Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Epska fantastika, SF, Horor

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby vicharhcp » 22 Aug 2011, 21:49

Neocekivani, bas kao nick - neocekivano!
:thankyou:

Vidim ja da cemo otvarati temu. Bas se raspisasmo :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Unexpected » 22 Aug 2011, 21:52

vicharhcp wrote:Neocekivani, bas kao nick - neocekivano!
:thankyou:

Vidim ja da cemo otvarati temu. Bas se raspisasmo :biggrin:


Ma ja samo odgledao seriju. Čitanje je još uvek na čekanju.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby SerbianRaven » 22 Aug 2011, 21:54

Unexpected wrote:
vicharhcp wrote:Neocekivani, bas kao nick - neocekivano!
:thankyou:

Vidim ja da cemo otvarati temu. Bas se raspisasmo :biggrin:


Ma ja samo odgledao seriju. Čitanje je još uvek na čekanju.



Shame on you! :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Choda » 23 Aug 2011, 01:36

SerbianRaven wrote:Tocak vremena, cekajuci nastavak Pesme leda i vatre.


To ti dodje kao sa konja na magarca :)

Sto se tice Tocka Vremena, do sada sam procitao 10 delova i New Spring (koji se desava nekih 20 godina pre pocetka Zenice Sveta) sto se tice NS tu novelu bi trebalo procitati kao sto je Jordan izdavao dakle tek posle osme knjige.

Sto se tice celog serijala:

Svet Tocka Vremena je stvarno fascinantan i do tancina opisan i tu je Robert Jordan svakako majstor svog zanata.
Sto se tice ostalog Jordan, (sada Brendon Sanderson) ima samo probleme :laugh:

Prvi veliki problem je radnja, preobimna je, moze se reci da bukvalno pojela serijal, kako? pa recimo radnja prve knjige se desava u nekom vremenskom periodu od recimo 6 meseci i prepuna je desavanja, glave su kratke i zaniljive sa vrlo malo opisa, dok recimo deseta kniga ubedljivo najgora u celom serijalu, desava se u roku od nekih 7 dana i bukvalno se nista ne desava, broj glava je prepolovljen u onosu na prvu knjigu, ali je zato kolicina opisa udesetostrucena.

Drugi veliki problem je gomila likova, serijal ima 3 glavna lika, od kojih je jedan najglavniji :biggrin: pa onda recimo jos jedno desetak koji su tek nesto manje bitni od prve trojce,i jos jedno dvadesetak koji se tu nesto motaju i imaju svoju svrhu, pa onda jednog glavnog negaticva pa onda 12 njegovih slugu,pa onda sluge sluga Mracnog Gospodara i jos jedno ko zna koliko sporednih likova koji su bitni za radnju.

Treci problem su stereotipi kod kako muskih tako i zenskih likova,koji se provlace kroz sve knjige, muskarci samo kukaju Zene! ko ce ih razumeti, a zene samo kukaju Muskarci! kako su nemoguci, sve zene imaju stroge poglede i taman kad pomislis evo je ova najstrozija, pojavi se jos strozija :roll:

Cetvrti pa recimo manji problem, je sto su svi Bogom dani glavni junaci blejali u selu ceo zivot,cobanin kovac seoski mangup, devojke jedna radila u krcmi a druga brala biljke i kuvala cajeve, i onda odjednom posle godinu dana krecu da jebu kevu Izgubljenima-The Forsaken koji ziveli hiljadama godina i bili izabrani licno od Dark Lorda..

Ja sam Tocak vremena poceo da citam pre jedno 8 godina, dobio za 18. rodjendan, i tada procitao prve 3 knjige i navuko se, posle su knjige izlazile kako tako redovno a i nisu mnogo smarale pa sam nastavio da citam, 8,9 i 10 sam procitao na engleskom samo da bi vezbao tada za Gozbu za vrane jer nisam mogao da cekam da izadje prevod..
Sto se tice ostalih knjiga sacekacu da izadje i poslednja pa cu onda natenane da ih procitam.

Definitivno vredi poceti citati serijal, pa onda smori :jebiga:

Oduzih malo iako nisam nameravao.

I za kraj da se pohvalim procitao sam i Ples sa zmajovima.. :teacher:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby SerbianRaven » 23 Aug 2011, 11:12

Slazem se da je radnja preobimna, ali meni je konstantno zanimljivo (ne uvek na istom nivou) tako da mi nije problem da zazmurim na to. A sto se tice vremenskih perioda to mi ne smeta uopste, cak sta vise imam onaj osecaj da kako se priblizava poslednja bitka sve se brze desava, kao u kosnici je uzavrelo i tako po meni i treba da bude ;)

Kolicina glavnih (i ne tako glavnih) likova po meni dosta obogcuje serjal, pogotovo sto nekako izgubis osecaj da pratis zivot super heroja (kao recimo Vukodav) vec totalno kapiras da bez pomoci prijatelja i neprijatelja ne bi ni najzajebaniji baja bio tu gde jeste :) A uposto vidim da ti je konj u ovom slucaju Pesma leda i vatre (i meni je da budem iskren) moram istaci da se ne razlikuje mnogo od magarca po kolicini likova, pogotovo ne glavnih i skoro glavnih :)

A ovaj odnos muskaraca i zena jesto skroz naivan, ali je bas osvezavajuci u danasnje vrema kada sa svakog video spota ili fb grupe bukvalno vriste da si kul ako si drolja ;)

A to sto obican coban razbije nekog opakog baju i jeste i nije problem :) Mislim, kao prvo u startu je imao obilatu pomoc, a bome i ostatak puta nije bas bio sam ;) A a da ne bi ovde bilo spoiler-a ipak ti znas cija je on reinkarnacija i koliko je jak (a i ostali glavni junaci) pa nekako dodje kao logicno da mogu da se nose sa svima :)

U prinicipu ovo je samo moje vidjenje serijala, daleko bilo da se nesto bunm ili pokusavam da te ubedim da mane koje si ti nasao ne postoje, uostalom ja jesam ljubitalj ovoga tipa fantastike pa su mi mozd i stavovi malo blazi :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Withnail » 23 Aug 2011, 11:28

Choda wrote:
SerbianRaven wrote:Tocak vremena, cekajuci nastavak Pesme leda i vatre.


To ti dodje kao sa konja na magarca :)


Ja sam procitao "samo" Tocak vremena i sjajan je. Pesme leda i vatre ne, osim preletanja povrsinskog i serije odgledane.
Ali sam kroz pricu sa par istinskih zaljubljeniku u epsku fantastiku, tj onih koji citaju samo to i potpuno su u tim svetovima cuo da je njima Tocak vremena daleko zanimljiviji i da bi bilo bolje da je on ekranizovan(ako je uopste moguce)
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Choda » 23 Aug 2011, 11:37

@ SerbianRaven do koje si knjige stigao?

@Witnail Jel se primecuje razlika u stilovima izmedju Sandersona i Jordana u zadnje dve knjige?
Ucini sebi uslugu i nemoj pocinjati PLiV dok ga ne Martin ne zavrsi :)

Mozda ne bi bilo lose da neko otvori temu EF pa da tamo malo diskutujemo, o celom zanru :)
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby vicharhcp » 23 Aug 2011, 11:54

Choda wrote:@ SerbianRaven do koje si knjige stigao?

@Witnail Jel se primecuje razlika u stilovima izmedju Sandersona i Jordana u zadnje dve knjige?
Ucini sebi uslugu i nemoj pocinjati PLiV dok ga ne Martin ne zavrsi :)

Mozda ne bi bilo lose da neko otvori temu EF pa da tamo malo diskutujemo, o celom zanru :)

Yes :)
Otvoricu ja uskoro pa cu prebaciti ove postove tamo :)

Jupiiii Necu biti sama na toj temi kao na F1! :jupi:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby SerbianRaven » 23 Aug 2011, 12:15

@Choda Stigao sam do Raskrsca sumraka, citam na maternjem :)

@Witnail Iako su oba pisca majstori epske fantastike njihovi se stilovi toliko razlikuju da je to strasno. To ti je kao diskusija Mercedes ili BMW, po meni PLIV je bolji, i to za koplje.


@vicharhcp otvraj tu taom dok ima entuzijazma :p I sta ti upste ovaj nick znaci? ;)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: EPSKA FANTASTIKA

Postby Unexpected » 23 Aug 2011, 12:37

vicharhcp wrote:Izgleda da među članovima postoji dosta poštovalaca ovog žanra, pa su se stvorili uslovi (a i pojavila se potreba) da ovaj žanr dobije sopstvenu temu, kako se rasprave o knjigama, filmovima, serijama vezanim za ovaj žanr ne bi provlačile na više tema, već kako bi sve bilo na jednom mestu!
Drugari i drugarice obožavaoci, izvolite!


Odlična tema, samo bih je proširio i sa SF i hororom, ako se slažeš.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: EPSKA FANTASTIKA

Postby Choda » 23 Aug 2011, 13:07

Da se upisem. Pored WoT-a i PLiV-a o kojima smo vec pisali citao sam jos Hronike Ambera :blue: koje je pisao Roger Zelazny, odlican serijal koji se sastoji iz dva dela, prvi i meni mnogo bolji o Korvinu i drugi o njegovom sinu Merlinu.RZ svaka cast, jedan od retkih pisaca koji je uspeo da izadje iz klisea Srednje Zemlje gde se dobro bori protiv zlog.

Procitao sam jos i Belgarijadu i par knjiga Malorijade od Dejvida Edingsa, serijal sa dosta humora, ali cini mi se malo detinjast..

Takodje i Riftwar sagu od Rejmoda Faista, ,izdala Laugna kao i Belgarijadu, solidan serijal.

Dosta za prvi post :biggrin:

Edit: slazem se sa Neocekivanim, ima dosta dela koja su mesavina ovih zanrova, a i njima je isto mesto ovde :)
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: EPSKA FANTASTIKA

Postby SerbianRaven » 23 Aug 2011, 14:06

Bravo za temu :)

Ko je citao Vukodava?
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: EPSKA FANTASTIKA

Postby Withnail » 23 Aug 2011, 14:56

Mogli ste da prebacite ostale postove ovde ;)

Choda wrote:
@Witnail Jel se primecuje razlika u stilovima izmedju Sandersona i Jordana u zadnje dve knjige?


trebao sam reci da sam procitao samo sto je Laguna objavila, previse je jos za mene da citam na engleskom :biggrin:
Zeljno cekam nova izdanja


evo jedna preporuka...vec sam i spominjao, al sad kad je otvorena tema
Ime Vetra...odlicna
http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=1533
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby vicharhcp » 23 Aug 2011, 17:24

SerbianRaven wrote:@vicharhcp otvraj tu taom dok ima entuzijazma :p I sta ti upste ovaj nick znaci? ;)

Otvorila i prebacila sve postove kojima smo zatrpali temu "knjiga koju trenutno citate" :biggrin:
Nick - prvi deo je jedan od nadimaka koji sam dobila u RL (vicha), a nastavak je skraceni naziv jednog od omiljenih mi bendova (rhcp) :roll:

@neocekivani - nisam iskapirala sinoc, koju seriju si samo odgledao?
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby vicharhcp » 23 Aug 2011, 17:31

19. avg 2008. @ 15:51 | vesti
Universal obezbedio sebi "Točak vremena"

Filmska prava na popularnu seriju knjiga epske fantastike "The Wheel of Time" ("Točak vremena") Roberta Jordana otišla su u ruke studija Universal Pictures za sumu od sedam cifara, prenosi Variety. Potencijalna velika franšiza počeće sa adaptacijom prve knjige u seriji, "The Eye of the World" ("Zenica sveta"). Film će producirati kompanija Red Eagle Entertainment, koja je objavljivala adaptacije Jordanovih knjiga u obliku grafičkih novela.
Knjige su još ranije bile u opticaju za ekranske adaptacije; NBC je pre nekoliko godina najavio potencijalnu TV seriju, ali to se nikada nije desilo. Serija "Točak vremena" nekoliko puta se pojavljivala na svetskim listama bestselera i danas se nalazi među najpopularnijim knjigama epske fantastike. Pisac Robert Jordan preminuo je prošle godine pre nego što je uspeo da dovrši epsku priču, ali poslednja knjiga u seriji je najavljena za objavljivanje na jesen 2009. godine, pri čemu će Jordanov kolega pisac Brandon Sanderson napisati konačna poglavlja romana iz Jordanovih kaseta i beleški.


Ovo sam pronasla medju nekim starim vestima.
Nesto mislim, ako je Universal vec dao velike novce za filmska prava, pa valjda ce ih i snimiti jedog dana. Ja, osim sto volim epsku fantastiku, volim da vidim i specijalne efekte u filmovima, a sta je bolja tema za spec.efekte od ove teme?
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2, Rancesco and 68 guests