Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Epska fantastika, SF, Horor

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Chandrian » 03 Jul 2017, 17:42

Безобразлук indeed :biggrin:
Таман ћу узети ове књиге што је Старсица горе препоручила.
User avatar
Chandrian
 
Posts: 300
Joined: 18 Apr 2016, 17:29

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Raoul Duke » 08 Jul 2017, 16:57

Starsica wrote:
Raoul Duke wrote:Е па, супер ти је ова препорука. Макар за прву књигу - "Лажи Лока Ламоре".

Spoiler: pokaži
Кажу да је друга осетно слабија, али трећа враћа наду :biggrin: Сазнаћу за неколико дана.



Допао ми се свет паралелне Венеције, са мало магије и много шарма. Допао ми се Чарл Дикенс / Робин Худ / Ocean's Eleven фазон и цео тај микс који је Линч закувао.

Одлично пише, богат му је језик и има добар осећај за ритам. Проклето је забаван први роман :biggrin:

Spoiler: pokaži
Druga je malo sporija, pre bih rekla. Neću da otkrivam zašto, ali videćeš kad odmakneš na polovinu knjige. Treća je brutalna i samo me je ljubav prema knjizi sprečila da se ne ubijem :D

Kad sam počela prvu knjigu da čitam, bila sam ubeđena da je neću nastavljati, međutim, pošto u datom momentu nisam imala ništa drugo da čitam a mrzelo me je da sedim na Goodreads-u i kopam šta bih mogla, dala sam mu šansu. Prvu knjigu sam pročitala za nedelju dana, a drugu i treću za 5 dana :D
Meni, iskreno, ova saga ide na vrh liste omiljenih knjiga i jedva čekam da izađe nova. Bogatstvo jezika, naracija, likovi i preokreti, humor... Magija :D Realno, ima sve.
Javi se kad završiš drugu knjigu, baš me zanima šta misliš :)



Иако сам несумњиво уживао и у другој књизи, морам да признам да ја за мене ипак осетно слабија од прве.

Позитивне ствари и квалитети су већ наведени. Оно што ми се није допало је расплињавање и благо лутање са радњом. Можда и непотребно отезање. Даље, љубавни део приче ми није пријао, био ми је мало исфорсиран и превише зашећерен. На ивици патетике.

Имам замерке и на сам крај, који делује збрзано и помало наивно осмишљен. Ту сам очекивао више.


Ипак, ово је и даље сјајна авантура, претежно поморска у другој књизи, а ја волем море :cool:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby mihZR » 08 Jul 2017, 20:58

Verovatno sam pomalo izrod, ali ne da se mucim sa Mracnom Kulom... Mislim da cu da odustanem posle trece, samo da je nekako izguram do kraja.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Raoul Duke » 08 Jul 2017, 21:32

Мене је у старту одбила обимност серијала и приче оних који су читали да је прилично неуједначен по квалитету.

Па нисам ни покушао до сад.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Starsica » 09 Jul 2017, 19:33

Jao nemoj, meni se baš svidela love story :D
Meni je bilo malo mučno, pošto čitam na engleskom pa mi čitav taj pomorski rečnik nije bio jasan od starta (plus, ja ni na srpskom ne znam šta je krma a šta pramac :laugh: odn. znam da je jedan prednji a jedan zadnji deo, ali kao Štokholm i Helsinki, ne znam koji je koji). Od te tri jeste najslabija, ali ostavlja te sa željom da čitaš dalje, ne ubija volju. Mislim da je Linč želeo mnogo da kaže vezano za pomorstvo ali da je malo pogubio konce. Obećavala je mnogo u početku, ali su ostali neki repovi koji nisu najsjajnije objašnjeni.
Svakako ćeš imati lepše utiske kad pročitaš treću knjigu, ubeđena sam :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Raoul Duke » 09 Jul 2017, 21:34

Ма наравно, већ сам почео Репиблику лопова.

Немам ја ништа против љубавне приче, само је ова могла да буде мало боље написана :biggrin:

Линч се чак и извињавао за евентуалне брљотине око поморских израза.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Raoul Duke » 05 Aug 2017, 23:44

Остах дужан коментар на Републику лопова. Завршио сам је пре десетак дана на мору, па нисам стигао да пишем.

Допала ми се. Веома. Овај љубавни подзаплет (пре бих рекао заправо да је то главна ствар, а остало су кулисе :biggrin: ) је одлично изведен. А и остало је на нивоу.


Неће ваљда сад и овај Линч да отегне као Дебели Гмаз :crybaby:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Cvele » 05 Jul 2019, 16:55

Saga o Vešcu,da li čitati?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18209
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby fabricio » 05 Jul 2019, 17:01

Serija izlazi uskoro, knjige procitaj kao uvertiru. U rangu GoT-a su.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Epska fantastika, SF, Horor

Postby Cvele » 05 Jul 2019, 17:32

fabricio wrote:Serija izlazi uskoro, knjige procitaj kao uvertiru. U rangu GoT-a su.

Hvala na odgovoru.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18209
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Previous

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests