05

Da li smo mi (tj, neko od nas) ponosni na ono sto se dogadjalo pocetkom proslog veka ne treba da ima ikakve veze sa onim sto se sada zbiva. Meni licno ne pada na pamet da se stidim ili precutkujem ono sto su nasi preci uradili i preziveli tokom I Svetskog rata, cak se i ovde trudim da mnogima 11. novembra objasnim kroz sta smo mi prosli, s obzirom koliko oni glorifikuju Zapadni front i njihove zrtve.

Svako je odgovoran za sebe, to sto je Predsednik Srbije gurnut u treci plan govori o tome da sadasnja administracija Srbije nije sposobna da se izbori za neke jednostavne stvari, a s druge strane da sadasnja administracija Francuske nije ovo dozivela kao obelezavanje necega sto je bilo, nego necega sto se sada desava, a tako je oduvek pa i nije neko iznenadjenje (mi nismo ni pozvani 1994 na proslavu 50 godina Dana D, dok su neki koji su bili sa suprotne strane tamo bili dragi gosti). Ne treba se previse obazirati na to.

Sve ovo oko Gavrila Principa ima vezu sa onim sto se skorije desavalo u nasim krajevima. Popularno je Srbe oznaciti kao negativce, teroriste, jer je to IN i opste poznata stvar danas, mi smo neko ko "kvari" zabavu. Ima u filmu taj osvrt na "predivno" poslednje leto Evrope, skoro pola veka bezbriznog mira, plaze pune kupaca, decija graja, predsednici vlada i ministri na odmorima sa porodicom, a onda neki Srbi ubijaju u stranoj zemlji njenog prestolonaslednika i njegovu trudnu suprugu i nastaje pakao.

Za ono sto je Rusija uradila 1914. za nas samo veliko postovanje, bez njihove objave rata i pomoci koju su nam slali tesko bi preziveli prve godine rata i ko zna sta bi bilo s nama.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Dokumentarci, zanimljivi intervjui, emisije...

Postby Dylam Dop » 19 Nov 2018, 22:33

Raoul Duke wrote:Али, на крају баладе - сјајна и бајна Аустро-угарска монархија је размонтирана у кратком року и више не постоји. Њој су главе дошли тупави Срби.


Na kraju balade Srbi stoje nikad gore u globalnom poretku i na ivici egzistencije. S druge strane danasnja Austrija vjerovatno nikad prosperitetnije sa jednom od namanjih stopa nezaposlenosti u istoriji i jednim od evropskih najrazvij. socijalnih izdavanja (sto opet mogu da sebi priuste samo najbogatija drustva). Kada pitas danasnje trezvene austrijance (ne one iz negdasnjih visokih aristokr.-plemickih elita), reci ce ti upravo da im je napokon laknulo kad se razmontirao taj glomazni, nefunkc. AU-mastodont.. Jerbo su sami mogli brze bolje i preduzimljivije u progres i demokratizaciju odnosa u sopstv. drustvu (slican polozaj kao Slovenaca u bivsoj YU) i s te strane, cudno, ali su i zahvalni na toj cinjenici da "smo ih mi otarasili" tog bremena nepovjerljivih i kocnicarskih naroda.. Danas eventualno samo pokoji iskompleksiran pojedinac, potomak tih pomenutih negdasnjih elita pati za nekadasnjom slavom, posjedima i/ili privilegijama koja su im uzivali preci, i to je sve..

Srbi redjaju poraze za porazom..

А тупави Руси се добро држе и даље. Сваких 50-100 година се понеко залети, многима је мало фалило.


Da je pameti bilo, ne bi im se dogodile onolike (uzaludne) zrtve u oba rata i ne bi bili opet jedno od najzaostal. drustava Evrope. Ako je tebi mjerilo uspjeha jedino to sto se (dobro :question: ) drze i dalje, bujrum! I te zrtve su polozene onda kad su imali najvecu populaciju od svih drzava izuzev Kine i Indije, danas su ih jenkiji pretekli vise nego duplo, a ubrzano ih sustizu i prestizu i druge azijske zemlje (Turska, itd.)

Toliko su se nemarno odnosili i odnose se prema ljudskim i inim resursima, da je to za jednu vanredno ozbiljnu (psiho-)analizu. (Na koga me to jos podsjeca?! :roll: )


PS. AU bi bila razmontirana i bez WW1 (mada sam vec to ovde ponovio 1001 put)
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests