Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Književno ćaskanje

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby loki » 15 Jun 2011, 17:19

Starsica wrote:
Vala. Ali, da me sestra nije nagovarala da procitam, ne bih nikad saznala koliko u stvari ne volim filozofiju :laugh: Doduse, bih, zbog faksa, ali njegovo pisanije me je ubilo u pojam, bar to malo sto sam procitala.


Ehej, nemoj da mishljenje o 'zofiji formirash prema Gorderu, on je idiot :D. Ima daleko boljih razloga za mrzeti filozofiju :P :D


Felipao wrote:
delboy14 wrote:
GOSOPAR PRSETNOVA sam kupi na sajmu prije nekoliko godina i procitoa 50-60 stranica i odustao! Smor od knjige!


Prvih 100-150 strana mozda i jeste po malo smor,jer je nekako natrpano informacijama a malo ima radnje.Zeznuo si se sto si odustao tako rano,jedna od najjachih knjiga (pogotovo ako volish taj fazon sf)


LOR nikako nije SF, fali mu makar delic od science da bi bio. EF, epic fantasy ili tako enshto bi bilo ako se vec stavlja u zhanr. Tough, simpatichne knjige, ne sporim.
Another thing. This idea of "I'm offended". Well I've got news for you. I'm offended by a lot of things too. Where do I send my list? Life is offensive. You know what I mean? Just get in touch with your outer adult. And grow up. And move on.
User avatar
loki
 
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2011, 18:37
Location: homeless

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby dumagio19 » 15 Jun 2011, 17:20

Felipao wrote:
delboy14 wrote:
GOSOPAR PRSETNOVA sam kupi na sajmu prije nekoliko godina i procitoa 50-60 stranica i odustao! Smor od knjige!


Prvih 100-150 strana mozda i jeste po malo smor,jer je nekako natrpano informacijama a malo ima radnje.Zeznuo si se sto si odustao tako rano,jedna od najjachih knjiga (pogotovo ako volish taj fazon sf)


Knjigu sam kupio zbog toga sto mi se film svidio(gledao asm sve djelove vise puta). Ocekujem da je knjiga bolja od filma, pocnem citati i odusajnje u stratu... Vise sam tu knjigu kupio da je imam, a ne da citam! Uvije prvo citam knjige koje mogu iznajmiti ili posuditi nego koje vec imam! Procitacu je kad-tad!

Sad citam samo skolske udzbenike! Sve je to u redu sto ih citam, ali sto moram da ih zanm napamet! :smajlikojipovraca:
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby Kantona » 15 Jun 2011, 23:02

Pa knjiga i jeste bolja od filma. Ima poprilicno delova knjige koji nisu ekranizovani i to je steta. Da je u filmu malo manje gay scena izmedju Froda i "Oh Sema", moglo je da stane vise toga. Jebiga...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby Hamilkar » 16 Jun 2011, 09:34

[quote="mastro mostro"]"Hazarski rečnik"- Milorad Pavić, "Sitničarnica kod srećne ruke" - Goran Petrović, "Slivnik" - Zoran Ćirić[/quotPosto najvise volim da citam pred spavanje, uvek imam neku knjigu pored kreveta. Mislim da je Hazarski recnik rekorder, jer mi je ta knjiga stajala jedno 3 godine. Minimum 30 puta sam pokusavao da je citam, i nisam uspeo. Kao da je ukleta. Na kraju sam odustao. Inace, procitao sam skoro sve od Hesea, osim "Igra staklenih perli". Pocinjao 2-3 puta ali nisam uspeo...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby medjutim » 16 Jun 2011, 10:03

loki wrote:Ehej, nemoj da mishljenje o 'zofiji formirash prema Gorderu, on je idiot :D. Ima daleko boljih razloga za mrzeti filozofiju :P :D


Word!

Meni je Sofijin Svet jedna od najdosadnijih knjiga ikad, em što sve što napiše mora da objasni po 5 puta da bi svako skontao, em piše dosadno, em na trećini knjige možeš da predvidiš skoro sve do kraja, a naročito kraj, do kog nisam izdržao.

Otprilike je knjiga kao čuvena ZAZ pesma (samo mnogo lošija od nje), plitka filozofija prepakovana u nešto što će mnogo ljudi moći da pročita, a posle knjige će im ostati utisak da su sad naročito pametni i posebni..

EDIT: Da, nisam se izborio ni s Hazarskim rečnikom, al tu je moguće i da je do mene i trenutka pokušaja..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13573
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby Tajler » 16 Jun 2011, 12:36

"Zločin i kazna", "Proces", i naravno, Karamazove...3,4 puta sam počinjao, nastavljao, ali ne vredi, nema šanse..
Now I see it clearly. My whole life is pointed in one direction. I see that now. There never has been any choice for me.
User avatar
Tajler
 
Posts: 547
Joined: 09 May 2011, 19:11
Location: Beograd

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby Kantona » 16 Jun 2011, 12:51

Jebote, ja sam ruske klasike tamanio dok sam bio u srednjoj skoli. Pogotovo zimi kad ne mozes nigde, zatvoris se u toplu sobu i lutas po Rusiji, selima, zimama, balovima itd.
Cak sam "Tihi Don" procitao u 8. osnovne. Cuo na radiju da je roman o kozacima, to me zainteresovalo, a posto smo ga imali kod kuce, poceo da citam i ode do kraja.

Sta hocu da kazem - danas ne postoji ni teoretska sansa da sednem i uhvatim se za nesto tako obimno i iscrpno. Cak ni "Idiota" nisam procitao dalje od polovine prosle godine (prvi put uzeo da citam), zaglavio se i ni makac dalje.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Knjiga koju niste pročitali do kraja

Postby Starsica » 16 Jun 2011, 12:53

Ja fAJlozofiju ne volim nezavisno od Gordera, covek je samo utemeljio moje misljenje. Bedak je sto mi je to sad najtezi ispit, pa moram da je volim :laugh: A da cujem, koji su to jos razlozi da ne voleti 'zofiju (pored onih koji su vec utemeljeni u mom bicu dovoljno duboko da je nikad ne zavolim)? :D

Za one koji nisu procitali "Gospodara prstenova". Samo je pocetak prve knjige malo monoton (opet, kako za koga, ja sam i time bila odusevljena) sa opisima, ali kad pocne radnja, radnja je POCELA :D Zaista mislim da je Tolkin pisac za nezaobici, i svaka kucna biblioteka bi trebala da ima bar jednu njegovu knjigu (a gde je jedna, tu su i ostale). Meni je jedino "Silmarilion" bio tezak, ali posle treceg citanja sam uspela da pohvatam ko je ciji sedmi sin :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Koju knjigu trenutno citate?

Postby Starsica » 16 Jun 2011, 13:10

Ova tema fali iz literature :biggrin:

Trenutno sam u citanju knjige "Secretum" od bracnog para Monaldi i Sorti. "Imprimatur" sam vec procitala, sad se malo sa ovom borim dok me ne krene inspiracija. Dobre istorijske knjige, za one koji volU istoriju :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Kantona » 16 Jun 2011, 13:40

Procitao obe. "Imprimatur" mnoooogo bolja, "Sekretum" mi je bezveze. Ima i treca, ne mogu tacno da se setim kako se zove, tu nisam uzimao.
Trenutno, "London", drugi tom.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Starsica » 16 Jun 2011, 13:45

Treca je "Veritas", to me ceka posle ove :) Dakle, da ne ocekujem previse? U svakom slucaju, ocekivala sam da bude bar priblizno dobra kao prva.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Kantona » 16 Jun 2011, 13:58

Dobro, ne volim ja tako da pricam "e nemoj ovo" ili "ovo obavezno". Meni se nije narocito dopala, mozda tebi hoce, sta znam.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Unexpected » 16 Jun 2011, 14:02

Kantona wrote:Procitao obe. "Imprimatur" mnoooogo bolja, "Sekretum" mi je bezveze. Ima i treca, ne mogu tacno da se setim kako se zove, tu nisam uzimao.
Trenutno, "London", drugi tom.

Slažem se da je Imprimatur bolja, ali meni nekako više legao Sekretum, dok sam Veritas najbrže pročitao.
Volim Rim, pa mi je premeštanje radnje u Beč u trećem delu teško palo.

Trenutno čitam Uporiošte, Stiven King.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Starsica » 16 Jun 2011, 14:19

Ok, ok, ja only asking :D U svakom slucaju, kad je procitam, dacu sud, pa cemo uporediti misljenja :)

LM, ja cu da se predomislim, posto mi je upravo stigla posta, a sa njom i knjiga. "Vampirski dnevnici - Povratak - Suton" od L. Dz. Smit, pa "Secretum" ostavljam sa strane, do sutra, kad ovo procitam :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Koju knjigu trenutno citate?

Postby Beonegro » 16 Jun 2011, 14:38

Unexpected wrote:
Trenutno čitam Uporiošte, Stiven King.


OK priča, pročitao relativno nedavno.
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests